שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

עבירת גבולות בטעות

Kitty frank
לפני 5 שנים • 6 באפר׳ 2019
Kitty frank • 6 באפר׳ 2019
תודה על המילים החכמות שלך.
זה כואב אבל אין לנו הרבה ברירות לפעמים, אלא לעשות ניסויים וללמוד לקחים על בני אדם אחרים(אולי זה חלק מהכיף).
hrgiger
לפני 5 שנים • 7 באפר׳ 2019
hrgiger • 7 באפר׳ 2019
חשוב לי כל כך לקרוא את זה.
תודה על הפוסט פה ואצלך בבלוג.
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 7 באפר׳ 2019
מצטער שעברתם חוויה כזו. כן, אני כולל גם אותו. אם הוא אדם טוב ביסודו, אני משוכנע שהחוויה היתה ועודנה טראומטית גם עבורו, ויפה בעיניי הסימפתיה שאת מגלה כלפיו.

כשולט, זה תרחיש שתמיד הפחיד אותי. אני לא מאמין שבהכרח אדע תמיד מתי נחצה גבול, הגם שאני אוהב לחשוב על עצמי כאדם רגיש ואכפתי כלפי מי שאתו. ביחסים בין בני אדם ככלל לא תמיד קל לזהות מה האחר רוצה או מרגיש. בבדסמ על אחת כמה וכמה. ישנן נשלטות בראטיות, שהתנגדות ואמירת לא היא חלק אינטגרלי – ומענג להפליא – מהמשחק עמן. ישנן נשלטות שדווקא המקום הזה, הקשה והמאולץ והדומע, הוא תמצית החוויה עבורן. ישנן נשלטות שמכל מיני סיבות מתקשות לתקשר את המצוקה שלהן. גם אדם טוב ורגיש יכול שלא להבין שה-"לא" הנוכחי הוא באמת לא, שהדמעות הפעם מסמלות "עצור!", שהשתיקה המכונסת שהעידה בעבר על השאבות הנשלטת לתוך החוויה שלה היא כרגע סימן למצוקה.

אני לא מאמין שאפשר להעלים לגמרי את הסיכון לטעות כזו, אבל אפשר לצמצם אותו. קודם כל, על ידי גישת better safe than sorry. לא בטוח? תוודא או תעצור. מבאס לעצור כשלא היית צריך, כשההתנגדות או הדמעות היו בעצם חלק מהמשחק, והעצירה שלך מנעה הנאה ממך וממנה. אבל עדיף לטעות כך מאשר לצד השני.

מעבר לכך, היכרות. ברור שהסיכוי לטעות קטן ככל ששולט מכיר יותר את הנשלטת שלו ויודע יותר לזהות מה שגרתי ומה חריג, מה אומרות ההבעות שלה ועל מה מעידה שפת הגוף שלה. Go slow. במיוחד באקטים מסוימים שאני מכנה "אקטים כוסברה". בניגוד לאקטים שהם טימין, שכמעט כולם אוהבים, כמו ספנקינג קליל, יש אקטים יותר שנויים במחלוקת כמו אנאלי או השפלות קשות. יש מי שאוהב אבל מי שלא אוהב, בד"כ ממש לא אוהב. עם הכוסברה האלה כדאי להזהר יותר ולוודא לפני מעשה שהם לא הורסים את התבשיל כולו.

היה ואירעה טעות כזו, האופן שבו מגיבים לה חשוב לא פחות ויכולה להיות לו השפעה ניכרת על הרגשות בזמן אמת ועל המשקעים שנותרים בדיעבד. חמלה היא מילת המפתח בעיניי, משני הצדדים. קל כל כך, ומיותר כל כך, להגרר להאשמות והצטדקויות, להתקפד כל אחד בתוך עצמו במקום לשלוח יד אל השני. הצד השולט, במיוחד, ראוי שישים את האגו בצד ופשוט יהיה שם בשביל האישה שאיתו. לאו דווקא כשולט, אלא כאדם עם לב שפגע במישהי יקרה ללבו ורוצה לגרום לה להרגיש שוב אהובה, חזקה ושלמה.

תודה על העלאת הנושא.
Sekhmet
Sekhmet • 7 באפר׳ 2019
המצב יצא משליטה לחלוטין במצב שלי וזו דוגמא מאוד קיצונית.
הוא הלך רחוק מדי, כשאני חושבת על זה, זה קרה איתו עוד כמה פעמים ואז הוא הבין שצריך להפסיק כי הוא לא קורא אותי נכון ואני מצד שני מבלבלת אותו.
איתו עברו מלא גבולות שלא רציתי לעבור ואני פשוט לא מוכנה להסתכן יותר עם משחקי בראט, לא כמו פעם.

