סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

חודש המילואים הגדול

טלי35​(שולטת)
לפני 5 שנים • 16 בפבר׳ 2019
טלי35​(שולטת) • 16 בפבר׳ 2019
לכל מי ששאל/ה והתעניין, התמוונת שהגיעו לחצי הגמר נמצאות כעת באלבום. מוזמנים לדרג, להשתתף ולהשפיע על תוצאות התחרות.

https://thecage.co.il/coppermine/thumbnails.php?album=8084
בכוח המוח{Aion}
לפני 5 שנים • 17 בפבר׳ 2019
בכוח המוח{Aion} • 17 בפבר׳ 2019
מצטערת שאני עוכרת שמחות בעניין הזה: הרגשתי תחושת אי נוחות גדולה מחלק מהתמונות שם. לא הבנתי למה היה צריך לקשר את צה״ל לתמונות מהסוג הזה.
אני יכולה בהחלט לראות שימוש לרעה בתמונות האלה, אם הן יוצאות החוצה, באופן שהן מבזות את צה״ל. בשביל מה זה טוב?
lori​(נשלטת){ע_מ}
lori​(נשלטת){ע_מ} • 17 בפבר׳ 2019
שותפה לתחושת אי הנוחות שבכוח כתבה עליה.
אני חושבת שבמציאות של היום שבה ניתן להגיע לכל תמונה כמעט שעולה לרשת, הנזק הפוטנציאלי לא מצדיק את האתנחתא הקומית שאולי חלק חשים מתחרות שכזו.
מה גם שאם דבר כזה ״יוצא החוצה״, זה עשוי לייצר נזק תדמיתי לכל מי שעוסק/מתעניין בבדסמ.
ArchAngel​(שולטת)
ArchAngel​(שולטת) • 17 בפבר׳ 2019
מצטרפת לקודמותי.
אני כבר הערתי בבלוג עצמו שמוטב שאנשים יורידו מעצמם סימנים מזהים לפני התצלום ולא יצטלמו בתוך בסיסים, וצר לי לראות שלא כולם הקשיבו לעצתי.
אמנם אז רק חשבתי שהתמונות יסתכמו במדים בפוזות שונות, כשהחיילים לבושים, ועכשיו נוכחתי לגלות שמרביתן מאוד מיניות ולא מותירות מקום לספק, ולכן יש לי מה להרחיב על העניין (ולא בכדי לנזוף אלא בכדי למנוע ממך ומאחרים להיפגע):
בעבר דלפו תמונות של כל מיני חיילים שהצטלמו בעירום חלקי (אפילו בצחוק ולא בצורה מי-יודע-מה מינית) וזה עשה נזק תדמיתי גדול לצה"ל. זה היה בכותרות למשך יותר מדי זמן, פגע בקריירות ובחיים פרטיים וכו'
אני רק יכול לדמיין מה תמונות שכאלו, עם אלמנטים בדס"מיים ומיניים בוטים יותר ממה שהיה בפרשיות עבר, יכולות לעשות בעידן שבו זירת ההסברה הבינלאומית מתרחשות ברשתות החברתיות ובעלת עניין רב עבור גופי תקשורת בכל רחבי העולם במיוחד כשזה נוגע לסכסוך הישראלי-פלסטיני ולכל פיפס פקנטי שאפשר לדלות על חיילי צה"ל.
ומה כל זה דורש? מישהו אחד בלבד שיחליט ללחוץ כפתור ימני ו- "שמור בשם". זה כל מה שזה דורש בשביל להוות יריית פתיחה למלא אנשים, גופים פוליטיים ואפילו ארגוני טרור של ממש שיעשו בזה שימוש מטורף לרעה.
אגיד גם יותר מזה, בחלק מהתמונות, אפשר בקלות לזהות במי מדובר (אני לא ארחיב כאן איך ולמה בשביל לא לחלק רמזים, אבל זה ממש לא דורש מאמץ גדול, ובטח שלא עבור גוף כמו צה"ל בהנחה וזה יבוא לידעיתו) ככה שהפגיעה בתדמית תלווה גם בפגיעה באדם(באנשים) הספציפי(ים).
וכן, את יכולה גם למצוא את עצמך בצרות על נטילת חלק בזה אפילו שאת לא בצבא בכלל. זה מסכן אותך באאוטינג פוטנציאלי בשביל לתת דין וחשבון בפני גורמים שונים על העלאת התמונות האלו לפלטפרומה כמו "הכלוב", אפילו אם את לא אשמה בעבירה ממשית כלשהי.
וכל התרחישים הללו הם בידיים של לא אחרים מכל מיני ממורמרים כאן שבהחלט יכולים להדליף תמונות החוצה סתם כי בא להם.
עצתי היא למחוק את האלבום ואיזכורים אליו בבלוג במקום להמשיך להביא אותו לידיעת תושבי הכלוב השונים והזרים שאת טרם מכירה ולא יודעת אם כדאי לסמוך עליהם, ולמצוא פעילות חלופית, עדיף כזו בלי תיעוד מצולם לגביה ברשת.
טלי35​(שולטת)
טלי35​(שולטת) • 17 בפבר׳ 2019
קודם כל אני מצרה על התחושות הלא טובות שעלו אצל חלקכם. אין לי שום כוונה לפגוע ברגשות של אף אחד ואחת פה.
בטח ובטח לא בכוחות הבטחון שאני מעריכה ומכבדת.

