צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

מה שרציתי לומר...

michael​(שולט)
לפני 20 שנים • 7 באפר׳ 2004

מה שרציתי לומר...

michael​(שולט) • 7 באפר׳ 2004
שלום לכם.
אני לא אגיד לכם מי אתם כי אני לא מכיר אותכם, אבל את עצמי הכרתי קצת ורציתי לחלוק איתכם כמה דברים. חשבתי לעצמי שהכל יסתדר כשאכיר מישהי אבל טעיתי. הבעיה לא נפתרה. הבעיות שאני סוחב עם עצמי לא יפתרו בדרך של הכרות עם מישהי. טעמתי את הטעם האהבה אבל יש משהו גדול מעליי - זה לא נותן לי מנוח...
מה אני חשבתי - בעיות נפתרות רק כשמגיעים לשורש הבעיה. שמעתי המון פעמים וראיתי הרבה סרטים על אהבה אך זה נהיה נדוש. אולי אני מחפש מישהי לא קיימת...
מה התחליט החיים באמת?
התבוננתי וחיכיתי...
מה יש בליבי באמת?
גיליתי שעדיין אהבתי את החברה שלי שעבר יוליה. עברו 7 שנים מאז הפרידה. היא נסעה לקנדה ואני נשארתי כאן בארץ...
מדהים היה לי לגלות את הדברים אשר יש בלב. כמה זמן עוד יעבור עד שאגלה עוד דברים כמוסים שיש בלב? כנראה לכל דבר יש את הזמן שלו. עת לאסוף ואת לפזר...
עדיין מחכה לליטוף מאישה בבוקר לרוך הנשי למבט האוהב --- לוקח את עצמי בידיים מלקק פצעים וממשיך הלאה ומבין שאת העבר לא אחזיר...
הפצע שבלב מתרפא...
ולומד להמשיך לצעוד הלאה...
מיום ליום אני נדהם לגלות בליבי גם את הכעס ואת הזעם וגם את השקט ושלווה פנימית...
לפעמים החיים האלה נראים לי כמו חלום אחד גדול...
ואחריו בא ההתעוררות...
ברחתי מהמציאות לעולם הפנטזיות אבל האמת חזקה מהכל...
חשבתי שאהבה היא דבר הכי חלש ביקום אבל טעיתי...
היא הדבר הכי חזק ביקום וכולם משתחווים לה.
חשבתי על אותם הדברים שעושים אדם מאושר...
כמה טוב לאלה ואשריהם שחיים את החיים שלהם בפשטות... לא מנסים להראות כמה הם חכמים...
אבל יודעים להיות חכמים...
ואני מסתכל על עצמי ולפעמים רואה את עצמי כאדם מלא חשיבות עצמית ומכאן דרך לטיפשות היא קצרה...
כמה רע וחלקלק לב האדם ואין הרבה אנשים שיודעים את המחשבות העמוקות של לב האדם.
אומר אדם דבר אחד אבל אחרי הזמן מסויים אתה רואה משהו אחר. זמן כמו האש בוחן לב האדם והדברים שבהם אתה שפטתה אחרים נפלתה בהם. למה? כי עליך בא הנסיון. אתה שפטת?
כמו ששפטתה באותה מידה קבלתה בחזרה...
ידעת שבא יום הניסיון שלך ולא יכלתה להסתיר את הרוע שבך כי כמו האש בא עליך נסיון...
ונדהמת לגלות כמה רוע יש בליבך. והכל נסתר לזמן מה...
מביט בשמיים בעיניים של תקווה --- הכל עתיד להשתנות...
מה למדתי מסבל שעברתי?
למדתי להיות קצת יות אנושי. קצת יותר אכפתי. אוהב. מפרגן. למדתי להעריך את הרגעים הקטנים של אושר.
אדם מלא באושר לאותם הרגעים אבל האושר היה ונעלם ושוב אתה במסע אחרי האושר האמיתי.
כמו מצפן יש בליבך תחושה שהאושר האמיתי הוא קיים.
האושר בא עליך ברגע שאתה מוכן להקריב את עצמך למען לדעת את האמת...
אבל אתה רוצה הכל מיד ועכשיו ואושר לא בא אליך. למה? כי אתה חסר סבלנות. רוצה הכל ועכשיו ומיד...
ולא מוכן לשלם עבור האושר...
... שוחה בים החיים ומחפש אי ועדיין לא מצאתי...
איפה שנגמר האגו שלך מתחיל אתה האמיתי --- אתה רואה שאתה גם יכול להיות גם חלש וחזק.
אוהב ואהוב. פגיעה ו מחפש אהבה כי בלי אהבה לא תוכל לחיות...
מאהבה צמחת. מתוך אהבה למדה לסלוח. מתוך אהבה למדת להיות רגיש ,איכפתי, רחמן, אוהב,
מפרגן...
למדת לא לשחק ברגשות של האנשים שקרובים עליך...
למדת כי אשרי לתת מאשר לקחת...
וכל החיים לפניך...
ולפעמים כל הסערות הנפשיות שלך הן כמו סערה בכוס תה. ראיתה זאת וצחקת על העצמך
כי ראיתי כמה טיפשי התנהגת.
כמו ילד קטן.
הגזמת עם כל בעיות שלך ושכחת שהכל יחסי בעולם הזה והחיים שלך הם כמו רגע שנעלם ואתה היית קטנוני...
אבל אחרי כמה זמן קלטת את מהות הדברים?
כי טיפש היית וחשבת כי חכם אתה!
דרך הסבל תלמד להעריך את משיש לך ויהיה לך כי נולדת לסבל...
נולדת לגלות את הטוב ואת הרע ולגלות את העומק הלב האדם...
לטעום מעץ החיים ולטועום מעץ המוות...
וכשיבוא הבוקר תתעורר מהחלום שלך הארוך הלא הם החיים שלך...
תסתכל לשמיים ותשתוקק להגיע לשם האושר מחכה לך שם כשתמות וגופתך תחזור לאדמה כי מעפר באת ולעפר תשוב...

