סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

הכניסה לנשים באשר הן, או לזוגות בלבד

לילית חדשה
לפני 5 שנים • 30 באוג׳ 2018
לילית חדשה • 30 באוג׳ 2018
israelislave כתב/ה:
לילית חדשה כתב/ה:
סלייב,
אתה בכלל שם לב כמה אתה סותר את עצמך?

פעם אחת אתה כותב שגל ראשון של פמיניזם- זה שנלחם עבור זכות ההצבעה והאפשרות לרכוש השכלה ולצאת לעבודה
היה מוצדק.
ואפילו טענת שזה שאלו הושגו אומר שיש שיוויון.
היום עולה מדבריך שגם הגל הזה מלא רעל ושקרים.
אתה מדבר על ארה"ב?
מה עם קנדה ואירופה ואוסטרליה וגם היישוב היהודי שהיה בארץ?
אתה בכלל מכיר את המאבקים שהיו אז? יש לך מושג לאן הם הגיעו?
וכן, היו מאבקים. המידע קיים אתה רק צריך לחפש אותו. למרות שלא נראה לי שתרצה.

אבל לפחות יצא המרצע מהשק והוכחת כמה אתה דומה בגישתך לאלו שטענו שלתת לאישה את זכות ההצבעה זה כמו לתת לכלב זכות הצבעה.

אסביר. שוב.

לכל אזרחי המדינה מגיעות אותן זכויות בחוק. בדיוק. כל הבדל בזכויות יהי אפליה. ואני נגד אפליה.

מה שכתבתי, וכן, על גל הפמיניזם הראשון בארה"ב, שהזכות לבחור ולהיבחר הושגה בחסד ולא בזכות כי - מרבית הנשים לא היו מוכנות לקחת על עצמן גם את החובות שהיו קשורות לזכויות, ולפיכך, הוחלט להעניק להן את הזכות לבחור ולהבחר בחסד כי הגברים היו יותר פמיניסטים מהנשים. או בעברית קלה, לא עמדו על כך שהשוויון יהיה מלא אלא נמאס מהחפירות, הבכי והנהי.

לא רואה נשים מזדעקות להארכת השירות הצבאי, פרישה בגיל 67, ביטול חצי נקודת המס או חובת תשלום ביטוח לאומי גם כאשר לא מובטלים, לא רואה נשים נלחמות למען ביטול חזקת הגיל הרך, בעד דרישה חד משמעית לתביעה נגד נשים שהתברר שהתלוננו תלונות שב, להכיל אישום באונס גם על נשים או חיוב נשים באישור משטרה לפני העסקה במוסדות חינוך...

בקיצור... אני רואה נשים שמתנהגות עם חובות וזכויות כמו עם מזנון, מעמיסות על הצלחת רק מה שטעים וקל ליכול.

למרות שאתה בוחר להתמקד אך ורק בארה"ב- גל ראשון של פמיניזם ןוהמאבקים שאפיינו אותו התקיימו בעוד מדינות ולא רק בארה"ב-
אלא גם בקנדה, בבריטניה, בגרמניה, בצרפת באוסטרליה וכן והלאה
ואפילו בישוב הייהודי בתחילת דרכו היתה סערה סביב זכות הבחירה לנשים.
המאבק לזכות להיבחר בקנדה הגיע למעשה לשאלה האם נשים מוגדרות בחוק כ'אדם'?- לאם בחוק כתוב 'אדם' (person) האם הכוונה רק לגברים או גם לנשים?

וכמובן- בהחלט יפה מצידך לכנות הקמת וועדים ותנועות וכתיבת מאמרים ועיתונות ומחאות ואפילו עתירות כ'חפירות בכי ונהי'
תאמר לי- הן עדיין היו בכייניות כאשר הן הקימו מחאה כדי לקבל ציוד הגנה לעבודה עם חומרים מסוכנים? ומה עם המחאות למען שוויון בשכר? וקבלה לאוניברסיטאות?
ויישום החוקים בפועל?

כן, אתה מצטיין בלא לראות את הדברים שאתה לא רוצה לראות,

אני אישית חושבת שבכל הקשור למשל לשירות צבאי אני אמחה על התפקידים המוצעים לי;על כך שהיותי אישה לא יהווה שיקול בשאלה האם אני מתאימה לתפקיד; על סט השיקולים והקריטריונים אם אגלה שהוא מותאם לגברים ולא באמת לתפקיד וגם על קו ההדתה שמתרחש בצה"ל ובעקבות מספר מקרים לאחרונה- אני גם אמחה על כך שהיות מלש"ב גבר מונע ממנו תפקידים מסויימים;
ורק אז אני אמחה על משך השירות הצבאי שלי וגם אז- כדי שיתאים לתפקיד שלי ולא כדי שיהיה משך זמן שרירותי.

