ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

נשים-יותר שולטות או נשלטות?

DovDubon
לפני 5 שנים • 16 בספט׳ 2018
DovDubon • 16 בספט׳ 2018
לא מדען גדול ולא עשיתי סקר או ניתוח סטטיסטי אבל לפי התחושה שלי...
נשלטות.
אני אפילו תוהה לפעמים איך נשים שולטות מפיקות הנאה מהשליטה, אם זה אמיתי בכלל.
ArchAngel​(שולטת)
ArchAngel​(שולטת) • 16 בספט׳ 2018
אני חושבת שהנחה שלך, DovDubon, נובעת מאיך שאנשים באתר הזה (ובמרחבים בדס"מים נוספים) מתנהלים.
יותר מדי נצלנים, משני המינים, מגדירים את עצמם בצד השולט פשוט כי ככה זה הכי קל. זה כל כך קל לבוא לכאן, לפתוח פרופיל בשתי דקות ולהציג את הגחמות שלך במסווה של שליטה, וגם להצליח לקבל אותם בשל כך.
זה למה לוח "מלכות-בעבדים" מלא בכאלו שמחפשות טכנאי או כל בעל מקצוע שיבצע את עבודתו בחינם, ולמה לא נדיר שנשלט יקבל לאינבוקס רשימת קניות כתנאי לסשן שמעולם לא יתקיים.
וכשיש יותר מדי מהן, זה מייאש ויוצר תמונה שאין מצב שאישה שולטת פשוט נהנת מזה מינית אלא שזה אמצעי בעבורה להשיג משהו שהיא רוצה, לעומת נשלטת, שמתוקף "תפקידה" לא תצליח למלא שום אינטרס חומרי, אלא רק להשיג את סיפוק צריכה כנשלטת.
בתחילת דרכי אני בעצמי חשבתי ככה והחלטתי שאני פשוט מקרה חריג, בעיקר בגלל תגובות של נשלטים שהטילו בי ספק וכל הזמן חיפשו איפה הקאצ' כי הפתיע אותם שאני לא מבקשת כסף או כל תמורה אחרת. אפילו שאני כותבת בהתלהבות על אקטים שאני מעוניינת בהם, יש כאלו שמשוכנעים שמדובר באיזה טריק שיווקי ואין מצב שזה משהו שאני באמת נהנת ממנו, כי הם נתקלו ברוב של אלו שרואות בזה טרחה מצידן שדורשת משכורת, גם אם הפרופיל שלהן היה למופת בלי שום רמיזות לתמורה (כי כלובי מעיף את מי שכותבת על זה בגלוי).
החלטתי לחקור את התופעה הזו, וכשהתחלתי להסתכל דווקא על פרופילים של שולטים גברים ולשוחח עם כמה מהם, גליתי שרובם לא שונה מרוב האלו שמכריזות על עצמם כשולטות בשביל למלא גחמות, הניצול שלהם הוא אותה גברת בשינוי אדרת. הם מחפשים זיון קל, להיות שולטים לא מדליק אותם ואפילו מכבה אותם. הם לא מעוניינים להיות בעמדה שולטת, בטח שלא להחזיק באחריות שבאה עם העמדה זו. פשוט נמאס להם להיות לבד ובמקום לעבוד על יחסי האנוש שלהם, לדעתם אם יעמידו פנים שהם שולטים הם יצליחו לצוה על מישהי לבוא לשכב איתם, ובהנחה והיא חסרת נסיון אז הם גם יצליחו בזה. בדיוק כמו שמצליחות מקבילותיהם שמציגות עצמם כשולטות רק אל מול חסרי הניסיון שעוד לא יודעים שיש להם זכות לסרב.
אם אני הייתי מגיעה לאתר הזה כנשלטת והייתי נתקלת ברוב של גברים שרוקעים ברגליים כמו ילדים שלא קיבלו שוקולד ומתבכיינים "זה לא פייר, אני השולט שקובע!" דווקא כשמגיע רגע האמת והם נדרשים לתפקד כאחד, הייתי משתכנעת שמעטים הגברים שאוהבים לשלוט ושעולם השליטה בעבורם הוא פשוט דרך למלא אינטרסים, לעומת הנשלטים, שבדיוק כמו נשלטות "מתוקף תפקידם" לא יכולים להשיג שום דבר מעולם השליטה מלבד סיפוק צרכיהם כנשלטים.
זה לדעתי למה נשלטים ונשלטות נתפסים כאמיתיים לעומת שולטים ושולטות. שולטות נתפסות אפילו יותר מזויפות כי האינטרסים שבאים מהצד שמציג עצמו ככזה הם אפילו לא מיניים, אז זה אפילו יותר בולט. זה נחשב פחות גברי שגבר יבקש מאישה להסיע אותו או לשלם עליו, ולכן שולטים גברים לא מעזים לעלות את זה ומסתפקים רק בלחפש כאן זיון מהיר (אגב, שולטים גייז, דווקא כן מעלים את זה, אבל הם מיעוט כאן אז התופעה לא בולטת) וזה משהו שקל לטשטש כחלק מיחסי שליטה אם ממש רוצים.
בכל מקרה, היחס החשדני הזה שמופנה כלפי שולטות בעיקר, הוא זה שמרחיק רבות מהן מכאן, או לפחות גורם להן להצניע את היותן שולטת בין כותלי האתר הזה (כולל בלהציג את עצמן בלי כותרת בסוגריים או אפילו לבחור בטייטל אחר באתר), ואלו שנשארות ובולטות הן רוב של מחפשות שירותים שלא אכפת להן שמערערים על אותנטיות שמעולם לא התכוונו שתהיה בהן.
בשורה התחתונה, לא הייתי שופטת מגדרים שלמים ואת צידם בשוט כקבוצה אחת, כל איש שונה מרעהו ולכל אחד יש את הסיבה שהוא נמצא בעולם השליטה ויותר מזה: הסיבה שהוא מציג את עצמו בעולם השליטה תחת כותרת מסוימת שאולי לא משקפת את כל מה שהוא מרגיש מבפנים. כל מקרה לגופו.
עוץ הגדול​(נשלט)
עוץ הגדול​(נשלט) • 16 בספט׳ 2018
James Bondage כתב/ה:
The Great OZ כתב/ה:
סטטיסטיקה יבשה מתוך הכלוב:

