בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

משמעת

exquisite
לפני 5 שנים • 4 ביולי 2018

משמעת

exquisite • 4 ביולי 2018
שלום ,
מה זו משמעת בעיניכם ?
האם היא כרוכה בענישה ,או יכולה לעמוד בפני עצמה כמרכיב עיקרי בשליטה ?

במיוחד מעניין אותי הפן הנפשי , המחשבות שעוברות בראש בזמן שאדם מורה לך לעמוד זקוף , מחמיא לך או מביע את מורח רוחו מהדרך בה את מתנהגת . אשמח לקרוא תובנות מ "מעניקי " ומקבלות משמעת גם כן וללמוד מניסיונכם ,

תודה
VeraLynn​(נשלטת)
VeraLynn​(נשלטת) • 4 ביולי 2018
אותי מאוד מעסיק במהלך הסשן איך אני יושבת, עומדת, אם אני מספיק זקופה. גם כשאני לבד מחכה בחדר אני מחזיקה את עצמי ונשארת בתנוחה על הברכיים,
כי אני לא רוצה לאכזב, אני רוצה להיות הכי טובה בעולם בשביל הבעלים שלי, ואם אני לא אעמוד בזה אני אכעס על עצמי,
ובטח לא אסתיר את זה ממנו אחר כך, זה חלק מהחוויה שלי.
מחמאות.... על איך שאני מתנהגת- כן כן כן, התחושה כשאומרים לי שגאים בי, שאני טובה, הידיעה שראו את המאמץ, ומעריכים אותו.

ומעולם לא נענשתי על יציבה, או ישיבה לא נכונה, אבל לימדו אותי מה מצופה ממני ואני כל הזמן רוצה ללמוד מה הבעלים שלי רוצה,
כי הכי חשוב לי בעולם לדעת איך הוא רוצה שאתנהג, כדי שאדע את החוקים, כדי שאוכל לציית ולשרת הכי טוב שאני יכולה.

בקיצור, לפחות מבחינתי התשובה לשאלה שלך היא כן. icon_smile.gif
    התגובה האהובה בשרשור
lori​(נשלטת){ע_מ}
lori​(נשלטת){ע_מ} • 4 ביולי 2018
לדעתי משמעת חייבת להיות כרוכה במתן תגמול חיובי או סנקציות כדי לאפשר את הקיום שלה אז ודאי שצריך מימד של ענישה.
היא גם מחייבת משמעת עצמית מצד הנשלט כדי לעמוד בהתחייבויות שלו כלפי השולט.
בבתי כלא ובצבא רואים את הקיום של זה בצורה הכי בולטת, שם בראש ובראשונה זה מדגיש את ההיררכיה ״אנחנו לא שווים, אני מעליך״ ומייצר סדר במערכת.
Skaro​(שולט)
Skaro​(שולט) • 4 ביולי 2018
משמעת זה תהליך של שליטה על התנהגות ופעולות, בין אם באמצעות מוטיבציה עצמית ובין אם באמצעות הוראה וענישה.
ענישה נועדה לחנך, וללמד את הנשלטת להיות ילדה טובה בשביל האדון שלה.
לאו דווקא מדובר בעונשים עם כאב ופגיעה, יש כל מיני צורות להעניש נשלטת גם בלי זה.
Netrunner​(נשלט)
Netrunner​(נשלט) • 4 ביולי 2018
משמעת לא קיימת וכיף להיות חוצפן
(זה השקר שאני אוהב לספר לעצמי ובסוף יוצא שאני דיי ממושמע ומתמסר חיחי).
שולמית ש
שולמית ש • 4 ביולי 2018
היה לי נשלט שהיה עושה דווקא בכדי לקבל עונש.
אף לא הבנתי מה עובר לו בראש רגע לפני שהוא עושה דווקא.
DOM Perignon​(שולט)
DOM Perignon​(שולט) • 4 ביולי 2018
משמעת היא הקרקע שממנו צומחת השליטה. כי אם היא לא נשמעת לך, איזו שליטה יש לך עליה.

