ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

מעמד הגבר בישראל...

אחד שמבין​(נשלט)
לפני 5 שנים • 9 בדצמ׳ 2018
אחד שמבין​(נשלט) • 9 בדצמ׳ 2018
israelislave,
הפוליטיקה שוב מרסקת כל דבר טוב שיכול לקרות.
שיקולים פוליטיים הם שגורמים לאכיפה בררנית במגוון תחומים בחיינו.
שיקולים פוליטיים הם שגורמים לאנשים לסטות מן העיקר ולהתווכח על הטפל.
שיקולים פוליטיים הם שמובילים לפילוג ושנאה בתוכנו.
והרשימה ארוכה, אין טעם להאריך כשהרעיון ברור.
אין לי תחליף למערכת הפוליטית הדמוקרטית על כל חסרונותיה.
אבל אם צריך למחות על המצב, אני מעדיף להאיר את הבעיה המדוייקת, כדי למקד את הטיפול בה, מאשר ללבות את הבולשיט הפוליטי שלא מוביל לשום מקום חוץ מפילוג ושנאה.
"רשימת העוולות והקיפוח" שהבאת, היא כולה נקבעה בימי שלטון השמאל? אין חלקים ברשימה הזאת שנקבעו ו\או נחקקו תחת שלטון הימין? חד וחלק לא. היו אינטרסים פוליטיים, והם שדחפו לכל מיני דברים, שאני בכלל לא נכנס לדיון אם הם נכונים או לא, אם הם צודקים או לא. הדיון הזה (נכון, צודק או ההיפך) הוא השלב הבא, אחרי שמחליטים שמנתקים את הדיון מההקשרים הפוליטיים שלו.
לפני כן, אי אפשר לדון בו ברצינות, כי כל צד יתחפר בעמדותיו.
Sm Art{☆Sm}

פריס בורדו ליון הונגריה ועוד

Sm Art{☆Sm} • 9 בדצמ׳ 2018
מי שרוצה ללמוד על המצב בישראל ,לאשורו .
שיתחיל לעקוב אחרי ההתרחשויות בערוצי החדשות הצרפתיים .על תחילת סופה של יבשת אירופה וצרפת בראשם .

לכם זה יהיה מידע חדש ומפתיע .איך מדינה שלמה נחרבת .ולמה ערוצי החדשות הישראליים נותנות לכם 60 שניות של מידע .
תחילת חורבנה של צרפת החל לפני כ 20 שנה .
בין לילה אחד .
כאשר צרפתי שילם על קופסת טונה 2 פראנק
וקם בבוקר של למחורת והקופסה טונה עלתה במחיר מ 2 פראנק (חצי מהמחיר בישראל ) ל , עלות של 6 איורו שזה פי 4 מהמחיר בישראל ופי 7 מהמחיר בפראנקים צרפתיים
כול האוכל בצרפת בפאריס בעיקר נשלט עי "מהגרים מוסלמים .

אין בית עסק בפאריס שבטוח החל מלפני כשבועיים .
אין מטרו .אין לידו .אין קוסמטיקה .אין כלום בצרפת .
צרפת הופכת לאלימה וברוטלית מרגע לרגע .
אין כתבי אישום אי אפשר להשתלט על המצב .
בתי עסק נבזזים עי העם הצרפתי
הם יחריבו טת רפובליק ושער הניצחון .
המשטרה הצרפתית פחדנית וחסרת אונים .
מקרון הוא האיש שבימיו צרפת תחרב .והוא עוד לא קולט מה קורה מתרחש בגינו וסביבו ...
השוטרים והממשלה חסרי אונים .
מעל 1300 פצועים ומעל 1000 עצורים רק מהסופש האחרון .
יש הקשר לישראל וליהודים ולתל אביב .אבל נחסוך את זה מימכם .כי בינכה וכה לא תבינו .
בושה וחרפה כל מה שמיתרחש לנגד עינינו .
וזה כדור שלג שיתפשט לכול אירופה .
פאריס משותקת.הנזק במיספרים אי אפשר לאמוד אותו .זה מיליארדים של מיליארדים של יורו .

