צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

סוויצ'ופוביה

Green eyed girl​(נשלטת){Sheperd}
לפני 5 שנים • 12 ביולי 2018
שדה כתב/ה:
אני מתחברת מאוד לדברים שעכבר ובכוח המוח כתבו. למרות שבאופן אישי אני מרוצה מהמקום השולט, מבחינה מנטלית אני מזדהה דווקא עם מתחלפים. יש בי הרבה מאוד רבדים. המקום השולט אינו הגשמת היעוד שלי כמו אפשרות לממש ולבטא חלקים שלי. גם אם אצור עם מישהו אינטראקציה עוצמתית וטוטאלית, הדחף יהיה משחקי וחוויתי, ולא רצון לצמצם את כל הוויתי לאינטראקציה מהסוג הזה.

אני מבינה שהמקום הדינמי, הפתוח והמשחקי הוא בדיוק מה שהורס את החוויה לאחרות. אם הבנתי נכון, בשביל נשים כמו לורי, אולי וגרין מתחלף הוא באמת לא אופציה. הן רוצות מקום בטוח ויציב כנשלטות, מאסר עולם באיזשהו כלוב מנטלי, שלעולם לא תהיה ממנו חנינה (תקנו אותי אם אני טועה). לדעת שהשולט אינו שולט, אפילו לרגע, מערער את החוויה הטוטאלית הזו. באופן אישי אני לא יכולה לדמיין את עצמי במקום כזה. כל גבר שהיה מציג את עצמו כנשלט מלידה או שולט מלידה היה מעורר בי גיחוך. זו נראית לי פוזה לא אמינה ומשעממת. מה שמעניין אותי בגבר, או באדם בכלל, זו המורכבות שלו והעושר הנפשי שלו, נשלטות כיכולת ולא כהוויה מחייבת.

הדיון הזה מחדד לי מאוד משהו שאני מרגישה כבר הרבה זמן, והוא שבכלוב שוכנים שני מינים שונים של בדס"מיים. מובן שיש באמירה הזו מידה של הכללה והשטחה, ובכל זאת. יש את הקינקים והמתחלפים, שמגיעים לבדס"מ ממקום של פתיחות, ורצון להעשיר את עצמם. ויש את אלו שמגיעים ממקום של סגירות. הם מעוניינים בשליטה כצורת חיים בלתי מתפשרת. אולי שניהם קושרים בחבלים ומצליפים. אבל מבחינה נפשית ההבדלים שביניהם תהומיים.

אני לא בכלוב מנטלי, אפילו רחוק מזה כי אני בכלל לא בעניין של טוטאליות, הבדס״מ שלי מתקיים בתחום המיטה. לגבי היום-יום יש לי העדפה לבנאדם מאוד דומיננטי, זה היה ככה גם לפני שנכנסתי לבדס״מ, יש לזה סיבה מאוד פשוטה - אני מאוד דומיננטית בחיי היום-יום שלי וקשר עם מישהו שהוא לא כזה גורם לי לתחושה של ״הכל נופל עלי״ ואין לי כוח לזה.
זה לחלוטין לא נכון להגיד ששולט לא יכול לבכות/להיות חולה/להיות חלש, זה לגמרי אנושי ותלוי סיטואציה.... אם הוא בוכה כי אמא שלו הולכת למות לא הורס לי את הפנטזיה, לדעת שהוא קיבל סטראפאון בתחת כן..... זה מה שיש.
Skaro​(שולט)
Skaro​(שולט) • 12 ביולי 2018
ArchThinker כתב/ה:
שמתם לב שלא הגיבו מתחלפים בדיון? (אולי רק בכוח המוח אבל כתוב שאת נישלטת, אבל מקריאה שלך אני יודע שאת מכירה את שני הצדדים במידה כזו או אחרת) מרגיש קצת מוזר לכתוב כל כך הרבה ולהזין דעות דומות בלי לשמוע גם את הצד השני (like echo chamber).

זה גם מרגיש כמו לרכל חחחחחח. אז מתחלפים נשמח לשמוע את דעתכם או שאתם מרגישים שהקרקע עויינת מידי כלפיכם?

בינגו!
פלייפול
פלייפול • 12 ביולי 2018
עכבר כתב/ה:

(ובניגוד לפלייפול - קטונתי מלהגיד אם דבר כזה הוא אפשרי בטווח הארוך. אפילו לשער אני לא יכול. אני באמת לא יודע.)

