סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

וואוו...

סמית​(שולט)
לפני 5 שנים • 26 באפר׳ 2018

וואוו...

סמית​(שולט) • 26 באפר׳ 2018
לפני כשעה חבר שאל אותי אם שמעתי על האסון שאירע בישראל, השבתי בשלילה והוא סיפר לי שמכינה נסעה לטיול בדרום והטיול נקלע לסערה ועשרה תלמידים נספו.
הייתי מחוץ לבית, עם אנשים, תפקדתי פחות טוב והזדרזתי לחזור הביתה, לשבת על המחשב ולקרוא על שאירע.
הדבר שהדהים אותי זה גלגול האחריות, או מלחמת האחריות משרד החינוך מחד ומשרד הביטחון מאידך, הגופות מוטלות לפנינו ובמקום להרכין ראש, לשתוק, להבליג, להתכנס בתוך היגון, מתחילה הטחת האשמות.
כשנחשפתי לזה, נזכרתי שזה מוטיב קבוע בטרגדיות לאומיות, פסטיבל מציאת האשמים, כל אחד מגלגל את האחריות ומטיל טותה לפתחו של חברו.
-----
משהו שכתבתי באסון הכרמל, אמנם המאמר לא קשור, הוא בעיקרו סרקסטי, אבל התייחסתי לזה
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3994467,00.html
-----
אני חושב שיש אחראיים והם צריכים לתת את הדין, לא מדובר באירוע שלא יכלו לצפות אותו, הסערה הייתה צפויה, כך גם השטפונות מתכתובת הווטסאפ שראיתי ב-YNET, שכתבה אחת הנספות, מתברר שהדברים היו על השולחן ותלמידים תהו איך מוציאים אותם לטיול באקלים כזה, אותה תלמידה כתבה לחברתה... ברחל בתך הקטנה... "לא מאמינה שאני אשכרה יוצאת לטיול במזג האוויר הזה, זה לא הגיוני שנלך למקום שהכול שם שיטפונות, זה להתגרות בגורל. אנחנו נמות, אני רצינית" ומדריכים אמרו להם אל דאגה.
אבל כעת, טרם טמנו את הגופות, שעות ספורות לאחר הטרגדיה, אנשים חווים אובדן שלעולם לא יתאוששו ממנו, כבר מתחילה מלחמת האשמות...
זה פשוט לא יאמן.
אין נחמה לאובדן כזה, אין בלקסיקון תיאור שיכול לבטא את עוצמת הכאב שיש בלקבור ילד, פשוט אין מילים...

מי יתן והמשפחות השכולות ימצאו נחמה, שאנשים לא ידעו יותר כאב ויגון.
    התגובה האהובה בשרשור
DanisNotaStoner​(נשלטת)
DanisNotaStoner​(נשלטת) • 26 באפר׳ 2018
בכיתה י"א התעקשו להוציא אותנו לטיול שנתי "בזמן" (בפאקינג פברואר) לדרום. בית הספר קיבל אישור להוציא אותנו לטיול של 4-5 שעות במכתש הגדול, ושתבין, ירדנו למכתש מההר במסלול הזה שכולל טיפוס/ירידה על ידיות ברזל והיציאה *היחידה* מהמכתש הייתה במרחק של...4-5 שעות? זה היה יום שברור לכולם שירד בו גשם, היה מספיק להביט לשמיים, ובכ"ז קיבלנו אישור כביכול. בקיצור, חצי שעה אחרי שכולם ירדו (בערך 200 איש) התחיל לרדת גשם ומסתבר שהמורים קיבלו שיחה דחופה שבה נאמר שאנחנו צריכים לצאת מהמכתש "מהר", כאילו שזה אפשרי עכשיו לנייד 200 טינאייג'רים מפגרים "מהר" מחוץ למכתש שלוקח 4-5 שעות לחצות אותו.
יצאנו משם לגמרי בנס, כשהגענו לאזור היציאה הסחף של השיטפונות כבר התחיל. מישהו לקח על זה אחריות? מישהו עשה נונונו? בכלל לא, כאילו שזה מעולם לא קרה. משרד החינוך רואה בתלמידים בטיולים כאלה ואחרים עדר חיות והמורים מקבלים את האצבע המאשימה כשאחת החיות נעלמת. זאת אחלה מערכת ל-self preservation של המשרד.
שולמית ש
שולמית ש • 26 באפר׳ 2018
הבנות שהתכתבו לפני הטיול הרגישו שהן הולכות אל מותן
פשוט חוסר אחריות אדיר
בושה וחרפה...

אנצל כבר את המילים על החוסר האחריות כדי להגיב
למה שקורה במערת המכפלה שכל גשם הכי קטן היא פשוט מוצפת הופכת לבריכת שחיה
בחסות השייח
והממשלה
והביטחון
וכל העולם יודע ושותק