לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

למי שהשפלה היא פטיש

ArchAngel​(שולטת)
לפני 4 שנים • 30 באפר׳ 2019
ArchAngel​(שולטת) • 30 באפר׳ 2019
rosewood כתב/ה:
כשמישהי אומרת שאינה מעונינת בגבר מקריח, מתחת ל-180, לא חטוב, או בלי זין של 20 ס"מ ומעלה, מתקיים דיון רועש מקביל. יש קצת רגישות יתר להערות שומניות כאן.

כשנמצאים בדף הבית של הכלוב, מעל הכותרת של ההודעות בפורום, יש אייקון של זכוכית מגדלת שאם לוחצים עליו ניתן לעשות חיפוש בפורום לפי מילות מפתח.
החיפוש לא רק מראה תוצאות אלא מציג כמה פעמים המילה הוזכרה בשרשורים שונים מאז ראשית הקמת הפורום, משנת 2004.
אתה יודע כמה פעמים, מאז הוקם הפורום הוזכרה המילה "שמן"? אפס. אפס פעמים הוזכרה המילה שמן.

זה אומר אפס פעמים שבהם אישה הרגיש צורך לפתוח שרשור שמכריזה שאינה מעוניינת בגבר שמן, תוך כדי שהיא מתארת כמה שהוא מגעיל לדעתה.
אתה יודע לעומת זאת, כמה פעמים מוזכרת המילה "שמנה"? 962. כמעט אלף פעמים למישהו היה משהו להגיב כלפי אישה שמנה. מסיור קצר בתגובות, אלו ממש לא היו תגובות של הערצה.

אתה יודע כמה פעמים המילה "מקריח" מוזכרת? 38 פעמים. מאז 2004. זה כלום. הפעם האחרונה המילה מקריח הוזכרה, מלבד מבשרשור הזה, היא בשנת 2013, בעוד המילה "שמנה" מוזכרת בהפרשים של שבועות עד חודשים בודדים מפעם לפעם.

ובגלל שאלו היו בסה"כ 4 עמודים של תגובות, עברתי על כולם. וראיתי שגם במקרה הזה, רוב הפעמים המילה הזו הייתה בשימוש היא בצורה אירונית, כניסיון "לאזן" בכל פעם שמישהו דיבר על מראה חיצוני של נשים, בכדי לתאר דמויות בסיפורים שפורסמו. לא ראיתי אפילו פעם אחת שבה המילה "מקריח" מופיעה כחלק מהצהרה של אישה שגברים כאלו הם גועל נפש בעיניה מבלי שקדם לזה קונטקסט כלשהו.

איזוכרים נוספים בלי צילומי מסך, כי הפואנטה הובנה ולא לתפוס סתם עוד מקום: צורת הרבים "שמנות" מופיעה גם היא 962 פעמים, כפי שניתן לנחש, כחלק מאותם שרשורים ששופטים מראה חיצוני של נשים ומייחסים להן כיעור ומנסים לגרום להן להתבייש בעצמן. צורת הרבים "שמנים" מופיעה 431 פעמים, רובם, חלק מאותם השרשורים היו מופנים כלפי נשים במקור.
נפתחו הרבה יותר פוסטים סביב המילה שולט, 9,532 במספר, ולצד רובם לא מופיעות מילים שמבזות אותם על מבנה גוף מסוים. כשהמילה שמן מופיעה 0 פעמים, 0 פעמים המילה שולט מופיעה לצידו (כשמפשים את הצירוף "שולט שמן" אמנם עולות תוצאות בדף החיפוש, אך בגלל שמנוע החיפוש עובד לפי פקודות של OR ולא AND, ולכן מופיעות רק תוצאות שמכילות את המילה "שולט" בלבד). המילה "שולטת" הוזכרה הרבה פחות פעמים, 5,940 במספר, וכאשר המילה "שמנה" מופיע 962 היו לא הרבה יותר הזדמנויות לבוא בסמיכות למילה "שולטת".