586 שולטות שמחפשות גברים - (15 עמודים)
2440 נשלטים שמחפשים נשים - (61 עמודים)

מסקנות:

על כל שולטת אחת יש 4.16 גברים נשלטים. ככה שהסיכוי למצוא בת זוג שולטת הוא כמעט אפסי.

נתון הסיכוי שהבאת הוא 1:4.16; הוא אמנם לא סיכוי טוב, אבל הוא רחוק (מאוד) מלהיות אפסי - הוא 24%.

כן, רוב הנשלטים, רוב הזמן, כנראה לא יהיו במערכת יחסים מונוגמית עם שולטת. מה שכן, לא מעט שולטות פה אינן מונוגמיות.

בכל מקרה, "אפסי" הוא לא שם תואר מוצדק.

נכון. לפי הסטטיסטיקה הזו, זה לא גרוע כמו שחשבתי. עם זאת, עדיין רבים נשארים לבד מפאת היחס הכמותי בלבד.
ממצא מעניין לגבי השולטות באתר, בדקתי את זהות השולטות לפי זמן הצטרפות לאתר, 3 עמודים אחרונים, כלומר סביבות 120 שולטות. בלי להגזים להערכתי 50 אחוז מהן היו שולטות בתשלום - שריד מימיו הראשון של האתר. כך שהפער גדול הרבה יותר, אם לוקחים גם את המשתנה הזה בחשבון.
עוץ הגדול​(נשלט)
עוץ הגדול​(נשלט) • 16 בספט׳ 2018
לכל חסידי ההבנייה החברתית, או לכל הפחות, לקיצוניים מביניהם.
סדרה של מחקרים שמצביעים על כך שככל שהמדינה יותר מתקדמת מבחינה מגדרית כך ההבדלים בין המינים רק גדלים.
https://www.thetimes.co.uk/article/patriarchy-paradox-how-equality-reinforces-stereotypes-96cx2bsrp