נ.ב משכתוב כאן זהו ווידוי אישי ...
לא חובה להגיב עליו.
Faara​(שולטת)
לפני 20 שנים • 7 באפר׳ 2004

רק שתדע:

Faara​(שולטת) • 7 באפר׳ 2004
קראתי.
babywoman​(אחרת)
לפני 20 שנים • 8 באפר׳ 2004

שאלה

babywoman​(אחרת) • 8 באפר׳ 2004
אם כבר למדת את כל זה..ממממ....אז בשביל מה לחיות?
icon_rolleyes.gif
רחפנית-הדומית המרחפת​(שולטת)
לפני 20 שנים • 8 באפר׳ 2004
בייביוומאן - הערתך ממש לא במקום לדעתי.........

דווקא בגלל כל הדברים שלמד על עצמו , שמעריך היום את מה שלא העריך בעבר - דווקא בגלל כל אלה, שווה לחיות ולהעריך את החיים.

החיים הינם למידה אחת ארוכה , כל פעם אתה מגלה דברים על עצמך שלא ידעת שהם קיימים בך , שלא האמנת בהם ומכאן, קרי, שלא האמנת בעצמך.

כל הכבוד מיכאל, על הלמידה, התובנה והווידוי.

אהבתי.

רחפנית-הדומית המרחפת.
babywoman​(אחרת)
לפני 20 שנים • 9 באפר׳ 2004

אין בעיה רחפנית אני אנסה להסביר:

babywoman​(אחרת) • 9 באפר׳ 2004
אני לא חושבת שתכלית החיים היא בללמוד את עצמך....לנבור עוד ועוד במעמקי נפשך...להכנס למקומות שמהם קשה לצאת רק כדאי לראות אם תצליח/י לצאת הפעם...לחטט...להתענג על עוד גוונוון ועוד רובד לעומק העצום....למצא עוד חסרונות...לנבור בהם..לכאוב עליהם....
לפי משהבחור כתב, זה היה תכלית המסע...לאן המסע הביא אותו?
(אני כותבת רק את דעתי, את מה שקראתי ולמדתי ממה שהוא כתב, אם הבנתי אותך לא נכון מיכאל אני לוקחת את כל דברי חזרה)
המסע הזה מביא בדרך כלל, חעעיפות לתחושה שזה לא נגמר, לנפש שסוע, לגילוי של עוד ועוד מגרעות....כשיש לך פצע או סריטה על הגוף...את הרי לא תגרדי אותו, למרות שיהיה מגרד מאוד...כי את יודעת שכך הוא לא יחלים לעולם...אז למה כשזה נוגע לנפש שלנו אנחנו מחטטים עוד ועוד....איזה מן הגיון זה?
אני יכולה לאמר שזה נפלא וחשוב להכיר את עצמך, אני באמת חושבת ככה...אבל לא צריך לכאב כל כך גילוי של כל חסרון קטן כגדול, כי החסרונות שלנו זה משעושה אותנו אנושיים...לא צריך לנסות "להבין" אותם...משאפשר באמת ללמוד אפילו רצוי..זה ללמוד איך לחיות עם החסרונות שלנו...איך לתת להם פורקן בביטויים קטנים כדי שלא יתפוצצו בגדול ועוד...הכוונה ללמוד איך בונים עם כל החבילה שיש לנו ולא לפרק אותה כל הזמנן למיקרו חלקיקים נוספים...
icon_redface.gif
michael​(שולט)
לפני 20 שנים • 19 באפר׳ 2004

המשך...

michael​(שולט) • 19 באפר׳ 2004
מה אני כתבתי לפני כן?
מה זה נראה לכם מאזוכיזם עצמי?
אז זה לא.
מה כתבתי?
הנקודה היא להכיר את האמת ולחיות בה ולהבין שסך הכל אדם הוא כלי מאוד חלש וזה אכן כך.
להיות כנה עם עצמך ועם הסובבים אותך.
להכיר את עצמך לעומק ולא לפחד מעומק הזה. לא מתים מזה...
וטוב כשאתה מודע למעלותיך ומגרעותיך...
נבט{marlena}
לפני 20 שנים • 19 באפר׳ 2004
נבט{marlena} • 19 באפר׳ 2004
אימרה יוונית ידועה: "דע את עצמך, אבל לא יותר מידי".
loren
לפני 20 שנים • 20 באפר׳ 2004
loren • 20 באפר׳ 2004
אין רע בלהכיר את עצמך. מסע לגילוי העצמי שלך- לעיתים הוא מייסר, אבל יש בו קסם, לדעת מי אתה על כל חלקיך- הטובים והרעים, ולדעת לקבל את עצמך בשלווה. לא כולם באמת זוכים לדעת מי הם באמת ומה מניע אותם. גם לא כל אחד מסוגל לעבור מסע כזה.

ישר כוח.
creamy
לפני 20 שנים • 20 באפר׳ 2004
creamy • 20 באפר׳ 2004
מייקל,
אהבתי מאוד מה שכתבת.
גם אני במסע גילוי... icon_eek.gif
הכאב הוא גדול,
אבל התמורה ענקית.
בהצלחה לך, לי, ולכל השאר. icon_smile.gif