זה יתעצם מרגע לרגע .בקרוב כולכם תבינו ותרגישו מה הקשר האישי שלכם לאלימות הגברית שמתעצמת בצרפת ותהפוך למגה גלובלית .

החולצות הצהובות .
להזכירכם זה מדי הספורטאים .במרתונים ובמרוצי אופניים .
השטן הוא האדריכל של כול המהלך .
החולצות הירוקות זו תנועה חדשה שקמה ברגעים אילו ממש והיא בנושא האקלים בכדור הארץ .

ומי שיעקוב יבין איך זה מסתבך מרגע לרגע לממדים קטסטרופליים ,שמשמעותם הוא מלחמות אחים כלל עולמיות

תדמו לרגע שאתם קמים לבוקר תל אביבי
וקאסטרו שבור וניבזז ומנגו וזארה שדודים ושרופים
וכול הבנקים מפוצצים והכספומטים כולם כולם נשדדו ומפוצצים .עיר שלמה זכוכיות מרוסקות .
עיר שלמה נמחקה מעל פני האדמה
וסוסים ושוטרים רצים דוהרים ברחוב .
וחצי תל אביב נשדדה נבזזה מכוניות וקטנועים נשרפים בוערים .
וראש הממשלה מגולח ומריח אפטר שייב של טר דהרמס ומובך וחסר מענה למצב
ואיך שהעיר שוממה מתיירים
ואין תחבורה ציבורית ואף אחד לא הולך לעבודה .
אין תייר 1 בודד בכול פאריס .
אז תעשו סימולציה בראש איך זה ירגיש לתל אביב לקופ לבוקר שכזה .

עכשיו נראה אם עוד יש לך מילה למלמל בנושא פמיניזם ואלימות גברית .בעידן שסקס אדיר נמחק מעל המפה וכול צרכן סנוץ ישראלית מסתכן בכתב אישום וקנס עס 7500 שקלים
לילית חדשה
לילית חדשה • 9 בדצמ׳ 2018
סלייב,

--אם שוויון= אותו דבר
אז זה צריך להיות בהכל לא?
גם באורך השירות,גם בתפקידים וגם בכל מה שמסביב. לא רק איפה שנוח לך.
יותר מזה אם נתייחס גם למה שכתבת בהמשך בנושא משך השירות- אם שירות ממושך בתפקידים מסויימים הוא נטל (וזה משהו שבהחלט רצוי לדעתי לבדוק)- אז השירות באותם תפקידים צריך להיות יותר קצר גם לגברים וגם לנשים.
השאלות שלי לגבי מספר הנשים והגברים שנהרגו בהגנה על המדינה,
(אם אני אבדוק את המספרים, האם לדעתך אני אמצא שרוב מקרי המוות היו קשורים בפעילות מבצעית או באימונים ובהכנות אליה?
והאם לדעתך אני אמצא שלמי שנמצא או נמצאת בתפקיד קרבי או בשטחי לחימה, יש סיכוי יותר גבוה למות במהלך פעילות צבאית מאשר למי שנמצא או נמצאת בתפקידים אחרים? )
ואני אחדד אותן כי ספירת הא.נשים שמתו בהגנה על המדינה/ היישוב התחילה הרבה לפני קום המדינה- מספר הא.נשים שמתו לאחר הקמת המדינה וחיל הנשים בצה"ל.
אלו שאלות של כן ולא.
ככה שכל מה שכתבת למעשה לא רלוונטי, לא קשור ולא עונה על השאלות.
יותר מזה אתה למעשה מצדיק ומנמק את הפער בין מספר הנשים לגברים שנפלו במהלך השירות הצבאי (אלא אם אתה חולק על הטענה שלי שרוב הא.נשים שנהרגו בצבא נהרגו במהלך פעילות צבאית, בהכנה אליה ובאימונים).

