לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

האם שולט חייב להיות מצליחן?

בוורלי
לפני 5 שנים • 15 באפר׳ 2019
בוורלי • 15 באפר׳ 2019
זה בגלל הקבלות נכון? אם ככה אני גם מקבלת צילומי חשבוניות למייל , אל תהיה קשה נו
בוורלי
בוורלי • 15 באפר׳ 2019
אלפא-בטא כתב/ה:
מניח שזה קשור לדפוס הבחירה המקובל של גברים ונשים.
עם המון הכללות, נקבה תעדיף פרמטרים של איתנות כלכלית, ופיזית, וסוציאלית, בכדי בבן זוג, בכדי לוודא שיוכל להיות משענת יציבה לה, ולילדיה.

גברים באופן מוכלל, לא חיפשו או מחפשים אחר האשה המוצלחת כללית, או חברתית, אלא מושפעים בעיקר מנתונים חיצונים, של מראה, והבעות.

סביר להניח שתהיה השתקפות של הדפוסים הללו כאן, באופן מוקצן יותר.

הייתי שמחה לשמוע עוד על מה עושה את זה לנשלט בשולטת . (מעבר למראה)
Snitch
Snitch • 15 באפר׳ 2019
אותי זה פחות מעניין. תפקיד רם ונשגב או מספר האפסים בחשבון הבנק לא משחקים אצלי תפקיד. מה כן? יופי בלתי רגיל/אינטליגנציה חריפה/כל דבר כמעט שהופך אותה לאחת שמעבר לממוצע, או לפחות בכמה דרגות טובות מעלי.
TradeMark​(שולט)
TradeMark​(שולט) • 15 באפר׳ 2019
מונה כתב/ה:
מאחלת לך שתמצא מישהי שמתאימה לך. אל תכתוב לי צ'ק , אשמח ל bit.

מקסימה אמיתית את, מלאכית בשמי הכלוב, אבל אל תאחלי לי שום דבר. אני מסתדר לבד תודה רבה לך.
אם אצטרך איחולים קמעות וכשפים אפנה אליך ראשונה, נשבע. אבל רק אחרי שתראי לי קבלות שהאיחולים האלה שלך עובדים. במייל, בדואר רשום או בעזרת איתותי עשן.
בוורלי
בוורלי • 15 באפר׳ 2019
חח סגור, קיבלת.
בוורלי
בוורלי • 15 באפר׳ 2019
Snitch כתב/ה:
אותי זה פחות מעניין. תפקיד רם ונשגב או מספר האפסים בחשבון הבנק לא משחקים אצלי תפקיד. מה כן? יופי בלתי רגיל/אינטליגנציה חריפה/כל דבר כמעט שהופך אותה לאחת שמעבר לממוצע, או לפחות בכמה דרגות טובות מעלי.

המשפט האחרון שלך הוא משפט מפתח! מה זה הכמה דרגות מעליך? במה ?
Sm Art{☆Sm}
Sm Art{☆Sm} • 15 באפר׳ 2019
אין כזה חיה בעולם ,"שולט מצליחן " .ובוודאי שלא "שולט" .

ראינו כמה ,מצליחנים " ,נכנסים לבית האסורים ,ברנרד מיידורף ,הארווי ווינסטיין ,נוחי דנקנר ,הנשיא קצב ,וויטני יוסטון ,איימי וינהאוס,ג'פרי אפשטיין .

תקשיבו ,גברות וגברים .
בסרט ," המטריקס" ,ישנה סצנה ,בה יושב אחד השחקנים ,שהחליט לערוק ולבגוד בכוכב "ציון " ,והוא יושב לפגישה ,עם , " סמית " ,שזה בעצם ," השטן" ,
סמית רוצה את הגו'קר ,שזה "המטריקס" {קיאנו ריבס},בכדי ללכוד את "המטריקס ",הוא צריך בוגד מהמערכת פנימה .
והבוגד יושב עם סמית לארוחת גורמה במסעדת יוקרה ,שם הוא שותה יין אדום משובח ,ואוכל נתח אנטרקוט MR,
סמית ,שואל אותה מה תרצה כבודו ?
עונה לו הבוגד ,לא הרבה ..רק להיות עשיר ,ומפורסם .
סמית ,מהנהן בראשו ,אין בעיה ,הבקשה צפויה וידועה מראש ,מה שכולם בעצם רוצים ..
אין לסמית ,שום בעיה למלא את מבוקשו ,של השואל .