ומעבר לנושא הזה ספציפית בכלל אני חושבת שארגוני הנשים ימחו על דברים לפי סדר העדיפויות והחשיבויות שלהן ולא לפי זה שלך.
כמו שאתה תמחה על מה שמעניין אותך ולפי סדר העדיפויות שלך.
וגם אתה, , נוטה לבחור מה נוח לך ומה מתאים לך- ולכן הוא לגיטימי ולא ראוי לשינוי
ומה פחות מתאים לך ולכן הוא כן שערוריה וראוי לשינוי.
גם כשאתה סותר את עצמך
israelislave
לפני 5 שנים • 31 באוג׳ 2018
israelislave • 31 באוג׳ 2018
"לילית חדשה"

בכל המערב הוויכוח היה תמיד על "החבילה כולה"

עם הזכויות באות גם החובות ומה לעשות שנשים לא רצו לקבל את כלל החבילה אלא רק מה שנוח. שוויץ הייתה האחרונה להעניק זכות הצבעה לנשים כי בשוויץ יש חובת גיוס לצבא כחלק מהזכויות והחובות וכאמור נשים לא רצו לקחת חלק בנטל השרות הצבאי

כאמור - Pic & Choose

אין אדם בר דעת המחזיק בדעות ותרבות של העולם המערבי שיחשוב לרגע שאמו, סבתו, אחותו ואשתו אינן בנות אנוש, רק במוח קודח וחולני יכול בכלל להתרחש דיון שכזה ורק מוחות חולניים יכולים להידבק בווירוס הזה.

ועדין אני טוען קטגורית שכל מחלקות המגדר והסוציולוגיה מהוות אך ורק נטל על החברה וכל "תרומתן" נזק שרק מפריד ומייצר מלחמות מיותרות שלא באמת צריכות להיות ונזקן עצום.

אין הבדלי תמורה לעבודה ! וזה לא שכר, שכר זה משהו אחר.

אין הבדלים בקבלה לאוניברסיטה. ומרגע זה והלאה ההבדלים נוצרים בבחירות. מגמות כמו "חברה", חינוך, פרא-רפואה נשלטים ע"י נשים, הנדסה, חשמל, גאולוגיה וכו נשלטים ע"י גברים.

לאחר הלימודים השכר נקבע בחוק, בסקטור הציבור יש שכר אחידודרגות ואילו בפרטי יש חוקי ביקוש והיצע + היכולת האישית של כל אחד ואחת לנהל מו"מ.

שוודיה כדוגמה.

באשר להדתה - מסכים איתך

את "תמחי על משך שרותך הצבאי" - את מקשיבה לעצמך? ורק בתפקיד שאת חושבת שנאה לך? יש את זה ביותר "אני ואפסי עוד", ילדותי, אגואיסטי, העולם חג סביבי?

ארגוני הנשים יתמכו במה שיתמכו, כגבר אני מצפה לדבר אחד בלבד, אל תקדמו את האג'נדות שלכן תוך פגיעה ורמיסה של הגברים, אל תצפו שלא תהיה תגובה אם תציירו את כל הגברים כמטומטמים, נאנדרטלים, אלימים, גסים, פסולים כאבות, אוטיסטים, אטומים, טורפים מיניים... והכל יהיה בסדר.
לילית חדשה
לפני 5 שנים • 31 באוג׳ 2018
לילית חדשה • 31 באוג׳ 2018
סלייב,

אם אתה חושב שניסיתי להגזים או להקצין כשאמרתי שהיו כאלה שטענו שלתת לאישה את זכות ההצבעה זה כמו לתת לכלב זכות הצבעה, אז לא.
זה באמת אחד הדברים שמתנגדי הפמיניזם בגל הראשון שלו טענו- לתת לאישה זכות הצבעה, יהיה כמו לתת לכלב זכות הצבעה,
הרי אין הרבה הבדל בין אישה לסוסה, למשל, אז אם נרחיב את הזכויות השונות גם לנשים- מדוע לא לכלבים או לסוסים?

התיק מכונה גם the persons case,
בקצרה- מישהי היתה מעוניינת להתמודד לבית הנבחרים הקנדי, בתגובה אמרו לה שלפי החוק רק person יכול להתמודד וש- person= man ולא כולל בתוכו נשים.
הוגשה עתירה שנידונה במספר ערכאות שיפוטיות בקנדה, לאחר מכן בבריטנה ולבסוף הנושא נידון במועצה המלכותית.