וכמו שכתבה לך VeraLynn: "אני רוצה להיות הכי טובה בעולם בשביל הבעלים שלי".
כשנשלטת מגיעה למקום שבו היא מרגישה שייכת באמת לאדונה (או כמו שVeraLynn כתבה כל כך יפה: "לבעלים" שלה) וכל מה שהיא עושה היא עושה בשביל שהוא יהיה גאה וישמח במה שהיא עושה ואיך שהיא עושה את זה, במקום הזה אין צורך בעונשים.
כי כשהנשלטת שלך נמצאת במקום הזה אין עונש יותר גדול עבורה מהידיעה שהיא אכזבה אותך.
איך מגיעים למקום הזה שבו אישה בוחרת לראות את עצמה כרכוש של אדונה ותו לא... זה כבר עניין לשרשור חדש icon_smile.gif
Anastasia Steele
Anastasia Steele • 4 ביולי 2018
משמעת, לפחות בהקשר הזה, היא היכולת להסיר עכבות ולהתמסר.
היא הרצון לראות בהנאתו של הצד השני כחשובה יותר, ואגב כך לקבל סיפוק.
אם לזקק את זה לפעם הראשונה שהבנתי את משמעות המילה, היא ההפתעה מעד כמה יכולת מצויה בך לשים את הרצונות או החששות בצד, ולהישמע ולעקוב אחר הוראות, גם אם בחיים שמחוץ לסשן, זה ההיפך הגמור ממי ומה שאנו.

אה כן, ומעל הכל, כמו שכולנו יודעים,
המשמעת אינה ניתנת לבחירה או לחלוקה icon_wink.gif
הוא​(שולט)
הוא​(שולט) • 4 ביולי 2018
איכשהו נראה שהתכוונת לחינוך שאחד האמצעים הוא משמעת
לאכוף כללים מסוימים. הם החשובים וביצועם המדויק והמלא
ולא העונשים. מבחינתי עונשים מאטים תהליך חינוך אלא אם כן סתם בא לי ברגע מסוים
ומאחר ואני יוצא מהנחה שהיא באה ללמוד ולהיות הכי טובה עבורי אז כן
אכזבה ותסכול תחושות שמעלות מוטיבציה ועדיף לטפח מאשר להצמית.
למרות שגם להצמית יתאים בנקודת זמן מסוימת.
בהתאם לעומק הקשר ורמת המיומנות שרוצים להגיע אליה.

שורה תחתונה- משמעת היא אמצעי בלבד או אחד האמצעים
לשינוי התנהגות, חינוך ולהשגת שליטה
exquisite
לפני 5 שנים • 5 ביולי 2018
exquisite • 5 ביולי 2018
תודה על התגובות המחכימות .
לפי ההגדרה של מילון אוקספורד (נו מה לעשות )
משמעת הינה תהליך בו מאמנים נשלטת \אדם אחר לציית לחוקים או לקוד התנהגות תוך כדי שימוש בענישה לצורך תיקון חוסר ציות .
מודה , אני נמשך יותר לחלק המנטלי בו קיימת חלוקת הוראות לגבי איך הנשלטת צריכה להתנהג ומה מצופה ממנה .
מן הצד השני אני נהנה מהמשוב שלה , מכך שהיא מבינה שיש השלכות למעשיה . הסדר והתבניות מאוד ברורים לשנינו , עליה לפעול בצורה מסוימת , כמו דיבור מנומס וברור , לשבת ישיבה זקופה או לבצע מטלות ללא רבב . כאשר חיזוק חיובי יגיע כשתפעל כשורה באמצעות ליטוף עדין או מחמאה טובה ותיקון או חיזוק שלילי יגיע באמצעות הזעפת פנים ונזיפה מילולית בנשלטת . כלי אפקטיבי נוסף יכול להיות שלילת דברים מהנים עבור הנשלטת , או הסרת דברים שאינה אוהבת כדי לרתום את הציות שלה .

בעיניי למחוות ושפת גוף ולמילים יש כוח רב בעיצוב הרעיון ,עוד בטרם נכנסים למשמעת הגופנית , כמו שימוש במברשות שיער ,או כף יד חשופה שחצאיתה מורמת באוויר .

אני מסכים עם "הוא " שלעיתים משמעת יכולה להיות חלק מחינוך ולפעמים אף יכולה להיות קורלציה בין המושגים ,אם כי אני בחרתי להתמקד בהיבט אחר של שליטה , במשמעת הסמכותית הנפשית , אם אפשר לכנות את זה כך .

לסיכום , משמעת יכולה להיות פרקטית משום שמטרתה ללמד ולעזור לנשלטת לצמוח ולאוו דווקא באמצעות ענישה גופנית ,
לעיתים מבט חודר או תיקונים יכולים לשפר את ההתנהגות ולגרום לתגובה רגשית עמוקה מצד הנשלטת וכך היא יכולה להיות מאוד מספקת נפשית עבורה ובינינו גם מאוד מדליקה .