סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

חודש המילואים הגדול

סייה​(אחרת){לשעבר סכיז}
לפני 5 שנים • 17 בפבר׳ 2019
ואגב זה בכלל לא קשור רק למי התמונה מגיעה. ומי נחשף לחייל שמראה את חור התחת שלו. זה הרבה מאד עניין של ערכיות הצבא מוסריות והגנה על מוסד שעושה ככ הרבה וצריך לשמור על פאסון בינל.
Snitch
Snitch • 17 בפבר׳ 2019
בפן החוקי אין לי שמץ אז אני נאלץ להסכים, אבל בפן ההסברתי? יש אלפי תמונות של חיילים וחיילות ישראליים במדים עם קונטציות מיניות, כך שאני מתקשה להאמין שאנשי חמאס מתפללים ומייחלים שתיפול לידיהם מספר תמונות בעייתיות. בתור ארגון שמייצר כל כך הרבה פייק ניוז (חפשו ערך Pallywood) כבר המון שנים, זה לא יעניין אף אחד מלבד כמה חרמנים וחרמניות שיחפשו sexy idf (ערך עם אלפי תוצאות שבקרוב יתווספו עוד כנראה עוד כמה).

אגב, סעמק, תודו שנהיה שרשור ממש מעניין:}
ArchAngel​(שולטת)
ArchAngel​(שולטת) • 17 בפבר׳ 2019
זה לא שהם מחכים לרגע הזה בקוצר רוח, פשוט הם לא יהססו להשתמש בתמונה בוטה עם קונוטציה משפילה כזו (שאינה רק סקסית) לצרכי התעמולה שלהם. וגם הטרולים חסרי החיים כאן לא יהססו להפיץ את התמונות האלו הלאה, ולא להשאיר אותם רק כחלק מתחרות קטנה, הומוריסטית וכיפית (חדש לכם שיש כאן הרבה שרוטים וחולים שלא מבינים גבולות של מותר ואסור מה הם?).
ויש לי תחושה שזה לא מה ששולח התמונה היה רוצה שיעשו איתה, בייחוד כשצה"ל יחקור איך תמונה כזו הודלפה לרשת (כמו שעשה בכל שאר הפעמים שאיזה חייל התפשט וחשב שזה חכם לעלות את תמונותיו לרשת) והוא יזכה לאאוטינג כי יצטרך להסביר איך התמונה שלו הגיע לרשת, ועוד לאתר בדס"מי, מלכתחילה.
למרות שכאן מנסים להכחיש את הנזק התדמיתי שנוצר לצה"ל מתמונות עירום שונות, צה"ל רואה את זה באופן שונה, הוא הובך מכל המקרים האלו בעבר ולא מקל ראש ואפילו הקים ועדת בדיקה מטכ"לית שמטרתה הייתה למנוע דברים כאלו בעתיד ( https://www.israelhayom.co.il/article/101265 ) שבעקבותה לוודאי הגיעו אותן התקנות הצה"ליות להתנהגות חיילים ברשת, אותן שהוספה לורי בעמוד השני ( https://www.idf.il/media/43881/08107.pdf ).
בין אם זה נראה לכם מוגזם או שלא: צה"ל תופס את התופעה הזו באור שלילי, ולא עובר עליה על סדר היום ואומר "נו, זה לא מעניין אף אחד חוץ ממי שכותב sexy idf בגוגל, יאללה next". הוא כן יתעכב על זה, הוא כן יבדוק מקרים שבהם תמונות כאלו הופצו ברשת ומי עומד מאחוריהן, כי הוא כן רואה שיש בכך נזק לתדמיתו.
מי שלא רוצה למצוא את עצמו נשפט בדין משמעתי וצריך להסביר לאנשים שהוא הכי לא היה רוצה שידעו למה הוא הצטלם ערום על ארבע, עם התחת פתוח לרווחה והניח מעליו או בין פלחיו את הכומתה של החיל שלו כדי שחס וחלילה לא יפספסו לאן הוא שייך, וחשב שזה רעיון טוב לעלות את זה לרשת, כדאי שיקח את זה בחשבון במקום לזלזל בעובדות ולנסות לגמד אותן.
lori{ע_מ}
lori{ע_מ} • 17 בפבר׳ 2019
Adasha כתב/ה:
בתור אחד שעושה מילואים כבר 20 שנה , לא רואה פגיעה של התמונות בצהל או בכוחות הביטחון.
אין פה שום סימני זיהוי של יחידות , חטיבות וכו.
לא חושב שצריך להקצין את התגובות מעבר לפרופורציות.

