צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

פורום נשואים

עוץ הגדול​(נשלט)
לפני 5 שנים • 20 בינו׳ 2019
עוץ הגדול​(נשלט) • 20 בינו׳ 2019
דרקן ראהל כתב/ה:
אני חושב שהמסקנה העיקרית היא פחות שיפוט והטפות מוסר.
יש מי שלא מעוניין בקשר עם נשואים, יש מי שמחפש דווקא נשואים, יש מי שזה לא מעניין אותו. זה לא ממש ענייני מה אנשים עושים בזוגיות שאני לא חלק ממנה.
ייתכן ואם פחות נטיף ונתקוף את אלו שמחפשים מחוץ לנישואין, הם גם פחות ישקרו ויסתירו. לא שזו אשמתי אם מישהו שיקר לי, אבל אולי יש לי חלק בזה.
ייתכן ואם נשואים יקבלו שיש מי שלא מעוניינים בקשר מיני/בדסמי איתם, העוינות כלפיהם תפחת.
אגב, מעניין כמה מהשנאה שלנו לבוגדים (מילה שהיא כבר שיפוטית) נובעת מהפחד שעוד רגע זה יקרה אצלי בבית

בגידה היא "מעילה באמון, פעולה של היעדר נאמנות" זה משקף באופן מדויק סיטואציה של קיום יחסי מין מחוץ לזוגיות ללא ידיעת בן או בת הזוג.
לבוא ולומר שזו מילה שיפוטית או שעצם הדיון בסוגיה ערכית היא הטפת מוסר מחזקת את הטענה שלי לקשר בין ניהליזם מוסרי והקהילה הבדסמית.
אישית לא חש שנאה (מילה קשה מדי) כלפי בוגדים, יש דברים גרועים יותר בחיים. בנוסף, מודע לכך שיש מקרים, למשל של התעללות, שבגידה לא נראית דבר נורא כל כך. מצד שני, לא רואה שום דבר רע בשנאה, סלידה או חוסר הבנה לבגידות הנובעת מפחד ש"זה יכול לקרות לי". מדובר במנגנון פיקוח פנימי - כלפי עצמך - וחיצוני -כלפי אחרים. האמנה החברתית בין הפרטים בחברה היא זו שמשמרת את החברה ומונעת ממנה להתפרק. ההשקפה הדוגלת בשלילת קיומה של מערכת הערכים מכשירה שרצים הרבה יותר גרועים מבגידה.
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
לפני 5 שנים • 20 בינו׳ 2019
לא מתיימר להבין דבר בפילוסופיה של המוסר. אני לא חושב שצריך לקשר בין אתר בדסמ לבין השאלה הספציפית הזאת - האם בגידות זה טוב או רע?
ולא, אני לא חושב שממקומי לשפוט את האחר, עד שלא הלכתי כמה קילומטרים בנעליו. לפעמים אנשים מוצאים את עצמם בסיטואציות שלא תכננו והם מוצאים פתרון. האם זה פתרון מומלץ? אישית, אני חושב שלא. אבל מאיפה אני יודע מה קורה בביתו של אחר? ולמה מישהו צריך להצטדק בפניי כאילו מה שבינו ובין אשתו זה איכשהו העסק שלי?

ואני לא מכשיר שום דבר, אני מתייחס לשאלה הספציפית הזו. הוא בוגד, זה בנישואין פתוחים, ההיא אוהבת ביזאר, אלה קוקהולד, אני כלבלב גיי פוליאמורי (כן, באמת). ביג פאקינג דיל

