סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

ושוב אני עם סטיגמות (:

סייה​(אחרת){לשעבר סכיז}
לפני 5 שנים • 28 בדצמ׳ 2018
כל הקטע הזה של סטיגמות על וונילים או מונוגמיים זה סתם טרנד שמישהו יצר והוביל. אין שום רע במישהו שבוחר באורח חיים מונוגמי. וגם זה שהתרבות כפתה את אורח החיים הזה על אנשים מעידן ההיסטוריה לא אומר שאנשים חייבים לקבלה. כמו שהרבה אנשים סולדים מהרבנות ומתחתנים אזרחי- עוד איזה טרנד שמישהו הכתיב ויצר. אז מה אני אבוא ואגיד עליהם שהם חארות כי הם לא מתחתנים כדמו״י? לא. זו זכותם. אני מאמינה בדת וחושבת שהם עושים טעות ולא נאמנים ליהדות שלהם אבל בסוף כל אחד אחראי על ענייניו. אני לא חושבת שצריך לומר שמונוגמיים או וונילים הם משעממים או לחשוב שלצאת למקום שיש הרבה כאלה זה רע או משעמם. כל אחד בוחר לאן לצאת. מה עשיתם מהוונילים מצורעים? כולה הם לא אוהבים סקס עם אלמנטים אלימים/שליטה/מרות וכניעה. אז מה? זה לא הופך אותם דווקא לאנשים דבילים/ביישנים/משעממים ושאר הירקות ופירות שהחבר׳ה פה אמרו. וזו גם התנשאות לדבר על הוונילים כאיזו להקה שיש להפריד אותה מכוחות האופל הבדסמיים. תזכרו- כולה מדובר בשוני של העדפות מיניות.
'BunnyPrincess'​(מתחלפת)
'BunnyPrincess'​(מתחלפת) • 28 בדצמ׳ 2018
Grey / Green כתב/ה:
באמת? אין סטיגמות על אשכנזים? icon_smile.gif

לא, כאילו, אין מצב שהשנה 2018 וריפררת לזה שאשכנזים זו "הקבוצה השלטת".
Lady Guinevere​(שולטת)
Lady Guinevere​(שולטת) • 28 בדצמ׳ 2018
אין סטיגמות על אשכנזים??
ראית ״שנות השמונים״ ואת ״פריזר״?
שאנחנו קרים, מחושבים, יבשים, חנונים, מעפנים וכו וכו
יש בלי סוף דעות קדומות על רומנים פולנים גרמנים ועוד
Don't even get me started!

לגבי ונילים- שהם משעממים, לא מבינים עניין ופחדנים
בוורלי
בוורלי • 28 בדצמ׳ 2018
אין לי מושג כי אני ונילית משוגעת, זה מאוד מעניין לשמוע את הסטיגמות
כרגע אף אחת ממה שקראתי לא תקפה לגביי,
מה שכן, מרגיש שיש התנשאות (די אווילית ) על ונילים שהם כביכול שמרניים ולא פתוחים לרעיונות חדשים , מה שממש מוזר לשמוע מפי אנשים שמגדירים עצמם בתוך קובייה של הגדרה מאוד מאוד ספציפית ופוחדים פחד מוות לנסות צדדים אחרים icon_smile.gif
MagisterDolor​(שולט)
MagisterDolor​(שולט) • 28 בדצמ׳ 2018
ונילים הם תחתינו באבולוציה של המין האנושי, ואין להם את כוחות העל הבדסמים שזורמים בעורקינו, לכן הם נחותים מאיתנו ונועדו לשרת את צרכינו היומיומיים.
מונוגמים: אנשים המאמינים בצורה המתקדמת והנאורה של מערכת יחסים בין בני זוג, בעלת אופי תרבותי ולא כמו של חיות פרא פוליאמוריים.
Ollie​(נשלטת)
לפני 5 שנים • 27 בדצמ׳ 2018
Ollie​(נשלטת) • 27 בדצמ׳ 2018
אני חושבת שיש פירוש למילה סטיגמה (ואל תביא לי מילון יווני. פירוש כפי שהוא מובן בסביבה. הסבר בוויקיפדיה, אם תרצה), ושהוא לא חל על כל דבר.
הדוגמה של המסעדות האשכנזיות לא יוצרת קלאש עם הטיעונים שלי, אז תצטרך להסביר מה ניסית לטעון בה.
לגבי פרידמנים מתים - שוב, אני לא אומרת שאין בדיחות על אשכנזים, אלא שבגדול, כתופעה, אין תפיסות שגויות שלפיהן כל האשכנזים נושאים תכונות אופי דומות. אין אי הבנה של היצור הזה שנקרא אשכנזי. וגם במקומות הקיצוניים שבהם באמת לא מכירים הרבה אשכנזים, ונוצרת שם תרבות שבחלקה כוללת הכללות על אשכנזים, שאולי אנשים מסוימים אפילו מאמינים בהן - זה לא רלוונטי לשאלה שבראש השרשור.
Grey / Green
Grey / Green • 27 בדצמ׳ 2018
אני לא חושב שמותר לנו להחליט איזה דיעות קדומות מושרשות נחשבות בעינינו לסטיגמה, אפילו אם יש לנו אג'נדה פוליטית. אבל רק בשביל הכיף הנה שתי שאלות: כמה מסעדות אשכנזיות יש בארץ? מה פירוש הביטוי "פרידמנים מתים"?
Ollie​(נשלטת)
Ollie​(נשלטת) • 27 בדצמ׳ 2018
בעיניי לא. אני לא רואה בזה סטיגמות. יש הומור שנובע מהעובדה שהאשכנזים בישראל הם המגזר המדכא. זה לא שמישהו באמת מכליל וחושב שכל האשכנזים ככה וככה, לפחות אין תפיסה... גורפת כזו. אני מתכוונת - תפיסה שמשפיעה על היחס שאשכנזים זוכים לו, על המציאות שאשכנזים חווים.

ואגב, ספציפית בנושא השרשור זה עוד יותר חריף, כי אם בנושא עדות יש אזורים בארץ שבהם כמעט אין אשכנזים, ורוב האנשים שגרים בהם לא פגשו הרבה אשכנזים בחייהם, אין מקבילה לזה בהקשר של ונילה. אין אף אדם בעולם כולו שאינו מכיר את תופעת האנשים הווניליים, שלא פגש וניליים רבים בחייו, שמתקשה להבין איך הם פועלים ומה באמת מניע אותם. כלומר, שמתקשה להבין שאין דרך אחת שבה הם פועלים, ושאין משהו משותף שמניע אותם, כי הם אינדיבידואלים שונים. (זה, הרי, הקטע של סטיגמה. אנשים מחוץ לקבוצה מתקשים לראות את חברי הקבוצה כאינדיבידואלים, ומתעקשים שיש ביניהם מאפייני אופי משותפים.)
Grey / Green
Grey / Green • 27 בדצמ׳ 2018
באמת? אין סטיגמות על אשכנזים? icon_smile.gif