בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

מה יותר קל לשלוט או להשלט

abir
לפני 5 שנים • 9 בפבר׳ 2019

מה יותר קל לשלוט או להשלט

abir • 9 בפבר׳ 2019
השאלה הזו של מה יותר קל לשלוט או להשלט היא שאלה שעלתה אצלי לא מעט פעמים במהלך השנים.
לכאורה זו לא שאלה של קלות. שולט נולד שולט ונשלט נולד נשלט וכל אחד בעצם מתחבר למהותו.
אולם אנו רואים , במיוחד בשנים האחרונות שלא מעט אנשים פחות מתחברים להגדרות ונעים באופן חופשי על סקאלת השוט לעיתים אף מקצה לקצה.
לכן אפשר ואולי אף נכון לשאול את השאלה הזו, במיוחד לאלו שחווים את שני הצדדים ולדעתי לא רק הם.
לכאורה הדעת נותנת שנשלטים עובדים קשה יותר
הם מוסרים את נפשם , מצייתים , מתמסרים , סופגים ונתונים לגחמותיו של השולט שזה מצידו פשוט רק מצווה והכל מתבצע עבורו. אולם במציאות ברור שהדבר לא כזה פשוט, בעולם שלנו יש דרישות רבות מהשולט הוא צריך להיות קשוב לצרכי הנשלטת , ליצור בה עניין תמידי , לשלוט בתשוקותיה להבין את מצוקותיה, להכיל לעיתים את תסכוליה בקיצור עבודה לא קטנה. לכאורה הוא עובד קשה והיא רק נהנת מעבודתו הקשה.
אז לכל מי שרוצה להביע דעה מי לדעתכם עובד קשה יותר ?
ivy​(נשלטת)
ivy​(נשלטת) • 9 בפבר׳ 2019
וזה משנה כי?
זה לא.
אנשים לא ״בוחרים״ צד לפי רמת הקושי.
ממש שאלה על גבול ההטרלה.
abir
abir • 9 בפבר׳ 2019
תודה רבה על תשובתך icon_smile.gif
ישנן תגובות נוספות?
lori​(נשלטת){ע_מ}

Re: מה יותר קל לשלוט או להשלט

lori​(נשלטת){ע_מ} • 9 בפבר׳ 2019
abir כתב/ה:
.
אז לכל מי שרוצה להביע דעה מי לדעתכם עובד קשה יותר ?

מלכות בתשלום.
goldenkiss​(שולטת)
goldenkiss​(שולטת) • 9 בפבר׳ 2019
תחשוב, מה יותר קל,
להיות בוס שמגדיר איך דברים צריכים להתבצע, חושב, מתכנן ונותן הוראות מפורטות,
או להיות עובד, שפשוט מבצע את מה שאומרים לו לעשות....

זוהי תפיסתי בלבד.
Netrunner​(נשלט)
Netrunner​(נשלט) • 9 בפבר׳ 2019
אם זה היה קשה (~= לא מהנה) אף אחד לא היה נמצא כאן

