בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

חניקות

TheStrider​(סדיסט)
לפני 4 שנים • 22 במאי 2019
TheStrider​(סדיסט) • 22 במאי 2019
האדון כתב/ה:
משחק החיים, הליכה על הקצה, מי שלא מיומן בהחייאה רצוי שלא יעסוק במשחק שעל סף המוות (למי שלא מיומן)
התחושה אלוהית
הסכנה ברורה ומידית

גם מי שמיומן בהחייאה מומלץ שלא יעסוק בזה, הרי אם הגעת למצב בו החייאה נדרשת כנראה שמשהו יצא משליטה.
James Bondage​(מתחלף)
לפני 4 שנים • 24 במאי 2019
James Bondage​(מתחלף) • 24 במאי 2019
Zord20 כתב/ה:
מה בדיוק יש ללמוד על חניקות?
זו לא תורה מסיני פשוט תקראי כמה עמודים באינטרנט וזהו

שכחת את אמוג'י ה- "סרקזם".

בן דוד שלי רצה לשחות, כדי לצוף קבוע
למד שחייה בהתכתבות אצל מציל ידוע.
כשנכנס סוף סוף לים, תוך שניות הוא נעלם.
Red stormy
לפני 4 שנים • 27 במאי 2019
Red stormy • 27 במאי 2019
זה נראה לי פחות עומד בקטריון של ה"בטוח".
חניקות זה לא בטוח ויכול להיות מאוד מסוכן, מפגיעה בעצבים ועד מוות.
ArchAngel​(שולטת)
לפני 4 שנים • 27 במאי 2019
ArchAngel​(שולטת) • 27 במאי 2019
Dan_Kap כתב/ה:
מומלץ לחפש את התרגום של דולפינה למאמר "המציאות הרפואית של משחקי חניקה" מאת ג'יי וייסמן.

הוא מתפרנס כעד מומחה במשפטים של א/נשים שמואשמים בארה"ב בגרימת מוות עד רצח עקב משחקי חניקה.

מצאתי את המאמר אותו הזכיר Dan_Kap, לכל מי שמעוניין לקרוא:
https://thecage.co.il/magazine,273.html
TheFool
לפני 4 שנים • 28 במאי 2019
TheFool • 28 במאי 2019
אוקיי, המאמר הזה מחדש לי מצד אחד, מצד שני הוא מעלה לי שאלות של ספקנים...א' - 250 מתוך מליון זו כמות ממש ממש נמוכה. האם זה באמת פשוט אקראי או שזה קשור למצב שלהם? הוא אמר שאין דרך לחזות מצד אחד מצד שני זה נשמע לא סביר שזה לחלוטין אקראי בהקשרים האלה....והמאמר מציג את זה כאילו פשוט כל שני וחמישי זה קורה בלי שום דרך לחזות או לראות את זה מגיע.

דבר שני - הוא דיבר פה על אומנויות לחימה, וזה העלה לי עוד נקודה - בהרבה אומנויות לחימה משתמשים בחניקות, בזמן קרב, במטרה לנצח אותו מה שאומר שאתה הרבה פחות בהקשבה ליריב שלך מאשר שתהיה לפרטנר\ית במשחק. איך זה שזה לא עלה שם? יש תחרויות במלא תחומים ואני לא שמעתי על תחום שאוסר חניקות, כל עוד זה חלק מהדיסיפלינה.

האם, מעבר למאמר הזה - יש עוד מאמרים או מחקרים שמגבים אותו? הביבליוגרפיה שלו לא ממש מדברת על מאמרים דומים.

אני לא מנסה לסתור אותו, אני בבירור לא באותה רמה לא של ידע ולא של מחקר בתחום הספציפי...אבל זה העלה לי נורות אזהרה שכאלה ורציתי לבדוק אם יש פה מישהו שיודע להגיד עליהן משהו.
עוץ הגדול​(נשלט)
עוץ הגדול​(נשלט) • 28 במאי 2019
TheFool כתב/ה:
אוקיי, המאמר הזה מחדש לי מצד אחד, מצד שני הוא מעלה לי שאלות של ספקנים...א' - 250 מתוך מליון זו כמות ממש ממש נמוכה. האם זה באמת פשוט אקראי או שזה קשור למצב שלהם? הוא אמר שאין דרך לחזות מצד אחד מצד שני זה נשמע לא סביר שזה לחלוטין אקראי בהקשרים האלה....והמאמר מציג את זה כאילו פשוט כל שני וחמישי זה קורה בלי שום דרך לחזות או לראות את זה מגיע.