בתור אחד שעושה מילואים כבר 20 שנה אתה באמת לא מבין איך תמונות של אנשים במדי צה״ל על ארבע, עם חור תחת פתוח, זין בחוץ וביצים מתנדנדות פוגעות בצה״ל או בכוחות הבטחון?

תמהני.
lori{ע_מ}
lori{ע_מ} • 17 בפבר׳ 2019
מאוד משמח אותי לראות שחלק מהתמונות הוסרו.
מקווה לגלות בהמשך שכל האלבום הוסר.
עוץ הגדול​(נשלט)
עוץ הגדול​(נשלט) • 17 בפבר׳ 2019
טלי35 כתב/ה:

אני אשתף שעבדתי על התמונות עם נשלט שממש מכיר את מערכת הבטחון והוא דאג למחוק ולטשטש כל פרט מזהה (ברמת הלבדוק אם יש מספר סידורי על הנשק למשל) - דברים שאני אישית סביר להניח לא הייתי מודעת אליהם.

רגע.. אדם שלישי ראה תמונות של אנשים באתר לפני העריכה?
טלי35​(שולטת)
טלי35​(שולטת) • 17 בפבר׳ 2019
lori כתב/ה:
מאוד משמח אותי לראות שחלק מהתמונות הוסרו.
מקווה לגלות בהמשך שכל האלבום הוסר.

כאמור שאלתי את כולם.
מי שלאחר מחשבה שניה בחר להוריד - הורדתי.
מי שביקש להשאיר - הושאר.

התחרות ממשיכה ואפשר לדרג באלבום (:

(אני ברשותכם אפסיק להגיב פה מעכשיו )
ArchAngel​(שולטת)
ArchAngel​(שולטת) • 17 בפבר׳ 2019
עוץ הגדול כתב/ה:
טלי35 כתב/ה:

אני אשתף שעבדתי על התמונות עם נשלט שממש מכיר את מערכת הבטחון והוא דאג למחוק ולטשטש כל פרט מזהה (ברמת הלבדוק אם יש מספר סידורי על הנשק למשל) - דברים שאני אישית סביר להניח לא הייתי מודעת אליהם.

רגע.. אדם שלישי ראה תמונות של אנשים באתר לפני העריכה?

והאם הם הסכימו שהוא יראה את הפרטים האישיים שלהם לפני שאלו עברו עריכה על ידו? (אני שואלת כי לא מצאתי פירוט על כך בבלוג או בשרשור הזה, וזה נתון די מהותי שחבל שיתפרש אחרת ממה שהתכוונת אליו).
גבעות​(נשלט)
גבעות​(נשלט) • 17 בפבר׳ 2019
אני רוצה להשמיע קול בתור אחד המשתתפים ששלח תמונה לתחרות- AMAA אח"כ.

גם אני חשתי אי נוחות מחלק מהתמונות, בדיוק כמו בכוח המוח. לא ידעתי איזה עוד תמונות יעלו והאמנתי שהקו הכללי הוא לפי הבקשה המקורית מהבלוג שהסביר על מהות התחרות- 'בלי דיקפיקס', 'מקורית', 'לא בוטה או פורנוגרפי', 'על מדים'. אז כן.. משהו שם טיפה זז. אני מרגיש טוב יותר שירדו משם חלק מהתמונות. יחד עם זאת, אני לא במחנה של לבטל את האלבום כמה שיותר מהר, לסגור את התחרות ולהגן בכך על כבוד המולדת.

לדעת שיש ממורמרים שיכולים לעשות לי נזק מתמונה שהעליתי? ידוע. זה גם למה אם תסתכלו שוב באותו פוסט בבלוג המקורי תוכלו לקרוא שם שהיתה חלוקה ברורה מאוד לתמונות לשימושה הפרטי של טלי, ולתמונות המיועדות לפרסום. נשאלתי אם מה ששלחתי הוא לפה או לשם- היה דיאלוג והיה וידוא. רק לפי זה אני יכול להגיד שהאחריות היא בעיקר על המשתתפים ששלחו תמונות. אנחנו אלה שלקחנו מצלמה בסוף היום ואמרנו שמבחינתנו מותר לפרסם (זה אגב מבטל לחלוטין את הדאגה מזה שצד ג' ראה את התמונות לפני הפרסום לצרכי עריכה, אני מאמין שהתמונות לשימוש הפרטי נותרו מחוץ לחדר, וששמות פרופילי המשתתפים הוצנעו מהעורך).
לדעת שיש ממורמרים שיכולים לעשות נזק תדמיתי לצבא ולמדינה? הם לא צריכים אותי בשביל זה. הם יכולים לעלות על מדים ולעשות כמה נזק שיירצו בעצמם. זה שהייתה עריכה בשביל להצניע עוד יותר מבחינתי מבורך.

