סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

פיברומיאלגיה

Kote​(שולט)
לפני 5 שנים • 20 בינו׳ 2019
Kote​(שולט) • 20 בינו׳ 2019
הבנתי איה,
תושב רבה על ההסבר
Suzanne
Suzanne • 20 בינו׳ 2019
אבן שתייה כתב/ה:
Valeyard כתב/ה:
אני מכיר מספר בחורות שאוהבות בדסמ וסובלות מפיבמרלוגיה. סביר להניח שאלו אותן נשים שאתה מכיר.
נושא בעייתי כי לא ידועה הסיבה למחלה או יכולת לאבחן אותה כראוי ולכן אי אפשר לדעת
מה אחוז המדוייק של החולים בה או האם אלו שכן אובחנו בה אכן אובחנו כראוי.

אגיד רק שלדעתי יצא לך להכיר בצורה אינטימית יותר נשים נשלטות מאשר נשים וניליות.
לכן יש לך אשליה שהכמות היא יותר גדולה.
אם תלך ברחוב ותתשאל כל אישה (בהנחה וכולן יהיו כנות איתך) תגלה שהאחוז הוא הרבה יותר גדול
מהנשים הנשלטות אותן הכרת.

תחזיק חזק... אני מכיר לא מעט וניליות ואפילו את מצבן הבריאותי (תיק רפואי).
התהייה נבעה, דווקא מהיכרות עם אלו ואלו.

כלומר אתה מכיר את תיקן הרפואי של נשים ובד בבד את העדפתן המינית?
משום שאני די בטוחה שהעדפותי המיניות לא רשומות בתיק הרפואי שלי ושאף אחד מאנשי הרפואה שטיפל בי - לא יודע שאני אוהבת להרביץ. מעניין.
איה74
איה74 • 20 בינו׳ 2019
דוגמא לבעיות קוגניטיבית (+ נדודי שינה)
אייתתי פיברו לא נכון באנגלית
נימפומניה ריגשית​(שולטת){מצרפתמקרים}
קודם לעשות סדר כי היו פה אי דיוקים.
זאת אינה מחלה אלא תסמונת
וההגדרה שלה היא= שיבוש בהולכת הכאב ועיבודו במערכת העצבים המרכזית.
בעוד שההגדרה של כאב היא קצת יותר רחבה
כאב הוא חוויה רגשית וחושית רגשית שאינה קשורה בהכרח לנזק ממשי או פוטנציאלי לרקמות.
מכאן הקושי להגדיר את התסמונת כמחלה, משום שאין אפשרות ״להוכיח״ את הסיבה למקורות הכאב שחשים הלוקים בתסמונת.

אבל התחושה של הכאב הוא עורר על ידי תת-קבוצה של נוירונים סומטו-סנסוריים שמגיבים לתחושת כאב שמועברת ממערכת העצבים.
כלומר אי אפשר ״לחוש כאב״ מבלי שתתרחש בגוף תגובה ״פיזולוגית״, של בניורונים, של סיבי כאב ותגובה של מערכת העצבים שמפרשת את התוצאה למוח כביטוי תחושתי של כאב.

לפני מאות שנים היתה קבוצה של פילוסופים (דאקרט ביניהם) שדברו על קשר ישיר של הגוף-והנפש, אולי מה שהמדע לא מצליח להוכיח הוא שהתסמונת היא התמודדות של הנפש עם חוויה רגשית עוצמתית שמועברת ללוקה בתסמונת דרך הגוף.

לגבי הקשר לבדסמ?
לא חושבת שיש מחקרים בנושא
אבל יש מחקרים שמדברים על פוסט טראומה, הטרדה מינית, אונס, אלימות במשפחה וכו׳...
ועל התפרצות התסמונת.
אבן שתייה​(שולט){H.C}
אבן שתייה​(שולט){H.C} • 20 בינו׳ 2019
הקטה כתב/ה:
אבן שתייה כתב/ה:
Valeyard כתב/ה:
אני מכיר מספר בחורות שאוהבות בדסמ וסובלות מפיבמרלוגיה. סביר להניח שאלו אותן נשים שאתה מכיר.
נושא בעייתי כי לא ידועה הסיבה למחלה או יכולת לאבחן אותה כראוי ולכן אי אפשר לדעת
מה אחוז המדוייק של החולים בה או האם אלו שכן אובחנו בה אכן אובחנו כראוי.

