סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

סוויצ'ופוביה

עכבר​(מתחלף){Yaara-g}
לפני 5 שנים • 11 ביולי 2018

סוויצ'ופוביה

עכבר​(מתחלף){Yaara-g} • 11 ביולי 2018
עד שנכנסתי באמת לכלוב והתחלתי לקרוא בלוגים ופרופילים לא ידעתי שיש כזו רתיעה מסוויצ'ים. יש אשכרה אנשים שכותבים בגבולות שלהם שהם לא רוצים קשר עם נשואים, אנשים במערכת יחסים פתוחה ו... מתחלפים.
יש משהו מאוד הטרונורמטיבי, סגור ושמרני כאן. לא?
ניצי המלכה המתוקה
ניצי המלכה המתוקה • 11 ביולי 2018
גם אם כן, לכל אחד זכות להיות מה שבא לו. אין נכון או לא נכון. השאלה היותר מעניינת היא למה אכפת לך?
בכוח המוח{Aion}
בכוח המוח{Aion} • 11 ביולי 2018
בדר"כ נשלטות הן שכותבות שהן רוצות שולט ולא מתחלף, ואי אפשר להתווכח עם הארוס שלהן. המחשבה שהאדון/השולט שלהן יכול להיות בסיטואציות אחרות נשלט שמוקטן, מושפל ומבוזה, או סתם מרייר ולא בשליטה, הורסת להם את תדמיתו שממנה נגזרת גם התשוקה שלהן אליו.
יתכן שמדובר בתפישה הטרונורמטיבית ושמרנית, במקרה הזה, אבל צריך לזכור שזה רק חלק מסויים בתוך מכלול התשוקות שמתקיימות בכלוב.
    התגובה האהובה בשרשור
Green eyed girl​(נשלטת){Sheperd}
זה לא עניין של שמרנות.... זה פשוט משהו שלא מושך אותי. אני לא מתחלפת ואני מחפשת שולט, אני לא רוצה לדמיין אותו בצד השני של השוט כי זה ממש יפגע במשיכה שלי כלפיו.
לא צריך להיעלב או להיפגע מזה, לכל אחד פה יש העדפות שמבוססות על גורמי המשיכה, זה לא משהו אישי.
נשלטת מלמעלה​(מתחלפת)
אני בין אלו שלא רוצות נשואים. זה שמישהו/מישהי רוצים ללכת מאחורי הגב של בן/בת הזוג ולבגוד(כן אני רואה בזה בגידה לכל דבר) זה עניין שלהם, לא שופטת, אבל אני לא רוצה את זה על המצפון שלי, לא רוצה לקחת אחריות על פרוק משפחה אם כל הדבר הזה יחשף. גם מערכת נישואים פתוחה אני לוקחת בערבון מוגבל כי לא בטוח שהיא באמת כזו פתוחה.
Green eyed girl​(נשלטת){Sheperd}
נראה לי שהוא לא התכוון לדבר על הנשואים, הוא רק הביא את זה בתור דוגמא לגבול ולא מבין איך משווים בין למתחלפים.
עוץ הגדול​(נשלט)
עוץ הגדול​(נשלט) • 11 ביולי 2018
מה הקשר לפוביה?
אני לא מעוניין בנשלטות אז אני נשלטתפוביה?

רוב האנשים נמשכים רק לצורה אחת של בדסמ. זה עניין של העדפה מינית וחיבור בין בן/בת הזוג. לגבי נשואים ומערכת יחסים פתוחה אני מעריך שציינת אותם באותה שורה רק בשביל להעצים אם האפקט של האבסורד לדעתך. לכן, אתעלם מהסוגיה הזאת.
FlowerKitty​(אחרת)
FlowerKitty​(אחרת) • 11 ביולי 2018
אני מבינה את עכבר, וחושבת שמי שמפרש את השאלה שלו כביקורת לגופו של אדם או התקפה אישית מפספס פה. לא נראה לי שהטענה שלו היא "זה לא בסדר שיש לכם משהו נגד מתחלפים, תתחילו מיד להיות נאורים יותר ולהוציא אותי ואת שכמותי מהגבולות!", אלא שזו תהייה כללית לגבי התופעה, ברמה החברתית.

מה שבכוח המוח כתבה הוא כמובן חלק מזה. זה הגיוני שחלק מהנשלטים ירגישו שצד כנוע בשולט שלהם קצת מקלקל להם את הפנטזיה הטוטאלית. אם מדובר באנשים שמחפשים קשר מונוגמי, אז יש כאן גם בעיה פרקטית - מי שלא מתחלף בשום רמה ומעוניין במונוגמיה לא יוכל לספק את כל הצרכים של פרטנר מתחלף.

ועדיין אני עם עכבר פה. ברמה החברתית (לא כניתוח לגופו של אדם פרטי שאלו ההעדפות שלו) אני בהחלט חושבת שהרתיעה מסוויצ'ים קשורה להטרונורמה. היא מזכירה מאוד את הרתיעה מביסקסואלים שנפוצה גם אצל סטרייטים וגם אצל הומואים ולסביות, את ה"תבחרו כבר צד / אתם עוד לא סגורים על עצמכם" וכדומה.
Lady Guinevere​(שולטת)
Lady Guinevere​(שולטת) • 11 ביולי 2018
אני גם נרתעת מסוויצ׳ים, לא כל כך מבינה את זה. אם כבר עושים השוואות אז בתור סטרייטית יותר קל לי להבין ביסקסואליות מאשר סוויצ׳יות. אולי קשה לי עם הרעיון שהנשלט שלי היה שולט בסיטואציה אחרת ואני יודעת שהנשלט שלי לא היה רוצה שאני אהיה נשלטת בשום צורה. זה דיי הורס את את הדינמיקה לדמיין את השני בסיטואציה הפוכה.
שיר כאב​(שולטת){סוליקר}
בעיני זה די פשוט. כשולטת שכוח פיזי הוא לא הפורטה שלה, מתחלף טומן בחובו סיכון של "התהפכות" שלא ניתן לזלזל בו
אצל מתחלפים אני גם נתקלת יותר במילוליות של "הכנעה", "נכנע למי שיותר דומיננטית, שולט במי שחלשה ממני",
כלומר, קיים סיכון שמישהו לא יבין אותי נכון והעניינים עלולים להתדרדר, ואפשר להגיע למקומות ממש לא טובים עם זה.
אני ממש לא מתחברת לדברים האלה בלשון המעטה
אין פה שום עניין של הטרונורמה, מה גם שאני שולטת בכל המינים והמיגדרים icon_smile.gif
יוצאי הדופן לכלל זה הם מעטים ונדירים ביותר

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך רביעי יול' 11, 2018 1:17 pm, סך-הכל נערך פעם אחת