גם בארה"ב היה משהו דומה סביב המשפט all men were created equal שבהכרזת העצמאות.

אתה מדבר על המצב כיום- אני התייחסתי למצב בתקופת הגל הראשון והגל השני של פמיניזם.

בקשר לשירות צבאי, אולי לא הייתי מובנת- אז אני אחדד,
אם נתעלם מהשינויים שהיו בשנתיים האחרונות בערך- גברים משרתים 3 שנים, נשים משרתות שנתיים.
לדעתי, כחלק מההתייעלות של צה"ל ובהתחשב בכך שיש המון אבטלה סמויה בצבא, במקום לקבוע משך שירות שרירותי כלשהו, משך השירות אמור להתאים לתפקיד. זה אידיוטי לטעון שפקיד/ה שעשתה טירונות של שבועיים, מגיע/ה ב-9, הולכת ב-15 ובערך כל היום משחק/ת באבלס או סוליטר צריכ/ה לשרת 3 שנים,
או מורה חיילת שמשתחררת אחרי סיום שנת הלימודים ובינתיים היא מסופחת למשך חודשיים לבסיס כלשהו ולא עושה כלום כל היום.
כי לוחמ/ת עושה טירונות של 3 חודשים, הכשרה נוספת של חודש וחצי או חודשיים וכדי שיהיה מספיק כוח אדם, היא צריכה לשרת בשטח עוד שנתיים וחצי.

אם דיברתי על קריטריוני התאמה לתפקיד, איך הבנת שהתכוונתי לזה "ורק בתפקיד שאת חושבת שנאה לך?"
למרות שגם לזה יש מקום- בשביל זה יש מנילה, בשביל זה אפשר להגיש בקשות לתפקידים מסויימים. להגיד אני רוצה תפקיד X זה לא כזה נורא.

בכנות סלייב,
מי מצייר גברים כ"כמטומטמים, נאנדרטלים, אלימים, גסים, פסולים כאבות, אוטיסטים, אטומים, טורפים מיניים... "?
מי שכותב/ת כתבה על גבי מאמר על גבי בלוג בנושא "עולמן הסודי של האימהות" כשהכוונה לטיפול בילדות/ים ומי שטוען שלגרום עד לאלץ גברים לקום בלילה להחליף חיתול ולתת בקבוקים הופך אותם לאימהות ולנשים או מי שאומר/ת שגם גברים צריכים להתחיל לקחת חלק בטיפול בילדות/ים?
מי שטוענ/ת שרגליים של נערות מסיחות את הנערים ומפריעות להם ללמוד או מי שטוענ/ת שנערים יכולים ומסוגלים להתרכז וללמוד גם כשהנערה לידם לבדה בגופיה או במכנס קצר או כשאפשר לראות לה את הכתפייה של החזייה?
מי שאומר/ת שגבר רואה אישה במיני ולא מסוגל שלא לגעת/ לשרוק/לנהום/להעיר או מי שאומר/ת שהגבר צריך לשלוט בעצמו?
israelislave
לפני 5 שנים • 1 בספט׳ 2018
israelislave • 1 בספט׳ 2018
קודם כל ברור לי שארגוני הנשים לא באמת מייצגות את רוב הנשים. ארגוני הנשים, "השדולה הנשית" ניכסו לעצמם את הקול ו"הכל" הנשי ומתיימרות לייצג ציבור רחב שלא בחר בהם לשם כך, ובחול יש בחירה ברורה של מרבית הנשים באנגליה ובארה"ב לא להתקרא "פמיניסטית" בקרב הנשים.

ובעוד אני ואלפי גברים אחרים מביעים את דעתנו הלא חשובה ולא נספרת ומנסים להתגונן מפני מתקפה כללית עלינו, ארגוני הנשים מיוצגים בכנסת, שתדלניות נמצאות במערכת המשפט, ברווחה, בחינוך, באקדמיה, גופים מגופים שונים עולים בקמפיינים ציבוריים ומציירים את הגברים, כמובן בהכללה, כי כאמור אי אפשר אחרתף כאלימים, בבונים, ממטומטמים, מתחמקים מאחריות כלכלית לילדיהם, אנסים בפוטנציה ומה לא.
--------------------------------------------------------------------------------------------
"צא מהצל: קמפיין רשת חדשני של ויצו חושף וידויים של גברים אלימים במשפחה"

