סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

מהו אחוז האנשים בישראל המתעניינים בבדסמ ?

abir
לפני 5 שנים • 4 באוג׳ 2018

מהו אחוז האנשים בישראל המתעניינים בבדסמ ?

abir • 4 באוג׳ 2018
מניח שגם אתכם לא פעם הטרידה השאלה כמה אנשים סביבכם מתעניינים בעולם הבדסמ ?
לא מעט מאיתנו שנמצאים כאן לא מעט, מרגישים שיש המון אנשים בסצנה הבדסמית.
לא פעם ניתן לקרוא בבלוגים על סיטוציות שבהן אנו מבחינים במישהו באוטובוס ,ברכבת או בכל מקום אחר משוטט בכלוב ומשם נבנת תחושה שהמון אנשים במדינה בעצם מתעניינים בכלוב.

האם זה נכון ?
כאמור שאלה זו סיקרנה אותי ולא נתנה לי מנוח , לילות רבים של שינה טרופה עברו עלי בניסיון למצוא לכך את התשובה ולבסוף החלטתי לעשות מעשה :
ערכתי מחקר גדול ומקיף (בקרוב מתכוון לפרסם אותו בעיתון הארץ).
התחלתי בהנחת היסוד הראשית שלפיה כל מי שמעניין בתכני הבדסמ בארץ במוקדם או מאוחר יגיע לכלוב ולכן הגעתי ראשית למספר הקסם (נכון למועד עריכת המחקרון) של 71,828 חברים הרשומים בכלוב.

הנחתי עוד הנחה נוספת:
1. ידוע שישנם לא מעט ניקים כפולים בכלוב ולכן מניח הנחה מקלה של 10%. כלומר המספר האמיתי של החברים הרשומים לאחר קיזוז הניקים הכפולים הוא 64,645 .

כעת נותר לחשב מהו אחוז מתענייני הבדסמ מתוך כלל האוכלוסיה.
גם כאן הנחתי מס' הנחות.
1.ע"פ התרשמות כללית ולא בדוקה מדעית , רוב החברים הרשומים אינם נמנים על האוכלוסיה הערבית ( מעניין האם "זאתי" תסכים איתי icon_smile.gif ).
2. הנחה נוספת שאינה מדוייקת . רוב החברים הרשומים הם מעל גיל 18.
3.כעת ננפה את אוכלוסיית הקשישים (אני מתקרב לשם) ונניח שאין כמעט בכלוב חברים רשומים מעל 65.

נמצא כעת מהי גודלה של אוכלוסיית התושבים בישראל שאינם ערבים ונמצאים בטווח הגילאים 18-65.
ע"פ נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה המספר הזה הוא: 3,852,850.

מכאן שאחוז המתעניינים בעולם הבדסמ בקרב האוכלוסיה היהודית הוא : 1.6%.
כלומר בקרון רכבת בממוצע יש 1.12 מתענייני בדסמ , כלומר אם אתה או את יושבים בקרון אז ככל הנראה ה - 1.12 זה אתם ולכן בממוצע,לא סביר שתפגשו עוד אחד כמוכם שם שגולש בכלוב .
יחד עם זאת אם אתם בהופעה של שלמה ארצי בקיסריה למשל יש לכם סיכוי למצוא עוד 60 החברים בכלוב כמוכם (אולי רעיון לכלובי לפתוח שירות בכלוב לאתר את כל חברי הכלוב הנמצאים ברדיוס מסויים).

מסקנות:
1. זה רק נדמה לנו שכולם מתעניינים בנושא. אנחנו די מיעוט אפשר לומר.
2.אני חייב למצוא לי תעסוקה אחרת. זה מה שקורה כשכולם ישנים בבית בשבת בצהריים ורק אני לא מצליח להירדם icon_smile.gif
    התגובה האהובה בשרשור
'BunnyPrincess'​(מתחלפת)

אני חושבת שהאחוזים גבוהים בהרבה.

'BunnyPrincess'​(מתחלפת) • 4 באוג׳ 2018
ראשית, לא כל מי שמתעניין לבדס״מ או מתחבר למיניות כזו מכיר את האתר, וגם מי שכן - לא כולם נרשמו (למשל, מי שנמצא בזוגיות מונוגמית ומתרגל פרקטיקה בדסמית בזוגיות שלו לא נספר אצלך, וגם לא מי שיש לו פנטזיות אבל לא פעל עליהן עדיין, וכך הלאה).

