בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

המובן מאליו (אזהרה - פוליטיקה)

עוץ הגדול​(נשלט)
לפני 5 שנים • 15 באוג׳ 2018
עוץ הגדול​(נשלט) • 15 באוג׳ 2018
דרקן ראהל כתב/ה:
אבל בית המשפט הוציא צווי פינוי בעבר. ובבגצ האחרון פסקו שהמדינה תפנה. עדיין לא הבנתי מה בגצ עשה שהוא דיקטטורה, ועדיין לא הסברת איך המקרה הזה מדגים גזענות כלפי יהודים

הסברתי אתה לא הקשבת.
עוץ הגדול​(נשלט)
אחד שמבין כתב/ה:
מוזר שמכל המקרים שיש, ויש לא מעט, שבגץ מתערב בהחלטות פוליטיות, בחרת להביא דוקא את המקרה הזה של חאן אל-אחמר. שהוא לא התערבות פוליטית אלא התנהלות מקובלת של בית משפט.
למרות שיש לי בטן מלאה על בגץ, כפי שכבר כתבתי פה בשרשור הזה. אני חושב שהמקרה של חאן אל-אחמר הוא ממש לא דוגמא לכך.
אי אפשר להאשים את בגץ בהתמהמהות של המדינה מחודש מאי, שאז בגץ פסק לפנות את ההתנחלות הבדואית הבלתי חוקית, ועד לניסיון הפינוי הכושל בפועל.
כשאתה בשלטון ואתה רוצה לעשות פינוי, ויש לך אישור בגץ, אתה לא מחכה שניה מיותרת. אתה מגיע עם כוחות מספיקים ומפנה את המקום. בדיוק כמו שפינו את עמונה, שגם שם היתה התנגדות פיזית לפינוי ואלימות משטרתית. ומי שניהל את האירוע הבין שאם צריך להפעיל כח, מפעילים כח. לצערי, יש לנו תקדימים של פינוי יישובים בכח. יש יחידות שמאומנות לבצע את זה בלי להיתקע באמצע. היה למדינה את כל הלגיטימציה לעשות את זה גם הפעם.
אבל זה לא קרה. מישהו נרדם, והבדואים הצליחו להעיר את הדיון המשפטי. הבגץ הוא לא הכתובת למחדל הזה....

בישראל אין ריבונות.
ככל שאתה מפעיל יותר אלימות ככה הסיכוי שייאכפו את ההחלטה נמוך יותר.

גם אם הפינוי נכשל בגלל אוזלת יד של המשטרה והממשלה והאלימות של המפגינים. מדוע בג"ץ החליט לעכב את הפינוי לאחר מכן? האם בגלל שלא הצליחו לפנות, ההחלטה הקודמת של בג*ץ לא רלוונטית? האם פתאום הפכה ההתנחלות הבדואית להיות חוקית? למה החליטו לשנות את צוות השופטים?
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
אבל לא הסברת. אמרת שיש גזענות כלפי יהודים. זה לא מופיע בכתבות שנתת. כמו כן אחר שינית להעדפה כלפי אוכלוסייה לא יהודית, שזה לא גזענות ליהודים, זה משהו אחר. וחוץ מלקבוע שיש כזו העדפה, לא הוכחת את קיומה. כלומר, לא הראית איזה יחס מיוחד נתנו פה לבדואים מעבר להליך משפטי רגיל, או איך בית המשפט פגע בכןונה תחילה ביהודים.
אז כן הקשבתי (קראתי), אתה פשוט לא אומר, או שאולי אמרת ואני לא מבין
עוץ הגדול​(נשלט)
דרקן ראהל כתב/ה:
אבל לא הסברת. אמרת שיש גזענות כלפי יהודים. זה לא מופיע בכתבות שנתת. כמו כן אחר שינית להעדפה כלפי אוכלוסייה לא יהודית, שזה לא גזענות ליהודים, זה משהו אחר. וחוץ מלקבוע שיש כזו העדפה, לא הוכחת את קיומה. כלומר, לא הראית איזה יחס מיוחד נתנו פה לבדואים מעבר להליך משפטי רגיל, או איך בית המשפט פגע בכןונה תחילה ביהודים.
אז כן הקשבתי (קראתי), אתה פשוט לא אומר, או שאולי אמרת ואני לא מבין

הוכחתי תקרא שוב.
גם מדובר בשטח c.
תעשה השוואה בין היחס של הדיקטטורה של בג*ץ לפינויים של בדואים לעומת היחס שלו לנתיב האבות למשל. האפליה של בית המשפט לא מסתיימת כאן אלא גם בהתעללות בתושבי דרום ת"א.
אחד שמבין​(נשלט)
אחד שמבין​(נשלט) • 15 באוג׳ 2018
מאוד פשוט, זה קורה כל יום בבתי משפט.
אתה מוצא עילה אחרת לעיכוב שלא נידונה עדיין ואתה מגיש בקשה לצו עיכוב.
במקרה הזה הדיון השני היה על טענה שהצווים שהוצאו להריסת הכפר אינם חוקיים.
ברור שהאשם העיקרי הוא המדינה שלא פעלה בנחישות ולא הבגץ.

אגב אם אתה רוצה טענות כנגד הבגץ במקרה זה, אז בוא אני אעזור לך. כבר אמרתי שאני עם בטן מלאה על בגץ.
יש כלל שהרכב שהתחיל לדון במשהו ימשיך לדון גם בהמשך התיק כיוון שההרכב מכיר היטב את התיק. ופעמים רבות ניסו מסיבות שונות להחליף את הרכב השופטים ותמיד נשיאת בית המשפט העליון התנגדה נחרצות.
אבל הנה פה במקרה הזה, יכולה להיות טענה על כך שהחליפו את נועם סולברג "השופט הימני" מתנחל תושב אלון שבות, ווילנר שהיא "שופטת דתיה" וגם היא בעלת נטיה פוליטית ימנית. הם ישבו בהרכב שפסק את הפסיקה הראשונה, הם ישבו יחד עם ברון. ברון אגב לידיעה כללית היתה זו שהתירה כניסת פלסטינים לטקס יום הזיכרון האלטרנטיבי. אז אותה השאירו והוסיפו לה שני שופטים אחרים שאחד מהם (מלצר) כותב בעצמו שהוא לא הספיק לקרוא את כל התיק אלא רק את ההחלטות.
הנה לך התערבות פוליטית של בגץ בניגוד לכללים המקובלים.

שלא תגיד שאני לא מאזן icon_smile.gif
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
אז ממה שאני מבין, מדובר כאן בהליך משפטי נורמלי לחלוטין, רק שיש סימני שאלה לגבי שינוי לא ברור (מכוון או לא, קשה לומר) בהרכב השופטים
אחד שמבין​(נשלט)
אחד שמבין​(נשלט) • 15 באוג׳ 2018
במקרה זה, לדעתי כן.
לכן טענתי שזו דוגמה גרועה.
אבל אני מניח שאוז לא יסכים עם מה שכתבת, ויטען על סופיות הדיון וכו' וכו'
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
אז אציין שלא טענתי שאוז טועה ואין דיקטטורה או אפליה. רק אמרתי שפה אני לא רואה עדות להם. אשמח לקרוא על מקרים אחרים