(ולא ניתן למספרים שמצביעים על שוויון לקלקל לנו סיפור יפה)
---------------------------------------------------------------------------------------------
""אל תהיה הגבר הזה". קמפיין חדש של עיריית ת"א למניעת הטרדות מיניות בחיי הלילה"

( כי עד הקמפיין הזה 99.9% מהגברים לא ידעו שאסור להטריד נשים, אח שלך, אבא שלך, דוד שלך, החבר הכי טוב שלך, אישך, כוווולם לא ידעו)
-----------------------------------------------------------------------------------------------
ויצ"ו "ילדים חשופים לאלימות - היום הבינלאומי למאבק באלימות כלפי נשים 2017"
(בפועל מספר הנשים האלימות כלפי חסרי ישע כפול מזה של גברים ובעניין אלימות "אינטימית" הסטטיסטיקה האמיתית – כפי שהוצגה בכנסת ע"י המומחה המוביל בישראל לאלימות בין בני זוג, פרופ' זאב וינשטוק – מראה שהסיכוי שאישה תרים יד על בן זוגה אינו קטן מהסיכוי שגבר ירים יד על בת זוגו)
----------------------------------------------------------------------------------------------
שוב ויצ"ו "גם שתיקה הורגת" לרגל יום המאבק הבינ"ל באלימות כלפי נשים
----------------------------------------------------------------------------------------------
הזוי אבל אמיתי. תערוכה פוגענית בבית משפט למשפחה: ''שאבא ימות''

בבית המשפט למשפחה בירושלים נחנכה תערוכה שפגעה ברבים מהמתדיינים שם, ומעלה ספקות קשים לגבי יכולתו של בית המשפט לשפוט בצורה אובייקטיבית בין גברים ונשים.

המדובר בתערוכה של ציורי ילדים שצוירו כשהילדים שהו עם אמהותיהם במקלט לנשים מוכות בירושלים, המופעל ע"י עמותת "אישה לאישה".

אל הציורים התלוו גם ציטוטים מדברים שנאמרו כביכול ע"י הילדים. לדוגמה: "כשאבא היה מתעצבן הכי, הוא היה שותק, ואמא פחדה נורא. אני פחדתי שירביץ לי, אבל כשהוא הרביץ לנו הוא היה צועק".

"אמא שלי תמיד אמרה לא לעצבן את אבא, אבל הוא תמיד היה מתעצבן. פעם אחותי עצבנה אותו אבל הוא לא הרביץ לה, רק לאמא, וירד לה דם מהאף".

"אבא לא כאן, שימות".

"אבא לא חמוד, ואני לא אוהב אותו. הוא כל היום רוצה להרביץ לי. אבא הכניס זבובים לאוטו שינשכו אותי. אני לא רוצה לשחק איתו. לאבא יש קצת אדום, שימות".
--------------------------------------------------------------------------------------------

"קמפיין המעודד נשים לעשות שימוש במסלול המהיר בהוצאה לפועל לתביעת כספי מזונות"

http://saloona.co.il/moransamun/?p=3

בשנת 2001 חוקק החוק "למניעת העסקה של עברייני מין במוסדות מסוימים".

(רק גברים. כי כמובן לא היו מורות, גננות, מחנכות ואחרות ש"התעסקו" עם קטינים) אוי לה לצביעות... icon_sad.gif

---------------------------------------------------------------------------------------------
יכולתי להביא עוד ועוד דוגמאות אבל נעצבתי ועייפתי.

הנה כל הקמפיינים הללו ואני לא נשוא אף אחד מהם. שילמתי וממשיך לשלם מזונות על ילד שאין לי, לא הכיתי ילדים, לא הטרדתי נשים ולא הייתי אלים לאשתי.

אני חד-קרן? יחיד בדורי? כל הגברים כאלו חוץ ממני?

ארגוני הנשים כ"כ דומות לחצרות החרדיות... כל שנה כחודשיים לפני החגים החרדים יוצאים לרחובות ומתכתשים עם המשטרה מכל מיני סיבות הזויות, המטרה ברורה, להשיג צילומים אלימים שיופצו אח"כ בחצרות ברחבי העולם במטרה לגייס כספים "למען הלוחמים הצדיקים" נגד השלטון הציוני.

יש לך מושג איזה סדר גודל מנגנון ארגוני הנשים? השדולה הנשית? ויצ"ו? משכורות, תפקידים, כוח, השפעה... אז צריך להצדיק את כל אלו.

