ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

ניגודיות קוטבית בין היום יום למיטה

קקדו​(שולט)
לפני 4 שנים • 29 במרץ 2019

ניגודיות קוטבית בין היום יום למיטה

קקדו​(שולט) • 29 במרץ 2019
מניסיוני המועט, אני רואה קשר בין המציאות לבין המיתוס של אנשים חזקים - נשלטים במיטה, בדגש על נשים.
ועל עצמי כשולט אני יכול להעיד שיצר השליטה והכוחניות כמעט שלא בא לידי ביטוי בחיים שלי מחוץ למיטה. אני אדיב, נחמד, דואג שלכולם יהיה נעים תמיד - איש של אנשים. חברותי ונעים.
ובמיטה? אני חודר לה לראש, לנשמה, והגוף שלה - שלי. אני אכאיב לה, אני אחנוק אותה, אני אקשור אותה, היא תרגיש כמו כלי לשירותי.
אני אוהב כשהן מכושפות, בטראנס עמוק... משתוקקות לפקודתי.
וביום יום? ניגוד מוחלט...

מה אתם אומרים? יש קשר?
עד רמה מסוימת... מובן מאליו שזה לא שחור ולבן.
Netrunner​(נשלט)
Netrunner​(נשלט) • 29 במרץ 2019
הולכים להיות פה 20 עמודים בתגובות כי אנשים אוהבים להגיד כמה הם בשליטה, אבל אני אכתוב שאין קורלציה מובהקת בין חיי היום יום להעדפה הבדסמית ואנחנו לרוב אוהבים להמציא לעצמנו קורלציות כדי להרגיש יותר טוב עם מי שאנחנו.
ArchAngel​(שולטת)
ArchAngel​(שולטת) • 29 במרץ 2019
ללא מעט בדס"מיים יש נטייה לחשוב שהם מיוחדים, שהם חיים איזה "חיים כפולים וסודיים" בסגנון ד"ר ג'קיל ומיסטר הייד, ובעצם עובדים על כולם עם "הסוד הגדול" שהם מחזיקים בפנים על עולם שרק הם מכירים.
אבל בתכלס? כל מי שאוהב בדס"מ ובריא בנפשו מתפקד בחברה כאחד האדם ולא מתחיל להצליף בכולם או נותן לכולם לירוק עליו, גם לא מאטפורית.
אף אחד לא באמת חי את הבדס"מ שלו 24/7 ובדס"מ לא צובע לו את כל האישיות והחיים.
ולא רק שזה סבבה לגמרי אלא גם סימן שמרמז שלאדם יש נפש בריאה ומאוזנת: זה אומר שיש לו חיים מלאים ומאוזנים והוא לא רק אובססיבי סביב צד אחד שלהם, שבוחן המציאות שלו תקין, שהוא יודע להפריד פנטזיה ממציאות ולהתאים התנהגות לסיטואציה.

אנשים נוטים להעריך חוסר על המידה (לא מוצאת תרגום נורמלי ל- underestimate, סליחה) את התנהגות הסביבה ביחס לשלהם, ואנחנו כבדס"מיים, בייחוד אם עוד לא התנסנו מספיק, נוטים לחשוב שדרך הארץ שבה אנשים מתנהגים איתנו זה כי במקרה שלהם בזה מסתכמים החיים הוניליים שלהם, לעומתנו, שבמקרה שלנו זה כי אנו מסתירים איזה סוד ורק בחדרי חדרים נוהגים אחרת בצורה שהם בטח לא מעלים על הדעת שאפשרית.
אבל זה בדיוק מה שהם חושבים על עצמם ועלינו ביחס להם, בזמן שהם עושים דברים "נועזים" בחיי המין שלהם.
הבדס"מ לא באמת מייחד אותנו מהאוכלוסיה הכללית, הוא גם לא מתיימר להתחרות במבנה האישיות שלנו, הוא פשוט עוד גוון אחד מיני גוונים רבים בנו.

