סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

הכניסה לנשים באשר הן, או לזוגות בלבד

ArchAngel​(שולטת)
לפני 5 שנים • 25 באוג׳ 2018
ArchAngel​(שולטת) • 25 באוג׳ 2018
נקבת האדם כתב/ה:
.
שימו לב, שרק החלפתי בתגובה של ArchAngel​, את הסלקציה של הגברים, בסלקציה של נשים, ופתאום זה ישמע לגברת ArchAngel​ איום ונורא.
אני מתערבת אתכם שהיא בטח הייתה מכנה את זה "החפצת" נשים.

אני אישה פימיניסטית שעובדת בעבודה פימיניסטית, אבל אני פשוט מתעבת דאבל סטנדרט. זה דוחה אותי.
דאבל סטנדרט זה הדבר הכי מגעיל שיש.

קודם כל לא הייתי קוראת לזה החפצה נשית, כי להבדיל ממך, לפני כשאני כותבת משהו אני טורחת ללמוד את המונחים בהם אשתמש.
אז לא, אין פה החפצה כי לא מתייחסים כאן לגברים כמו לחפץ, אלא דווקא לבני אדם שנוכחתם מעוררת תחושות כי הם לא סתם תפאורה ברקע. אני מתארת פה סיטואציה קיימת- נשים לא יעדיפו להיות במסיבות כאלו שאין בהן שום סינון.
בין אם זה הוגן או לא, אם נשים לא ירצו להיות במסיבות האלו, יהיה רוב של גברים, והגברים עצמם יתבאסו וילכו הביתה.
אם המקרה היה הפוך והיה רוב של גברים שלא היו רוצים להגיע עד שלא יסננו נשים, ונשים שלא היו נהנות בחברת רוב נשי והולכות הביתה- הייתי מגיבה להן בדיוק אותו דבר, והוא שהן ישיגו את ההפך ממטרותיהן.
והפתרון לסיטואציה הזו מבחינתי הוא דווקא משהו מאוד שיוויני: במקום לכפות על צד אחד נוכחות של השני או להמשיך עם סינון חד-צדדי ולא הוגן, פשוט לארגן מסיבה שבה יסננו את שני המינים. על בסיס "חבר מביא חבר", שיחת אימות בעת רכישת הכרטיסים מבעוד מועד (בשביל לא לעכב אף אחד בכניסה), או שרק זוגות (לאו דווקא בני זוג) יכנסו.
אולי את חושבת שאגיב בדו-פרצופיות כי אצלך, לעומתי, הצביעות חוגגת עכשיו.
יש לך בכלל זכות דיבור על אפליית גברים? רוב הפעילות שלך באתר מסתכמת בלקרוא לגברים טורפים מינית, אנסים בפוטנציה, שרק מחפשים לזיין, לתחמן את דרכם למיטה ולפגוע בנשים שעבורן סקס הוא הדבר הנוראי והמלוכלך ביותר שיקרה, שיפגע בכבודן. כמובן בתירוץ המטופש והלא מבוסס "זה ביולוגי!!!111", שאת מנסה לגרד עבורו ברחבי הרשת מאמרים טרחניים שאבד עליהם הכלח רק בשביל להוכיח לכולם שגברים הם ציידים אכזריים ומרושעים ונשים הן הקורבן הניצוד.
אם לדעתך זה חלק בלתי נפרד מהביולוגיה והמהות הגברית, ואת טורחת להפיץ את המניפסט המיזאנדרי הזה בכל הזדמנות (כמובן חוץ מכאן, אחרת איזה גבר יתמוך בך בשרשור הזה אם תעשי זאת?) ולנסות לשכנע את כולם שהם מסוכנים, אין לך זכות לשחק את עצמך מופתעת למה יש נשים שמאמינות בדעות כשלך ולכן נרתעות מכל הגברים בשאר הם.
אני יודעת שהתגובה הבאה שלך תהיה איזו התגוננות מייגעת בשילוב כשלים לוגיים שמעורבבים בשפה גבוהה ולכן נראים למראית משכנעים, אם זה מה שאת מתכוונת להגיב- תחסכי לעצמך אנרגיה, כי אני לא אקרא את זה.
שנאוצר​(נשלט)
שנאוצר​(נשלט) • 25 באוג׳ 2018
מן הסתם גברים פחות יהנו ממצב בו יכניסו את כל הגברים כי באמת תהיה מסיבת נקניקים ותהיה להם יותר תחרות.
מצד שני כאשר לא מכניסים גברים בודדים ולעומתם נשים בודדות נכנסות חופשי מדובר באפליה. להפלות זה לתת העדפה לקבוצה מסוימת, יחיד או יחידים על פני קבוצות אחרות או יחידים אחרים. אפליה מגדרית היא כאשר היא נעשית על בסיס המגדר.
עכשיו נשאלת השאלה האם זה מוצדק. בהנחה והחברה באמת פטריאכלית ומפלה נשים ברב תחומי החיים, אפלייה מגדרית כנגד גברים בכניסה למועדון כפי שפותח השרשור כתב רק תנציח את אותה פטריארכיה, מאחר והיא מתייחסת לגברים ולנשים באותן הבניות חברתיות שמיוחסות לפטריארכיה. יצירת מצב של 50:50 במועדון לא ישנה את עניין ההטרדות המיניות של הגברים או יפחית אותן, אלה רק ינציח את זה שהטרדות מיניות הן דבר בלתי נמנע, והדרך היחידה להימנע מהן היא להפחית את מספר הגברים במועדון.
ההצדקה היחידה שאני כן רואה למנוע מגברים בודדים להיכנס היא מאחר ומדובר במקום פרטי שמעוניין להרוויח ולהיות אטרקטיבי וזכותו להחליט מי וכמה נכנסים אליו, כדי שלא תהיה באמת מסיבת נקניקיות.
זאלופון​(שולט)