נ. ב.
מה המטרה בדיון מוסרי על בגידות? לחנך בוגדים? לגרום להם להרגיש אשמים? להוכיח מי צודק?
הפיה טינקרבל​(שולטת)
לפני 5 שנים • 21 בינו׳ 2019
דרקן ראהל כתב/ה:
לא מתיימר להבין דבר בפילוסופיה של המוסר. אני לא חושב שצריך לקשר בין אתר בדסמ לבין השאלה הספציפית הזאת - האם בגידות זה טוב או רע?
ולא, אני לא חושב שממקומי לשפוט את האחר, עד שלא הלכתי כמה קילומטרים בנעליו. לפעמים אנשים מוצאים את עצמם בסיטואציות שלא תכננו והם מוצאים פתרון. האם זה פתרון מומלץ? אישית, אני חושב שלא. אבל מאיפה אני יודע מה קורה בביתו של אחר? ולמה מישהו צריך להצטדק בפניי כאילו מה שבינו ובין אשתו זה איכשהו העסק שלי?

ואני לא מכשיר שום דבר, אני מתייחס לשאלה הספציפית הזו. הוא בוגד, זה בנישואין פתוחים, ההיא אוהבת ביזאר, אלה קוקהולד, אני כלבלב גיי פוליאמורי (כן, באמת). ביג פאקינג דיל

נ. ב.
מה המטרה בדיון מוסרי על בגידות? לחנך בוגדים? לגרום להם להרגיש אשמים? להוכיח מי צודק?

המטרה של הדיון היא הסובלנות כלפי נשואים. בתוך עולם שבו אנחנו מגלים סבלנות לפטישים למיגדרי ביניים לסטיות כאלו ואחרות, נדמה שהמילה "נשואים" מעלה אסוציאציה אוטומטית של "בוגדים" או "שקרנים"
אז בואו חברים, פרופורציה. לא מדובר על הגנת המולדת. יש מקום לכולם. ואם בצדקנות עסקינן שקרנים יש גם בקרב הלא נשואים. האם נשואים הם מיגזר מוקצה מחמת מיאוס? לומר אני צריכה יותר בשבתות וחגים ולכן לא אוכל לקבל ממך מה שדרוש לי זה צד אחד של המטבע, אבל הצדקנות הזו, השיפוט הזה, חוסר הקבלה... עם זה אני מתדיינת כאן.
אלפא-בטא​(נשלט)
אלפא-בטא​(נשלט) • 21 בינו׳ 2019
Snitch כתב/ה:
למה אין סובלנות? יש מן הסתם מקום לכולם, גם לנשואים שמנהלים מערכות יחסים מאחורי גבו של הפרטנר וגם לכאלה שחושבים שזה פסול.
אם תוקפים אותך באופן אישי, אז לדעתי זה באמת לא תקין בעליל, אבל להביע דעה כנגד זה? לא רק שזה לגיטימי, אלא אפילו חובה. לא "חובה" כי אני כל כך נגד הרעיון, אלא כי יש כאלה שחושבים ככה ואין סיבה שהם יצנזרו את המחשבות שלהם.

ללא ספק,
בחברה המודרנית יש מקום להבעת כל דעה, וחופש הביטוי הוא לא מושג רייק, הוא אמיתי חי ובועט.
מניח שכמספר בני האדם, כך משרע הדעות, ואנו צריכים מספק סובלנות כדי לשמוע גם את אלו שמביעים דעה אחרת.
אבל,
האם הכלוב לא הוקם כדי להיות מקום שקט ובטוח לאלו שסוטים מכללי החברה, בדיוק כדי לברוח מהטפות מוסר, או "רק לשמוע דעה אחרת" ?
האם חסרות פלטפורמת אחרות להביע בהן את דעתך בנושא מוסר מיני ?
האם הגולם לא קם על יוצרו?

העדפה אישית זה דבר אחד, שחובה לכבד, אבל להביע את דעתך על טעמו המיני או המוסרי של האחר, כן, בשלל פלטפורמות,
לא כאן.
מל(ק)ה​(שולטת)

אתה גם מהמם :)

מל(ק)ה​(שולטת) • 21 בינו׳ 2019
דרקן ראהל כתב/ה:

נ. ב.
שלגי
שלגי • 21 בינו׳ 2019
דרקן ראהל כתב/ה:

נ. ב.