אני מעדיפה להתייחס לבדס"מ שלי כארגז חול ענק שמאפשר לי ליצור בו את הפנטזיות והצרכים שאני רוצה ולא כמשהו שאני צריכה להשוות את ההתנהגות שלי לפיו או נגדו ביום-יום, כי כמו שדיפ אמר: אין באמת קורלציה אחידה בין בחירות איך לחיות את חיי היום-יום ובחירות איך לחיות את חיי המין.
אני מאמינה שמי שבאמת בטוח בבחירות שלו במין ו/או באישיות לא מרגיש צורך להסתתר מאחורי הסיסמאות השונות של "מנכ"ל ביום- סמרטוט בלילה", "אדיב ביום- שולט אכזר בלילה" או "צייתן/דומיננטי אמיתי כי אני ביישן/אסרטיבי גם במציאות וגם במיטה" ופשוט מאפשר לעצמו להיות מי שהוא מבלי לתת חשבון לכל ה"ציפיות החברתיות" מתפקידו בבדס"מ או בחיים.
    התגובה האהובה בשרשור
Snitch
Snitch • 29 במרץ 2019
סתם מיתוס לטעמי. כזה שמועצם בעיקר על ידי כאלה שמנסים להרשים בפרופיל שלהם או יחצני מסיבות למיניהם
האנשה עצמית
האנשה עצמית • 29 במרץ 2019
לא מיתוס לדעתי.
ואני לא מתייחס למילה סמרטוט בכלל,
היא לא מכבדת.
ולכל אדם בכל מקום על הסקאלה יש כבוד.

אני כן חושב שבדסמ הוא מקום שאפשר להשתחרר בו ולהיות שונה מהשוטף.
להיות בשליטה הוא תנאי להצלחה במציאות הכל כך מאתגרת שלנו. בייחוד כישראלים בישראל אגב.
לכן להיות במקום שבו קל לספק.
קל לפחד כי מישהו אחר מחליט עבורך.
זו בריחה נחשקת לעיתים קרובות.
וגם להיפך.
מי שרגיל לחיות חיים מוכתבים מקבל הזדמנות להוביל. להוביל בזירה בטוחה.

אולי מה שכתבתי לא נכון אבסולוטית לכל אדם.
לגבי הרוב אני סבור שזה המצב.
ושמתי בצד פטישים וחשקים, להם במה וחשיבות משלהם.
מי אני באמת
לפני 4 שנים • 30 במרץ 2019
מי אני באמת • 30 במרץ 2019
בניסיוני המועט פגשתי נשלטים מאוד דומיננטיים בחיי היומיום אבל גם שולטים.
אז מבחינתי המיתוס נופץ ואני כבר לא מנסה למצוא הסברים. (למרות שאני מאוד מתחברת למה שכתב "האנשה עצמית". לגבי בכל אופן, אני מרגישה שבדס"מ זה מקום שאני יכולה להיות בו שונה מהשוטף. להשתחרר קצת. אבל זו אני. )

עם זאת,
לא פגשתי עדיין שולטים/נשלטים "הארד קור" כך שאני לא בטוחה כמה התשובה שלי רלוונטית אבל התעוררתי מוקדם מידי ומשעמם לי... ?
Ollie​(נשלטת)
Ollie​(נשלטת) • 30 במרץ 2019
ארצ', להעריך בחסר.
קקדו​(שולט)
קקדו​(שולט) • 30 במרץ 2019
ArchAngel כתב/ה:
ללא מעט בדס"מיים יש נטייה לחשוב שהם מיוחדים, שהם חיים איזה "חיים כפולים וסודיים" בסגנון ד"ר ג'קיל ומיסטר הייד, ובעצם עובדים על כולם עם "הסוד הגדול" שהם מחזיקים בפנים על עולם שרק הם מכירים.
אבל בתכלס? כל מי שאוהב בדס"מ ובריא בנפשו מתפקד בחברה כאחד האדם ולא מתחיל להצליף בכולם או נותן לכולם לירוק עליו, גם לא מאטפורית.
אף אחד לא באמת חי את הבדס"מ שלו 24/7 ובדס"מ לא צובע לו את כל האישיות והחיים.
ולא רק שזה סבבה לגמרי אלא גם סימן שמרמז שלאדם יש נפש בריאה ומאוזנת: זה אומר שיש לו חיים מלאים ומאוזנים והוא לא רק אובססיבי סביב צד אחד שלהם, שבוחן המציאות שלו תקין, שהוא יודע להפריד פנטזיה ממציאות ולהתאים התנהגות לסיטואציה.