עריכה - עכשיו ראיתי שיש הודעות חדשות.
אני ממש מסכימה שאי אפשר למנוע לחלוטין כשמתעסקים במשחקים כאלו, אבל אפשר לצמצם. איתי הוא בחר להמשיך ובחר לא לעשות מילת ביטחון. בעיקר כי אף פעם לא היה צריך, הוא חווה דברים אחרים. איתי זה השתנה והוא למד לקח קשה..
זה משהו שצריך לשים אליו לב והוא לא תמיד מובן מאליו אז שמחה ששיתפתי וזה עולה למודעות.
Lanya Colson
Lanya Colson • 7 באפר׳ 2019
פלייפול כתב/ה:
בגלל זה חשוב לקבוע מילת ביטחון.
ראו כאן: https://thecage.co.il/phpBB/viewtopic.php?p=444772&highlight=#444772

אני רוצה להוסיף משהו על עניין מילת הביטחון.
כמובן שחשוב מאוד לקבוע מילת ביטחון, אבל כמה דברים צריכים לקרות לפני כן כדי שהיא בכלל תהיה אפקטיבית.

ראשית, הצד הנשלט, צריך להיות מסוגל להבחין בזמן אמת בין תחושות שהן "לא נעימות אבל מחרמנות" לתחושות שהן "לא נעימות", וגם בין "מצבים קשים שיגרמו לי אחר כך להרגיש קירבה ותחושת הישג" ו- "מצבים קשים שיגרמו לי להרגיש אחר כך רע ומרוקן"
והמיומנות הזאת היא גם מיומנות נרכשת, וגם תלויית אישיות. יש אנשים שיודעים יותר טב לשמור על עצמם, ויש אנשים שפחות. לפעמים יודעים בזמן אמת, לפעמים מבינים רק בדיעבד. אבל רק הנשלט נמצא בתוך הראש של הנשלט, ורק הוא יכול לעשות את עבודת המיון הזאת.

שנית, צריכה להיות בין הנשלט והשולט אווירה שמאפשרת לבטא בקול רם את התחושות האלו. שימוש במילת ביטחון צריך להיתפס כרגע חיוני וחיובי של תקשורת ואינטימיות, ולא כמקור לכישלון או לאכזבה. הצד הנשלט צריך לדעת בביטחון שהיא תכובד, ושלא יהיה מחיר לשימוש במילה.

ברור שזה כל האמור לעיל הופך להיות סופר-מסובך בתרחישי אונס וכפיה. וברור שלפעמים לפעמים לא מצליחים. וגם אי ההצלחות מתקיימות על גבי מנעד מאוד רחב, בין תקריות מינוריות, של עצבות קטנה אחרי סשן, או איזו חריקה קטנה, ועד לדברים שמגיעים למחוזות של תקיפה מבלי לדעת בכלל שאתה שם. ואחת הדרכים להבטיח את אותה אווירה חיוביות כלפי שימוש במילת ביטחון היא לנתח ולטפל ולהעמיק בכל החריקות הקטנות. וזו אחריות שמוטלת על שני הצדדים.

לדעתי אין בכלל טעם במילת ביטחון, אם לא נעשית כל עבודת ההכנה הזאת שתבטיח שיהיה בה שימוש. כי אחרת זה סתם כסת"ח של שולטים.
    התגובה האהובה בשרשור
Sekhmet
Sekhmet • 7 באפר׳ 2019
לנייה, מה שאמרת ככ חשוב ונכון, היכולת לבטא מילת ביטחון היא לא ברורה, וצריך לוודא שהיא אכן תשומש ובאופן נכון אם צריך. אני ככ מסכימה.
TradeMark​(שולט)
TradeMark​(שולט) • 7 באפר׳ 2019
Lanya Colson כתב/ה:

שימוש במילת ביטחון צריך להיתפס כרגע חיוני וחיובי של תקשורת ואינטימיות, ולא כמקור לכישלון או לאכזבה.

ניסוח מדוייק מאוד וחשוב מאוד.
הערפל המסויים סביב המשמעות של מילת ביטחון, השימוש בה והחשיבות שלה יתבהר טיפה דרך תגובות כאלה. אם הייתה פה (או שאולי יש ואני לא יודע) אופציה "להדביק" תגובות ספציפיות באלפוני של הפורום זו תהיה לדעתי אחת מהן ללא ספק.