סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

פסיכולוג שלא מאמין בבדסמ

עכבר​(מתחלף){Yaara-g}
לפני 4 שנים • 6 ביוני 2019
עכבר​(מתחלף){Yaara-g} • 6 ביוני 2019
רגע, אתה הולך לתיקון במוסך או לטיפול נפשי? את הנפש לא מתקנים. מדברים, משתנים, גדלים. הוא לא פותח לך את מחסה המנוע ומחליף קרבורטור. בקיצור, הפסיכולוג שלך מקולקל. כמו שאמרה ורדה- תזרקי אותו!
המרכז למיניות אלט'
לפני 4 שנים • 6 ביוני 2019
המרכז למיניות אלט' • 6 ביוני 2019
כל מי שמעוניינים/ות בהפניה לטיפול אצל בעלי הכשרה פורמאלית או רוצים יעוץ ראשון מעובד סוציאלי מוזמנים/ות לפנות בדרכים המוצעות באתר
- https://altsex.org.il/%D7%A6%D7%95%D7%A8-%D7%A7%D7%A9%D7%A8/
israelislave
לפני 4 שנים • 7 ביוני 2019
israelislave • 7 ביוני 2019
מטא פיזי כתב/ה:
הפסיכולוג שלך מקובע ולא מעודכן, ספר לו למשל שהומוסקסואליות וטרנסג׳נדרים כבר לא מוגדרים כסטייה, ושכבר לא מאמינים שלקשור חולי נפש לקירות בשלשלאות באסיילומים ולהטביע אותם באמבטיות קרח יש אפקט חיובי לטיפול.
יש עדיין יותר מידי ניאנדרתלים במערכת בריאות הנפש.

זה שהם כבר לא מוגדרים כהפרעה (לא סטייה כפי שכתבת) מבלי לתת לשינוי הסבר מדעי מצביע על כל מה שקלוקל בלימודי "החברה"

מי שקצת מבין את ההרכב של אותו גוף ואותה וועדה שמכתיבה את הטון יודע שהיא נשלטת ומכתיבה אידאולוגיה פוליטית חברתית ולא ע"פ ממצאים מדעיים.

אף אחד בעולם לא יצליח לשכנע אותי שאדם שרוצה\צריך שיפגעו בו כדי לקבל מנת הנאה, כמו אדם שצריך לפגוע בשביל לקבל מנת הנאה - אינם לקויים במידה כזו או אחרת.

תפקידם של אנשי מקצוע, כמו האיש הנהדר ז"ל שעזר לי במסע הארוך לפרק את עצמי לחתיכות קטנות קטנות, לנקות את הרעלים ולבנות את הכל בחזרה, עם כוונונים קלים, כך שאוכל לחיות בשלום עם צדדים השליליים שלי ואדע לשלוט בהם טרם יובילו אותי , כמו בעבר, לדרך של הרס עצמי.
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
סלייב, אם משהו מוביל אותך להרס עצמי הוא מזיק לך, אבל זה לא אומר שזה נכון לכולם.

אתה חסיד גדול של מחקרים. אז קודם כל, יש מחקרים שמראים שבדסמ משפיע בצורה חיובית על אנשים שעוסקים בו.
שנית, אתה (לא בפעם הראשונה) מבכה שינויים שנעשים ללא מחקר. תמצא לי את המחקר שהכניס את הבדסמ לרשימת הפתולוגיות מהתחלה (רמז: אין מחקר כזה).

יש לך איזה מין הנחה שבשנים האחרונות נכנסה פוליטיקה למדע. אתה באמת מאמין, ככל הנראה, שפעם היה אחרת. לרוע המזל, ההבדל היחיד שאולי קיים (אולי) בין היום לאז, הוא שהיום יש הרבה יותר מחקר והגישה שלנו יותר רציונלית. פוליטיקה ניהלה את חיינו מאז ומעולם.
ככה יצא שהדת הכתיבה לעולם מה טוב ומה רע, לא שום ממצא מדעי. אז הדת החליטה שבדסמ זה רע (שזה הגיוני בעולם יהודי-נוצרי, שבו גם סקס רגיל הוא רע, אלא אם הוא למטרת התרבות) והורישה את ההחלטה הזאת למדע, שמעולם לא העמיד אותה לשום מבחן.
israelislave
דרקן ראהל

נחמד.