התחרות היא הומוריסטית וברוח טובה - ממש כמו שהיו 40 הקילורים ביום ההולדת הקודם שלי. גם אז היו כאלה שהתחברו וכאלה שלא התחברו.

אני אשתף שעבדתי על התמונות עם נשלט שממש מכיר את מערכת הבטחון והוא דאג למחוק ולטשטש כל פרט מזהה (ברמת הלבדוק אם יש מספר סידורי על הנשק למשל) - דברים שאני אישית סביר להניח לא הייתי מודעת אליהם.

אני מעריכה, מכבדת ומודה לכל מי שבחר/ה להשתתף.

זה היה מגניב לראות כמה יצירתיות ומקוריות אפילו שובבות יש פה.

( ויש מסתבר גם חיילים שהם בדס"מים שמוכנים לקצת חתרנות וצחוקים (: ).
דגית זהבי
דגית זהבי • 17 בפבר׳ 2019
וואו, תדמית צה״ל? מה זה פה, פורום פשיזם?

מבזה את צה״ל.. לאן הגענו, אפילו בכלוב מצפים לנאמנות למדינה

עברתי תמונה תמונה, אין שום פרט מזהה, פשוט שטויות.

פרויקט מהמם! כל הכבוד לטלי!!
lori​(נשלטת){ע_מ}
לא, זה לא פאשיזם ולא צריך לנפנף במושגים שאינם רלוונטיים רק בשביל להצדיק.
זה לא קשור רק לפרטים המזהים כפי שציינה ארכאנג׳ל, יש את חוק הדגל, הסמל והמנון המדינה. בין היתר החוק הנ״ל אוסר על פגיעה בכבוד הדגל או סמלה. פגיעה באלו יכולה להוביל למאסר של עד 3 שנים.
אז מדי צה״ל לא כלולים בחוק הזה אבל אישית, עולה טעם מר כשצופים בחיילי צה״ל על מדים שלא ניתן לטעות ולשייכם לצה״ל עם הביצים והזין בחוץ בפוזיציות מיניות. מבחינתי, לראות תמונות כאלה שמגחיכות את הצבא שלנו שקול לפגיעה בסמלי המדינה.
ArchAngel​(שולטת)
תתארי שמחר התמונה של החייל על ארבע, במדים, עם החור תחת פתוח, וכומתה של חיל מסוים מעליו עולה לרשתות החברתיות.
גם אם לא מזהים אותו (והוא הצטלם כפי שזה נראה בתוך משרד בבסיס, עם כומתה של חיל מסוים, קשה זה לא יהיה וכבר יש לי כמה ניחושים מי זה), זה נזק תדמיתי ענק לצה"ל. קיימים הרבה גופים שרק מחכים לחגוג על מוצג כזה, ועל עוד כמה שהופיעו באלבום.
וזה לא תרחיש דמיוני או מוגזם, כבר היו מקרים כאלו בצה"ל, גם כשהפנים היו חתוכות מהתמונה עדיין מה שהיה מוצג בתמונות הוא שגרם מבוכה ובעיות נוספות לצה"ל. ולצה"ל, כידוע, לא חסרים אמצעים מודיעינים בכדי להגיע אל החיילים המצולמים ולתת להם את דינם (למשל, לראות מאיזה מחשב עלתה התמונה המקורית, גם אם אין סמלים ספציפיים על המדים).
כל דקה שאת מתווכחת על לגטימיות זאת עוד דקה שבה התמונות חשופות לכל (ולא רק לאנשים נחמדים שרואים בזה "הומור ויצירתיות") וזה מסכן אותך, את החיילים ששלחו תמונות ואת תדמית כוחות הביטחון בקנה מידה שבקלות יכול להפוך לגלובלי.
מנסיון שלי, לצד הרבה אנשים כיפיים ובוגרים מסתובבים פה גם אנשים ממש חסרי גבולות וחיים, אובססיבים וסטוקרים. אם הם מסוגלים לאסוף מידע על אנשים ולהופיע במקומות שבהם הקורבן מסתובב במציאות, קטן עליהם לעשות "העתק-הדבק" מאחורי המסך מבלי לקום מהכיסא הנוח. ושום תחרות כלובית פשוט לא שווה את זה, במיוחד לאור דברים שכבר קרו לחיילים אחרים בעבר וניתן ללמוד מנסיונם.
ArchAngel​(שולטת)
lori כתב/ה:
לא, זה לא פאשיזם ולא צריך לנפנף במושגים שאינם רלוונטיים רק בשביל להצדיק.
זה לא קשור רק לפרטים המזהים כפי שציינה ארכאנג׳ל, יש את חוק הדגל, הסמל והמנון המדינה. בין היתר החוק הנ״ל אוסר על פגיעה בכבוד הדגל או סמלה. פגיעה באלו יכולה להוביל למאסר של עד 3 שנים.
אז מדי צה״ל לא כלולים בחוק הזה אבל אישית, עולה טעם מר כשצופים בחיילי צה״ל על מדים שלא ניתן לטעות ולשייכם לצה״ל עם הביצים והזין בחוץ בפוזיציות מיניות. מבחינתי, לראות תמונות כאלה שמגחיכות את הצבא שלנו שקול לפגיעה בסמלי המדינה.

