סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

האם גיל כבר משנה?

davidsub​(נשלט)
לפני 5 שנים • 5 בדצמ׳ 2018

האם גיל כבר משנה?

davidsub​(נשלט) • 5 בדצמ׳ 2018
כולנו שמענו מי ההורים שלנו והמורים שלנו שכל עוד שהבן אדם יותר מבוגר יש לו יותר נסיון, מכיר את העולם יותר טוב, חכמים יותר וכו... ודבר זה נכון, אך לדעתי רק עד הדור לשעבר. היום בדורות הללו בדור שלנו, הדורות עוברים הרבה יותר מהר מאשר היו פעם. מכיוון שהיום יש לנו את כל הטכנולוגיה הזה שמאוד מאוד קל לתקשר איתו מסביב לעולם בשניות וכו.. ולכן גם הטכנולוגיה גודל הרבה יותר, ורק יגדל יותר... וזה מאוד משנה לנו את הדורות ואת הזמנים השונים לדוגמא ילד בגיל 15 היום ישתמש בInstagram לרוב, ובחור בן 20 ישתמש לרוב בfacebook ויש פה רק הבדל של חמשה שנים!! או לדוגמא שMark Zuckerberg ישב בכנסת (ב parliament) כל הזקנים "החכמים" לא ידעו על מה הוא מדבר על, אפילו לדבר כל כך פשוט כמו איימל!
והיום בסופו של דבר ילדים שמתגדמים אם הטכנולוגיה הרבה מהם מרווחים הרבה מאוד כסף מי זה בין אם זה אינסטגרם או יוטוב (YouTube). מה האמא שלך או הסבתא שלך היתה אומרת אם היתה רוצה להתחיל לעשות יוטוב העסק?!
וזה זה גם נוגע להרבה מאוד דברים אחרים, כמו הדורות היותר זקנות סקס בשבילם היה דבר מאוד פשוט וכו.. היום אנו (מכיוון שיש לנו את כל הפורנו הזה..) צריכים דברים יותר חזקים שיעשה לנו את זה...
ולכן לדעתי כל הראיון של האנשים הזקנים הם יותר חכמים וכו.. לא חושב שכבר רלוונטי יותר כל כך.. פשוט תחשבו על ההורים שלכם או על הסבים שלכם מי אתם חושבים יותר חכמים?? ואם אתם עדיין חושבים שהם יותר חכמים למה מאוד קשה לבן אדם בן כארבעים להתקבל לעבודה מאשר אדם בן 25 (ואני אפילו לא מדבר על עבודה פיזי..)
Sm Art{☆Sm}
Sm Art{☆Sm} • 5 בדצמ׳ 2018
החוכמה קשורה לידע לא לגיל .
יש זקנים שככול שמזקינים דעתם מיטפשת עליהם .
בניגוד לאותו צעיר שלומד ומחכים .
המקור לחוכמה הוא מקורות הלמידה שאתה ניזון מהם .
davidsub​(נשלט)
Sm Art כתב/ה:
החוכמה קשורה לידע לא לגיל .
יש זקנים שככול שמזקינים דעתם מיטפשת עליהם .
בניגוד לאותו צעיר שלומד ומחכים .
המקור לחוכמה הוא מקורות הלמידה שאתה ניזון מהם .
לא כל כך נכון מכיוון שהידע כל הזמן משתנה, רופא לפני 80 שנה לא ידע חצי ממה שרופא היום בגיל שלושים ידע, ומה בסופו של דבר אהיה רלוונטי?
אחד שמבין​(נשלט)
אחד שמבין​(נשלט) • 5 בדצמ׳ 2018
בדיוק שלשום פורסם, אודות אדם הולנדי בן 69 , שבית משפט בהולנד דחה את תביעתו שישנו את הגיל שלו בתעודת הזהות ל 49. לטענתו, רופא אישר שהגוף שלו מתאים יותר לגיל 49 מאשר לגיל 69, זה יעזור לו למצוא עבודה, וגם להכיר נשים בטינדר.
הוא לא מצליח להבין למה אדם שנולד גבר יכול להחליט שהוא אישה ולשנות את זה בתעודת זהות, ואילו הוא לא יכול לשנות את הגיל שלו.
https://www.dailymail.co.uk/news/article-6454705/Pensioner-69-identifies-45-year-old-LOSES-legal-bid-age-reduced-20-years.html