לא BDSM ספציפית, אלא כל עשיה\חשיבה\תפיסה שיכולה לפגוע בעצמך ו\או באחרים.

אנורקסיה ובולמיה, הפרעה, אבל לרצות שירביצו לך, יקללו אותך, ישפילו אותך, יסחטו אותך, ישברו אותך נפשית ו\או פיזית....... זה בסדר?

אם כבר הנחות הנה עוד אחת, אתה מניח שכל מה שנקרא "הפרעה" או "סטייה" זה דבר רע בעיקרו, וזהו שלא.... גם אם זה "לא הנורמה" עדין זה יכול להתקיים במינון מסוים מבלי להוות בעיה.

מעניין לעשות מחקר שמבקש לבדוק, האם נשלטים היו מעדיפים להיות "רגילים" או שרוצים להשאר נשלטים גם אילו יכלו אחרת.

אפשר לחיות סבבה עם "פעילות אבנורמאלית" וכל עוד אתה לא פוגע באחרים או בעצמך זה לא עניינו של אף אחד.

מתי מתחילה הבעיה שלי ושל אחרים שחושבים כמוני? כאשר אתה רוצה, בהתחלה לכאורה בטוב ואחר כך בכפיה, להכריח אותי לקבל שהאבנורמאלי שלך כן נורמלי .

אידאולוגיה פוליטית מנסה להחליף עובדות, מדעיות, סטטיסטיות, מחקרים, וכל זה בשם איזושהי תפיסת עולם על פיה החברה המערבית אשמה בכל הרע שבעולם ולכן צריך לפרק אותה ולבנות אותה מחדש, ומה מקום יותר טוב להתחיל בו מאשר פירוק ואיון התא המשפחתי ה י ח י ד שיכול לקיים את המשך האנושות כברירת מחדל?
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
אוקיי, תביא את המחקרים. תביא את הסטטיסטיקות. תוכיח לי, על אפי וחמתי, שיש מחקרים שמראים שבדסמ קשור לאבנורמאליות נפשית. (עדיף מהעשור האחרון, אבל נזרום. שיהיו ממתי שבא לך)
ותבדיל בין לא נורמלי ללא נורמטיבי.
אדם שהולך לבוש לאירוע נודיסטי לא מתאים לנורמה ולכן אינו נורמטיבי.
אדם שמסתובב ערום כי חייזרים שולחים לו מסרים דרך העור והוא חושב שהוא המשיח, אינו נורמלי (לפי ההגדרה, הוא אינו מבדיל בין מציאות לדמיון. זו ההגדרה כרגע).
אין שום דבר לא נורמלי, או אבנורמלי, בבדסמ. האם הוא נורמטיבי? לא. אז מה? זו לא סיבה לקרוא לו הפרעה או סטיה, מלבד במובן של סטייה סטטיסטית (במובן הזה אנשים בגובה 1.90 סוטים מהנורמה)

בקיצור, תביא את המחקרים
SUZANA​(שולטת){..........}
SUZANA​(שולטת){..........} • 7 ביוני 2019
לפי דעתי האישית בלבד ,
כמישהי שמטפלת באנשים ,כמו שיש אנשים שמאמינים ושומרים מצוות ,חילוניים ודתיים ,אשר גדלו בבית מסויים וקשה להם לקבל את החלק הזה שלך , לא צריך להפריע לך ,
יפה שהוא שיתף אותך בדעתו/ אמונתו ,
והיה כנה איתך.
לא חושבת שזה אמור להפריע בטיפול שלך עם הפסיכולוג ,לכל אדם יש "סודות " בחייו ובטוחה שגם לו יש תכונה באישיותו שלא מתיישבת עם ההגדרות של בן אנןש אחר.
כמטפלת בחולים מבינה שיש תכונות מסויימות שאינן נושקות לתכונות שלי ,אך מסתכלת על הבן אדם כאדם ובזכות שלו לחיות את חייו לפי אמונתו והשקפת עולמו.
מי אמר שהשקפותיי ואמונותיי או נטיות המין שלי טובות יותר מהאחר ?
כל בני האנוש שונים אחד מהשנייה ,
לכן אם הוא פסיכולוג מעולה תשאר אצלו ,
לא תוכל לחפש פסיכולוג עם התכונה הבדסמי"ת.

