סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

חודש המילואים הגדול

Lanya Colson
לפני 5 שנים • 19 בפבר׳ 2019
Lanya Colson • 19 בפבר׳ 2019
לכל הקוראים להסרת התמונות:

1. קודם כל, מי שמכם לנהל את המרחב הציבורי של הכלוב ולשמור על טהרתו? ולמה "טהרתו" צריכה להיות לפי הסטנדרטים שלכם דווקא? אני למשל, חושבת שזה ממש בסדר להצטלם על ארבע במדי צהל עם ישבן חשוף כדי לענג את טלי35, או כל אחת אחרת שחפצה בכך. (אם הייתי נשלט וחייל מילואים יש מצב שהייתי שולחת תמונה)

2. בבקשה אל תחנכו אותי ואל תסבירו לי אם זה בסדר או לא. הבסדר שלכם הוא לא הבסדר שלי ולהיפך. לא מחנכת אתכם. הניחו לי.

3. "אבל זה לא חוקי"? אתם רציניים? עכשיו אזרחים משלמי מנוי בכלוב יתחילו לאכוף פה את החוק הפלילי? עכשיו נתחיל להתלהם על כל מי שהלך למלכה בתשלום, או צרך סמים מסוכנים? או העלים הכנסה רחמנא לצלן ? הניחו את אכיפת החוק למשטרה ולפרקליטות.

4. "אבל זה פוגע בתדמית של צהל"? לכל ארגון יש זכות לשמור על כבודו ותדמיתו, ולחלק מהארגונים יש אפילו כוח להטיל סנקציות על אלו שפוגעים בהם. אבל זה עניין של צה"ל. לא של מפרסמי התמונות, ולא של קהל הקוראים. אני לא צריכה לשמור על התדמית של צה"ל. ישותי האישית, המינית, הפנטזיות שלי, מה שעושה לי טוב, עולם הדמיון שלי, הדרך שלי לצחוק, הדרך שלי להתמודד על העולם, הסוכנות שלי, כל אלו לא מוכפפים לצה"ל, לא שייכים לצה"ל, הצרכים שלו הם לא הצרכים שלי ותפקידי הוא לא לשמור על התדמית של צה"ל. התפקיד שלו הוא לשמור עליי לעומת זאת. אני אזרחית משלמת מיסים, וצה"ל צריך לשמור עליי, גם אם אני מדברת עליו לא יפה. שצה"ל יבוא באופן אישי ויטריח את עצמו להתעסק בתמונות מחרמנות בכלוב, אם יש לו זמן ואנרגיה. אני אעשה את החשבון אם הבלגן משתלם לי או לא.

(אני אפילו לא נכנסת לדיון למה להיות נשלט או סאבמיסיבי, או בעל מיניות לא קונבנציונלית כלשהי זה מבזה משהו בכלל? מה פתאום התחלנו להתבייש במי שאנחנו?)

5. "וזה עלול לפגוע במלחמתנו בחמאס"? המממ. מאיפה להתחיל? המממ. לא. זה לא יפגע.

6. "אבל אם זה ידלוף אז תיפגע פרטיותם של המצטלמים"? ומה עם עוד שאר שבעת אלפים התמונות באלבומי הכלוב שיכולים לחסל קריירות ומשפחות? להותיא כמה פרופילים חדשים, אף אחד פה לא בדסמי מאתמול. כולנו מבינים היטב את הסיכונים, ואת הזכיות. וכל אחד אדון לעצמו, ויעשה עם התחת שלו מה שהוא רוצה.

