לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

בקשר לירידה לנשלטות

שולט בוגר ואמיתי​(שולט)
לפני 5 שנים • 15 באוג׳ 2018
אני לא מבין בכלל את השאלה
אני כשולט עושה מה שנכון לי ואם נכון לי לרדת אני יורד ואם לא אז לא.
Mary Jane
Mary Jane • 15 באוג׳ 2018
חובבי BDSM, ובטח שהמכורים לדבר, בדרך כלל מתקשים שלא לקשור בין הענקת מין אוראלי ובין רגשות השפלה, כניעות, התרפסות, שירות ושאר מגדנות. זאת ועוד, ככל שמעמיקים יותר ויותר בפרקטיקות ובפסיכולוגיה הנלוות לתחום, כך קשה יותר להשתחרר מהתחושות הללו ומעולם הדימויים בו מין הוא מאבק כוחני בין סובייקטים, בו סובייקט אחד, אנוכי וחזק יותר, גובר על רעהו, מכניע את רצונו וממזג אותו עם שלו, ודה פקטו, ״מאבייקט״ אותו (ועל כך כבר נאמר, ״הזולת, הוא הגיהנום״).

למזלנו יש גם עולם מחוץ לתיבת התהודה שמכונה כאן ״עולם השליטה״, אשר מטבעה, מעוותת פרספקטיבה. למעשה, ולמרות המשותף בין בנות ובני האדם, ישנם כמה וכמה עולמות תוכן, רגש, מנטליות, ומחוץ לאותה תיבת תהודה, אותה אקו בוקס מתעתעת, נשים וגברים לרוב לא חשים מושפלים/מנוצלים/מבוזים מהאקט או מפעולות דומות.

מעבר לכך, ניתן לבצע את הפעולה, כלומר, להעניק מין אוראלי, באופן מאוד דומיננטי ואנוכי, אפילו תוקפני משהו. ואפשר גם לעשות זאת מתוך איזו נייטרליות ישנונית. עניין של גישה. מהגישה, מהאופן - ולא מהאקט כשלעצמו, ניתן ללמוד לא אחת על נטיית הלב והחשק של הצדדים.
Pollux​(שולט)
Pollux​(שולט) • 15 באוג׳ 2018
פרס לא פרס,
אני מאוד אוהב לרדת,
לא לכולן אבל עדיין,
היא כן צריכה להרוויח את זה
אבל בהחלט לא השפלה,
אם הנשלטת שייכת לי, אין שום חלק בגוף שלה שהלשון שלי לא תעבור שם ותסמן אותה.
מחוקה​(נשלטת)
מחוקה​(נשלטת) • 15 באוג׳ 2018
ArchAngel כתב/ה:
נקבת האדם כתב/ה:
אם כך מדוע את והפרנטר לא מחליפים תפקידים של שולט ונשלט ?
התפקיד הוא בעצם הבסיס של כל נטייה מינית, והוא זה שבסופו של דבר קובע אם אנחנו אוהבים לזיין או אוהבים שמזיינים אותנו, כלומר אם אנחנו בעלי יצרים סדיסטים או יצרים מזוכיסטים, וכדי שזוג באמת ייהנה במיטה, חובה שלשניהם יהיו דחפים מנוגדים, מכיוון שבעלי דחפים זהים פשוט לא יצליחו ליהנות זה מזה.
לא משנה איך תסובבי את זה. ההנאה מכל יחסי מין, אפילו יחסי מין רגילים בתנוחה המיסיונרית זו הנאה של סאדו מאזו (פאראפילית כמובן לא פתלוגית).

אין כזה דבר פאראפיליה לא פתולוגית. זה כמו להגיד מוות לא קטלני, או מים יבשים. אם זה לא פתולוגי זאת לא פאראפיליה, והמשפט הזה כשל עצמו מראה שאין לך מושג על מה את מדברת ופשוט שבויה בתוך אפקט הקונצזוס המדומה שלך (כלומר חושבת שהדעות האישיות שלך הן משהו שכולם מחזיקים בו באופן אוניברסלי), והעובדות בשטח לא מעניינות אותך אז למה אפילו לטרוח לדעת את הבסיסיות שבהן לפני שאת מביעה עמדה.
לא מעניין אותך שבתכלס יחסי מין הם לא משהו דיכוטומי, וזה מתועד רבות בספרות המקצועית.
אנשים שונים מעדיפים את הסקס שלהם בכל כך הרבה דרכים שונות, וחלקן אפילו לא כוללות חדירה בכלל.
ובכלל, חדירה כשל עצמה לא אמורה להיות משפילה וכוחנית אם זה לא מה שעושים ממנה.
העולם הוא לא בדס"מ ומחולק רק לסאדו ומאזו, ויותר מזה- עולם הבדס"מ עצמו לא פועל רק לפי ההשקפות הספציפיות שלך ובין השחור והלבן יש מלא אפור.
כך שממש לא צריך כוחות מנוגדים בשביל להנות מסקס טוב.
מה תגידי על זוג לסביות שמעדיפות לא לקנות סטרפאון ורק לרדת אחת לשנייה? על זוג הומואים ורסיטלים שאוהבים לחדור ולהיחדר באותה מידה, אז אחד שם פלאג בזמן שהוא חודר לשני והם מתחלפים באמצע? על ונילים שהם רוב אוכולסיית העולם שבהגדרתם מעדיפים את הסקס שלהם בלי אלמנטים נלווים? על נשים שלמרות שהן נחדרות הן אוהבות לתפוס פיקוד ושבן הזוג יהיה כמה שיותר פסיבי? על שולטים שאוהבים לרדת או סתם ונילים שרוצים שלאישה שלהם יהיה כיף? על מתחלפים (הנה כאלו שמחליפים תפקידי שולט-נשלט, לתהיתך)? על קינקיים שלא נותנים להגדרות להגביל אותם?
כי הם קיימים, הם רבים, והם סותרים כל מילה בתיאוריה המופרכת שאת מנסה לכפות על גולשי האתר בשנתיים האחרונות בהזדמנויות שונות ובדרכים שונות, שמגבילה את הגברים לזיינים אכזריים ואת הנשים לקורבנות הניצודות.
מיניות האדם היא דבר כל כך מורכב ולהכליל אותה לכללי האצבע דיכוטומיים שכאלו זה טיפשי, ועם הטרחנות העיקשת שאת עושה זאת ועם הכשלים הלוגיים שאת מגיבה איתם לטיעוני הנגד שאת מקבלת זה מתחיל להיראות כמו הטרלה אחת ממושכת.