בכל תחום, כולל בזוגיות וסקס.
Netrunner​(נשלט)
Netrunner​(נשלט) • 16 בספט׳ 2018
ArchAngel כתב/ה:
אני חושבת שהנחה שלך, DovDubon, נובעת מאיך שאנשים באתר הזה (ובמרחבים בדס"מים נוספים) מתנהלים.
יותר מדי נצלנים, משני המינים, מגדירים את עצמם בצד השולט פשוט כי ככה זה הכי קל. זה כל כך קל לבוא לכאן, לפתוח פרופיל בשתי דקות ולהציג את הגחמות שלך במסווה של שליטה, וגם להצליח לקבל אותם בשל כך.
זה למה לוח "מלכות-בעבדים" מלא בכאלו שמחפשות טכנאי או כל בעל מקצוע שיבצע את עבודתו בחינם, ולמה לא נדיר שנשלט יקבל לאינבוקס רשימת קניות כתנאי לסשן שמעולם לא יתקיים.
וכשיש יותר מדי מהן, זה מייאש ויוצר תמונה שאין מצב שאישה שולטת פשוט נהנת מזה מינית אלא שזה אמצעי בעבורה להשיג משהו שהיא רוצה, לעומת נשלטת, שמתוקף "תפקידה" לא תצליח למלא שום אינטרס חומרי, אלא רק להשיג את סיפוק צריכה כנשלטת.
בתחילת דרכי אני בעצמי חשבתי ככה והחלטתי שאני פשוט מקרה חריג, בעיקר בגלל תגובות של נשלטים שהטילו בי ספק וכל הזמן חיפשו איפה הקאצ' כי הפתיע אותם שאני לא מבקשת כסף או כל תמורה אחרת. אפילו שאני כותבת בהתלהבות על אקטים שאני מעוניינת בהם, יש כאלו שמשוכנעים שמדובר באיזה טריק שיווקי ואין מצב שזה משהו שאני באמת נהנת ממנו, כי הם נתקלו ברוב של אלו שרואות בזה טרחה מצידן שדורשת משכורת, גם אם הפרופיל שלהן היה למופת בלי שום רמיזות לתמורה (כי כלובי מעיף את מי שכותבת על זה בגלוי).
החלטתי לחקור את התופעה הזו, וכשהתחלתי להסתכל דווקא על פרופילים של שולטים גברים ולשוחח עם כמה מהם, גליתי שרובם לא שונה מרוב האלו שמכריזות על עצמם כשולטות בשביל למלא גחמות, הניצול שלהם הוא אותה גברת בשינוי אדרת. הם מחפשים זיון קל, להיות שולטים לא מדליק אותם ואפילו מכבה אותם. הם לא מעוניינים להיות בעמדה שולטת, בטח שלא להחזיק באחריות שבאה עם העמדה זו. פשוט נמאס להם להיות לבד ובמקום לעבוד על יחסי האנוש שלהם, לדעתם אם יעמידו פנים שהם שולטים הם יצליחו לצוה על מישהי לבוא לשכב איתם, ובהנחה והיא חסרת נסיון אז הם גם יצליחו בזה. בדיוק כמו שמצליחות מקבילותיהם שמציגות עצמם כשולטות רק אל מול חסרי הניסיון שעוד לא יודעים שיש להם זכות לסרב.
אם אני הייתי מגיעה לאתר הזה כנשלטת והייתי נתקלת ברוב של גברים שרוקעים ברגליים כמו ילדים שלא קיבלו שוקולד ומתבכיינים "זה לא פייר, אני השולט שקובע!" דווקא כשמגיע רגע האמת והם נדרשים לתפקד כאחד, הייתי משתכנעת שמעטים הגברים שאוהבים לשלוט ושעולם השליטה בעבורם הוא פשוט דרך למלא אינטרסים, לעומת הנשלטים, שבדיוק כמו נשלטות "מתוקף תפקידם" לא יכולים להשיג שום דבר מעולם השליטה מלבד סיפוק צרכיהם כנשלטים.
זה לדעתי למה נשלטים ונשלטות נתפסים כאמיתיים לעומת שולטים ושולטות. שולטות נתפסות אפילו יותר מזויפות כי האינטרסים שבאים מהצד שמציג עצמו ככזה הם אפילו לא מיניים, אז זה אפילו יותר בולט. זה נחשב פחות גברי שגבר יבקש מאישה להסיע אותו או לשלם עליו, ולכן שולטים גברים לא מעזים לעלות את זה ומסתפקים רק בלחפש כאן זיון מהיר (אגב, שולטים גייז, דווקא כן מעלים את זה, אבל הם מיעוט כאן אז התופעה לא בולטת) וזה משהו שקל לטשטש כחלק מיחסי שליטה אם ממש רוצים.
בכל מקרה, היחס החשדני הזה שמופנה כלפי שולטות בעיקר, הוא זה שמרחיק רבות מהן מכאן, או לפחות גורם להן להצניע את היותן שולטת בין כותלי האתר הזה (כולל בלהציג את עצמן בלי כותרת בסוגריים או אפילו לבחור בטייטל אחר באתר), ואלו שנשארות ובולטות הן רוב של מחפשות שירותים שלא אכפת להן שמערערים על אותנטיות שמעולם לא התכוונו שתהיה בהן.
בשורה התחתונה, לא הייתי שופטת מגדרים שלמים ואת צידם בשוט כקבוצה אחת, כל איש שונה מרעהו ולכל אחד יש את הסיבה שהוא נמצא בעולם השליטה ויותר מזה: הסיבה שהוא מציג את עצמו בעולם השליטה תחת כותרת מסוימת שאולי לא משקפת את כל מה שהוא מרגיש מבפנים. כל מקרה לגופו.