Re: הכניסה לנשים באשר הן, או לזוגות בלבד

זאלופון​(שולט) • 25 באוג׳ 2018
Zord20 כתב/ה:

למה זה מקובל חברתית אם המטרה היא שוויון?

משום שהמטרה היא לא שוויון. המטרה היא להנות (עבור המבלים) ולהרוויח (עבור הבעלים).

גברים בודדים מזיקים למטרות האלה. לא כולם, כמובן, ולא כל אחד מהם בפני עצמו. אבל כקבוצה, הם המקור העיקרי להטרדות שמתרחשות תדיר במסיבות והם יוצרים אווירה טסטוסטרונית שלא נעימה לא לרוב הנשים ולא לגברים אחרים.

מסיבות שבהן לא מגבילים את כניסתם של גברים בודדים הופכות למסיבות שבהן גברים כאלה מהווים את הרוב המכריע של המבלים, משום שלנשים לא נעים להגיע למקום בו הם מוטרדות ולהקת גברים משחרים לטרף בוהה בהן בצורה מקריפה, ולגברים שאינם בודדים לא נעים להיות מוקפים בגברים ולשמור כל הזמן על הנשים שאיתם מפני ידיים לא רצויות ומחזרים טרדנים. כך שבשלב מסוים מי שיגיעו יהיו בעיקר גברים בודדים, וכשיגלו שאין נשים, יפסיקו גם הם להגיע ובעל העסק יצטרך לסגור.

כמעט בכל מקום בעולם שבדקתי בו מסיבות פטיש, סווינגרס או בדסמ קיימת התופעה הזו של אי הכנסת גברים בודדים או תמחור גבוה מאד עבורם. כנראה שאין ברירה אחרת עבור מקום שרוצה לשרוד ושיהיה נחמד לבוא אליו, גם אם אכן מדובר באפליה.
Ollie​(נשלטת)
Ollie​(נשלטת) • 25 באוג׳ 2018
אגב, אני רק אציין שכשמגיעות למסיבה ללא בן זוג, לפעמים באמת מציק שאין מספיק גברים בודדים. אבל זה תלוי בליין, ובאופן שבו הוא מאזן מגדרית. בפעם האחרונה שהייתי עם חברה בשישי בדאנג'ן התחילו איתנו כמה וכמה גברים, ולא רק קריפים הזויים. יש שם מספיק גברים בודדים שמוצאים דרך להיכנס.
girl on mars
girl on mars • 25 באוג׳ 2018
בהמשך לאולי, הרבה גברים באים עם ידידות פנויות, זה לא שכל מי שמגיע זה זוגות פרופר.
עוץ הגדול​(נשלט)
עוץ הגדול​(נשלט) • 25 באוג׳ 2018
Ollie כתב/ה:
בד"כ הם מכניסים גברים בודדים על בסיס מקום פנוי, כלומר לפי כמה נשים פנויות נכנסנו, במטרה שיהיה איזון מגדרי פלוס מינוס.

ואין דבר כזה אפליה נגד גברים. אפליה היא בהגדרה נגד האוכלוסיה שאינה השולטת, שאינה בעלת הכוח, שאינה המדכאת. כמו שאין גזענות נגד אשכנזים.