אני גם מוכן להתווכח על לגיטימיות (ד"ש ללורי). צה"ל יטפל בחיילים הסוררים בדרך שלו, אבל בואו לא נשכח שלא כל מי שהצטלם בהכרח חייל או שהמדים שלו, או שהוא כפוף לתקנות ולפקודות של הצבא. ובואו לא נשכח שאנחנו חלק מקהילה שחוגגת מיניות, ולא באה בראש ובראשונה לבזות את המדינה וגופיה. צה"ל הוא לא פרה קדושה. בסרט התיעודי "יונתן אגסי הציל את חיי" ישנה סצינה שצולמה במסיבה בה הוא (שחקן פורנו במקצועו) ועוד קבוצה של גברברים לובשים על גופם חגור עם סממנים צה"ליים ולא הרבה יותר מזה, מתגפפים אחד בשני בשביל לבדר את הקהל. חופש הביטוי- גם כשקשה לבלוע. דווקא כשקשה לבלוע.

זוכרים שכאן בפורום בליינים עולה פעם בכמה זמן פרסום על מסיבת מדים?
2008- https://thecage.co.il/phpBB/viewtopic.php?t=20673&highlight=
2009- https://www.thecage.co.il/phpBB/viewtopic.php?t=24781&start=0
2014- https://thecage.co.il/phpBB/viewtopic.php?t=35325
2017- https://thecage.co.il/events/?events_users_concept=view_date&d=2017/2/23
שאלות רטוריות שעלו לי לגבי הקישור האחרון- האם אנחנו פוגעים ברגשות הקומוניסטים ומסתכסכים איתם בגלל שאנו מבזים את מדיהם? האם הכנסיה הקתולית זועמת על ביזוי מדי נזירות? כן. האם אכפת לנו? ברב המקרים לא. אז למה עכשיו? צה"ל הוא לא גוף זר. הוא קרוב ללב, הוא אובייקט שקל לנו בתור חברה לקחת ולעשות לו ארוטיזציה. כשהיינו סדירים ועוד לפני הגיוס היינו נערות ונערים, ההורמונים זרמו. בטח שמדי צה"ל יגרו אותנו ובטח שנפיק מהם מדיה, על אף מאמציה הטובים ביותר של ההסברה. זאת דרכו של עולם.

נקודה אחרונה. צבא ופרקטיקות בדס"מ באופן ספציפי, יותר חמור תדמיתית מ'סתם' צבא ופורנו? תמהני.
ArchAngel​(שולטת)
לפני 5 שנים • 18 בפבר׳ 2019
ArchAngel​(שולטת) • 18 בפבר׳ 2019
יש הבדל ענק בין "מסיבות מדים", שהן מסיבות תחפושות, לבין חייל אמיתי שמשרת בצבא אמיתי ויתן דין חשבון לצבא שבו הוא משרת, יצטרך להביט למפקד שלו בעיניים ולכל גורם שבסמכותו לחקור אותו, ולספר להם מה הוא עושה באתר סאדו, כשזה הדבר הוא הכי רוצה לשמור לעצמו (וזאת בעוד שהתמונות כבר מסתובבות ברשת וכל העולם ראה אותן, כולל בני ביתו).
יש הבדל בין להתחפש לנזירה, במדים שלא באמת נזירה לובשת אלא לגרסא "סקסית" בתחפושת שאותה בחורה מצאה בעלי-אקספרס, לבין נזירה שהיא באמת נזירה ותצטלם בצורה פרובוקטיבית עם המדים האמיתיים שלה ותעלה זאת לרשת- אז, בוודאות, המנזר שהיא משתייכת אליו יזעם על ביזוי מדי נזירות וזיכה את אותה נזירה בסנקציות קשות. וכן, גם זה כבר קרה בעבר.

אני לא מבינה את ההתעקשות הזו להיתמם ולהתעלם מעובדות:
מקרי עבר שבהם חיילים נענשו על פעולות כאלו (ולא, לא כולם היו אחרי תיוג ספציפי בפייסבוק, היה מקרה של הדלפה של תמונות פרטיות ובכל זאת מצאו במי מדובר)- הבאנו.
מקרי עבר שבהם זהותם של חיילים נחשפה לא רק בארץ, אלא בעולם, ועובדתית ויצרה נזק תדמיתי לצה"ל שגרם לעולם ללעוג לנו- הבאנו.
תקנות צה"ל (מדובר בפקודות מטכ"ל, כלומר לא לבצע אותן זאת עבירה שעומדים עליה בפני דין משמעתי ואפילו בית דין צבאי) לגבי האופן שבו מותר להצטלם במדים- הבאנו
הסברים איך כן אפשר לאתר את החיילים על אף הצינזורים (הלא מאוד יעילים, כי בכל זאת נשארו שם מלא רמזים, ולצה"ל לא חסרים האמצעים המודעינים לגלות מאיזה מחשב זה עלה) בתמונה- הבאנו.
הסבר על המובן מאליו, שאין לסמוך על זרים שבשני קליקים יכולים להפיץ את התמונות ברשתות חברתיות עד שהן יגיעו לכל בית בישראל - הבאנו.