תודה! לא יכלתי לנסח את זה טוב יותר.
Netrunner​(נשלט)
כלל אצבע מארצ - סטטיסטית מתחלפים / אחרים / בלי טייטל על יבש יותר שפויים ולא יטילו עליכם את הגחמות שלהם וינצלו.
DovDubon
DovDubon • 16 בספט׳ 2018
ArchAngel כתב/ה:

ההנחה שלי נובעת מתוך התייחסות גם לעולם הוונילי, פותח הפוסט מדבר על 'נשים מטבען...'.
אישה מחפשת גבר החלטי ואסרטיבי, אחד שתוכל להנות מהביטחון העצמי השופע שלו, בונוס- ידיים שריריות שיכולות לעטוף אותה ולגרום לה לחוש מוגנת, או להרים אותה ברומנטיות ולשאת אותה אל המיטה, שיהיה גבר!.
נסי בבקשה להבין את הכוונה שלי בלי לקחת את זה למקום של הכללה, תכונות כאלה או דומות בכל מיני ווריאציות יתפרשו כמושכות בעייני האישה הוונילית הממוצעת, כדי לחסוך עליהום מיותר אדגיש שנשים (ואנשים בכללי) שונות מאד אחת מהשניה, ותכונות גבריות נתפשות אחרת מאישה לאישה ומתרבות לתרבות, אבל עדיין קיים.
זה הולך אחורה לימים שבהם גבר חזק פיזית או גבר שממלא תפקיד מוביל בשבט\חברה שהוא נמצא בה, יעלה את סיכויי ההישרדות של הצאצאים ויוכל להגן על האישה, זה לא סטיגמה אלא משהו הישרדותי-פרימיטיבי.
אבל מה עם גבר שהוא סמרטוט? אולי רק במיטה ואולי בהתנהלות היום יומית, איזה אישה אומרת בלב שלם 'זה עושה לי את זה'?
ראיתי נשים שישמחו לנצל כזאת התנהגות, אבל לפרש את זה כמושך זו הסיבה שאני מפקפק, והסיבות שנתת הן חלק מהטענה, כן, נשים ינצלו את זה, לא כי זה מושך, לא כי זה מספק אותן, אלא כדי למלא אינטרס רדוד בצורה זולה ויעילה שלא דורשת הרבה זמן, ומשאירה את המצפון נקי...'הוא אפילו נהנה מזה' רואים את זה יותר מדי (אנחנו עוד בסדר, FETLIFE מוצף) זה חורה בעיניי שיש נשים כאלה, אבל אם שני הצדדים מרוצים אני לא זה שישפוט.