לא כתבתי שזה בלתי אפשרי, אלא העליתי תהיה *אם* זה אפשרי. אולי עדיף היה להשתמש במילה "כיצד" במקום "אם". למעשה אני יודע שקיימים יחסים ארוכי טווח כאלו, למשל SubFlower מהכלוב נשואה לשולט שלה, עם ילדים. התגובה שלי כוונה לנשלטות המחפשות גבר מהאגדות, ומתאכזבות כשהן מגלות שהוא בשר ודם. לא באתי לקבוע אם אכן יש נשלטות כאלו, אלא התייחסתי לאיפיונים שעלו בדיון, ובמיוחד לדברים שכתבה שדה, שציטטתי שם.
ArchAngel​(שולטת)
ArchAngel​(שולטת) • 12 ביולי 2018
שדה כתב/ה:
אם הבנתי נכון, בשביל נשים כמו לורי, אולי וגרין מתחלף הוא באמת לא אופציה. הן רוצות מקום בטוח ויציב כנשלטות, מאסר עולם באיזשהו כלוב מנטלי, שלעולם לא תהיה ממנו חנינה (תקנו אותי אם אני טועה). לדעת שהשולט אינו שולט, אפילו לרגע, מערער את החוויה הטוטאלית הזו.

הן לא רוצות שום כלוב מנטלי אלא קשר עם גבר שעונה על ההגדרה שלהן לדומיננטי/שולט.
וגם אם ההגדרה שלהן לגבר דומיננטי/שולט היא לא "הוגנת", היא עדיין שלהן ואין ממש מה לעשות לגביה. זה שהן מודעות באופן רציונלי לכך שאנשים מורכבים מכדי להיות מחולקים דיכוטומית (שהרי הן בעצמן דומיננטיות בחיי היום-יום וכד' ועדיין נשלטות), וזה שזה ברור כשמש שמי שהתנסה בצידו השני של השוט זה לא בהכרח גורע מכישוריו ב"תפקידו" הנוכחי, עדיין לא משנה עבורן את החוויה הרגשית/מינית כשהן מול גבר מתחלף.
אם לתאר אותו מקבל בתחת זה מה שמכבה אותן, לא יעזרו שום הסברים רציונלים על כמה שזה לא גורע מיכולותיו כשולט או מעיד עליו כאדם, כי זה לא עניין רציונלי בכלל. זה עניין רגשי והרגש שלהן נכבה כשזו מחשבה שעוברת להן בראש. הן לא צריכות "לצאת מהכלא המנטלי" ולפתוח את הראש לאפיקים חדשים, כי זה לא באמת ישנה את מה שהן נמשכות אליו ולא יעורר בהן ליבידו. מקסימום זה יגרום להן להבין את נקודת המבט של המתחלפים, אבל זה לא עומד לעורר בהן שום משיכה אליהם.
מין פשוט צריך למצוא את מינו, וגם לבחור המתחלף מגיע מישהי שנמצאת איתו באותו הראש ולא צריכה להדחיק חלקים מאישיותו בשביל להצליח להימשך אליו.
Mary Jane
לפני 5 שנים • 13 ביולי 2018
Mary Jane • 13 ביולי 2018
שדה כתב/ה:
...
. יש את הקינקים והמתחלפים, שמגיעים לבדס"מ ממקום של פתיחות, ורצון להעשיר את עצמם. ויש את אלו שמגיעים ממקום של סגירות. הם מעוניינים בשליטה כצורת חיים בלתי מתפשרת....

מתחלפים הופכים את העולם למקום טוב יותר. עלינו להעניק להם מדליה מוזהבת בדמות בצל בעל 80 שכבות בגין הישגים במימוש אנושיות מרובדת, חקרנית, עמוקה מיני חקר, דינמית ומפתיעה, שאינה מהססת לבכות גם בימים, גם בלילות. לעתים תוך כדי צחוק של ממש, צחוק פראי, משולח רסן. אוחח, מתחלפים. חלומה של כל אם. גם לקבל חפצים בגודל בינוני בתחת וגם לדפוק סטירות אקראיות בקול עבה, מרטיט וסמכותי. מה שנקרא, עושר מנטלי, רוחני, אימננטי ובה בעת טרנסצנדנטלי.
וכל היתר? סגירות. שממה. שעתה האפלה של הנפש הקמצנית, הדלה. דף לבן עם מילה אחת ובסופה נקודה. מומיות, ארון קבורה, כלא, עדיף למות (;
נזמית לופתת
נזמית לופתת • 13 ביולי 2018
השאלה מעניינת. אני דווקא נרתעת מלהכיר אנשים שהם באופן מוגדר 'שולטים/ות' או 'נשלטים/טות' מפני שיש שם דיכוטומיה מוגדרת מידי לטעמי המעידה על איזושהי נוקשות. יש כל כך הרבה סוגים של בדס"מ, פטישים וקינק שאינם חגים סביב שליטה.

