צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

המובן מאליו (אזהרה - פוליטיקה)

דרקן ראהל​(נשלט){מית}
לפני 5 שנים • 12 באוג׳ 2018
סבבה, צודק.
אני בעד פלסטין וככה גם כל ראשי
מערכת הביטחון לשעבר שתמכו בדרוזים.
תודה על התיקון.
מהיום אשמח אם תהיה זמין לספר לי מה אני חושב על עוד נושאים.
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
לפני 5 שנים • 15 באוג׳ 2018
אוז, לא הבנתי איפה האפליה או הדיקטטורה. נשמע כמו הליך משפטי נורמלי לחלוטין. וגם אם יש פה פרו-בדואיות, איפה הגזענות נגד יהודים?
עוץ הגדול​(נשלט)
עוץ הגדול​(נשלט) • 15 באוג׳ 2018
https://mida.org.il/2018/06/04/%D7%9B%D7%A1%D7%A3-%D7%A9%D7%A7%D7%A8%D7%99%D7%9D-%D7%95%D7%90%D7%99%D7%A0%D7%98%D7%A8%D7%A1%D7%99%D7%9D-%D7%94%D7%A1%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%A8-%D7%94%D7%90%D7%9E%D7%99%D7%AA%D7%99-%D7%A9%D7%9C-%D7%97/

בנוסף, תקרא שוב את הכתבה. בג"ץ קבע שצריך לפנות את הכפר ואז חזר בו, לאחר לחץ מצד מדינות זרות. יתירה מכך, מאז 2009 בג"ץ משתמש בכל תרגיל מלוכלך בשביל לדחות את פינוי ההתנחלות הבדואית. כפי שהוא נוהג לעשות שמדובר באוכ' לא יהודית.
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
אבל בגצ גם התערב בפינוי התיישבות יהודית כי לא היה פתרון. אז עדיין לא הבנתי איפה הגזענות. והבדואים פנו לבית המשפט, שהוציא צו ארעי עד שהם יסבירו מה ההתנגדות בדיוק. אם היא לא תתקבל, הישוב יפונה. זו התנהלות נורמלית לחלוטין של בית משפט
מחוקה​(נשלטת)

Re: המובן מאליו (אזהרה - פוליטיקה)

מחוקה​(נשלטת) • 15 באוג׳ 2018
דרקן ראהל כתב/ה:
https://www.facebook.com/2137029799861259/videos/2238849763012595/

אני חושבת שזו צריכה להיות מדינה יהודית. הרי אחרת אין לנו באמת מה לחפש במזרח התיכון.
לרבים מאתנו יש אזרחות כפולה.
אנחנו פה רק בגלל שזו מדינה יהודית. אחרת אין לי מה להישאר פה.

אך אם בכל זאת אתם לא מסכימים איתי.
יש לבטל לאלתר גיוס חובה ליהודים ויהודיות בלבד לצה"ל.
ולהחליף בבקשה את הדגל וההמנון לנטרליים.
ולבטל כמובן לאלתר את טקסי יום הזיכרון השנתיים לחלל צה"ל שפוגע מאוד ברגשות של הערבים, אזרחי המדינה.
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
אוז, גם כתוב שבמשך 10 שנים הממשלה דחתה ביצוע של צווי פינוי ליישוב. כלומר, בית המשפט אמר לפנות והממשלה נמנעה. ולמיטב ידיעתי, זו ממשלה של ביבי
עוץ הגדול​(נשלט)
עוץ הגדול​(נשלט) • 15 באוג׳ 2018
רוב האשמה היא על בית המשפט.
זה נכון שהממשלה דחתה את הפינוי אבל זה בעיקר בגלל שהם ידעו שבית המשפט יעשה הכל להשאיר את המצב על כנו, בכל מקרה הם הציעו מקומות חילופים. נכון שהממשלה גם אשמה אבל תחשוב איזה בלאגן יתחיל אם ממשלה כלשהי בישראל תחליט לסרב להחלטה של בית המשפט.
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
אבל בית המשפט הוציא צווי פינוי בעבר. ובבגצ האחרון פסקו שהמדינה תפנה. עדיין לא הבנתי מה בגצ עשה שהוא דיקטטורה, ועדיין לא הסברת איך המקרה הזה מדגים גזענות כלפי יהודים
אחד שמבין​(נשלט)
אחד שמבין​(נשלט) • 15 באוג׳ 2018
מוזר שמכל המקרים שיש, ויש לא מעט, שבגץ מתערב בהחלטות פוליטיות, בחרת להביא דוקא את המקרה הזה של חאן אל-אחמר. שהוא לא התערבות פוליטית אלא התנהלות מקובלת של בית משפט.
למרות שיש לי בטן מלאה על בגץ, כפי שכבר כתבתי פה בשרשור הזה. אני חושב שהמקרה של חאן אל-אחמר הוא ממש לא דוגמא לכך.
אי אפשר להאשים את בגץ בהתמהמהות של המדינה מחודש מאי, שאז בגץ פסק לפנות את ההתנחלות הבדואית הבלתי חוקית, ועד לניסיון הפינוי הכושל בפועל.
כשאתה בשלטון ואתה רוצה לעשות פינוי, ויש לך אישור בגץ, אתה לא מחכה שניה מיותרת. אתה מגיע עם כוחות מספיקים ומפנה את המקום. בדיוק כמו שפינו את עמונה, שגם שם היתה התנגדות פיזית לפינוי ואלימות משטרתית. ומי שניהל את האירוע הבין שאם צריך להפעיל כח, מפעילים כח. לצערי, יש לנו תקדימים של פינוי יישובים בכח. יש יחידות שמאומנות לבצע את זה בלי להיתקע באמצע. היה למדינה את כל הלגיטימציה לעשות את זה גם הפעם.
אבל זה לא קרה. מישהו נרדם, והבדואים הצליחו להעיר את הדיון המשפטי. הבגץ הוא לא הכתובת למחדל הזה....