ולעניין השאלה שהעלית. קודם כל צריך להגדיר מה זה חכמה. למיטב הבנתי, היכולת לגלוש באינסטגרם או פייסבוק זו לא מהות החכמה. זה משהו מאוד פשוט שגם אנשים מבוגרים שמוכנים להתנסות בזה, לומדים את זה בקלות. צריך רק רצון ועניין שלא תמיד קיימים. אני מכיר לא מעט קשישים שגולשים באפליקציות הללו.
אינסטגרם ופייסבוק הם תחומי עניין ולא איזה משהו שמבטא יכולת שקשורה לחכמה. במאמר מוסגר ישנם הרבה מטומטמים שכותבים בפייסבוק ומעלים תמונות באינסטגרם.
לגבי ענין הקבלה לעבודה. אנשים מתקבלים לעבודה לא רק בגלל החכמה שלהם, יש עוד הרבה נתונים חשובים לא פחות. לדוגמה, עובד א' חכם אך חסר אמביציות, לעומתו עובד ב' פחות מוכשר מהעובד הראשון, ואף פחות מנוסה ממנו, אבל בניגוד אליו יש לו רעב לטרוף את העולם, להצליח ולהתקדם. סביר להניח שברוב המקרים תעדיף את העובד השני. וככה זה בד"כ, עובד מבוגר הוא אמנם עם הרבה יותר ניסיון, אבל יש לו חסרונות שמאפילים על היתרון הזה. הוא בד"כ עם הרבה פחות אמביציה ורעב לטרוף את העולם. השחיקה נתנה בו את אותותיה, הוא לא יישאר עד עשר בלילה כי יש פרוייקט לא גמור, והוא גם מקבל שכר יותר גבוה כי הוא עם ותק גדול יותר. לכן מקומות עבודה רבים יסתפקו במישהו אחד או שניים בעלי ניסיון, והשאר יהיו צעירים יותר. אין לזה שום קשר לחכמה.

הסגולות המיוחדות שבהן יש יתרון לאדם המבוגר על הצעיר לא נשחקו לדעתי, וגם לא יישחקו. אלא שישנם עוד פרמטרים להצלחה שעוזרים לצעירים לתפוס עמדות וליצור את התהליך הבריא של התחדשות ותחלופת הדורות. לעתים אנשים מבלבלים בין מיומנות ספציפית לחוכמה וניסיון שזה משהו אחר לחלוטין.
davidsub​(נשלט)
אחד שמבין כתב/ה:
בדיוק שלשום פורסם, אודות אדם הולנדי בן 69 , שבית משפט בהולנד דחה את תביעתו שישנו את הגיל שלו בתעודת הזהות ל 49. לטענתו, רופא אישר שהגוף שלו מתאים יותר לגיל 49 מאשר לגיל 69, זה יעזור לו למצוא עבודה, וגם להכיר נשים בטינדר.
הוא לא מצליח להבין למה אדם שנולד גבר יכול להחליט שהוא אישה ולשנות את זה בתעודת זהות, ואילו הוא לא יכול לשנות את הגיל שלו.
https://www.dailymail.co.uk/news/article-6454705/Pensioner-69-identifies-45-year-old-LOSES-legal-bid-age-reduced-20-years.html