אז מה הנקודה שלי? אני לא אומרת שנשים הן צדיקות שכל מה שאכפת להן ממנו בגבר זה רק שיהיה לו לב טוב, ושהן יקבלו אותו בכל מחיר.
ברור גם להן יש העדפות פיזיות, סביר להניח שרובן לא נמשכות לשמנים, כי אידיאל היופי בעידן הנוכחי סולד משומן גם על גופם של גברים. אבל אתה יודע מה ההבדל? שהן לא מרגישות שגברים שלא עונים לטעם האישי שלהן צריכים להתנצל על הקיום שלהם, לקבל לכך תזכורת פומבית ולהתבייש בעצמם שהם נראים כמו שהם נראים. הן פשוט מסרבות, ממשיכות הלאה בצורה בוגרת במקום להתעקש להיפגש איתם רק בכדי לזלזל בהם, ולכן אין הצהרות בפורום של "וואי עם איזה שולט שמן מקריח חי בסרט, איזה טיפש שהוא חשב שאני נמשכת אליו בכלל, שיקח ת'עצמו בידיים".
אז לא, עובדתית נשים לא ממהרות לפתוח כאן שרשורים שעוסקים בכמה שהן "לא מעונינות בגבר מקריח, לא חטוב...." ולכן גם לא מתקיימים דיונים רועשים מקבילים. זאת לחלוטין תופעה חד-צדדית שמופנת ברוב המוחלט של הפעמים כלפי נשים, ולנשים נמאס מהעוינות הזו.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך שלישי אפר' 30, 2019 6:50 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
rosewood
rosewood • 30 באפר׳ 2019
הבדיקה שלך לא רלבנטית הואיל והדיון כאן לא היה על נשים שמנות וכמה מישהו לא מעונין בהם. אלא האם גבר שנהנה מהשפלה ילך למצוא את ההשפלה אצל מישהי שהוא מוצא אותה לא מושכת כהשפלה בפני עצמה. סוג של ביצה ותרנגולת השפלתית. היו כאן מי שניסו די בכוח למשוך את הדיון לכיוון אחר, למרות שמי שהעלה את הדיון הבהיר כמה וכמה פעמים שלא זו היתה כוונתו. סוג של "אדם צועק את שחסר לו".
ArchAngel​(שולטת)
הבדיקה שלי רלוונטית להנחה שלך שזו תופעה מקבילה, שגם נשים מתבטאות כך כלפי מי שהן תופסות כמוזנח ולא אטרקטיבי, אתה מציג את זה כאילו זו צביעות מצידן להיות רגישות למשהו "שהן בעצמן עושות" אז בתגובה אני מראה שזה לא משהו שהן עושות בעצמן, ולכן הן ממש לא באיזו נקודת שיווין בסוגיית "דימוי הגוף" מול גברים. זה לא שפעם אחת גברים מביעים סלידה משמנות ופעם אחרת נשים מביעות סלידה משמנים, כל מגדר זוכה לרעש בדיון שלו, ואז הכל "מתקזז" ושיוויני.
ההתבטאויות האלו בפורום עובדתית מופנות כלפי נשים ברוב המוחלט של המקרים, ולכן הגיוני שזה יקומם אותן כשזה קורה בתדירות כזו גבוהה. זאת לא רגישות יתר, זה לא סטנדרט כפול שבו לאישה מותר ולגבר אסור. הנתונים מראים שנשים לא עושות בעניין הזה את מה שגברים כן.

