סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

קשר בין טרשת נפוצה לBDSM

TrueBlue
לפני 4 שנים • 22 ביולי 2019

קשר בין טרשת נפוצה לBDSM

TrueBlue • 22 ביולי 2019
האם למישהו/י יש תובנות כלשהם בנושא?
RESTRAIN
לפני 4 שנים • 23 ביולי 2019
RESTRAIN • 23 ביולי 2019
אין כל קשר בין השניים.
המשיכה לבדסמ הינה פסיכולוגית וטרשת נפוצה מחלה פיזיולוגית.
עוץ הגדול​(נשלט)
עוץ הגדול​(נשלט) • 23 ביולי 2019
אולי היא התכוונה למערכת יחסים בדסמית עם אדם שסובל מטרשת נפוצה כשהתמקדות היא בהיבט הפיזי של הבדסמ.
ואם זאת הכוונה, אז השאלה באמת לא פשוטה ואולי עדיף להתייעץ עם רופא.
אפשרות שנייה היא זיהום ויראלי שנוצר כתוצאה מצעצועי מין ועלול לגרום לטרשת נפוצה.
James Bondage​(מתחלף)
James Bondage​(מתחלף) • 23 ביולי 2019
למיטב ידיעתי הוירוס היחיד שיש חשד לקשר בינו ובין טרשת נפוצה (ולא ודאי עדיין שיש קשר) הוא וירוס אפשטיין-בר, שגורם למחלת הנשיקה ("מונו") וכנראה קשור גם לסינדרום גיין-בארה (guillain barre syndrome). למיטב ידיעתי, גם אין סיבה להאמין שצעצועי מין מעלים את הסיכוי להדבק מעבר להחלפת נוזלי גוף באופן כללי -- או בקיצור, לא אמור להיות שום קשר.

אם יש לך סיבה להאמין ששימוש בצעצועי מין עלול לגרום בצורה ישירה או עקיפה לטרשת נפוצה, אשמח אם תוכל להפנות לחומר בנושא.

רלוונטי: https://multiplesclerosisnewstoday.com/2018/08/08/ms-researchers-new-theory-cause-epstein-barr-virus-threadworms/
TrueBlue
לפני 4 שנים • 24 ביולי 2019
TrueBlue • 24 ביולי 2019
לא חשבתי על הוירוס...יותר על עניין הסטרס שהוא אחד הטריגרים לטרשת נפוצה.
העוצמות בקשרים כאלה . כידוע. מאד חזקות . ובייחוד כשנגמר קשר שכזה ייתכן שהגוף נכנס ליותר סטרס מאשר בקשר ונילי.
כמובן, שיכול להיות שהכל שטויות ואין קשר בכלל. אבל הסוגיה קפצה לי לראש ועניין אותי לשמוע תובנות אם ישנן.
Temporalis​(מתחלף)
לפני 4 שנים • 3 בספט׳ 2019
Temporalis​(מתחלף) • 3 בספט׳ 2019
ממש לא נשמע לי קשור. ובלי עין הרע יש מספיק סטרס בעולם גם מחוץ לעולם ה-BDSM וזה לא מעלה את כמות החולים בטרשת נפוצה. האמת שדווקא יכול להיות משעשע לעשות סקר בין חולי טרשת נפוצה ולרארות אם יש ביניהם יותר חובבי BDSM, אבל לא נראה לי שזה יקרה - לא שיגלו כזה דבר, ולא שיעשו כזה סקר icon_smile.gif.

בקיצור, מצטרף למה שכתבו לך למעלה