בקיצור, אני מבינה שהתמונות לא באות לכם בטוב. לא מתווכחת עם זה. אבל מכאן ועד לשלוט מה יפורסם ומה לא יפורסם, או לקרוא לנשאים להפעיל צנזורה עצמית על בסיס הקריטריונים שלכם, המרחק מאוד גדול. בקשתי היא זו: החמיצו פנים, והניחו.
ArchAngel​(שולטת)
ArchAngel​(שולטת) • 19 בפבר׳ 2019
רוצה לדעת למה אני באמת נלחמת על זה? כי פעם הייתי בנעליים של טלי, לפחות בערך.
נסיתי להימנע מלעלות לכאן חוויה אישית, ולהיצמד לעובדות ענייניות ומקרים שהופיעו בחדשות, אבל כנראה שרק זה יבהיר לכם שלא מדובר בניסיון חינוך טהרני, נסיון צנזורה על בסיס הערכים האישיים (לפחות מבחינתי), מרמור או קנאה אלא במציאות כואבת שיכולה לחרב לאנשים את החיים:
לפני שלוש שנים הכרתי ב- fetlife חייל בקבע, והוא נהג לעלות את התמונות שלו בפוזות שונות ל- fetlife, בלי פנים, אפילו בלי מדים.
על פניו אחלה רעיון שמבטיח אנונימיות: גם פלטפורמה פחות מוכרת לישראלים, גם תמונות בלי פנים או כל אמצעי זיהוי מובהק.
לאחר שהכרנו הוא נהג להקדיש לי תמונות שהעלה לאלבום שם לפי בקשתי.
באחת הפעמים ביקשתי תמונה שלו ערום, יושב על דילדו מול המראה (עם פנים חתוכות, כן?) עם רגליים מפושקות, כך שיהיה מקסימום חשוף כמו שאני אוהבת.
העניין הוא שבכיסא מאחוריו, יחסית רחוק ברקע, הונחה חולצת מדי הא' שלו וצידה הופיע בתמונה. האדם הסביר לא היה מבחין בה ולא מייחס לה חשיבות, האדם הזדוני עשה zoom-in ומצבע הכומתה, הדרגה על הכותפת, איזו סיכה מטושטשת והשעון שהוא נוהג ללבוש ונשאר על פרק כף ידו, הבין במי מדובר, והתמונה הופצה בקרב החיילים שלו והוא הפך לבדיחה בבסיס.
זה בא בהפתעה לשנינו, כי מי היה מעלה על הדעת שפרטים כל כך עמומים יובילו לזיהוי של אדם ספציפי, בעיקר לאור העובדה שאין כמעט ישראלים באתר הזה אז מה ההסתברות שמסתובב שם דווקא ישראלי שמכיר את היחידה שלו? אבל זה קרה, ובגדול.
אמנם האירוע התרחש הרבה לפני פקודות מטכ"ל הללו, אבל זה לא מנע מאלו שמעליו בהיררכיה הפיקודית לערוך בירור, שהיה לא פחות משפיל עבורו מהעובדה כל הבסיס ראה אותו בסיטואציה אינטימית, שכלל אפילו את מפקד הבסיס עצמו שהיה צריך להביט לו בעיניים ולהסביר לו למה הוא מככב בתמונה כזו. אפילו שאז לא הייתה פקודה מפורשת, הסיטואציה פשוט יצאה משליטה וכולם דיברו עליה, אז אי אפשר היה להתעלם ממנה. חיילים תחת פיקודו שלא חיבבו אותו כתבו על הקיר בתאי השירותים השונים "X ההומו", "X נטחן בתחת" וגם את מספר הטלפון שלו לצד תיאורים כאילו הוא זונה, ולא היה מה לעשות עם זה כי אין הוכחה שמישהו ספציפי ביצע את זה. עמיתיו לא רצו לשבת לידו בארוחת צהריים, גיחכו כשעבר לידם, עשו לו דווקא וגם כאן לא היה מה לעשות כי זאת לא באמת הייתה עבירה פשוט התנהגות מניאקית שקשה להוכיח כי זאת מילה שלו מול של קבוצה.
זה פגע בשגרה בבסיס, ובתגובה לזה הוא קיבל האשמת קורבן שהוא הביא את זה על עצמו, נהג בחוסר אחריות ו"באופן שלא הולם מפקד בצה"ל" וחשבו להדיח אותו בשביל לשים לזה סוף, פשוט כי זה הפתרון הכי נוח, והוא הסתכן באיבוד הפרנסה.
הוא התקשר אלי בוכה כל פאקינג לילה במשך שבועיים, הייתי צריכה לשכנע אותו כל פאקינג לילה להתקשר לער"ן כי הוא רצה להתאבד.
גם אני הרגשתי מאוד חרא עם עצמי שלא לקחתי בחשבון את כל הפרטים הקטנים, וכי אני התמונה הזו עלתה לבקשתי ולא עצרתי אותו בגלל חוסר מודעות לעניין. הלוואי והיה מישהו אז שהיה כותב לי את מה שאני כותבת כיום, גם אם זה היה מבאס לי את הצורה.
