סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

פיברומיאלגיה

אבן שתייה​(שולט){H.C}
לפני 5 שנים • 19 בינו׳ 2019

פיברומיאלגיה

אבן שתייה​(שולט){H.C} • 19 בינו׳ 2019
לאור היכרות עם יותר משוכנת כלוב אחת (סאביות כמעט כולן) שסובלת מפיברומיאלגיה.
תהיתי
האם פיברומיאלגיה שכיחה יותר בקרב נשות הכלוב מאשר באוכלוסייה הכללית?

בהנחה שהמדגם הלא מייצג בו נתקלתי אישית, אכן מייצג ויש ריבוי חריג של הסובלות מכך בכלוב ביחס לאוכלוסיה הכללית,
מעניין האם השורש הפסיכוגני לכך נעוץ בפוסט טראומה.

לך יש פיברומיאלגיה?
מכירים כאלו מכאן?

מה ההסבר לדעתכם?
איה74
איה74 • 19 בינו׳ 2019
יש הרבה יותר נשים ממה שאתה חושב שסובלות מפיברו. גם באוכלוסיה הכללית.
פה אולי קל יותר להחשף.
או שאולי עניין הסאביות יוצר יותר קונפליקטים.
כבר יש לנו מלכה שולטת, שעושה צחוק מהגוף שלנו. פיבי.
lori{ע_מ}
lori{ע_מ} • 19 בינו׳ 2019
ראשית רוב המוחלט של הלוקים במחלה הן נשים.
שנית, ישנה גם ציפיה שכזו מנשים יותר להודות בקשיים שלהם במחלות כך שגם אם יש גבר, בעיקר אם הוא מגדיר את עצמו כשולט במקום כמו הכלוב, ספק אם יודה בכך, כי זה נתפס כ״לא גברי״ להביע חולשה + להיות חולה.
אני נוטה להאמין שיחס החולי בין נשים שולטות לנשלטות הוא זהה, אבל אתה שומע יותר על סאביות משלוש סיבות:
1. יש לך ערוץ תקשורת נגיש יותר לסאביות
2. זה לא נחשב דומיננטי ולכן שולטות לא יחשפו את זה.
3. נשים נשלטות מקבלות באתר הזה לגיטימציה להיות רכות/כנועות/מסכנות/כואבות ולכן מדברות על זה יותר.

אישית אני יודעת על שתיים, משני צידי השוט.
אבן שתייה​(שולט){H.C}
איה74 כתב/ה:
יש הרבה יותר נשים ממה שאתה חושב שסובלות מפיברו. גם באוכלוסיה הכללית.
פה אולי קל יותר להחשף.
או שאולי עניין הסאביות יוצר יותר קונפליקטים.
כבר יש לנו מלכה שולטת, שעושה צחוק מהגוף שלנו. פיבי.

את יודעת מה אני חושב?
אבן שתייה​(שולט){H.C}
lori כתב/ה:
שנית, ישנה גם ציפיה שכזו מנשים יותר להודות בקשיים שלהם במחלות כך שגם אם יש גבר, בעיקר אם הוא מגדיר את עצמו כשולט במקום כמו הכלוב, ספק אם יודה בכך, כי זה נתפס כ״לא גברי״ להביע חולשה + להיות חולה.
אני נוטה להאמין שיחס החולי בין נשים שולטות לנשלטות הוא זהה, אבל אתה שומע יותר על סאביות משלוש סיבות:
3. נשים נשלטות מקבלות באתר הזה לגיטימציה להיות רכות/כנועות/מסכנות/כואבות ולכן מדברות על זה יותר.

שולטות אני לא מכיר כמעט בכלל.
טראומה, אם היא אכן הסיבה, יכולה לדחוף אדם לשני הקיצוניות: דום וסאב. יחד עם זאת, ובלי הסבר מלומד, אני נוטה לחשוב שמשהו בקריסטליזציה של חוסר עיבוד הטראומה, הולם יותר להתפתחות פיברו' אצל הצד הכנוע מאשר לצד הדומיננטי.
אני צריך להרהר מדוע כך אני נוטה לחשוב.
איה74
איה74 • 19 בינו׳ 2019
אבן שתייה כתב/ה:

את יודעת מה אני חושב?