ועכשיו ,בואו נדבר "ביזנס" .גברות וגברים ,יקרים .

בואו ,ואלמד אתכם ,דבר אחד או שניים ,על מצליחנים .
האדם כאשר נולד ,זרועותיו קפוצות ,כאומר ,הכול שלי ,הכול מגיע לי ,באתי לכבוש העולם .
כאשר נפטר מהעולם ,זרועותיו פשוקות ,כאומר ,לא לקחתי דבר ,וחצי דבר ,מהעולם .
בחברה קדישא ,יש סיפור שרץ ,על איזה נפטר אחד ,שביקש שיקברו אותו עם זוג גרביים ,
אמרו לו ,אי אפשר כפרה עליך .
ביקש הנפטר ,תקברו אותי אז ,עם גרב אחת ,פליזזז ,פליזזז ,בבקשה ,אני מתחנן .
אמרו לו כפרה עליך ,גם זה אי אפשר .
"עירום באת ,ועירום תצא " ,יצאת מהבטן של האימא שלך ,עירום ועריה ,וכך גם תצא מהעולם .
,מעפר באת ,ואל עפר תשוב " ,
,כי לי תכרע כל ברך " ,כול אדם ביום הפטירה יכרע בפני אלוהים ,כולם מתים ,בסוף .

"המצליחן " ,סימן גרוע ,הוא לו ,גרוע מאוד הוא לו .
ואני אסביר לכם ,מדוע גרוע הוא לו .
הוא דומה ,לפרה שמנה ,שמאביסים אותה ,מהר מהר ,בכדי שתישחט ,שמנה ,ועם הרבה בשר ושומן .
זה ,המצליחן " זה אדם שמסומן לשחיטה ,בקרוב .
זה אחד שנותנים לו את השכר שלו ,פה למטה ,כדי לסגור עמו חשבונות ,למעלה בשמיים .
כפי שאמר דוד המלך "משלם לשונאיו אל פניו ,להאבידו "..

עכשיו יבואו הגברות ,והגברים ,ויגידו ,אההה בחייאתק ?
לא נסחפת קצת ?
וואללה ,לא נסחפתי .
המצליחן ,אם הייתם רואים את "גליון ההרשעות " ,שלו ,אודות ,איך השיג העושר שלו ,הייתם מהבושה והזעם ,מתכווצים ל 1000 שנים ,מהבושה .
הוא היה במשרד לבד ,והיה לו מסמך עסקה לחתום עליה ,שהיה עס' 100.000 ,ואז בא ," סמית" ,ואמר לו ,תוסיף 0 אחד וזה יהפוך למיליון ,והם שלך ...
אומר "המצליחן " ,אף אחד לא רואה ,ומוסיף את ה 0 .
סמית צוחק מבסוט .
אלוהים גם ישב שם ,אלוהים בוכה .
זה הסיפור של "המצליחן " ,ואיך השיג את כספו .
ואחרי כל זה ,הוא יוצא לרחוב ,ורואה {מלאך מחופש =סמית מיודענו } בדמות אישה עניה ,שמושיטה ידה אליו ,ואומרת בבקשה אוכל ,אוכל למשפחה עניה ,
ו" המצליחן " ,לא נותן לה שקל ,הוא מקשיח את ליבו .
סמית שוב צוחק .
אלוהים שוב בוכה .
כתוב "אוהב כסף ,לא ישבע כסף " ,המצליחן מהרגע שטועם את "טעם ההצלחה " ,עלות המחיה החודשית שלו ,צומחת ל100.000 שקלים בחודש .
הוא לא יודע לשטוף את הכוס שלו ,ואת הצלחת שלו ,הוא לא יודע היכן המטאטא בביתו ,והוא יושב על האסלה בבוקר ,50 דק' ,וישן עירום במיטתו ,מסומם מג'וינטים .
בכול מקום שאליו הולך ,הוא מפזר צעקות על המלצריות ,וטרוניות ותלונות ,בעיקר כלפי נשים .