אגיד רק שלדעתי יצא לך להכיר בצורה אינטימית יותר נשים נשלטות מאשר נשים וניליות.
לכן יש לך אשליה שהכמות היא יותר גדולה.
אם תלך ברחוב ותתשאל כל אישה (בהנחה וכולן יהיו כנות איתך) תגלה שהאחוז הוא הרבה יותר גדול
מהנשים הנשלטות אותן הכרת.

תחזיק חזק... אני מכיר לא מעט וניליות ואפילו את מצבן הבריאותי (תיק רפואי).
התהייה נבעה, דווקא מהיכרות עם אלו ואלו.

כלומר אתה מכיר את תיקן הרפואי של נשים ובד בבד את העדפתן המינית?
משום שאני די בטוחה שהעדפותי המיניות לא רשומות בתיק הרפואי שלי ושאף אחד מאנשי הרפואה שטיפל בי - לא יודע שאני אוהבת להרביץ. מעניין.

אכן מכיר.
Shibari Kodawari​(שולט)
Shibari Kodawari​(שולט) • 20 בינו׳ 2019
אמנם לא עשו מחקר ספציפי על זה, אבל מחקרים אחרים מצביעים שאין שום הבדל פיזי בין בדסמים לונילים. וכן כל מה שבעבר חשבו על בדסמים הוכח כלא נכון. הדברים היחידים - אנחנו יותר פתוחים לרעיונות חדשים, יותר מאושרים ויותר רגועים
איה74
איה74 • 20 בינו׳ 2019
נימפו, פעם ראשונה שאני שומעת על העניין העיצבי וההגדרה הזו, מאיפה זה נלקח?
אשמח ללמוד.
נימפומניה ריגשית​(שולטת){מצרפתמקרים}
איה, שזה שיבוש בהולכת העצבית? זאת ההגדרה שדברת עליה?

קודם כל יש הרבה מאמרים מדעיים בנושא
Fibromyalgia Syndrome,
אבל ההגדרה הזאת היתה דווקא מדאבת שרירים (השם העברי של התסמונת).

אני לא יודעת אם התגובה שלך היתה צינית או רצינית בכל מקרה אני אשמח לשלוח לך מאמרים מדעיים בנושא.
(נ.ב: נגעתי בנושא במהלך הלימודים שלי מאוד בקטנה, כשלמדתי על המערכות הגוף בקורס פיזיולוגית... והמשכתי להתעניין בנושא)

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך ראשון ינו' 20, 2019 2:20 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
איה74
איה74 • 20 בינו׳ 2019
כן
Lady Guinevere​(שולטת)
Lady Guinevere​(שולטת) • 20 בינו׳ 2019
נימפומניה ריגשית כתב/ה:

לפני מאות שנים היתה קבוצה של פילוסופים (דאקרט ביניהם) שדברו על קשר ישיר של הגוף-והנפש, אולי מה שהמדע לא מצליח להוכיח הוא שהתסמונת היא התמודדות של הנפש עם חוויה רגשית עוצמתית שמועברת ללוקה בתסמונת דרך הגוף.

אכן אכן. חכם יעשה מי שמתמודד עם פיברו או כל סוג של כאב כרוני (גם כתוצאה מתאונה שלא החלימה לדוגמא) ללמוד לעומק את כתביו של פרופ' ג׳ון סארנו, רופא כאב קונבנציונלי מודרני מניו יורק שחקר את הנושא למעלה מ50 שנה. ספר מומלץ ביותר ״The Divided Mind".

המדע והרפואה המודרנית מתחילה להבין שיש דברים שהיא לא מבינה, וקשר גוף-נפש הוא ישיר הרבה יותר ממה שנדמה או מה שמוכנים להודות, ובדרך עושה לכולנו נזקים (כולל Yours truly) לא בכוונה כמובן אלא פשוט מחוסר ידע.

אני אומר שוב, חכם יהיה זה שיהיה מוכן לשמור על ראש פתוח וללמוד גם מהמומחים בעבר (גם פרויד היה ביניהם) וגם מאלו שהיום חוקרים את התופעות שהרופאים נהנים להתעלם מהם.

הרפואה המודרנית לא יודעת להתמודד עם כאב כרוני. ההבדל בין כאב כרוני ואקוטי הוא הבדל של שמיים וארץ, והטיפול הוא אחר לחלוטין. לא אוסיף עוד הרבה למרות שיש לי הרבה מה לומר בנושא, מתוך נסיון אישי וידע שרכשתי כדי לעזור לעצמי בעיקר.