מתי פעם אחרונה שמעת למשל את ויצו מכריזה על טעויות בגיוס מטפלות וגננות אלימות? אף פעם. למה? כי אין? לא, כי הכל כסת"ח

איך לך בכלל מושג תחת איזו מתקפה מצוי הגבר הישראלי. כל הזמן מתארים אותו כגורם לכל ה"רעות החולות" שטיפת מוח סיסטמטית שעובדת נהדר, כנראה שזו הסיבה שבגללה כ200 גברים מתאבדים מדי שנה על רקע גירושים ומאבקי משמורת וזה לא מזיז לאף אחד.

"יש פי 7 יותר התאבדויות בקרב הגרושים"
לפי נתונים של משרד הבריאות, שיעור הגברים המתאבדים גבוה פי 3 מזה של הנשים, ובולט מכולם הוא הממצא לגבי גברים גרושים. מדוע הסטטוס המשפחתי משחק כאן תפקיד משמעותי וכיצד משרד הבריאות מתכוון להתמודד עם התופעה?

אבל כאשר מגיעים לתמונת האילוסטרציה... אשה !

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5004217,00.html

-----------------------------------------------------------------------------------------------
למרות שהמספרים מדברים על שוויון באלימות הדדית אין ולו גוף אחד שיעזור לגברים

כמו בתמונה השבועית בעיתון... מי יעזור לנו למצא אירגון כלשהו שעוזר לגברים?

https://www.kolzchut.org.il/.../%D7%90%D7%9C%D7%99%D7%9E...

"אשתי עשתה ממני סמרטוט": גברים שספגו התעללות נתקלים באטימות ולעג"
https://news.walla.co.il/item/2981113
מדוע הגברים המוכים ממשיכים לספוג ולשתוק?

“אלימות במשפחה“ הפכה� לשם נרדף לגברים מכים, אבל הסטטיסטיקה מלמדת שמספרם זהה למספר הנשים המכות. שיח פמיניסטי ודעות קדומות גרמו לכך שבעלים לא יכולים להתלונן על אלימות נשית ולא מקבלים מענה למצוקתם

https://www.makorrishon.co.il/.../55/ART2/589/561.html

-------------------------------------------------------------------------------------------

איך הייתם מגיבים לו הייתם רואים גבר תוקף באלימות מילולית ופיזית את חברתו? האם הייתם מגיבים באותה צורה אילו היה זה הגבר שמותקף על ידי האישה? צפו בסרטון ותבינו את הסטנדרט הכפול שלנו כלפי אלימות

https://www.onlife.co.il/general/76856

------------------------------------------------------------------------------------------

וומה גורם לזילות בחייהם, זכויותיהם ואיכות חייהם של גברים? בדיוק הקמפיינים שהבאתי כאן, הדיהיומניזציה והדמוניזציה של הגבר, הפיכתו לטורף מסוכן שמוטב שיעלם מעולמנו...

מה שאתן לא מבינות שהיום זה אני, מחר זה אח, אבא או אפילו הבנים שלכן כאשר יגדלו.

אף פעם לא הייתי נגד נשים. אני אוהב נשים כמו כל אחד אחר, ואף יותר.

אני נגד הסתה, גם נגדי, אני נגד צביעות, דו פרצופיות, סטנדרטים כפולים.
israelislave

Re: סלייב אתה מזכיר לי

Zord20 כתב/ה:
סלייב אתה מזכיר לי את הגבר בסרטון הזה icon_biggrin.gif

https://www.youtube.com/watch?v=TAQm_5xbSs8

מקבל את זה כמחמאה icon_smile.gif
Douceur
Douceur • 1 בספט׳ 2018
1. הוא עדיין מדבר icon_smile.gif
2. למה אין פה איסור של מולטיפוסטינג?
בוורלי
בוורלי • 1 בספט׳ 2018
לא מבינה למה הדיון הזה ממשיך להתקיים? מישהו כאן מתייחס אלין ברצינות? כי באמת חוץ מלגחך אני לא רואה עוד סיבה לכתוב כאן. אני בעד שכל מי שלא השתתף במלחמת יום כיפור שיצא מהדיון.
israelislave
Read Only ומונה

אני מניח שאתן מתכוונות אליי... מה בדיוק הבעיה שלכן, אנשים מתדיינים.. למה הצורך לחסל את זה? איזה חלק מעצם קיומו של הדיון מטריד אתכן כל כך?
בוורלי
בוורלי • 1 בספט׳ 2018
אולי החלק שבו הדיון הזה התקיים לפני 40 שנה?