מה עוד צריך להוסיף לכאן בשביל שתבינו שזה רעיון גרוע לסמוך על זרים שישמרו את זה בסוד? זו פצצה מתקתקת עד הרגע שאיזה טרול יתעורר על רגל שמאל, ישמור את הקובץ ויפיץ אותו ואז אתם תצטרכו לתת דין וחשבון לצה"ל, שיחקור את המקרה כמו שהוא חקר כל מקרה שבא לפניו כי לפי פקודותיו *אסור להצטלם במדים באופן הזה* וזה לא רק בגדר המלצה.
יש פה מישהו ששלם עם האאוטינג הזה? מישהו שהיה רוצה להסתכל למפקד שלו בעיניים ולספר מה היו מעלליו באתר בדס"מ ולמה הוא נהנה לפשק את התחת בתמונות ולדחוף בין הפלחים את הכומתה? יש מישהו שישמח שהתמונות האלו יופצו בפייסבוק או יגיעו לכלי תקשורת ושגם כל בני המשפחה שלו יראו אותן (בדיוק כמו שכבר קרה בעבר)? טלי הייתה רוצה שיתחקרו אותה למה היא ארגנה תחרות כזו מלכתחילה?
אתם אנונימיים באתר הזה בדיוק בשביל להימנע מהמצבים האלו, אתם נסיתם לצנזר כל פרט אפשרי בתמונות האלו בתקווה להמשיך להישאר אנונימים. אם אתם רוצים שהאנונימיות הזאת לא תופר, תקשיבו לעובדות שמונחות בפניכם: לפקודות של צה"ל עצמו ולמקרי עבר שבהם מעולם תמונות עירום של חיילים לא התקבלו בברכה ובהנה וזכו להפצה מסיבית ברשת מעבר לשליטתם, למקרים שבהם תמונות האלו גיעו לזירה הבינלאומית ונעשה בהם שימוש ע"י ארגונים שונאי ישראל, ובעיקר למוטיב החוזר בכל הפרשיות הללו: שמלעולם תמונות שהופצו לא נשארו בין כותלי הקבוצת האנשים הספציפית שהחיילים סמכו עליה וקיוו שרק היא תראה.

רוצים הוכחה לכך שלא כולם תופסים פעילויות בכלוב כהזדמנות לעשות כיף לחגוג מיניות אלא הזדמנויות להרס? לפני כמה חודשים טלי עשתה פעילות כיפית עם שאלון על עצמה ומחקה אותו מהבלוג אחרי שמישהו ניצל את הפלטפורמה לרעה והציף אותה בקללות, בלי סיבה, סתם בכדי לגרום לה להרגיש רע. זאת הוכחה שמסתובבים כאן אנשים שרק מחפשים את ההזדמנות להרוס ואין להם תפיסת עולם מוסרית כשלכם. ההבדל הוא שהפעם זה לא יסתכם בקללות, קשות ככל שיהיו, שאפשר לחסום מלקבל. בקלות זה יכול להגיע למצב שבו השליטה על התמונות נלקחת מהידיים של טלי ומסכנת אותה באאאוטינג ביחד עם שאר החבורה.
אני זוכרת כמה זה פגע בה, שהיא כתבה על זה פוסט ארוך שמרוב חשיבותו אפילו נעצה אותו כלינק בפרופיל, ואחד הדברים שכתבה בו היה שמדובר רק בטרול אחד וכולם פה מקסימים. אבל היי, זה כל מה שזה דורש: רק טרול אחד מתוך מלא אנשים מקסימים שחוגגים את מיניותם והרבה חיים יהיו הרוסים.
מבינה שזה מחורבן שאני, לורי ובכוח המוח באנו "להרוס את הכיף" אחרי שכבר השקעתם בכל הפרויקט הזה, מבינה למה מה בא לכם להתגונן מפנינו ולנסות "להחזיר לנו", מבינה את העלבון והכאב. אבל הסיבה שאנחנו מתעקשות היא כי הרבה יותר כואב לקום למציאות של אאוטינג עבור כולכם בגלל התעקשות להמעיט בערך הסכנות שהוצגו כאן.