אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

האים מאזוכיטס יכול להיות גם סאדיסט

אדון גבוה
לפני 4 שנים • 19 בינו׳ 2020
אדון גבוה • 19 בינו׳ 2020
ברור שכן אפשר לאהוב את שני הכיוונים ולהאנות להתענות ולהתענג משניהם
Bagel
לפני 4 שנים • 20 בינו׳ 2020
Bagel • 20 בינו׳ 2020
דרקן, אני לא צריך להסביר לך דברים שהם ברורים מאליו ובטח שלא צריך להסביר לך את הדיעות שלי, שהם דיעותי האישיות.

מקור המילה perversion היא מלטינית, והכוונה היא turn around, אז הנה, סטיה כן בא מלהסיט. ואני לא חושב שאתה בור אבל אולי פשוט מתחשק לך לעצבן?

לגבי הציר, לדעתי מזוכיזם וסאדיזם נמצאים על אותו הציר, הפכים או לא הפכים אבל הם על אותו סולם של התנהגויות. אז הדוגמא עם האוכל לא הכי טובה, נו אז מה?

מי אמר שהעדר הגיון הכרחי להסבר שעוסק בנפש, אמרתי שלא תמיד יש הגיון במושגים מתחום הנפש ושלעיתים הקשרים בין אלמנטים שונים יכולים להראות הפוך מההגיון. אז שוב, חוץ מלהיות קטנוני מה השגת במשפט הזה?

בגלל זה לדעתי אתה לא באמת מנסה להבין או אפילו להתדיין איתי על הרעיונות שהעליתי, אתה מנסה להיות נודניק, וגם מצליח.

אגב, זה שאתה אולי לא מסכים איתי זה בסדר גמור אבל יש דרך לעשות זאת ואתה אולי מסוגל לעשות את זה אבל בפוסט הנוכחי סתם ירית כדורי סרק ומילאת את הדף ברעש רקע. פעם הבאה אולי יהיה דיון.
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
כפרה עליך. אתה צודק, מילאתי. לבד. בלי עזרה. פשוט שוחחתי עם עצמי. מזל שלא ענית, זה גם היה מייצר רעש. או שהשאלות שלי זה רעש והתגובות שלך זה חוכמה שהחלטת להעניק לנו?
ואם אתה לא יכול להבין מה זה לוגיקה, היגיון, זה לא אשמתי. ציר שהוא לא דו מימדי זה נפלא. אז מה אם המושג ציר הוא קו דו ממדי? בייגל כותב בנפש, מותר לו הכל.
וסולם? כזה מלמעלה למטה? מסאדיזם למזוכיזם? רק קצה אחד. כן, בטבע יש רק קצה אחד מהציר, המצאה מחדש של כל מושג הקו הישר. כמו גבוה-נמוך, שמן-רזה, סטרייט-גיי - בטבע כל החיות רק רזות, רזות יותר ורזות פחות. רק בני אדם יכולים להיות שמנים. אה, נכון. נפש. הכל אפשרי.
אני גם אוהב את ההסבר ה"דרוויניסטי" על סדיזם. אתה יודע, "החזק שורד"? שזה לא אבולוציה ולא דרווין, אלא טעות? כי זה survival of the fittest, אלה המתאימים לסביבה שורדים. אבל זה בסדר, דיברת על נפש. מותר הכל. כולל לא להבין אבולוציה ולדבר עליה בביטחון, ממש לבסס עליה דברים. מה גם שסדיזם אצלך הולך עם חוזק. נגיד, שולטת יותר חזקה פיזית מוונילית? לכן היא תשרוד והוונילית תיכחד?
ולגבי perversion:
https://www.etymonline.com/word/pervert
כי המשמעות היא כשאתה מפנה מישהו מדרך הישר, מזיק לו. באנגלית, זה מתייחס לעזיבה של הדת, ב"מקור". אז בפסיכולוגיה אנחנו מדברים על סטיות, שבאות מהרעיון שמישהו רוצה להדיח אותך מהתנהגות מקובלת כדי להשמידך. הבנתי נכון? לא? אז תלמד אטימולוגיה.
ואתה עוסק בפילוסופיה עקרונית לא חוויה של אנשים. ומייד מביא חוויה של עצמך להראות שאתה צודק. אבל רק שלך יכולה להוכיח, של אחרים בכלל לא רלוונטית.
בקיצור, לא חייבים שיחה. אפשר פשוט להגיד שההסבר שלך הוא בבלת.
וזה ויכוח מהרגע שאתה נכנסת למגננה, שזה בשנייה שהעליתי שאלה. בעצם, זה נורא פאסיב אגרסיב לתקוף אותי ולקרוא לי תוקפן. כאילו אתה מזוכיסט או משהו.
Bagel
Bagel • 20 בינו׳ 2020
אלמד אטימולוגיה, כן.

נורא חשוב לך לצאת צודק נכון? ולהוציא אותי קשקשן שמתעלם מחוויות של אחרים וכו״ אבל בפועל מעבר לכל ההצגה שהעלית פה אני לא מוצא שום התקדמות בנסיון שלך להבין קצת עקרונות פסיכולוגיים. אולי כי כל הפסיכולוגיה צריכה ללמוד אטימולוגיה ולהפסיק לתת לדברים שמות לא נכונים. או שאולי כל השיח הפסיכולוגי אינו מספיק הגיוני בשבילך, אתה הרי חכם ויודע צירים ואת מוצא המילים וגם בעל ערנות חברתית מפותחת, אתה מקשיב לאנשים ומתעניין בחוויות שלהם, בניגוד לפסיכולוגים שרק יושבים ומתפלספים כל היום.