שנית, אם אני לא טועה באחת מאפליקציות ההיכרויות (נדמה לי קיופיד) פרסמו לפני כשנה את אחוז האנשים שסימנו על עצמם שהם פתוחים למיניות בדסמית. אחוז הגברים היה גבוה מזה של הנשים, אבל האחוזים נעו סביב 50% להתעניינות בתחום.
בזמן הכתיבה אפילו השקעתי ומצאתי את הניתוח הזה בגוגל:
https://www.refinery29.com/2017/04/150754/okcupid-data-bdsm
(אני כמעט בטוחה שהמידע הוא לא כלל עולמי אלא רק בארה״ב, ועדיין, גם אם ניקח בחשבון את שמרנותה היחסית של ישראל, הייתי מנחשת שלפחות שליש מהאוכלוסיה תהיה פתוחה לרעיון, ולפחות 10%-20% הם ממש בדסמיים - לפחות פי עשרה מההערכה שנתת).

וגם אעיר שנינו עושים הערכות באוויר אבל בטוחה שהנושא נבדק באופן מחקרי ואמין, בטח עוד מעט יבואו כאלה שהיה להם כוח לחפש בסקולר icon_wink.gif
abir
abir • 4 באוג׳ 2018
מניח שיש הרבה כאלו שהנושא קצת מסקרן אותם (לראיה כמות הצופים ב 50 גוונים של אפור) , אבל ההנחה שכמעט כל מי שמתעניין באמת בנושא (בארץ) יגיע בסופו של דבר לכלוב, היא הנחה שלדעתי מאד סבירה.
MagisterDolor​(שולט)
MagisterDolor​(שולט) • 4 באוג׳ 2018
דעתי דווקא שונה.
לדעתי כמות האנשים שמתעניינים בבדס"מ (כאלו שעוסקים בזה וכאלו שמפנטזים על זה) גדולה בהרבה ממה שחושבים.
הסיבה לכך היא שאי אפשר לדעת את כמות האנשים שמתעניינים בבדס"מ, אך למעשה אין להם מושג שקיים דבר כזה בכלל.
קחו אותי לדוגמה.
עד לפני פחות מעשור, בכלל לא הכרתי את המונח, או את הכללים לעסוק בו, אבל כן פינטזתי על דברים שכיום אני יודע מה הם ואיך לממש אותם בצורה בטוחה ובהסכמה.
לכן, לא נראה לי שאי פעם נוכל לדעת את אחוז הבדס"מים האמיתי בקרב האוכלוסייה.
abir
abir • 4 באוג׳ 2018
כמובן שלא נדע אף פעם את המספר המדוייק. אבל מדובר במספר די מקורב לדעתי. כפי שכבר אמרתי בסופו של דבר מי שזה באמת מעניין אותו יגיע בסוף לכלוב.
הנה גם אתה הגעת icon_smile.gif
עכבר​(מתחלף){Yaara-g}
עכבר​(מתחלף){Yaara-g} • 4 באוג׳ 2018
מאוד מורכב לייצר הגדרה אופרטיבית בעניין. זה מנעד מאוד רחב של "כמה האדם הוא בדסמי", וגם אז מדובר בעניין רב-ממדי - בדסמי בפנטזיה? בפרקטיקה? וכו'. בין 1.5% ו-40% יש פער מאוד גדול, ולדעתי הוא נגזר מההגדרות השונות כביכול רק במעט, אבל למעשה בהמון. ההבדל בין 'האם אתה מתעניין בבדסם?' לבין 'האם הזהות הבדסמית עבורך היא חלק משמעותי בזהות הכללית?' (פלוס מינוס מה שחברות בכלוב אומרת לענ"ד) הוא הבדל משמעותי.
גם אותי השאלה הזו מעסיקה. ההשערה שלי היא שמשהו באזור ה-10% מהאנשים שאקטיביים מינית משלבים פרקטיקות בדסמיות כמו חניקה או קשירה קלה בסקס שלהם. אחוז קטן מזה בהרבה ממש רואים בבדסם חלק מהזהות שלהם. אין לי שום דבר לבסס את ההערכות האלו עליו.
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
לפני 5 שנים • 5 באוג׳ 2018
אביר, אני מצטער, אבל מה שאתה מתאר אינו מחקר. ניתן לכנות זאת "מדע נאיבי" (אין בביטוי משום הזלזול, הוא מתייחס לגישה מדעית, אך ללא האמצעים והשיטות של מדע מודרני).
אוכלוסיית הכלוב בפירוש אינה מייצגת את כלל הבדסמים בארץ. מעבר לזה, אינך יודע כמה מהרשומים לאתר בכלל פעילים בו, וודאי שיש אנשים שפתחו חשבון ונעלמו אחרי יומיים בלי שאי פעם מימשו כאן משהו. אנחנו גם יודעים שיש מספר כלשהו של משתמשים ש"רק מחפשים זיון". אין לך גם נתונים על אוכלוסיות שאינן משתמשות כלל באינטרנט, דוגמת חרדים.
כדי להשיג נתונים אמיתיים, אתה נזקק לסקרים וחישובים סטטיסטיים. דמיין שמינה צמח היתה קובעת כמה מצביעי ליכוד יש רק לפי כמות המתפקדים לליכוד.
כל הכבוד לך על המאמצים שודאי השקעת, אבל סטטיסטיקה אמיתית אין פה
עוץ הגדול​(נשלט)
עוץ הגדול​(נשלט) • 5 באוג׳ 2018
שאין בנמצא מחקר על תופעה מסוימת נהוג לעשות את מה שעשה אביר ולנסות להגיע להערכה מסוימת באמצעות מידע חיצוני. לדעתי, אביר עשה את זה בצורה יפה והתשתית שהוא יצר בהחלט עשויה להוביל אותנו בעתיד לאומדן מדויק יותר של כמות האוכ'. יש כאן עוד כמה דברים שצריך לשנות בנוגע למתודולוגיה אבל הניתוח סה"כ נחמד.