ישבתי פעם ,ב "בראסרי" ,עם מצליחן ידוע ,איש חברה מכובד ומפורסם מאוד ,וועשיר עשיר מאודדד ,גם מבוגר .
נגשה אלינו מלצרית מקסימההה ,כבת 19 ,שהייתה גאה ,שניתנה לה הזכות ,לשרת שולחן ,בו יושב אדם כזה מכובד .
היא שאלה אותנו ,מה תרצו לשתות ?
אם זה היה מלצר בסקיני ,עם דיבור נשי ,ומיתחנחן ,הוא היה עונה לו ,סאן פלגרינו .
בגלל שזו הייתה מלצרית ,מקסימה וטיפה מלאונת ,נהייתה לו ,הבעה אנטיפטית על הפנים ,והוא הרעים בקולו ,מים מהברז ,קנקן של מים מהברז .
אני יושב ומביט ,המום ,ומת מבושה .
איזה יין תירצו לשתות ,היא שואלת ?
תרצו בקבוק יין אדום ,או חצי בקבוק יין אדום ?
שוב,אם זה היה מלצר בסקיני ,עם כל מתחנחן, הוא היה אומר לו ,בקבוק יין אדום ,"פטיט קסטל" .
בגלל שזו הייתה מלצרית ,הוא אמר לה ,כמה זה עולה ?וכמה זה עולה ?ואז אמר ,חצי בקבוק יין ,ואז הוא חזר בו בכעס רב,ואמר ,בעצם לא,תביאי לנו 2 כוסות יין ..
אני נהייתי לבן מבושה ,כי חשתי את העלבון שלה עד לשד עצמותי .
באה בחורה מקסימה ,אדיבה ,נעימה ,חייכנית ,שגאה לשרת את האדם הזה ,היא עם 101 אחוזים של כוונות טובות ,גם לשתף את משפחתה ,מי האורח המכובד ,אותו היא שרתה .
והוא כולו רותח מזעם .והיא כמעט בכתה ,מהעלבון ,מהיחס והכעס האצור בו .
כאשר היא הלכה להביא המשקאות ?
הוא הבחין בשקט שבי ,ובהרהור שבי .
ואמר לי הם מנסים לעקוץ ולדחוף בקבוק וחצי בקבוק ,בעוד שבכוסות זה יותר זול .
אבל ,מה אשמה המלצרית המסכנה ,אני מהרהר בליבי ,ולא עונה לו .היא יש לחה מעסיק ,והוא נותן לה הנחיות ,והיא מציעה את אשר מציעה ,
אתה תעשה הבחירה שלך ,אבל איך אתה פוגע ועולב בנערה ,שלא עשתה לך שום רע .??
מה הוא קיבל המפורסם והמצליחן הזה ,כתוצאה מהמקרה הזה .
שהיא לא שרתה אותנו ,הביאו לו מלצר בסקיני ,עם פוני וקרחות בצדדים ,עם כול מתנגן ומתחנחן כזה ,
ומעכשיו היא תספר למשפחתה ולכול מכריה ,אודות האדם המפורסם והמצליחן ,שמה גועלי הוא ,בהתנהגותו .

עוד מקרה ,ישבתי עמו ,ב "אלבי " לקפה וכוס מיץ תפוזים ,ומכונית הפאר ,והנהג ,ממתינים מחוץ לקפה .
הגישו חשבון ,והוא מוציא חצי שקל טיפ .
הלכתי למות מבושה ,מיד הוצאתי 10 שקלים ,והוספתי על החצי שקל שלו ,בכדי שהוא לא יתבזה ,מהמעשה המכוער שהוא מביא על עצמו .

מה למדנו מ2 הסיפורים הללו ?
המצליחן ,סמית ,מכער את מעשיו ,בכל מקום בו הוא הולך ,סמית מכניס לו עצבים וכעסים ,ופרנויות
בכדי להבאיש את שמו בעולם .עד שטווה לו את הבור העמוק ,שמימנו
אין יציאה .
אלכסנדר מקווין ,התאבד בגיל 40 ,החוזה עם "סמית" ,נגמר .
אני יכול לתת לכם ,אלפים ,של סיפורים אמתיים ,אודות ,מעלליו של ,"סמית " וגם על "מצליחנים " למיניהם .