אנשים נוטים להעריך חוסר על המידה (לא מוצאת תרגום נורמלי ל- underestimate, סליחה) את התנהגות הסביבה ביחס לשלהם, ואנחנו כבדס"מיים, בייחוד אם עוד לא התנסנו מספיק, נוטים לחשוב שדרך הארץ שבה אנשים מתנהגים איתנו זה כי במקרה שלהם בזה מסתכמים החיים הוניליים שלהם, לעומתנו, שבמקרה שלנו זה כי אנו מסתירים איזה סוד ורק בחדרי חדרים נוהגים אחרת בצורה שהם בטח לא מעלים על הדעת שאפשרית.
אבל זה בדיוק מה שהם חושבים על עצמם ועלינו ביחס להם, בזמן שהם עושים דברים "נועזים" בחיי המין שלהם.
הבדס"מ לא באמת מייחד אותנו מהאוכלוסיה הכללית, הוא גם לא מתיימר להתחרות במבנה האישיות שלנו, הוא פשוט עוד גוון אחד מיני גוונים רבים בנו.

אני מעדיפה להתייחס לבדס"מ שלי כארגז חול ענק שמאפשר לי ליצור בו את הפנטזיות והצרכים שאני רוצה ולא כמשהו שאני צריכה להשוות את ההתנהגות שלי לפיו או נגדו ביום-יום, כי כמו שדיפ אמר: אין באמת קורלציה אחידה בין בחירות איך לחיות את חיי היום-יום ובחירות איך לחיות את חיי המין.
אני מאמינה שמי שבאמת בטוח בבחירות שלו במין ו/או באישיות לא מרגיש צורך להסתתר מאחורי הסיסמאות השונות של "מנכ"ל ביום- סמרטוט בלילה", "אדיב ביום- שולט אכזר בלילה" או "צייתן/דומיננטי אמיתי כי אני ביישן/אסרטיבי גם במציאות וגם במיטה" ופשוט מאפשר לעצמו להיות מי שהוא מבלי לתת חשבון לכל ה"ציפיות החברתיות" מתפקידו בבדס"מ או בחיים.

אני מרגיש התנשאות לא מוצדקת בסגנון שלך, כי ניתן להתייחס לתפיסה המוטעית שאת מנסה לתקן, גם בלי לשייך אותה לאוכלוסיה באופן שיפוטי שכזה, המערער על האינטליגנציה של האנשים.
עם זאת, אני מזדהה בהחלט עם המורכבות שהצגת בשתי הפסקאות הראשונות, אבל האופן הרדוד שבו הצגת את היחס שלי לכאורה לסוגיה כמעט מעליב. להסתתר מאחורי ססמאות?
הדגשתי במיוחד שברור שזה לא שחור ולבן, וגם אין פה ניסיון לתת הסבר פסיכולוגי להתאמה ההפוכה שקיימת (או לא קיימת) בין אופי האדם בציבור לפנטזיות במיטה.
הניסיון הוא לא להסביר, רק להצביע על הקשר ההפוך הזה כתופעה. ההסבר בוודאי יהיה אינדיבידואלי לכל אדם.
ואני לא "שולט בלילה כי אני אדיב ביום", הקשר הוא לא של סיבה ותוצאה וזו לא הייתה כוונתי בשאלה.

במידה וקיים קשר, הרי ששני האספקטים האלו, המנוגדים לכאורה, אינם מיצגים ניגודיות באופיו של האדם, כי אם בהתנהגותו בסביבות השונות.
ובסופו של דבר שני אופני ההתנהגות ה"סוטרים" האלו נגזרים מאופיו של האדם. יצרים, חשקים, וקווי אופי מסוימים יקבלו את ביטויים במעמד המתאים לאורח חייו של הפרט.

ואם כבר, ניתן להעלות שאלה שתרחיב את הדיון עוד יותר - "איפה המתחלפים על הסקאלה הזו?"

**נ"ב, underestimation = הערכה לא מספיקה.
Agate
Agate • 30 במרץ 2019
עבורי אלה הזדמנויות לקבל חופש מעצמי.
דווקא בהקשר המיני יותר קל ומהנה לממש את זה.
אני קונטרול פריק ביומיום ופה, למרות האתגר, כן מצליחה לשחרר ולרפות.
ישנם כמה דפוסי התנהגות והצגה של תכונות אופי שהם הפוכים. אבל המהות שלי היא זהה.
הצורך להתמסר בא לידי ביטוי גם בהתנהלות היומיומית שלי וגם במיניות.
תחת אש
תחת אש • 30 במרץ 2019
שלום ומזל טוב.
אני עושה פיפי במיטה לפעמים.
זהו. חלקתי. פרקתי. הגבתי. ניגבתי.