ברור, קריאת המחשבות שלי היא מעולה!
אני מחכה בקוצר רוח לשמוע איך סאביות קשורה לפיברו, וכמובן, לבחירה שלנו לחיות ככה.
Animus
Animus • 19 בינו׳ 2019
אני מכיר מספר בחורות שאוהבות בדסמ וסובלות מפיבמרלוגיה. סביר להניח שאלו אותן נשים שאתה מכיר.
נושא בעייתי כי לא ידועה הסיבה למחלה או יכולת לאבחן אותה כראוי ולכן אי אפשר לדעת
מה אחוז המדוייק של החולים בה או האם אלו שכן אובחנו בה אכן אובחנו כראוי.

אגיד רק שלדעתי יצא לך להכיר בצורה אינטימית יותר נשים נשלטות מאשר נשים וניליות.
לכן יש לך אשליה שהכמות היא יותר גדולה.
אם תלך ברחוב ותתשאל כל אישה (בהנחה וכולן יהיו כנות איתך) תגלה שהאחוז הוא הרבה יותר גדול
מהנשים הנשלטות אותן הכרת.
דרקן ראהל​(נשלט){מית}

ניבוי חותך

אבן שתייה כתב/ה:
lori כתב/ה:

שולטות אני לא מכיר כמעט בכלל.
טראומה, אם היא אכן הסיבה, יכולה לדחוף אדם לשני הקיצוניות: דום וסאב. יחד עם זאת, ובלי הסבר מלומד, אני נוטה לחשוב שמשהו בקריסטליזציה של חוסר עיבוד הטראומה, הולם יותר להתפתחות פיברו' אצל הצד הכנוע מאשר לצד הדומיננטי.
אני צריך להרהר מדוע כך אני נוטה לחשוב.

כבר בטענה שטראומה דוחפת לשתי הקיצונויות יש בעיה. אין כאן ניבוי חותך. כלומר, אם אגיד "נשים שעברו טראומה נוטות להיות נשלטות או שולטות", אין דרך לבדוק אם אני צודק, מכיוון שאי אפשר להראות טעות.
יש המון נשים שעברו טראומה והן לא שולטות, לא נשלטות ולא סובלות מפיברו.
נשמע גם שאתה בונה את התיאוריה סביב נרטיב שנראה לך הולם, ולא סביב רעיון מדעי כלשהו.
כמשחק אינטלקטואלי ומשהו לדון עליו בפורום - שיחקת אותה. כרעיון מדעי-פסיכולוגי, אישית, פחות עובד לי
    התגובה האהובה בשרשור
מר ביץ​(שולט)
מר ביץ​(שולט) • 19 בינו׳ 2019
איזה מחשבה מעניינת!
עכשיו כשאני חושב על זה (וזה לגמרי מניוסני האישי בלבד) אני בהחלט מוצא קשר ישיר.
בחיי האישיים יצא לי לנהל שתי מערכות יחסים רציניות עם שתי 2 נשים שונות, שהתבררו כחולות פיברומיאלגיה (אחת מהסוג הקשה ואחת מהסוג הקל)
ושתיהן היו נשלטות שמאוד אהבו כאב.
מעניין מאוד...
עוץ הגדול​(נשלט)
עוץ הגדול​(נשלט) • 19 בינו׳ 2019
אין לי מושג, אבל לא הייתי מבטל את האפשרות הזו.
כולנו עוסקים בניחושים, אולם לדעתי אנשים כאן מתמקדים כאן יותר מדי בקטע הפסיכולוגי וסוציולוגי מאשר הפיסיולוגי.
נשלטות חוות יותר מכות, הצלפות, חדירות, דימומים מאשר וניליות, לא צריך מחקר בשביל זה, לי זה נראה יותר ממתקבל על הדעת ששיעור חולי הדאבת גבוה יותר אצל נשלטות מאשר ונילים.

אם יש דוקטור באתר היא מוזמנת לערוך מחקר בנושא, סוגיה כזו יותר חשובה לדעתי מעוד מחקר מעייף על דעות קדומות וסטריאוטיפים. באופן כללי, אני מרגיש כי יש מחסור במידע בנושאי בטיחות בבדסמ.