הנה עוד אחד אחרון.
הייתה לי ,לפני מעל כעשור ,חנות ברח המלך ג'ורג' בתל אביב ,והיה לי ביום שישי ,המון המון לקוחות שרוכשות אופנה ,והקופה רושמת שלי הייתה ליד החלון .
היה לי שכן סוחר פרסי ,שמחזיק עסק ,יחד עם הבן שלו .והוא הולך עם ידיים משולבות על הטוסיק שלו ,הלוך ושוב ,ומביט לי בעניים ,ורואה את הקופה רושמת שלי מתנגנת ללא הרף .
ואז הוא ניגש אלי ,ואמר לו "באבא ,למה אתה הכול מכניס לקופה ,"?שים בכיס ,חלק מהכסף .
אמרתי לו ,אבל זה החוק .
הוא אמר לי כן באבא ,אבל הם ,כמה שתיתן להם ,הם רוצים עוד ...
אמרתי לו ומה אתה עושה ?
הוא אומר לי אני שם קצת בקופה ,וכל היתר ,שם בכיס ...
המשכתי לדפוק בקופה ,כהרגלי ,ולא שמעתי לעצתו .
5 שנים אני עובר באותו רחוב עם קטנוע ,והבן שלו ,ואני ,מחליפים מילות נימוסים ,ואני רואה את אביו ,צועד על העבר השני של המדרכה ,וכאילו זקנה קפצה על האיש .
הוא אפור ,כאילו נחרב עליו עולמו .
אני שואל את הבן שלו ,מה יש לאבא שלך ?
הוא עונה לי ,אתה לא תאמין ,פרצו אלינו הביתה ,ושדדו לנו כחצי מיליון שקלים במזומן .
מאז ,המכה שאירעה ,לפני כשנתיים ,אבא לא מצליח להתאושש ,מהמכה שנחתה עלינו " ...

שורה תחתונה .
אין כזה דבר "מצליחן " ,המצליחן ,זה פרה שמנה ,שיש לה מועד מזורז ,ותאריך מהיר ,לשחיטה .
עדיף להיות פרה צנומה ,שאף אחד ,לא רוצה לשחוט אותה ,ולא לאכול אותה .

כל חיי ,אני מוקף באנשים עתירי ממון ונכסים ,שהכסף שלהם אין לו מספר ,ואני יודע את האמת האמתית ,אודות המחיר היקר ,שהם משלמים ,על רצונם להיות "מורמים מעם" .

הגורל זימן אלי נערה צעירה ,שאחריה סיפור חיים עגום ,ומספר ניסיונות התאבדות,הגורל גם זימן ,שהיא תיצמד אלי ,ושגם היא תיצמד אלי ,שאהיה כעזר כנגדה ,וכדמות אב ,או אח גדול עבורה ,ומילאתי התפקיד נאמנה ,היא הגיעה לי באוטו מזוהם ,ועם שיניים צהובות מניקוטין,לקחתי אותה לים ,עם בקבוק מים ענק ,ושמתי לה שעון דופק על הזרוע ,והחלנו לצעוד 3 דקות ,הדופק שלה קפץ ל 189 .ה
לימדתי אותה לשתות מים ,ולצעוד בהדרגה ,וכל פעם שהדופק עולה ,לשתות מים ,ולהוריד הדופק ,כבר באימון הראשון ,צעדנו מרחק עצום ,של כ 6 קמ' ,והיא כאילו נולדה מחדש .
מהר מאוד ניקתה הרכב ,והחלה לעמוד על רגליה .ולא רחק היום ,שהיא התחילה להרוויח אלפי שקלים ליום .
יום אחד שאלתי אותה ,מה את עושה עם הכסף ?היא אמרה לי מפקידה לבנק .
אמרתי לה ,זה עניין של זמן ,עד שהשאלות יצוצו ?והם יגיעו ,ככול שתפקידי יותר ,השאלות יהדהדו ,ביתר כוח ,בעתיד .
שאלה אותי ,מה לעשות ?עניתי לה כך .
או תשרפי את הכסף ,או תחביאי מתחת לבלטה ,ויום אחד ישדדו אותך ,או תפקידי לבנק סך קטן מאוד ,או תנהלי רישום עפ' חוק ,אודות ההכנסות שלך .הכי מומלץ!!!
היא אמרה לי ,מה לשלם מס הכנסה ??
אמרתי לה ,כן .זה זכות גדולה לשלם ,מס הכנסה ,סימן שאת משתכרת המון ,ונכנסת למועדון היוקרתי של משלמי מס ,כי מרוויחה המון ,מיתר האוכלוסייה .
היא לא הקשיבה לי ,ואיבדתי עמה ,קשר עין בנושא .
לאחר כשנה ,שאלתי אותה ,הפקדות קטנות את עושה ?אמרה לי ,לא ,הכנסתי סכומים גדולים לבנק .
בליבי ,אמרתי ,עכשיו זה כבר ,אבוד .והיא המשיכה להצליח בעסקים .
כשנתיים אחרי ,זומנה לחקירה ,והקנס שקיבלה ,הוא סכום עתק ,ליתר כל החיים .
יחד עם ההצלחה ,מגיע הטיפשות ,והרוע ,והעקשנות ,והקמצנות ,ללב האדם .
כאמור פרה שמפטמים אותה ,בכדי לשחוט אותה ,מהר .