ולעניין השאלה שהעלית. קודם כל צריך להגדיר מה זה חכמה. למיטב הבנתי, היכולת לגלוש באינסטגרם או פייסבוק זו לא מהות החכמה. זה משהו מאוד פשוט שגם אנשים מבוגרים שמוכנים להתנסות בזה, לומדים את זה בקלות. צריך רק רצון ועניין שלא תמיד קיימים. אני מכיר לא מעט קשישים שגולשים באפליקציות הללו.
אינסטגרם ופייסבוק הם תחומי עניין ולא איזה משהו שמבטא יכולת שקשורה לחכמה. במאמר מוסגר ישנם הרבה מטומטמים שכותבים בפייסבוק ומעלים תמונות באינסטגרם.
לגבי ענין הקבלה לעבודה. אנשים מתקבלים לעבודה לא רק בגלל החכמה שלהם, יש עוד הרבה נתונים חשובים לא פחות. לדוגמה, עובד א' חכם אך חסר אמביציות, לעומתו עובד ב' פחות מוכשר מהעובד הראשון, ואף פחות מנוסה ממנו, אבל בניגוד אליו יש לו רעב לטרוף את העולם, להצליח ולהתקדם. סביר להניח שברוב המקרים תעדיף את העובד השני. וככה זה בד"כ, עובד מבוגר הוא אמנם עם הרבה יותר ניסיון, אבל יש לו חסרונות שמאפילים על היתרון הזה. הוא בד"כ עם הרבה פחות אמביציה ורעב לטרוף את העולם. השחיקה נתנה בו את אותותיה, הוא לא יישאר עד עשר בלילה כי יש פרוייקט לא גמור, והוא גם מקבל שכר יותר גבוה כי הוא עם ותק גדול יותר. לכן מקומות עבודה רבים יסתפקו במישהו אחד או שניים בעלי ניסיון, והשאר יהיו צעירים יותר. אין לזה שום קשר לחכמה.

הסגולות המיוחדות שבהן יש יתרון לאדם המבוגר על הצעיר לא נשחקו לדעתי, וגם לא יישחקו. אלא שישנם עוד פרמטרים להצלחה שעוזרים לצעירים לתפוס עמדות וליצור את התהליך הבריא של התחדשות ותחלופת הדורות. לעתים אנשים מבלבלים בין מיומנות ספציפית לחוכמה וניסיון שזה משהו אחר לחלוטין.

ראשון:
ההבדל פה, זה שאם כל אחד יתחיל לשנות את גילו הדבר שנקרא "גיל " כבר לא יהיה קיים יותר, כי כל אחד ישנה את גילו על מסמך איך שרצוי לו.

שנית:
אינסטגרם בפייסבוק זו רק דוגמא, תראה את כל הצערים שעושים מליונים מהאינטרנט כשאבא שלו עובד בעבודה מה שנקרא "מי שמונה לארבע"..
כוונת המילה חוכמה בעיקרון זה ידע רלוונטי להיום.
אחד שמבין​(נשלט)
ראשון,
הבאתי את זה כאנקדוטה. ברור שאני לא מסכים איתו.

שנית.
שוב אתה מודד חכמה בדברים שאינם מענין החכמה. אני מכיר אנשים בדור הקודם שהגיעו לארץ בלי גרוש, ממדינות נחשלות שלא הכירו את השיטה, והיום יש להם עשרות מליוני שקלים בבנק, שאין להם דרך אפילו לבזבז את כל הכסף הזה. ויש הרבה צעירים שלא מצליחים לגמור את החודש.
העולם בדור הזה הפך להיות כפר גלובלי בזכות האינטרנט, ולכן אם פעם יכולת לחשוף את העסקים שלך למספר מצומצם של אנשים היום אתה יכול להגיע לכמויות עצומות של חשיפה. אין לזה קשר לחכמה.
ושוב אני לא חולק על זה שיש צעירים מאוד מוכשרים, לכן בדברי הצעתי, לבדוק את אותו אדם ספציפי האם הוא יותר חכם בגיל 20, 30, 40, או 50. אתה תגלה שככל שהאדם התבגר היכולות שלו הקשורות לחוכמה התפתחו עוד יותר. זה מאוד לא נכון לבדוק צעיר X מול מבוגר Y. כי נקודת המוצא שלהם לא זהה.

שלישית
כפרעליך, מה זה הקטע הזה שאתה נותן לייקים לעצמך על כל תגובה מיד כשאתה מסיים לכתוב אותה?
davidsub​(נשלט)
אחד שמבין כתב/ה:
ראשון,
הבאתי את זה כאנקדוטה. ברור שאני לא מסכים איתו.