-- התואילי להסביר מהם אותם טעמים כלכליים? ולמה על גבר אפשר וחובה להשית את ההוצעה הזו וצריך לפטור אשה?
אני אתקן- טעמים כלכליים והקלה בעומס העבודה שיוטל על משטרת ישראל.
המידע הזה זמין לכל אחת ואחד באתר הכנסת. אמנם דורש עבודה אבל רק צריך לחפש.

מתוך דברי הכנסת- הישיבה השלוש-מאות-ועשרים-ושמונה של הכנסת החמש-עשרה:
"אני רוצה לומר, החוק חוקק בשיתוף פעולה עם ממשלת ישראל, בתמיכת הממשלה, ומועד התחלת ביצועו של החוק תואם, לאחר ויכוח עם נציגי המשטרה, כאשר עמדו שני אלמנטים: אלמנט הזמן, ..... וסוגיות מסוימות שהיו מסבכות את איסוף האינפורמציה ואת מתן האינפורמציה.
כך, למשל, סיכמנו שהחוק לא יחול לעת עתה, בשנים הקרובות, על נשים שהורשעו בעבירות מין,..... , ובזאת הוצאנו לא חצי אלא הקטנו ב-70%, השארנו 30% בערך....
צמצמנו את נפח הציבור שאמור לפנות לאותו מרכז מידע, שלגביו אותו מרכז מידע צריך בסך הכול לברר את העובדה של חוסר רקע של עבריינות מינית."

מה גם שלפי סעיף 13 של החוק: "הוראות סעיף 3 יחולו, לענין נשים, במועד שיקבע השר לביטחון הפנים באישור ועדת החוקה חוק ומשפט של הכנסת, ובלבד שהשר לביטחון הפנים ידווח אחת לשנתיים לועדת החוקה חוק ומשפט בדבר היקף עבריינות המין בקרב נשים בישראל."
וממועד חקיקת החוק (וכמובן כניסת התיקון הראשון לתוקף) רק גברים עמדו בראש המשרד לביטחון פנים.

באשר להפלות-
לא. אני לא יכולה להפיל בלי וועדה. גם באופן פרטי. כל הפלה ללא וועדה נחשבת ללא חוקית. או הפלה בשחור.
זה שבפרטי יותר קל לעבור וועדה זה אולי נכון אבל לא רלוונטי. הנקודה היא שכדי לעשות הפלה, אני חייבת אישור לפי קריטריונים שחלקם אינם רפואיים בכלל (כמו סטאטוס משפחתי), מה עוד שחלקם יכולים לפגוע בי בהמשך (למשל כמו במקרה אישה נשואה שמשקרת לגבי זהות האב).

פטור ביטוח לאומי לעקרת בית-
איך זו אפלייה לטובת נשים אם התוצאה של זה היא גם קריטריונים מחמירים יותר לקבלת קיצבאות וגם קיצבאות יותר נמוכות?
(בהשוואה לנשים לא נשואות או לגברים בכל סטאטוס משפחתי)

התאבדויות- מדוע גברים מצליחים ונשים לא?
נשים בוחרות שיטות יותר הפיכות וגברים בוחרים שיטות יותר אלימות ופחות הפיכות.
ייתכן כי זו פשוט זעקה לעזרה (או כמו שקראת לזה "דרמות בשביל צומי")
מצד שני לפי מספר מומחים ומומחיות (בהם מנהלת היחידה למניעת אובדנות במשרד הבריאות, המרכז הלאומי לבקרת מחלות ועמותת ער"ן)
גם בנושא הזה לגברים ולנשים יש נטייה ללכת לפי מה שהחברה מכתיבה לכל מגדר-
מהגבר מצופה להשתמש בשיטה יותר אלימה (כמו קפיצה מגובה, שימוש בנשק או פסי רכבת)
מהאישה מצופה להשתמש בשיטה יותר רכה כמו הרעלה עצמית.
israelislave
israelislave • 9 בדצמ׳ 2018
לילית

שוויון, את לא מבינה מה זה?