גם דיון על הנאה מהשפלה מצד מישהו שלא מעריכים אפשר לנהל בצורה שלא מזלזלת בחברי הקבוצה שממנה מושא הפטיש הגיע, שלא הסכימו לקחת חלק בפטיש הזה.
שרשורים שדנים בפטישים מהסוג שמביע זלזול הם נפיצים. הם מספיק מטלטלים עבור אלו שבוחרים להיות בסשנים כאלו בהסכמתם, אז עבור אלו שלא, להיחשף לנושא יכול לגעת בנקודות מאוד כואבת ולכן חובה להתנסח בהם במשנה זהירות. לא מתוקף "תקינות פוליטית" אלא מתוקף רגישות לזולת.
כל אדם שהיה כותב שרשור דומה היה נכשל בלשונו ומצליח לגעת בטעות בנקודות כואבות של אנשים לא משנה איך היה מתנסח. אני לא מצפה ממנו לשלמות ולא חושבת במונחים של "מפחיד וואו רע" רק בגלל שהוא השתמש במילים מסוימות.
אבל אם זה פגע במישהו, גם אם הוא באמת לא התכוון לזה, אפשר להתנצל על כך שלא הובן כהלכה, לתת הבהרה בצורה יותר מנומסת.
את ההבהרה שלו הוא בחר לעשות תוך כדי תוקפנות כלפ מל(ק)ה, התגובה הראשונה שלו הייתה "יש לך בעיה עם בחירת המילים המתארות את טעמי האישי - או העדרו? ומה לעשות שאותי אשה שמנה ולא מטופחת דוחה ברמות?" ניסוח שהוא בהחלט יכל לחסוך, ולהסביר את עצמו אחרת על ההתחלה.
לאורך כל ניסיון "ההבהרה שהוא חושב אחרת" הוא ממשיך להתנצח באלו שהעירו לו על הניסוח במקום לקחת את ההערות שלהם לתשומת ליבו. את מל(ק)ה הוא מאשים בתחושותיה, לבכוח המוח הוא כותב "פיהוק, פיהוק ארוך ומתמשך, תתקדמי" ועל הדרך לא חסך הבעת בוז ודעות לא רלוונטיות לשרשור כלפי שמנים. זאת הסיבה שהדיון הזה הוסט לכיוון כזה.
rosewood
rosewood • 30 באפר׳ 2019
לא היתה מחלוקת שהוא יכול היה להתנסח אחרת. בשלב מסוים הוא התעייף מלהסביר את עצמו. ואני מבין אותו.
4X4​(אחר)
4X4​(אחר) • 30 באפר׳ 2019
"כשנמצאים בדף הבית של הכלוב, מעל הכותרת של ההודעות בפורום, יש אייקון של זכוכית מגדלת שאם לוחצים עליו ניתן לעשות חיפוש בפורום לפי מילות מפתח. "
לא מוצא את הזכוכית מגדלת. - זה דרך נייד או נייח?
שמעון רביזדה​(אחר)
שמעון רביזדה​(אחר) • 30 באפר׳ 2019
לבדוק נקודתית את המילה שמן לא מוכיח כלום, כי נשים כותבות הפוך - שהן מעוניינות בבחור חטוב או שרירי וכו׳.
זה אותו דבר רק על דרך החיוב.
ובנוסף רוב האזכורים לגבי מה נשים מחפשות זה בפרופיל האישי שלהן. לא בפורומים.
ArchAngel​(שולטת)
עשיתי עכשיו חיפוש על שתי המילים האלו, ותנחש מה? בכל זאת האיזכור נמוך ממספר הפעמים שמוזכרת המילה "שמנה".
עד כמה נמוך? אם אתה מחבר את סכום האיזכורים של שתי המילים יחדיו עדיין המילה "שמנה" לבדה מובילה בפער של 325 איזכורים.
וזה לפני שמסננים את הפעמים שהמילים נאמרו בקונטקסט של בחורה שמציינת איזה גבר היא מחפשת. יותר מדי פעמים השתמשו במילים הללו כאמצעי רטורי לגחך איתו על "הבקשות המוגזמות של נשים באתר".

בנוגע לפרופילים- לא ברור לי מה אתה מנסה להגיד בזה? קודם כל, אני כבר ציינתי שאני לא מנסה לטעון שלנשים אין צרכים פיזיים והעדפות שטחיות אלא שאני יוצאת נגד תופעת הביזוי הפומבי, שמגיעה ברוב המקרים מצד נשלטים, שחושבים שמותר להם לרמוס את מי שלא נראת להם.
זה ממש לא "אותו דבר רק דרך איזכור חיובי" כי איזכור חיובי זה בדיוק מה שמבדיל בין ציון העדפה אישית לבין התנסחות בצורה פוגענית.
שנית, הגיוני שאנשים ירשמו בפרופיל איזה אישה או גבר הם מחפשים, זה בדיוק המקום לזה. מה שלא לא הגיוני שהם ישתמשו בפורום להטלת רפש. יש הבדל מהותי בין לכתוב מה דעתך על מבנה גוף מסוים בפרופיל לבין הפורום- במרחב אישי כמו הפרופיל יש מטרה של סינון פניות אישיות, במרחב ציבורי יש הכרזה כלפי חברות הקהילה על חוסר לגיטימציה שלהן.
ובוא, זה לא שהנשלטים שכותבים את השרשורים האלו מתנסחים בצורה מנומסת ועדינה של "אני לא מתחבר לאישה שמנה" או "אני מעדיפה אישה חטובה" ופותחים איזה דיון משמעותי שמצדיק זאת.
מדובר בהצהרות מבזות, שמטרתן היא פשוט לגרום לנשים להרגיש רע עם עצמן. מדובר בנשלטים שמחליטים ללכלך על נשים שהחטא היחיד שלהן הוא שהן מעזות להתקיים בעולם השליטה מבלי שהן מגרות להם את הזין או כי, רחמנא ליצלן, העזו לדחות אותם והם רוצים שהן יצטערו על כך.