1. כאשר את מביאה דוגמאות כמו לסביות שאוהבות רק ללקק וכ', אני מבקשת קישור למקור.
את קובעת שקרה מקרה בלי להוכיח לנו שהוא אכן קיים, ואז את מציגה אותו בתור ראייה.
אני להבדיל כאשר אני מעלה מקרים מסוימים לדיון, אני תמיד מספקת מקור.

2. לא מדובר במציאות של שחור ולבן, או שהאדם סטרייט או שהוא לא סטרייט, אלא בספקטרום רחב מאוד.
למעשה רוב בני האדם הם בכלל לא סטרייטים ב- 100% ולכן החלפת תפקידים בהחלט יכולה להתקיים.
מקור: https://www.mako.co.il/pride-news/global/Article-27b1aa689e33261006.htm

3. אם מדובר רק בצימוד והשגת הנאה הדדית,
מדוע למשל גבר סטרייט שמגיע למסיבה, לא יכול להתאהב שם במקרה בגבר ? או הפוך, סטרייטית באישה ?
אם הכוח המניע זה לא סדיזם ומזוכיזם, אז מה זה בעצם לדעתך ?

4. פאראפיליה הוא מונח בפסיכולוגיה ובסקסולוגיה המתאר אסופה של נטיות לעוררות מינית (מקור: לא חסר, למשל ויקפדיה.)
אז מה הקשר בינו לבין פתלוגיה שהיא בכלל ענף ברפואה שעוסק בחקר מנגנונים המחוללים מחלות, לקויות ומוות, ובתוכם כלולים כמובן גם רוצחים ואנסים ?

אני נוהגת לפשט את המורכבות ע"י חלוקת הנטייה המינית לשני מעגלים: "תפקיד" ו- "משיכה", שכבר כתבתי עליהם.

*התפקיד* הוא בעצם הבסיס של כל נטייה מינית, והוא זה שבסופו של דבר קובע למעשה האם אתם אוהבים לזיין או שאתם בעצם אוהבים שמזיינים אתכם, כלומר אם אתם בעלי יצרים סדיסטים או יצרים מזוכיסטים.
התפקיד הוא בעצם מולד, לא ניתן בשום דרך לשנותו, אולי רק בעתיד הרחוק באמצעות ניתוחי מוח, או על ידי הזרקת חומרים כימיים שישפיעו עליו.
כלומר מי שאוהב לזיין, ישאר ככה כל החיים שלו, זה לא בר שינוי.... ומי שאוהב שמזיינים אותו, גם ישאר ככה כל החיים שלו, זה לא בר שינוי.
ומה שדוחף אדם לאהוב לזיין אלו תכונות סדיסטיות, ומה שדוחף אדם לאהוב להזדיין אלו תכונות מזוכיסטיות. כי אם לא, מה זה בדיוק הדחף הזה ?
אם היה מדובר רק ברצון לצימוד והשגת הנאה הדדית, המזיין והמזויין יכלו בקלות להחליף תפקידים. והומו או לסבית זה בכלל לא היה מולד.

המעגל השני זה *המשיכה* שהיא בעצם קובעת איזה מין אתם אוהבים לזיין, או איזה מין אתם אוהבים שמזיין אתכם, כלומר גברים יכולים להיות סדיסטים ובכל זאת לאהוב לזיין גברים, או להיות מזוכיסטים ובכל זאת להעדיף שנשים תזיינה אותם, וכנ"ל כמובן גם הפוך. המשיכה היא בעצם נרכשת, ולרוב בגילאי ההתבגרות, אך בנוסף לזה היא גם מושפעת באופן ישיר מהתפקיד המולד שלנו, והסיבה היא שזה פשוט מסתדר יותר לוגית שהמזיין הוא החזק והמחוספס, ואילו המזוין הוא העדין והחלש, ולכן גברים מזוכיסטים יעדיפו בדרך כלל להיות מזוינים על ידי גברים, ואילו נשים סדיסטיות תעדפנה לזיין נשים, אך זה כמובן לא בהכרח.