דרקן, אתה בהחלט צודק.
אלא שהשרשור נפתח כטרוניה נגדית בכלל ומרגע שהנושא מועלה לדיון - יש מקום לכל הדעות. הלא כן?
מרגע שהנושא נפתח לדיון - מה היה צפוי שיקרה בדיוק?
יתרה מכך, אני שוב מציינת כי אשמח לשמוע מצד פותחת השרשור על אופן הביטוי של חוסר סובלנות כלפי נשואים שהיא חשה - מעבר לתחושות אישיות של אנשים שכבר נדמה לי שסוכם שהן לגיטימיות.
כאמור, מהזווית שלי כאן - אני בעיקר מקבלת הטפות מוסר מנשואים שאינם מקבלים את הבחירות שלי...
slave for ever​(נשלט)
slave for ever​(נשלט) • 21 בינו׳ 2019
הפיה טינקרבל כתב/ה:
דרקן ראהל כתב/ה:

נ. ב.

האם נשואים הם מיגזר מוקצה מחמת מיאוס? לומר אני צריכה יותר בשבתות וחגים ולכן לא אוכל לקבל ממך מה שדרוש לי זה צד אחד של המטבע, אבל הצדקנות הזו, השיפוט הזה, חוסר הקבלה... עם זה אני מתדיינת כאן.

מה שמתאים לו- סבבה, ומי שלא -לא.

לא צריך להיות משטרת המוסר.
Alchemist​(שולט)
Alchemist​(שולט) • 21 בינו׳ 2019
שלגי כתב/ה:
דרקן ראהל כתב/ה:

נ. ב.

דרקן, אתה בהחלט צודק.
אלא שהשרשור נפתח כטרוניה נגדית בכלל ומרגע שהנושא מועלה לדיון - יש מקום לכל הדעות. הלא כן?
מרגע שהנושא נפתח לדיון - מה היה צפוי שיקרה בדיוק?
יתרה מכך, אני שוב מציינת כי אשמח לשמוע מצד פותחת השרשור על אופן הביטוי של חוסר סובלנות כלפי נשואים שהיא חשה - מעבר לתחושות אישיות של אנשים שכבר נדמה לי שסוכם שהן לגיטימיות.
כאמור, מהזווית שלי כאן - אני בעיקר מקבלת הטפות מוסר מנשואים שאינם מקבלים את הבחירות שלי...

לי יצא להיתקל ביחס הזה, לא מכוון אישית כלפי אבל בכללי, בצ'ט. אמנם לא נמצא שם הרבה אבל כבר מספר פעמים ראיתי התבטאויות שליליות נגד נשואים.
אולי הן נבעו, כמו שיש מי שציינו פה, מהתנסות שלילית עם נשוי/אה ששיקר/ה על זה, אבל ההתבטאויות תמיד היו נגד נשואים ככלל.
אני חדש פה יחסית. אמנם נרשמתי מזמן, אבל רק לאחרונה התחלתי להיות פעיל. לאט. אולי אני תמים, אבל אני תמיד קורא פרופילים בעיון, ותמיד מכבד גבולות. גיל, סטטוס, גובה, העדפות, ווטאבר.. לא עומד במשהו, לא פונה. לא מבין כל כך כאלה שכן, ועוד מנסים לשכנע כמו שאני קורא פה, אבל שוב, אולי אני תמים.
ללא כינוי זה לא משנה​(אחר)
הבעיה היא (לפחות מהניסיון שלי) עם אלה שלא טרחו לציין גבולות
ואחר כך
במקרה הטוב , לא טורחות לענות לפניה אישית עניינית ומנומסת
במקרה הרע , נכנסות בך על זה שלא ניחשת את הגבולות שלה מראש .
ונו לגבי הצאט , שם זה בכלל עליהום כללי עלייך בגלל שאתה נשוי .... אבל מניח ששם ממילא לא נמצא קהל היעד שלי ...