סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

סקר המזלות הגדול

סוס אציל​(נשלטת)
לפני 5 שנים • 16 ביולי 2018
סוס אציל​(נשלטת) • 16 ביולי 2018
כדי לנתח אופי ואישיות, צריך לבנות את המפה המלאה, שעת לידה, חודש ושנה,
וכך מקבלים את הפרופיל המלא (שמש ירח ואופק)

בדרך כלל המזלות השולטים - עקרב, גדי, שור, טלה,
אפשר למצוא גם - אריה, דגים,

(וזה לא אומר שלא יהיו נשלטים במזלות הנ"ל)
פסיכו לוג​(שולט)
פסיכו לוג​(שולט) • 16 ביולי 2018
סוס אציל,
כדי לנתח אופי ואישיות, צריך צוות רב מערכתי של אנשים מדיסיפלינות שונות מתחום הרפואה ומדעי ההתנהגות שיעקוב אחריו זמן ארוך מאוד.
נכון שהאסטרולוגיה מציעה פתרון קסם. אבל מה זה עוזר שהפתרון הוא שטויות במיץ?
אגב, התגלה כבר שמאדים למשל הוא לא אל המלחמה כמו שהיינו בטוחים במשך אלפי שנים- אלא כוכב לכת סלעי/חולי שסתם משוטט לתומו מסביב לשמש.
האסטרולוגיה עדיין לא מעודכנת בכמה גילויים די בסיסיים...
James Bondage​(מתחלף)
James Bondage​(מתחלף) • 16 ביולי 2018
סוס אציל,

השכן שלי משה טוען שדווקא צורת הגולגלת היא זאת שקובעת את תכונות האופי. למה שאני אאמין לך ולא לו?

https://en.wikipedia.org/wiki/Phrenology
פלייפול
פלייפול • 16 ביולי 2018
מטא פיזי כתב/ה:
חברים יקרים, סלעים מעופפים בחלל ושמשות לא קובעים כלום על החיים שלכם.
אסטרולוגיה החלה מאמונה באלילים והתחזקה בתקופה שבה האמינו במודל ההליוצנטרי (השמש, כוכבי הלכת והיקום כולו סובבים את כדור הארץ הסטאטי).

קודם כל טעית במינוח: מודל גיאוצנטרי ולא הליוצנטרי. גלילאו, קופניקוס, קפלר ואחרים, סייעו לבסס את המודל ההליוצנטרי, שכשלעצמו, מפריך לכאורה את האסטרולוגיה, בהיותה מבוססת על המודל הלא נכון. ובכל זאת, יוהנס קפלר, למשל, מגדולי המדענים אי פעם, שהכיר היטב את המודל ההליוצנטרי, האמין בו וחקר אותו, היה אסטרולוג. איינשטיין, בתורת היחסות הכללית, הראה ששני המודלים תקפים באותה מידה.

מטא פיזי כתב/ה:
ג׳יימס הניסוי שאני הייתי רוצה לעשות- לחבר אסטרולוג למכשיר לסריקת מוח ולבחון אם יש תגובה רגשית כשהוא משקר לאנשים תמימים ועושה עליהם כסף. תמיד תהיתי אם רובם נוכלים או שהם ממש בורים ובאמת מאמינים לעצמם.

אני לא יכול להתייחס יותר מדי ברצינות לאסטרולוגיה, וכנ"ל לגבי דת. עם זאת, הלעג שלך מיותר - עפ"י פרופ' יואב בן דב, פסיכואנליזה אינה תקפה יותר מדעית מאסטרולוגיה, ובאשר לנוכלות, בית המשפט הכריע גם כאן:

http://www.bendov.info/heb/var/astrolog/affidav.htm
Gia X
Gia X • 16 ביולי 2018
מטא פיזי כתב/ה:
סוס אציל,
כדי לנתח אופי ואישיות, צריך צוות רב מערכתי של אנשים מדיסיפלינות שונות מתחום הרפואה ומדעי ההתנהגות שיעקוב אחריו זמן ארוך מאוד.
נכון שהאסטרולוגיה מציעה פתרון קסם. אבל מה זה עוזר שהפתרון הוא שטויות במיץ?
אגב, התגלה כבר שמאדים למשל הוא לא אל המלחמה כמו שהיינו בטוחים במשך אלפי שנים- אלא כוכב לכת סלעי/חולי שסתם משוטט לתומו מסביב לשמש.
האסטרולוגיה עדיין לא מעודכנת בכמה גילויים די בסיסיים...

מן הסתם, מה שאתה אומר זה נכון, יש רק דבר שלא ניתן להתווכח איתו - האמונה.
אם אנשים מאמינים, שום הגיון לא יזיז אותם, רק התפכחות עם הזמן וגם לא תמיד.
4X4​(אחר)
4X4​(אחר) • 16 ביולי 2018
גדי icon_smile.gif
Skaro​(שולט)
Skaro​(שולט) • 16 ביולי 2018
אני רק אגיד דבר אחד,
מעולם לא היה לי אמון באסטרולוגיה אבל
לאחר מעקב ממושך מצאתי כי בנות הזוג שהכי התאימו לי, היו גם מתאימות לי לפי הסימן האסטרולוגי שלהן.
והאופי שלהן תאם לאופי שתואר ע"י אסטרולוגים.
אין לי הסבר לצירוף המיקרים הזה אבל העובדה שהוא קיים.
פסיכו לוג​(שולט)
לפני 5 שנים • 17 ביולי 2018
פסיכו לוג​(שולט) • 17 ביולי 2018
פלייפול- תודה, טעות סופר. קפלר לא היה רק אסטרולוג אלא גם דתי, אז מה. זה היה הטרנד בתקופה ההיא. היה גם טרנד של הקרבת קורבנות אדם, זה לא מעיד שזה נכון.
לגבי פסיכואנליזה ועוד גישות רבות בפסיכולוגיה אנחנו לא חולקים, וודאי שהם לא מדעיים. בתחום הפסיכולוגיה העולם נמצא בערך היכן שהיתה האסטרונומיה בתקופת גלילאו. רק עכשיו פותחו הכלים להביט אל מנגנוני הנפש.

סקארו, אני מתחייב לך שזה עניין פסיכולוגי לחלוטין. כשקוראים תיאור של מזלות- מחפשים בהדגשה את התכונות המדוברות. ומכיוון שכל התכונות נמצאות אצל כולנו ובאות לידי ביטוי בספקטרום רחב מאוד ובמצבים שונים- אין מצב שלא למצוא תכונה מסויימת אצל אדם מסויים. קריאת הטקסט עצמו ממרקרת את התכונה המבוקשת. המון מחקרים נעשו לבדוק כדי למצוא קשר סטטיסטי באסטרונומיה ונכשלו קשות. הרבה אסטרולוגים גם צולמו בלייב מנסים לנבא דברים באמצעות אסטרולוגיה- ונכשלו באופן מביך בשידור חי. תוכל לראות ביוטיוב דוגמאות.