אפליה היא עניין דינמי. היא תלוית פוזיציה וסיטואציה.
הגישה המרקסיסטית הוולגרית של המעמדות שאת מציגה לא משקפת את המציאות, שהיא הרבה יותר מורכבת מאשר התיאור הרדיקלי שלך מבית היוצר של השמאל הפרוגרסיבי.
גבר יכול להיות בעמדת חוזקה בגלל היתרון הגופני שלו (בדרך כלל), מצד שני המבנה הפיזי שלו עשוי לפעול נגדו, למשל שמתלוננים נגדו תלונת שווא או שמשתיקים כל מקרה של אפליה או עוול נגדו. כמו שאת עושה כאן.
למעשה, בהרבה מקרים קבוצות או אנשים מסוימים משתמשים ב"חולשה" שלהם בשביל להצדיק או להפלות קבוצות אחרות ובד בבד להשיג משאבים חומריים ואחרים לקבוצתו. לא פעם טענתי כאן ש'הפוליטיקה של הזהויות' שאיתה את כנראה מזדהה היא סוג נוסף של גזענות. לא פחות מסוכנת. לפחות אצל ארגונים כמו ה"כוח הלבן" (KKKָׂׂ) כל הקלפים על השולחן, כאן הסטריטואיפים, האפליה, השוביניזם והגזענות הסמויה מסתתרים תחת מעטה של מושגים ושפה אקדמית גבוהה.
עוץ הגדול​(נשלט)
ArchAngel כתב/ה:
לפעמים בא לי לארגן מסיבה כזו, ולהכניס בלי הבחנה את כל הגברים שאומרים "אבל זה לא הוגן!!!111אחדדד" בשביל להראות להם שזו דווקא המסיבה שהם הכי לא היו רוצים להיות בה:
פסטיבל נקניקיות אחד גדול, שבו רוב של גברים יסתכלו אחד על השני במבוכה עד שירצו ללכת הביתה.
נשים לא ירצו להגיע למסיבה באווירה מינית או קינקית כשהן יודעות שכל טמבל ברחוב שרק רוצה יכול להיכנס ולחשוב שזה הסרט פורנו שהוא חי בו.
כשאותו גבר נדרש לבוא עם מישהי נוספת זאת חותמת הביטחון של שאר הנשים שאפשר לסמוך עליו, לפחות באופן יחסי. כי אם הידידה (כי זוג אומר שניים, לא סטטוס זוגי בהכרח) שלו סומכת עליו, גם השאר ירגישו יותר בנוח.

אני חושב שאת צריכה לחזור בך מהשימוש במילה "פסטיבל נקניקיות". השימוש שלך במילה "נקניק", שהוא סמל לאיבר מין גברי, מזכיר לו את הכינוי השנוא עליי "כוסיות" שהוא פוגעני כלפי נשים.

לגבי שאר הפוסט, מה לגבי גבר שמתבייש לספר על האהבה שלו בבדס"מ? ואין לו מי להביא? ואיך בדיוק אפשר לסנן טמבלים? לפי המראה החיצוני של האדם?
עוץ הגדול​(נשלט)
הפתרון הוא כזה:

ראשית, מועדון שרוצה מספר שווה של נשים וגברים, שיבקש מאנשים להזמין מראש.
או אפילו אם הם מעדיפים בלי הגבלה לנשים. לפחות שהכל יהיה גלוי.
זה לא נראה טוב בכניסה למועדון שמסננים בצורה כזו.
כמובן, שתמיד יהיה אפשרות לסלקטור למנוע מאנשים להיכנס בהתאם לשיקול דעתו.

שנית, לגבי כסף. אין תירוץ. המחירים צריכים להיות שווים לכולם.
FlowerKitty​(אחרת)
FlowerKitty​(אחרת) • 25 באוג׳ 2018
אוז, כשמדובר על ליינים בדס"מיים סגורים כולם עוברים סינון, גם נשים. שיחה קצרה עם המארגנת שממנה היא מקבלת רושם בסיסי על מי שרוצים הזמנה ומוודאת שכללי המרחב מובנים להם ומקובלים עליהם. גבר או אישה שמתביישים לספר על האהבה שלהם לבדס"מ? טוב, אז קצת מוזר שהם כן רוצים להגיע למסיבה בדס"מית פומבית... אבל גם אם נשים את זה בצד, מה לעשות. שמי שקשה לו מדי עם הסינון פשוט לא יגיע לליינים סגורים.

לגבי גבר שאין לו עם מי לבוא - לפחות ברד טיקט ז"ל גברים בודדים היו מוזמנים להיכנס לרשימת המתנה ולקבל הזמנה כשאישה בודדת מקבלת הזמנה. שיטה מעולה בעיניי שגם שומרת על איזון מגדרי בקרב המוזמנים אבל גם לא מדירה לגמרי גברים שאין להם עם מי לבוא.