סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

איפה עובר הגבול בין שליטה למניפולציה?

יצור קטן ופתטי​(נשלטת)
לפני 4 שנים • 22 באפר׳ 2019
אני חושבת שמניפולציה היא חלק בלתי נפרד מכל קשר שהוא ואם כבר, במיוחד בקשר שליטה. אולי הכוונה בשאלה היא מה נחשב למניפולציה חיובית או לא מזיקה ומה כבר בגדר פגיעה או ניצול? ולדעתי לא יכולה להיות תשובה חד משמעית.
מה שאני רואה כמניפולציה זדונית ונצלנית יכולה ליפול בדיוק על צורך מסוים של אותו אדם.
אם אחד מחבריי ידע על אופי יחסיי הוא יצעק ניצול וינסה להסביר לי כיצד מתמרנים ומנצלים אותי רק כי.. (השלימו את החסר)
האם יש גבול אבסולוטי שמגדיר מניפולציה כפוגענית?
כמו כל דבר, אם מרגישים מגעיל לפני/אחרי. ולא בקטע טוב.
אם האינסטינקט מתריע בפני דרך לא נכונה.
הוא​(שולט)
לפני 4 שנים • 23 באפר׳ 2019
הוא​(שולט) • 23 באפר׳ 2019
מניפולציות קימות בכל הסובב אותנו מפרסומות (הכנרת מתיבשת) עובר בחינוך (אם לא תאכל יבוא שוטר)
עובר בפוליטיקה (הערבים נוהרים) מה שהופך אותה לבזויה היא מידת ההסכמה
חצי עם מוכן שיסובבו אותו באופן שוטף לחצי השני זה מתרשם בזוי או מגונה.
כך נשלטת מעריצה, מאוהבת ומוכנה להסכים, לאפשר, להכיל כל גחמה הנחיה הוראה מניפולטיבית ככל שתהיה.

כשהריקוד ההדדי מתחיל לחרוק וצד אחד מתחיל לדרוך לשני על הרגל
יתכן שיתחיל תהליך התפקחות ורמת ההסכמה תשתשנה
עיט אדום​(נשלט)
לפני 4 שנים • 23 באפר׳ 2019
עיט אדום​(נשלט) • 23 באפר׳ 2019
כשהדבר טוב לשני הצדדים זה סימביוזה וזה טוב.
יש מלא נשלטות ונשלטים שאוהבים את התחושה של חוסר עונים בזמן מתח מיני.
כשצד אחד מנצל רק לטובתו את זה שהצד השני לא מצא שולט מתאים בשביל דברים לא קשורים ושבפועל משרטים רק אינטרס אחד - זו מניפולציה.
דוגמה טובה לכך היא כל אותן ה"שולטות" שמחפשות "עבד נקיון" או "נהג" בתופסת "ללא שום מגע מיני" במודעות נשלטים כשאין שום הקשר בין מה שהן מחפשות לBDSM. נטו ניצול של אנשים נואשים מדי.
bondman​(נשלט){FLR}
לפני 4 שנים • 24 באפר׳ 2019
bondman​(נשלט){FLR} • 24 באפר׳ 2019
כשיש בצד השולט בגרות, אהבה, אחריות ומוסר. הכל יהיה נכון.
אחרת הצד הנשלט צריך לנוס על נפשו.
Bagel
Bagel • 24 באפר׳ 2019
מניפולציה היא חלק בלתי נפרד מפנטזיות שליטה, בעיקר מניפולציות עצמיות. יש מניפולציות מאולפות וגלויות ויש נסתרות ופאסיב-אגרסיב. אגב, למרות מה שנראה מהצד, יש סיכוי שהמניפולטורים הכי גדולים בתחום זה הנשלטים ולאו דווקא הדומיננטים.
בכוח המוח{Aion}
בכוח המוח{Aion} • 24 באפר׳ 2019
מסכימה עם בייגל. כשנכנסתי לשרשור הופתעתי שמדובר בהתייחסות למניפולציות של הצד השולט ולא הנשלט.