קיצר, לא ברור לי מהם המניעים שלך אבל אין שום נסיון להבין את מה שאמרתי וגם לא דיון רציני, כל מה שעשית זה לסתור כל משפט שאמרתי פה. יש משהו קצת שפל בסגנון הזה וזה די שקוף שאתה שש לאיזה קרב, כנראה נפגעת מהתגובה הראשונית שלי אז החלטת לעשות פה הצגה שלימה. כמו שאמרתי, זה קצת מעייף אותי וגם לא שכנעת אותי שמאזוכיזם לא יושב על אותו הסולם של סאדיזם.
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
תקרא מה שכתבתי. באמת תקרא. אמרתי שאני בהחלט מסכים עם חלקים והודיתי לך.
הסברתי לך את המניעים שלי - לשפר את ההסבר שהבאת.
אבל לך זה לא טוב. מילה ביקורת - אני האויב. וכל השאר - אני נעלב, אני מתווכח, אני רעש, אני פוליטי ועוד ועוד. איפה אתה חי, שעוד לא גילו שם את הראי?
ואתה רוצה לדעת כמה מגוחך אתה מוציא את עצמך בהתעקשות לבקר אותי אישית, לא רעיונית? ממוצע 98 בBA בפסיכולוגיה, 123 במתאם. מונחי בסיס, אה?
אתה הבאת אבולוציה. למה להגיד לך שאתה עושה שם טעות זה נגדך, לעזאזל? למה אתה מסרב להקשיב ואולי לתקן?
ואני טענתי שאתה מבטל חוויות אישיות? תרשה לי לצטט:
"אתה מחפש את החוויה של אנשים פרטיים, אין בזה שום דבר רע, אבל גם בהתפלספות עקרונית אין שום רע"
זה אתה כתבת.
ברייה​(שולטת){לא!!!מחפשת}
לא ברור לי על מה יצא הקצף.

בגדול בייגל אמר שסדיזם טבעי כי הוא נובע מן הטבע (לא מסכימה כי אין בטבע סאדיזם. הטבע פועל על פי חוקי השרדות. התעללות מכוונת לשם הנאה, ככל הידוע לי, לא קיימת בטבע).

הוא גם אמר שסאדיזם ומזוכיזם נמצאים על אותה הסקאלה. (מסכימה).

הוא אמר שהמזוכיזם כולל אלמנטים משניים של סדיזם (מסכימה), ושסדיזם אינו כולל אלמנטים מזוכיסטיים (לא מסכימה והסברתי למה).

הוא אמר שסדיזם מבוסס על עמדה ישירה. סדיסט רוצה לגרום סבל וזה מה שמהנה אותו (מסכימה), ושמזוכיזם מושתת על פסיב אגרסיב. המזוכיסט רוצה לסבול, אבל הוא זקוק לשם כך לצד שני כלשהו כדי לשמור על המקום הלא-אלים שלו במערכה (אניח בזהירות שזה נכון).

אז על מה אתם מתווכחים? על צירים ובלשנות? 🙈
אליפסה​(שולטת)
אליפסה​(שולטת) • 20 בינו׳ 2020
לדעתי יש משהו פשטני מאוד, מתמטי מאוד, בטענה שהמזוכיסט הוא סאדיסט שפשוט מפנה את היצר שלו בכיוון ההפוך.

כנוסחה מתמטית כמובן שיש בזה מידה של אמת. אבל מן ההכרות של עם נשלטים זה לא ממש כך והרבה יותר מורכב. לרוב המזוכיזם משרת צרכים רגשיים השונים מאוד מהרס עצמי או פגיעה עצמית. יש שם צורך להרגיש מוכל, עטוף, מוגן וממושמע. זה מורכב יותר.
SoulDinger
SoulDinger • 20 בינו׳ 2020
אני מסכים עם אליפסה לגבי נשלטים, וחושב שאפשר לזהות בנשלטים את כל הצרכים שאליפסה העלתה ( וצרכים נוספים אחרים)

רק שאני חושב שכן נכון בדיון הזה לחלק בין נשלטים, לבין מזוכיסטים, ואמנם רוב הנשלטים הם גם מזוכיסטים, ועדיין,
אלו דברים אחרים, קרובים, לפעמים חופפים, ועדיין אחרים, וכשמדברים על סאדיסטים ומזוכיסטים, נדמה לי
שיש הרבה מהאמת גם במה שבייגל אומר, וגם במה שברייה אומרת.

אפשר אולי לנהל את אותו דיון רק שבמקום מזוכיסט וסאדיסט יופי שולט ונשלט, אלו בכל זאת צריכים אחרים עם מאפיינים אחרים,
ואז גם אפשר לדון למה אצל רוב השולטים, יחד עם הצורך לשלוט, יש סאדיזים, ואצל רוב הנשלטים, יחד עם הצורך במשמעת, בהכלה, בשייכות וכו',
מופיע גם מזוכיזים, מזוכיזם פיזי או נפשי/רגשי, או שניהם. ( אצלי לפחות כל אלו מופיעים ביחד )

אם היה לי זמן, אפשר היה להרכיב כמו פאזל משהו ממש טוב ממה שגם בייגל וגם ברייה אומרים, המרחק שלהם אחד מהשני לא גדול.
(תודה לשניכם, אגב )

אבל זמן זה בדיוק מה שאין לי כרגע,
נידפקת חזק בתחת
נידפקת חזק בתחת • 20 בינו׳ 2020
על פניו התשובה חיובית

אני ברמה מסויימת

נהנה מכאב

ונהנה לראות את עצמי כואב