אם כל כמה שבועות היית רואה בדף הראשי של האתר שרשורפלצת של "כל הגברים פה שמנים ומכוערים! כל שולט הוא גבר דחוי עם זין קטן שאף בחורה לא נוגעת בו במציאות, מה הם עפים על עצמם?!" איך היית מרגיש?
אפילו אם אתה עומד באידיאל היופי אתה מקבל תחושה של גועל, של התקפה כלפי המגדר שלך, בטח כשזה הופך לנוהל כמעט ושגרתי.
לכל אותם אלו שמתפלאים "למה כמות השולטות כאן כל כך קטנה?!" - זה בדיוק בגלל היחס הזה. והוא לא מבריח רק "את השמנות המכוערות" מכאן, כן? הוא מבריח כל אישה שמגששת את דרכה בעולם הבדס"מ ונתקלת באווירה דוחה של זלזול.
זו באמת ציפייה כה מוגזמת שגברים בוגרים פשוט ימשיכו הלאה לאישה שהם כן נמשכים אליה במקום להתעכב על ללכלך על אלו שלא?

זאת תהיה התגובה האחרונה שלי בנושא הזה. סטינו לחלוטין מהרעיון המקורי של הפוסט.
שמעון רביזדה​(אחר)
לפני 4 שנים • 1 במאי 2019
אם כך המצב אז את לגמרי צודקת. אני לא מספיק מעורה פה כדי לדעת שיש ביזויים פומביים כל שני וחמישי בפורומים נגד נשים ע״י גברים דחויים..זה באמת ילדותי ולא לעניין.
בכל אופן מה שכתבתי לגבי הפרופילים זה כי מנוע החיפוש לא יכול לבדוק את התוכן שלהם אלא רק את תוכן הפורומים, ואם היתה אופציה כזו אני מאמין שהמצב היה מתאזן יותר.

אבל שוב, כמו שאמרת, לא קראתי את כל השירשור ולא הבנתי שהנקודה היא ביזוי פומבי.
israelislave
israelislave • 1 במאי 2019
1) מתברר שלחלק מהחברות בכלוב יש הרבה יותר מדי זמן פנוי

2) מתברר שאני ממש לא היחיד ש"חוטף" פוסטים

3) ע"פ חלק מנשות הכלוב לגברים מותר להגיד בפתיחות וכנות כל מה שהם חושבים - כל עוד זה במסגרת מה שאותן נשים מרשות להגיד ולחשוב.

4) להגיד על מישהו את האמת העובדתית זה לא שיימינג, זו אמירת אמת בוטה, כנראה לא נעימה לשומע, אבל עדין האמת, ולחלק מהאנשים האמת גדולה וחשובה מכל אג'נדה אחרת.

ArchAngel​(שולטת)

הדיון על פטיש מסויים, "אשה שמנה" לא הוזכר כמשהו רע בפני עצמו כשם שלא נקבתי בשמות ולפיכך לא פגעתי באף אחד חוץ מלהצית אצלך ומלקה ניצוץ, משהו בינך לבין עצמך בלי שום קשר לדיון. כדי להסביר את הטעון הבאתי את ג'וליה רוברטס כדוגמה.. מה עוד?

אשה שמנה ומוזנחת בעייני זה דבר דוחה. למה יש לך בעיה עם זה? אולי כי בעולם שלך שום אשה, בשום מצב, לא יכולה להיות דוחה?

טרחתי והסברתי את עצמי שוב, ולמרות זאת את ומלקה המשכתן בשלכן אז כן, נמאס להסביר שוב ושוב למי שלא רוצה להקשיב.

הגיע הזמן שאנשים יבינו שיש כאלה שלא מוכנים להכנע לתרבות התקינות הפוליטית ולטרור הפמיניסטי, אמשיך לומר ללא שמץ של הצטדקות את אשר על דעתי, בנימוס אלמנטרי ובצורה ברורה גם אם אמיס כמה סנו פלייקס בדרך.

איך היה עובר את שבט ביקורתך אילו הייתי מחליף אשה שמנה ומוזנחת עם אשה פמיניסטית ומוזנחת?

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך רביעי מאי 01, 2019 6:19 am, סך-הכל נערך פעם אחת
israelislave
israelislave • 1 במאי 2019
Boy Toy כתב/ה:
אם כך המצב אז את לגמרי צודקת. אני לא מספיק מעורה פה כדי לדעת שיש ביזויים פומביים כל שני וחמישי בפורומים נגד נשים ע״י גברים דחויים..זה באמת ילדותי ולא לעניין.
בכל אופן מה שכתבתי לגבי הפרופילים זה כי מנוע החיפוש לא יכול לבדוק את התוכן שלהם אלא רק את תוכן הפורומים, ואם היתה אופציה כזו אני מאמין שהמצב היה מתאזן יותר.

אבל שוב, כמו שאמרת, לא קראתי את כל השירשור ולא הבנתי שהנקודה היא ביזוי פומבי.

אודה לך אם תמצא במקורו של הפוסט הזה ביזוי פומבי כלשהו.