קשת הבדסמ רחבה מאד, ואני יודע שיש נשים שנהנות מאקטים של שליטה או מאורח חיים של שליטה, וגבר לא חייב להיות סמרטוט כדי להיות נשלט, ויכול להיות שחוץ מזה שאתה כלבלב מחמד אתה גם מאהב מצויין עם תכונות אנושיות יוצאות מגדר הרגיל, יודע לנגן על מיטב מיתרי הרגש ולאתגר כל שיחה אינטלקטואלית ואפילו לעשות את הדבר המדהים הזה עם הלשון! מבין את זה לגמרי.
אבל כשמבודדים את זה כתכונה או פטיש, 'נשלט' זה דבר מושך?.
זה גולש מהנושא אבל זה מעניין, אני רוצה לפתוח כזה פוסט "מה כל כך מושך אותך בנשלט שלך?" ניפגש שם.
Netrunner​(נשלט)
האמת שנמאס לי לשמוע על ההסבר האבולוציוני הזה כל פעם. העלתם בדעתכם שלא רק "ראש השבט" הוא הפרטנר האידיאלי (לא זה עם הצימרים), העלתם בדעתכם שאנו בני האדם ניחנים ביכולת בחירה קצת פחות פרמיטיבית מאשר החיות (ושאין כזה דבר זכר אלפא), ושאפילו יש לנו העדפות ובחירה חופשית. כשכל פעם מביאים את ההסבר האבולוציוני פסאודו מדעי הזה, מניחים גם שנשים טיפשות ותלויות, חסרות החלטה. וזה לא נכון, כל בני האדם תלויים זה בזה ויחסי שליטה הם פשוט דרך נוספת ליצור אינטימיות וקירבה ברמות עמוקות אחרות. כמו שגבר רוצה אישה שתירצה אותו מאוד, גם אישה רוצה להרגיש הרבה צומי ויחס, ולראות מישהו מתמסר אליה. שליטה היא אינטימיות בבגדים אחרים, עוד ביטוי של יחס לאחר. ההשערה שלי היא שתהליכי חיברות הובילו להעדפה כזו של נשים, ושבדיפולט הכי קל להיות ה"פאסיבי" מאשר ה"משקיע". ולראיה ומניסיון אישי, מרבית השולטות שהייתי איתן בקשר אמרו לי שבהתחלה הן חשבו שהן נשלטות וגילו את המשיכה לצד השני בהמשך עם החקירה של המיניות שלהן.
ArchAngel​(שולטת)
ArchAngel​(שולטת) • 16 בספט׳ 2018
ומאיפה ההנחה שגברים (בימים האלו, בתרבות הנוכחית שבה אנו חיים) כן נמשכים לנשים שהן סמרטוט תלותי?
יהיו כאלו שישמחו לנצל התנהגות כזו לאינטרסים שונים, אבל אני בספק (בהכללה גסה, כמובן) שהתנהגות needy כשל עצמה מדליקה אותם.
היא מעיקה על שני המינים כמעט תמיד, כולל ביחסי שליטה. גם השולט הכי "קשוח" או מה שזה לא יהיה, לא רוצה להרגיש כמו אבא של ילדה קטנה ומגובלת שאין לה חיים משל עצמה ולא יכולה להסתדר שנייה בלעדיו. מי שהתנהגות סמרטוטית לא מעיקה עליו זה מי שמוכן לסבול אותה בעבור סיפוק אינטרסים שלו.
למה כשמגיע גבר ומחליט שמהיום הוא שולט ומחפש לעצמו אישה סמרטוט, אף אחד לא יערער כך שזה מושך אותו ועוד יצדיקו אותו עם כל מיני הסברים "אבולוציונים" (הרבה חברות בימים עברו היו גם מטאריאכליות, מעניין שאת זה כל הזמן שוכחים כשעולה הטיעון הזה), אבל כשזו אישה שמגדירה את עצמה שולטת ואפילו מציינת כמה היא אוהבת את מה שהיא עושה, בכל זאת יפרשו את זה כעניין אינטרנסטי ושאין שום סיכוי שהיא נהנת גם מהשליטה עצמה?