שנית.
שוב אתה מודד חכמה בדברים שאינם מענין החכמה. אני מכיר אנשים בדור הקודם שהגיעו לארץ בלי גרוש, ממדינות נחשלות שלא הכירו את השיטה, והיום יש להם עשרות מליוני שקלים בבנק, שאין להם דרך אפילו לבזבז את כל הכסף הזה. ויש הרבה צעירים שלא מצליחים לגמור את החודש.
העולם בדור הזה הפך להיות כפר גלובלי בזכות האינטרנט, ולכן אם פעם יכולת לחשוף את העסקים שלך למספר מצומצם של אנשים היום אתה יכול להגיע לכמויות עצומות של חשיפה. אין לזה קשר לחכמה.
ושוב אני לא חולק על זה שיש צעירים מאוד מוכשרים, לכן בדברי הצעתי, לבדוק את אותו אדם ספציפי האם הוא יותר חכם בגיל 20, 30, 40, או 50. אתה תגלה שככל שהאדם התבגר היכולות שלו הקשורות לחוכמה התפתחו עוד יותר. זה מאוד לא נכון לבדוק צעיר X מול מבוגר Y. כי נקודת המוצא שלהם לא זהה.

שלישית
כפרעליך, מה זה הקטע הזה שאתה נותן לייקים לעצמך על כל תגובה מיד כשאתה מסיים לכתוב אותה?

ראשון:
אני לא אומר שצערים יותר חכמים, אני פשוט אומר שמה שהיו אומרים פעם שכמה שהבן אדם יותר מבוגר הוא יותר חכם הוא כבר לא כזה נכון.. ואני לא מדבר על בן אדם ספיציפי אני אומר בכללי..

שנית:
אני כמו הזקנים האילו בפייסבוק שנותנים לעצמם לייקים..
אחד שמבין​(נשלט)
המבחן לא יכול להיות כללי. זה לא הוגן להשוות אנשים עם נתוני פתיחה שונים.
לכן המבחן חייב להיות ספציפי. אם כל אדם בפני עצמו משתבח עם השנים, סימן שיש יתרון לבגרות ולניסיון. גם היום. וגם בעוד מאה שנים.

הלייק הוא על השנית icon_smile.gif
davidsub​(נשלט)
אחד שמבין כתב/ה:
המבחן לא יכול להיות כללי. זה לא הוגן להשוות אנשים עם נתוני פתיחה שונים.
לכן המבחן חייב להיות ספציפי. אם כל אדם בפני עצמו משתבח עם השנים, סימן שיש יתרון לבגרות ולניסיון. גם היום. וגם בעוד מאה שנים.

הלייק הוא על השנית icon_smile.gif

ראשון:
כימת בכל הנתונים אומרים בכללי, אף פעם לא באמת מדברים על אדם ספיציפי, כשבית משפט פוסקים פסק דין, הם לא מסתכלים מה האדם הספיציפי הזה עשה, הם בודקים מה היה בן אדם נורמלי (בכללי) היו עושים... אני אומר לך את זה כסטודנט שלומד משפטים..

שנית:
לייק על הלייק..
אחד שמבין​(נשלט)
אבל אנחנו לא מדברים פה על משפטים.
כסטודנט שלומד משפטים, אתה בוודאי יודע שמערכת המשפט היא לא מערכת לייצור צדק, או אמת אבסולוטית כלשהי. אלא בירוקרטיה לפתרון סכסוכים ושאר בעיות.
אנחנו מדברים על משהו אחר לגמרי, אנחנו רוצים לקבל תשובה ברורה, במידת האפשר, ולא להיצמד לנוסחאות בירוקרטיות.
אתה מנסה להבין האם האדם משתפר ככל שהוא מתבגר או לא. ואתה רוצה פיתרון אמיתי, נכון וכמה שיותר מדוייק.
כשאתה רוצה תשובה כזאת, אתה זונח את הכללים של מערכת המשפט, ועובר לכללים של מתימטיקה.
אתה מבודד את הנעלמים, ומייד מגלה שיש להם חוקיות מסויימת ומאוד פשוטה, שפותרת לך את כל הספקות. מה שיפה, שאתה אפילו לא צריך לפענח את הנעלמים, אלא רק להוכיח שהחוקיות עובדת תמיד.
כשתבדוק כל אדם מול עצמו תגלה תמיד שניסיון החיים והידע שהוא רכש עם הזמן שיפרו אותו. יוצאים מן הכלל, מקרים נדירים של אנשים שעברו מחלה קשה או פגיעה מוחית או פסיכולוגית שפגעו בהתקדמות שלהם. בשביל לבטל את המקרים הנדירים האלה אתה חוזר להשתמש במה שלמדת במשפטים icon_smile.gif שמסתכלים על הדברים בצורה כללית, ולא נותנים לפרטים שוליים מבחינה סטטיסטית להסיט אותך.