X שנות שרות לכווווווווווווווווווווווווווווווווווווולם. כל עוד יש שרות חובה במדינת ישראל אני רוצה לראות את כל המלש"בים בבקו"מ, גברים, נשים, חרדים נכים....... כולם, מי שמגויס בסופו של יום יעשה תקופת X בלי קשר לכלום.

זה שוויון.
==================
מי שרוצה לעבוד במוסד חינוכי יביא תעודת יושר. נקודה. לא אכפת לי מה אומר פוליטיקאי בכנסת, בטח לא לאור העובדה החד משמעית שנשים יותר מסוכנות לחסרי ישע. זה חוק פופוליסטי והוא חוטא לילדים ומפנה אצבע מאשימה ל49% מאוכלוסיה.

זה לא שוויון. זו אפליה מגדרית קשה. אם זה היה הפוך היית יוצאת מכלייך למרות שזה היה הרבה יותר מתואם עם המציאות.
=================

הפלות ללא אישור הוועדה מתרחשות מדי יום ביומו, את יודעת בדיוק כמוני שהוועדה נועדה להיות מענה לדרישה קואליציונית ומדינת ישראל לא תובעת גינקולוגים שמבצעים הפלות או נשים שעושות הפלות בסקטור הפרטי.

=================
אשה נשואה מקבלת ב ח י נ ם מה שאחרים משלמים וביוקר ולעתים (עצמאים) לא מקבלים תמורה בכלל. לא רואה את ארגוני הנשים נלחמים כדי שנשים ישלמו ביטוח לאומי תמורת הטבות עתידיות. צביעות.
=================

מי שרוצה באמת למות, מצליח.

מי שרוצה צומי ויחס והכרה ב"אומללות" שלה עושה כאילו.

===============

אני כבר מבין שאת מנסה להיתלות בקני קש רצוצים, התגובות שלך גובלות בעלבון לאינטליגנציה ולכן מבחינתי הדיון מסתיים כאן.
לילית חדשה
לילית חדשה • 9 בדצמ׳ 2018
סלייב,
עושה רושם שאתה לא מבין מה זה שוויון.

שוויון בשירות- משך שירות זהה, הטבות זהות, תפקידים זהים.
לא רק במשך השירות.
זה שוויון.
ואם להשתמש בניסוח שלך- כל עוד יש שרות חובה במדינת ישראל אני רוצה לראות שכל התפקידים פתוחים לכולם ולכולן.

הדרישה לתעודת יושר- האם טענתי שיש פה שוויון?
טענתי שמי שחוקק את החוק הזה ועד היום נמנה מלשנות אותו היו גברים. והשיקולים לא היו ועדיין הם אינם קשורים לארגוני הנשים או לפמיניסטיות.
אלא לדברים אחרים (וכמו שאמרתי- המידע הזה זמין לכל אחת ואחד באתר הכנסת.)

אין לי מושג האם המדינה תובעת גניקולוגים. מה שאני כן יודעת שכרגע בחוק אני נדרשת לאישור לפי קריטריונים שאינם רפואיים. אני עוד יודעת בוודאות שגם בסקטור הפרטי אני נדרשת לעבור את הוועדה אם אני רוצה לבצע הפלה בצורה חוקית. ושהוועדה לא קשורה לשאלת המימון.
ועצם קיומה של הוועדה זה לא שוויון. זו אפליה מגדרית קשה.

ביטוח לאומי- זה נראה שאתה מתעקש לא להבין- אישה נשואה שלא עבדה X זמן תיחשב עקרת בית והזכויות שלה *כן* ייפגעו. גבר נשוי שלא עבד X זמן לא ייחשב עקר בית והזכויות שלו *לא* ייפגעו.
או במילים אחרות- באותו מצב בדיוק גבר יקבל יותר מאישה.

אני כבר מבינה שאתה רוצה שוויון איפה שנוח ומתאים לך ואין לך שום בעיה עם הגבלות כל עוד הן לא חלות ומפריעות לך.