אני גם חושב שההנחה שלו בנוגע לכך שרוב המתעניינים בבדסמ בישראל נמצאים ב"כלוב" היא מבריקה. ואני לא מסכים עם דרקן לגבי אוכ' שמרניות כמו חרדים. בדיוק ההפך, הדרך היחידה של אוכ' כאלה להיכנס לעולם הזה ולהכיר אותו, הוא באמצעות האינטרנט בניגוד לחילונים שהחשיפה שלהם לעולם עשויה להגיע מחברים ואפילו קרובי משפחה. הסגירות המוחלטת של החברה החרדית מפני טכנולוגיה היא בחלקה מיתוס. גם בחברות חרדיות יש לעיתים קרובות גישה לרשת ובכל מקרה אין להן את היכולת לעצור באופן מוחלט אנשים מהקהילה מלגלוש באינטרנט - בעיקר לא כאלה שהם חצי רגל בחוץ.
ראש השבט​(שולט)
ראש השבט​(שולט) • 5 באוג׳ 2018
גם אני פעם ניסיתי לברר ..
בכדי לברר פעלתי אחרת , יש לציין שמאז עבר זמן רב, אבל בני אדם לא משתנים מהר מידי
בבדיקה שעשיתי שלחתי הודעה ברורה ומפורטת בנושא בדסמ . כפי שאני רואה ומרגיש אותו לפחות..
ל100 נשים באתר הכרויות..

אז, מתוך ה100.. חזרו 4 בקללות
8 כתבו שניסו פעם ולא מתאים להן..
2 חזרו והביעו התעניינות
עם אחת מהן הייתי 4 שנים
עם השניה כמה חודשים אבל עד היום אנחנו בקשר חברי קבוע..

אז אולי זה מקומי וזמני.. אבל לדעתי די ממצא
Bent
Bent • 5 באוג׳ 2018
abir כתב/ה:
מניח שיש הרבה כאלו שהנושא קצת מסקרן אותם (לראיה כמות הצופים ב 50 גוונים של אפור) , אבל ההנחה שכמעט כל מי שמתעניין באמת בנושא (בארץ) יגיע בסופו של דבר לכלוב, היא הנחה שלדעתי מאד סבירה.

לא סבירה ולא נכונה.

אפילו האמירה הבסיסית היא שמי שירצה להתנסות יגיע לכלוב לא נכונה בכלל.

עם אני כולל ספאנקים וקשירות לייט / אזיקים כחלק מהתנהגות מינית בדס"מית אז האחוזים מאוד גבוהים ומדברים על אחוז התנסות של למעלה מחצי המאוכלסיה הבוגרת, וכ10 אחוז המשלבים את זה בחיי המין תדירות.

אם מדברים על פרקטיקות יותר מורכבות, נהוג לחשוב שהאחוזים דומים לאחוזים ארצות המתפתחות שם מחקרים מדברים על מספרים של בין 3 ל 5 אחוז המשלבים BDSM כחלק קבוע במיניות שלהם.

סימוכין ומתמיכה בגישה אין לי בשלוף.

מספרי מיניות יש בגוגל , עם המון מידע מבלבל, נדמה לי שאת אחד המחקרים המהיימנים בתחום ביצעה חברת דורקס של הקנדומים, אם זה עוזר