בעוד על חוקי המדינה בנדון אפשר להתווכח, מבחינת צה"ל הדבר פסול באופן חד-משמעי.
מתוך אתר צה"ל, לגבי התנהלות ברשתות חברתיות: "תמונות במדים יהיו בהופעה תקנית, בהתאם לכללי ההופעה והלבוש בצה"ל"
https://www.idf.il/64060/
ומשהו אומר לי שלהצטלם במדים עם זין בחוץ, חור פתוח, אשכים מתנדנדים, כומתה מעל התחת או נדחפת עם היד לתוכו לא עונה על ההגדרה. אז יש פה עבירה צבאית שיכולה לעלות להם ביוקר (כמו שכבר קרה בעבר, אלו לא תרחישים דמיוניים), ומה שבטוח באאוטינג של הבדס"מ והמיניות שלהם מול האנשים שהכי מביך שיראו תמונות כאלו בכיכובם.
lori​(נשלטת){ע_מ}
כן, אני גם בדיוק נכנסתי לזה קודם.

"2. מטרת הפקודה לקבוע עקרונות להתנהגות חיילים במרחב הרשתי בהתחשב בכבוד האדם, בערכי צה"ל, במגבלות החלות על חיילים במרחב הציבורי, בצרכי ביטחון המידע ובצורך לשמור על הביטחון האישי של משרתי צה"ל.
3 .חיילי צה"ל הפועלים במרחב הרשתי הפומבי יפעלו בהתאם לפקודות הצבא ולהנחיות הנוגעות להתנהלות חיילים במרחב הציבורי הפיזי, ובהתאם למפורט בפקודה זו. התנהגות לא הולמת של חיילים במרחב הרשתי הפומבי, אשר חורגת מערכי צה"ל או אשר פוגעת בכבוד האדם, משפיעה על תדמית צה"ל ועל תפיסתו בעיני הציבור; פרסום של מידע מסווג במרחב הרשתי, עלול לפגוע בביטחון המדינה. התנהגות כאמור עשויה להוביל, במקרים המתאימים, לנקיטת צעדים נגד החייל במישור המשמעתי או הפלילי. על כן, מצופה מחיילי צה"ל לפעול במרחב הרשתי הפומבי באחריות רבה, ולתת את הדעת להיקף הפרסום הצפוי ולצורך בהתאמת הפרסום לפקודות המחייבות, לערכי צה"ל ולכבוד האדם."

https://www.idf.il/media/43881/08107.pdf
לקוח מתוך פקודת "שימוש חיילים במרחב הרשתי".

לפעמים אנחנו שוכחים כמה האתר הזה נגיש.
אני חושבת שתחושת הסולדריות שמלווה את מרבית תושבי המדינה בערב יום הזכרון או ביום השואה צריכה להתבטא גם כאן כשאנשים מעלים תמונות שלהם על מדי צה"ל בפוזיציות מיניות שלא עושות כבוד גדול ללובשי המדים, מגחיכה אותם ובמצב שבו התמונות הנ"ל תגענה למקומות אחרים, כמו שכתבת, תעשנה לנו נזק תדמיתי רב.
קשה לי לראות איך בשם החרמנות, ההומוריסטיות או חופש הביטוי (חכו, גם זה יגיע לדיון), ניתן לתת לגיטימציה לפרסום תמונות כאלה.