אתם יכולים על בסיס יומי לצפות בפוליטיקאים מבוזים ,ובידוענים מבוזים ב 2025 ,האח הגדול ,הישרדות ,במסך הביתי שלכם .
וגם לשמוע על הסיפור של הלנה עמרם ,אודטה דנין ,אילנה אביטל ,ענבל אור ,
הנה לכם כמה פיגורות ,שהקארמה שלהם ,נוכחת מול עיניכם

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך שני אפר' 15, 2019 3:49 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
Lanya Colson

Re: דברים שלמדתי בכלוב

Lanya Colson • 15 באפר׳ 2019
TradeMark כתב/ה:
מונה כתב/ה:
אני פחות גמישה בקטע הזה וחשוב לי לראות קבלות, אני צריכה לדעת בוודאות שהאדם הזה יודע לעשות משהו ממש ממש טוב ולקבל בעד זה תמורה ממש טובה.

1. שליטה נשית קשורה לכסף.
2. הישלטות נשית קשורה לכסף.
3. זה שגברים הם המין השטחי והרדוד זה מיתוס ככה מסתבר.

בברכת שתתחתנו עם החשבון בנק שלי.

נשים נמשכות לכוח ולמעמד
כסף הוא לא המטרה, הוא ייצוג או ביטוי של השניים
סקרנית מדי
סקרנית מדי • 15 באפר׳ 2019
מונה כתב/ה:
אלפא-בטא כתב/ה:
מניח שזה קשור לדפוס הבחירה המקובל של גברים ונשים.
עם המון הכללות, נקבה תעדיף פרמטרים של איתנות כלכלית, ופיזית, וסוציאלית, בכדי בבן זוג, בכדי לוודא שיוכל להיות משענת יציבה לה, ולילדיה.

גברים באופן מוכלל, לא חיפשו או מחפשים אחר האשה המוצלחת כללית, או חברתית, אלא מושפעים בעיקר מנתונים חיצונים, של מראה, והבעות.

סביר להניח שתהיה השתקפות של הדפוסים הללו כאן, באופן מוקצן יותר.

הייתי שמחה לשמוע עוד על מה עושה את זה לנשלט בשולטת . (מעבר למראה)