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך שבת פבר' 09, 2019 1:09 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
abir
abir • 9 בפבר׳ 2019
כפי שאמרתי השולט משקיע לא מעט אנרגיות בקשר השליטה אבל האם ההתמסרות של הנשלט לא מצריכה קושי רגשי גדול יותר ?
אני רוצה לשמוע עוד תגובות ואחר כך אומר גם מה דעתי icon_smile.gif
בכוח המוח{Aion}
בכוח המוח{Aion} • 9 בפבר׳ 2019
לדעתי השאלה שלך היא עם הנחות מוצא שגויות ולכן לא באמת רלוונטית לדעת חלקנו:
אנחנו בוחרים לנהל קשרי שליטה, לא רק על פי רמת ההשקעה, אלא על פי העונג והסיפוקים המופקים מהם. הפרמטרים החשובים הם רמת הסיפוק נפשי ורמת הסיפוק המיני. הרמות הללו משתנות וקשורות בעיקר לפרטנר וליכולת המשותפת לתקשר, לבטוח וכו׳. גם המיקומים והאפשרויות שנפתחות, קשורות למיהות הפרטנרים ומהות הקשר. מכל זה עולה, שלבחון את שאלת ההשקעה בנפרד מכל המכלול ובוודאי מהסיפוק שמתקבל, היא חסרת רלוונטיות.
אני כן יכולה להוסיף, שהרבה פעמים מי שמשקיע יותר, הוא האקטיבי. בעניין הזה חשוב לזכור שיש נשלטים אקטיביים, ושולטים פאסיביים. תלוי באופי הפרטנרים ואופי הקשר. כשולטת אני יכולה לדרוש שישרתו אותי, ואז אני פאסיבית, ואני יכולה גם לבצע פעולות בנשלט שלי, כאשר באותה הסיטואציה הוא פאסיבי. יש גם מצבים שבסשן אחד יש גם וגם.
מה שחשוב, זה שבסופו של דבר שני הצדדים מסופקים בדרכם, מהסיבה שצרכים שלהם מקבלים מענה בסשן או בקשר, כאשר הסיפוק יכול אפילו להיות תסכול, כאב, וכו.
abir
abir • 9 בפבר׳ 2019
היי בכוח ,
שמח שהגבת icon_smile.gif
את צודקת , אנשים לא בוחרים את תפקידם לפי מידת ההשקעה שהם צריכים להשקיע אלא לפי מידת העונג והסיפוק שהם מקבלים מהקשר. אין הכוונה בהעלאת השאלה הזו לומר שאכן זה כך, ברור שלא.
אבל לפעמים , כמו בקשרים אחרים נוצרת לפעמים תחושה של אחד הצדדים שלדעתו עובד קשה מאד לספק את השני .
אני אכן מתחבר לדעתך שתלוי האם מדובר בשולט פאסיבי/אקטיבי ולכן אין בהכרח תשובה אחת נכונה.
לדעתי ישנו עוד פרמטר והוא עד כמה כל אחד מתחבר לתפקידו במערכת היחסים הזו.
לדעתי כאשר כל אחד מהצדדים , הן השולט והן הנשלט נמצא בתפקיד המחובר למהותו הפנימית אזי יש לו פחות התלבטויות עם עצמו , יש פחות קונפליקטים בקשר יהיה להם קל יותר לבצע את תפקידם.
לגבי מתחלפים זו שאלה מעניינת , ככל הנראה גם אצלם זה תלוי לאיזה צד הם נוטים.
בכוח המוח{Aion}
בכוח המוח{Aion} • 9 בפבר׳ 2019
הבנתי אותך. אתה בעצם אומר שאם מישהו לא יכול להפיק עונג מעצם מהותו, כי התפקיד שהוא לקח על עצמו לא משרת את העונג שלו, אז ישארו שם בעיקר הקושי והמטלות. זה נכון וברור מאליו. כדאי לבחור בתפקיד שמאפשר לך עונג ומספק את הצרכים הנפשיים האמיתיים שלך.

אבל אני עונה כי אני לא מסכימה שלמתחלפים יהיה צד מענג פחות, מעצם הנטיה הטבעית לצד השני. לדעתי, לפעמים מתקיימים בנו שני צדדים מנוגדים ומסוכסכים בנו, צרכים מקבילים שלכאורה לא יכולים לחיות באדם אחד. דווקא היכולת להתחלף מאפשרת לאנשים מהסוג הזה, להשביע את הנפש, ולאזן המון דברים בעצמם ובקשר. למעשה, התחלפות מאפשרת לאדם לתת מענה לצרכים שלו מכמה כיוונים, וכן לתת מענה לצרכים סותרים.

בדס״ם הוא כלי, צריך גם להבין את האפשרויות הגלומות בכלי הזה, ואת הדרך בה ניתן להשתמש בו. אחר כך, נראה לי, זה פחות מעייף להפעיל אותו, ונהנים יותר מהתוצאות.

אבל עוד מילה בעניין קושי והשקעה. זה בסדר גמור מבחינתי ששני הצדדים צריכים להשקיע: כשאנחנו משקיעים במשהו, אנחנו נקשרים אליו ואוהבים אותו יותר. מהצד השני, להרגיש שמשקיעים בך, זו תחושה נפלאה. נראה לי שזה מביא רק טוב, כל עוד לא מדובר בזולל אנרגיה כפייתי.