יחד עם זאת, זה כשלעצמו ממש לא בגבולות שלי.
מרי ג'יין, את שדה מחוננת.
למה אי אפשר להוסיף אף סמיילי?!
עכבר​(מתחלף){Yaara-g}
עכבר​(מתחלף){Yaara-g} • 13 ביולי 2018
Mary Jane כתב/ה:
שדה כתב/ה:
...
. יש את הקינקים והמתחלפים, שמגיעים לבדס"מ ממקום של פתיחות, ורצון להעשיר את עצמם. ויש את אלו שמגיעים ממקום של סגירות. הם מעוניינים בשליטה כצורת חיים בלתי מתפשרת....

מתחלפים הופכים את העולם למקום טוב יותר. עלינו להעניק להם מדליה מוזהבת בדמות בצל בעל 80 שכבות בגין הישגים במימוש אנושיות מרובדת, חקרנית, עמוקה מיני חקר, דינמית ומפתיעה, שאינה מהססת לבכות גם בימים, גם בלילות. לעתים תוך כדי צחוק של ממש, צחוק פראי, משולח רסן. אוחח, מתחלפים. חלומה של כל אם. גם לקבל חפצים בגודל בינוני בתחת וגם לדפוק סטירות אקראיות בקול עבה, מרטיט וסמכותי. מה שנקרא, עושר מנטלי, רוחני, אימננטי ובה בעת טרנסצנדנטלי.
וכל היתר? סגירות. שממה. שעתה האפלה של הנפש הקמצנית, הדלה. דף לבן עם מילה אחת ובסופה נקודה. מומיות, ארון קבורה, כלא, עדיף למות (;

אחרי שקראתי את התגובה הזו בכיתי וצחקתי במקביל (כל עין דבר אחר) במשך שעות!
שדה​(שולטת)
שדה​(שולטת) • 13 ביולי 2018
Green eyed girl כתב/ה:

אני לא בכלוב מנטלי, אפילו רחוק מזה כי אני בכלל לא בעניין של טוטאליות, הבדס״מ שלי מתקיים בתחום המיטה. לגבי היום-יום יש לי העדפה לבנאדם מאוד דומיננטי, זה היה ככה גם לפני שנכנסתי לבדס״מ, יש לזה סיבה מאוד פשוטה - אני מאוד דומיננטית בחיי היום-יום שלי וקשר עם מישהו שהוא לא כזה גורם לי לתחושה של ״הכל נופל עלי״ ואין לי כוח לזה.
זה לחלוטין לא נכון להגיד ששולט לא יכול לבכות/להיות חולה/להיות חלש, זה לגמרי אנושי ותלוי סיטואציה.... אם הוא בוכה כי אמא שלו הולכת למות לא הורס לי את הפנטזיה, לדעת שהוא קיבל סטראפאון בתחת כן..... זה מה שיש.

לא חשבתי ששולט לא יכול לבכות על מות אמו. אבל אולי אני לא ממש מצליחה להבין את המקום שאתן מתארות.

את מוכנה לנסות להסביר למה זה כל כך מפריע לך לדעת שהוא קיבל סטרפאון בתחת?
אני שואלת כי בעיני זה נתון כל כך פעוט ולא מעניין. מה אני כבר יכולה ללמוד על אדם מכך שהוא קיבל או לא קיבל פעם סטרפאון?
המידע הזה סותר את האפשרות שהוא חכם, מצחיק, כריזמטי, מסור, דומיננטי בזוגיות? איך זה רלוונטי לאינטראקציה האמיתית שיש לך עם מישהו, להיכרות שלכם או אפילו לשליטה שלו?
אני יכולה להבין שזה הורס פנטזיה. אבל במובן הזה פנטזיה היא ההפך הגמור מקשר אינטימי. לא? הפנטזיה היא בדיוק לא האדם שמולך.
כנראה הפרזתי עם הדימוי של הכלא המנטלי. אבל זה עדיין נשמע לי שיש כאן צורך חזק שבן הזוג יכנס לתוך תבנית מסויימת בתוך פנטזיה. איך בדיוק זה עובד לאורך זמן בתוך זוגיות?
שלגי
שלגי • 13 ביולי 2018
לקבל ולהכיל שונות ולכבד אותה - זה בדיוק זה. מבלי להכניס אותן למשבצת שיפוטית.
לך זה פעוט, להן זה מוריד.
אין כאן רציונל, כי בבסיס המשיכה אין רציונל אלא תחושות. ולכן הסברים די מיותרים בעיני..
פראנסס
פראנסס • 13 ביולי 2018
ועדיין, אי אפשר שלא לתהות למה התנסות לסבית כל כך מגרה ומדליקה גברים בעוד התנסות הומוסקסואלית כל כך דוחה ומרתיעה נשים.