במידה והשאלה מכוונת גם לנשלטות ולא רק נשלטים- מה שהיה לי ממש חשוב בשולטת שלי (והיא אכן הייתה כזאת והרבה יותר) זה שמלבד החכמה, ההצלחה בחיים (שזה בגדול אומר שיש שאיפות וחלומות והיא מקפידה לעבוד כדי להגשים אותם וממש לא משנה במה) והיופי, תהיה לה אינטליגנציה רגשית גבוהה מאוד, שתהיה חדה ותקלוט את המניעים, הפחדים ושאר הרגשות, לפני שאני אדע לזהות או לשיים אותם, או שתגיד בקול רם מה שאני מתביישת לומר. רק ככה אפשר באמת להתמסר בעיניי ולסמוך עליה שלא תביא אותנו למצבים שלא נדע להתגבר עליהם לאחר מכן, אלא תתמוך בהתפתחות שלנו יחד ושלי בנפרד.
בתור מי שחוותה שליטה גברית ונשית- זה ההבדל בעיניי. אבל זה רק מהנסיון שלי ובטח לא תקף לכולם.
האיש ההוא
האיש ההוא • 15 באפר׳ 2019
אני רוצה להציע זוית מעט שונה לדיון והזוית שלי מתחילה בשאלה אחת פשוטה. למה את מתכוונת כשאת כותבת מצליחן?
אני מחזיק בדיעה לא כך כך פופולרית כאן שאומרת שההבדל הגדול בין מערכת יחסים המתבססת על "שליטה" לבין מערכת יחסים "ונילית" הוא לא בעוצמת ההתמסרות אלא בצורת ההתמסרות ושזה לא ה"מי" שמעורב אלא ה"איך" שהמעורבים מממשים.

מכאן אני מסיק שהעקרונות שקיימים בכול מערכת יחסים תקפים גם כאן והם העקרונות שמלווים את הגזע האנושי מאז שהיינו ציידים/נוודים. הצייד הכי טוב בשבט של אז לא קיים יותר כי מזמן הפסקנו לצוד על מנת לאכול ולשרוד, היום הוא יהיה גבר מצליח. העיקרון הוא אותו עיקרון בסיסי וחייתי משהו, שמקורו ביצר ההשרדות שלנו, האם תישאר לגדל את הדור הבא והאב ידאג לכלכלתם. ככול שהוא מצליח יותר כל תחושת הביטחון גדולה יותר והיכולת לשחרר גדולה יותר. חשוב לי שיהיה ברור שאני לא מנסה לערער על היכולת הנשית לעשות את הכול לבד או לעשות דברים יותר טוב מגברים, אני מציף נטיות מובנות שלנו בלי לתת להם ציון או התוויה של טוב/רע.
הנקודה הנוספת שעולה היא מה זה אומר "מצליחן" וכאן אני חושש שאין תשובה מוחלטת כי זה מונח יחסי לחלוטין. אני מקביל את זה למדד היופי, כמובן שיש אנשים, גברים ונשים, שכולנו נחליט שהם יפים או ממש מכוערים, אבל, וזה אבל חשוב, רובנו נעים על הטווח שבין שתי האפשרויות ונחשב ליפים, או מושכים עבור חלק ממי שמולנו. אותו הדבר עם "הצלחה". נקודה חשובה כאן שעל מנת להצליח בימינו צריך יכולות שלא היו בעבר. אם בעבר היכולת לצוד הספיקה היום הצלחה היא תולדה של היכולת ל"נהל" ציידים.

הסיכום שלי הוא שחלק מהמכלול במה שמושך בגבר דומיננטי זה עצם העובדה שהוא כזה ואם זה לא מקבל ביטוי בכול תחומי החיים אזי תמיד תהיה התחושה שזה לא שלם. אם לגבר הדומיננטי הזה יש יכולת ללמוד ולהתפתח ולצרף לדומיננטיות שלו את היכולת להכיל (שזה אחד מהכלים שמאפשרים להוביל) אזי הוא יהיה בן זוג מעולה ולא משנה כיצד תלבישו את מערכת היחסים.

אני רוצה להוסיף נקודה נוספת שלא קשורה לדיון אבל היא חשובה. ישנה מידה של הצלחה שמחייבת נכות רגשית. אי אפשר להקים חברת ענק בלי התמסרות מוחלטת ויכולת רגשית, שרני קורא לה סוג של נכות רגשית, שבה המערכת הרגשית מקבלת החלטות בצורה שהיא כמעט מתמטית. מעבר לאנשים הללו, בכול הראיונות עם אנשים שהצליחו כלכלית, המוטיב שחוזר על עצמו זה שהיה להם מזל להיות במקום הנכון בזמן הנכון.