התרגום העברי מטעה: 1 למיליון איש נהרגים כתוצאה ממשחקי חניקה, ו-250 סה"כ נהרגו בארה"ב בשנת 1996, רובם ממשחקי סולו. לפי המשטרה המספרים גבוהים פי 4. יש לזכור מספר דברים: א. איננו יודעים כמה מבין אזרחי ארה"ב נוטלים חלק במשחקי חניקה; ב. סטטיסטיקה על כמות הפציעות ולא רק מקרי המוות הייתה עוזרת לנו לאמוד את היקף התופעה;

ייתכן ש-250 בשנה הוא מספר גבוה מאוד, בטח שמדובר בפטיש נדיר כל כך. אם ניקח את אוכ' ישראל, ותביאו לי סטטיסטיקה של 8 הרוגים בשנה כתוצאה ממשחקי חניקה, לדעתי זה המון.
TheFool
TheFool • 28 במאי 2019
1 למליון עושה את הנתון הזה אפילו יותר קטן ולא משמעותי. זניח לחלוטין, ואם הוא כולל מקרה מוות מחנק עצמי? זה בכלל סיפור אחר, כי שם אין את התופעה המוזרה שמדובר עליה במאמר של פרפור חדרים בשרשרת תגובות שכזו אלא פשוט שהאדם מאבד הכרה ולכן לא יכול לשלוט על אמצעי החנק יותר וממשיך לחנוק את עצמו גם אחרי איבוד הכרה - ומת מחוסר חמצן, לא מפרפור חדרים. הנתון שאמרת על 8 הרוגים בשנה מהמשחקים האלה בישראל הוא אכן משמעותי. אבל 250 בארה"ב זה עדיין זניח ונדיר, וכשרובם מקרי סולו אז זה לחלוטין לחלוטין לא קשור למה שמתואר במאמר ולא רלוונטי אליו. זה הופך את המספר הקטנטן הזה למשהו בסדר גודל של זכייה מבאסת בלוטו....

אני לא רוצה לזלזל במשהו שמדבר על סיכון חיים במשחקי מיטה. זה לא משהו שצריך לזלזל בו או לקחת בקלות. אבל עם הנתונים שאני רואה כרגע זה נשמע ממש לא אמין ולא משהו שאפשר להסתמך עליו או שצריך להזהר ממנו. יש עוד נתונים? כי אחרת גם יש מקרים מתועדים של אנשים שמתו מהתקף לב בגלל אורגזמה ולעשות סקס בכלל זה רעיון רע כי אולי נמות מזה....הייתי שמח לעוד מקורות מידע או מחקרים דומים שמאששים את זה, אם מישהו שמע על משהו.
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ}
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 28 במאי 2019
והנה שוב מגיעים אלו שמבלבלים ומתבלבלים בין ההסתברות להתרחשות סיכון לבין חומרת הסיכון אם הוא מתממש.

אני מאחל להם לא לשבת מול חוקרים במשטרה ומול קרובי משפחה של הנפטר/ת ולנסות להסביר להם שזה היה יותר בטוח מלחצות את הכביש...
TheFool
TheFool • 28 במאי 2019
טוב, יצאתי קצת אדיוט עם המשחק עם המספרים והבנתי את זה בדיעבד, גם קראתי מחדש את המאמר באנגלית ואת התגובה שלך...אבל החלק השני עדיין תקף. אם רוב המקרים הם ממשחקי סולו - מדובר על תופעה נפרדת לחלוטין מהתופעה המאיימת שהוא מדבר עליה. זה לא משהו שיכול לקרות עם פרטנר שיודע מה הוא עושה. הוא לא נתן שום נתון שמתייחס לכמה נפוצים מקרים כאלה - ובנוסף אני חוזר לנקודה של אומנויות הלחימה כי ככל שחשבתי על זה יותר זה עלה לי יותר.

הנסיון האישי שלי בנידון מגיע מהעולם הזה - ולהבדיל ממשחקי חניקות שהם עדיין בשולי החברה על אומנויות לחימה (לפחות בארצות מסוימות) נשפך הרבה מאוד כסף והמון מחקרים והרבה תחרויות עולמיות...והחניקות בעולם הזה מבוצעות עם פרטנר הרבה פחות מתחשב.....אף פעם לא ראיתי שאסרו על זה בתחרויות בתחומים הרלוונטיים, ובאימונים מעודדים אותך להתאמן על זה...ולא שמעתי מחקרים דומים.

אני מפספס משהו? ><