בכל מקרה, קיבלנו כוויה מאוד קשה מהרעיון לשלב מדים, מין ותמונות ברשת ביחד. אני לא מאחלת לאף איש צבא (או אדם באופן כללי) להיות בנעלים שלו, בטח לא עכשיו כשזו גם עבירה שיש עליה דין. לא מאחלת לטלי להרגיש את האשמה שאני הרגשתי ולדעת שהיה לה חלק בגהינום שאדם עבר, סתם בגלל כיף רגעי, שהשלכותיו לא נלקחו בחשבון.
את אף אחד לא עניינו הטיעונים של "זאת המיניות שלו, הצרכים שלו, הוא אדם מבוגר ובתכלס לא פוגע באף אחד, יש דברים גרועים יותר, ומה עם כל שאר האנשים ש...". העולם לא הוגן ולא מכיל את כולם ובטח שלא את השונה, הוא לא "הכלוב" שבו ההתנהגות הזו מובנת. העולם מורכב ומנוהל ע"י רוב ונילי שהעולם הבדס"מי זר להם והם מלאים בסטריאוטיפים לגביו, והם לא יהססו ולעשות לך דה-לגטימציה כאדם בעקבותיו, במיוחד אם את גבר נשלט, וממש במיוחד אם את גבר נשלט שנמצא בסביבה מאצ'וסטית שבה ההתנהגות הזו בגדר חטא חברתי, עלבון שמטיחים במי שלא סובלים.
ואתם יודעים את זה טוב-טוב, זאת הסיבה שאתם לא מעיזים לעלות לכאן פרטים מזהים, מתחבאים מאחורי ניק אנונימי ולעולם לא מעלים תמונה בפנים גלויות, מנסים למחוק מהן כל פרט שלמטיב הבנתכם נחשב מפליל (למרות שברוב הפעמים, זה לא מספיק).
אז אם זה קרה באתר שכמעט ואין בו ישראלים, האחוזים שזה יקרה באתר ישראלי, די מוכר, הם אסטרונומיים. אם זה קרה לאחר תמונה שהמדים בכלל היו אי שם ברקע מטושטשים, זה יקרה בסבירות גבוהה יותר כשהמדים לגופו של האדם והפוקוס עליהם.
ואם לציין את זה הופך אותי למתלהמת טרחנית בעיניכם, אקח את הסיכון.
אני חייתי ביחד עם מישהו את הסיוט הזה, אני יודעת איך זה מרגיש, אני יודעת שזה אפשרי. בעוד אתם מדברים מהכיסא הנוח שלכם ליד המחשב, מכריזים בביטחון מופרז שאין מה לדאוג, שהכל הגזמות פרועות ושכאן זה יגמר אחרת... על סמך מה בדיוק? פעם חוויתם את החוויה הנוראית הזו שיש לכם תובנות כאלו מוצקות לגביה?
כל טיעון עובדתי שעלה כאן סותר את ההנחה הזו, והחוויה שאני מתארת בתגובה הזו היא עדות חיה לכך. מתארת לעצמי שתמצאו דרך לגמד גם את זה, להמעיט בערכה של החוויה הקשה הזו ולהתעקש שמדובר באיזה ניסיון קטנוני לצנזר את חופש הביטוי שלכם ולהרוס לכם את הכיף ותשלחו אותי "להחמיץ פנים".
גם אני יוצאת מהדיון הזה, כתבתי מספיק ולא הגענו לשום הבנה.
    התגובה האהובה בשרשור
סייה​(אחרת){לשעבר סכיז}
אפשר לראות שלאנשים שבעד כל הקונספט הזה לא ממש איכפת. לא מצהל לא מהמדינה לא מהחזות הכללית ולא מאיך זה נראה. לא מביזוי לא ממוסר ולא מערכים. לא ממשהו שיש לתת עליו את הדעת ולא ממשהו שיש לשים גבול. וככה זה. יש פה אנשים שמבחינתם מה שהם רוצים לא משנה העולם יישרף זה מה שיקרה. זה כמו לדבר עם קירות. חבל על הדיון הזה בכלל. זה לא מעניין אף אחד שעושה את זה. זה סתם דלק להמשך. אבל ככה זה בעולם של הבדסמ נכון? הכל מותר. מוצר לפנטז ולעשות הכל. אין גבול. טיפשים.
עבד משועבד{עבד}
עבד משועבד{עבד} • 19 בפבר׳ 2019
אני רואה את הדברים בצורה אחרת.
מדובר במיצג מחאה כנגד רשויות המדינה.
האמנית בוחרת להשתמש דווקא בחיילי צהל
כמייצגים של רשויות המדינה .
הניגוד שבין הגוף הקדוש,המוסרי והערכי
לבין גופו החשוף של החייל או לייתר דיוק חור התחת של החייל
בא לבטא את גסותה ובוטותה של המדינה.
וביתר שאת ,כאשר הופכים את התמונה, חדי העין יבחינו בדמות שופט
הממוקמת בתוך עכוזו של החייל.