לכן גבר רגיש ועדין שהוא נטול יצר סדיסטי, בכל זאת יכול ליהנות לשכב רק עם נשים, ובעיני החברה ובעיני עצמו הוא בעצם לא הומו, אלא סטרייט בכל מובן המילה, אך למרות שהוא נמשך אך ורק לנשים, התפקיד שלו אינו טבעי, אלא בעצם נשי. הגבר הזה כאשר הוא שוכב עם אישה, יעדיף ברוב המקרים שהיא זו "שתדהר" עליו, והוא גם מאוד יאהב למשל ללקק לה, וכך ליהנות מהתחושה שהיא כביכול שולטת בו, אך לחדר לתוכה, לזיין אותה, לדפוק בה ולהשפריץ בה, הוא לא באמת נהנה מזה.
Dotan647​(שולט)
Dotan647​(שולט) • 15 באוג׳ 2018
הפאראפיליה יכולה להיות פתולוגית אם היא גורמת לסבל ממשי של הפרט או של מושאי נטיותיו או מפריעה לקיום מיני נורמלי כפי שהוא מוגדר בעיני החברה, במקום ובזמן נתון.
אגב, הפתולוגיה כתחום ברפואה עוסקת בחקר הליקויים שחלים במנגנונים התקינים ואשר מובילים למחלה או למצב לא תקין.
ואז השאלה מה זה לא תקין? התנהגויות מיניות רבות שינו עורן בעיני החברה מפתולוגיות לשאינן כאלו. למשל אוננות. עולם המשפט אגב מפשט מאוד את מה מותר ואסור, למשל סאדו מאזו מותר ופדופיליה כמובן אסורה וכו.

בפרקטיקה הפתולוגיה עוסקת בעיקר באבחנה רק רקמתית של מחלות גידוליות (אבל לא רק) תחת המיקרוסקופ (הסתכלות על ביופסיה).
ArchAngel​(שולטת)
ArchAngel​(שולטת) • 15 באוג׳ 2018
זאת לא ההגדרה לפאראפיליה (ממש לא חכם לנסות להתווכח עם סטודנטית לפסיכולוגיה על זה).
זאת ההגדרה לפאראפיליה:
"פאראפיליה זוהי הפרעה רגשית המוגדרת כפנטסיות מעוררות מיניות, דחפים או התנהגויות אינטנסיביים, המתרחשים במשך תקופה של חצי שנה לפחות, וגורמים למצוקה משמעותית או מפריעים לתפקוד הסובל מההפרעה מבחינת תפקוד חברתי או בתחומי תפקוד חשובים אחרים."
פאראפיליה זאת פתולוגיה (זה שזה מונח שקיים ברפואה לא אומר שהוא לא קיים בפסיכולוגיה או סקסולוגיה, מה הקשר?!) מינית, לא סתם אוסף של נטיות מיניות (מה גם שנטייה מינית זה מונח שמכוון רק כלפי משיכה למגדרים. מה אנחנו בשנות ה-70 שהומוסקסאוליות זאת הפרעה? התכוונת התנהגויות מיניות, אם כבר). להימשך מגדר מסוים, לחדירות או למין אוראלי זאת לא פאראפילה. מה שיוגדר כפאראפיליה יהיה משהו שגורם לסבל לאדם או לסביבה, כמו למשל פדופיליה או נקרו-סדיזם (ולא סתם סאדו-מאזו עם גבולות בריאים). וזה האמ-אמא של הפתולוגיה הנפשית והמינית.
טוב נו, מה אפשר לצפות ממי שמביאה כתבה ממאקו כמקור לדבריה.
מחוקה​(נשלטת)
מחוקה​(נשלטת) • 15 באוג׳ 2018
1. הסברתי את ההבדל בין פאראפיליה לפתלוגיה. לא מתכוונת להסביר שוב.
2. מאקו זה לא מקור, אלא מכיל מקור.

אני מקווה שאת יודעת אנגלית. יש בכתבה באתר BBC מקור בקבצי PDF.
https://www.bbc.com/news/health-34744903
Dotan647​(שולט)
Dotan647​(שולט) • 15 באוג׳ 2018
צריך להבדיל בין התנהגות מינית אטיפית לבין פאראפיליק דיסאורדר. עד לא מזמן הן היו מבחינת ההגדרה תחת אותה מטרייה (לא צריך להרחיק 40 שנים אחורה). כ-8 התנהגויות מיניות יכולות להיות תחת פאראפיליק דיסאורדר אם הן בנוסף גורמות דיסטרס לעצמי או לאחר. סאדיזם ומאזוכיזם, אגב, הן שתיים מהן.