אגב אעפ"י שאני כאן וגיליתי שבני כנראה גם בתחום השליטה וקשה לי עם זה מאוד וזה הבן שלי ואני כזו ,אז תחשוב על אדם זר....

נקודה למחשבה...
מעריץ גאה​(נשלט)
מעריץ גאה​(נשלט) • 7 ביוני 2019
תגיד לו שאתה בדס"מי שלא מאמין בו כפסיכולוג לא משנה כמה הוא טוב והנה גילית שלא הוא עד כדי כך טוב.

אגב אני תמיד סברתי שההפרעה האמיתית היא לא בהכרח בסטיות עצמן כל עוד כמובן לא בניגוד לחוק וכל עוד בהסכמת שני צדדים עם הגיון בריא ורמת שפיות סבירה , אלא הבעיה בקבלה העצמית ובהפרעות אישיןת נפשיות של אנשים עצמם שבמקרה הם גם בבדס"מ, זה לא בהכרח שבגלל הבדס"מ הם נהיו עם הפרעות אישיות או שבגלל שהם עם הפרעות אישיות הם הלכו לבדס"מ אלא הם פשוט כאלה בטבעם , כפי שיש מופרעים הפשית באוכלוסיה בכלל .
הבדס"מ לעיתים מאזן ולעיתים אף עושה הפוך וגורם לנזק.

תנסה את דניאל וטלמן סקסולוג גם בתחום הסטיות .

בהצלחה
המרכז למיניות אלט'
המרכז למיניות אלט' • 7 ביוני 2019
מוזמנותים לקרוא עוד על הנושא של תיוג מיניות כסוטה כאן -

https://altsex.org.il/%D7%9E%D7%90%D7%9E%D7%A8%D7%99%D7%9D/altsexhistory/

ויש רשימת קריאה בסוף הטקסט, במיוחד מומלצים -

2. Giami, A. (2015). Between DSM and ICD: paraphilias and the transformation of sexual norms. Archives of sexual behavior, 44(5), 1127-1138.

Hébert, A., & Weaver, A. (2014). An examination of personality characteristics associated with BDSM orientations. The Canadian Journal of Human Sexuality, 23(2), 106-115.‏

Richters, J., De Visser, R. O., Rissel, C. E., Grulich, A. E., & Smith, A. M. (2008). Demographic and psychosocial features of participants in bondage and discipline,“sadomasochism” or dominance and submission (BDSM): Data from a national survey. The journal of sexual medicine, 5(7), 1660-1668.‏
israelislave
דרקן ראהל כתב/ה:
אוקיי, תביא את המחקרים. תביא את הסטטיסטיקות. תוכיח לי, על אפי וחמתי, שיש מחקרים שמראים שבדסמ קשור לאבנורמאליות נפשית. (עדיף מהעשור האחרון, אבל נזרום. שיהיו ממתי שבא לך)
ותבדיל בין לא נורמלי ללא נורמטיבי.
אדם שהולך לבוש לאירוע נודיסטי לא מתאים לנורמה ולכן אינו נורמטיבי.
אדם שמסתובב ערום כי חייזרים שולחים לו מסרים דרך העור והוא חושב שהוא המשיח, אינו נורמלי (לפי ההגדרה, הוא אינו מבדיל בין מציאות לדמיון. זו ההגדרה כרגע).
אין שום דבר לא נורמלי, או אבנורמלי, בבדסמ. האם הוא נורמטיבי? לא. אז מה? זו לא סיבה לקרוא לו הפרעה או סטיה, מלבד במובן של סטייה סטטיסטית (במובן הזה אנשים בגובה 1.90 סוטים מהנורמה)

בקיצור, תביא את המחקרים

אין לי שום צורך לשכנע אותך. אולי כי ברור לי מראש שאין סיכוי, זה די מוריד את החשק.

1) >כל< התנהגות או מחשבה שיש בה פגיעה עצמית מוגדרת כבעיה נפשית.

2) לבוש בחוף נודיסטים - לא נורמטיבי לסביב בה הוא נמצא, אבל לא קשור לעניין נפשי.

חוסר יכולת להבדיל בין מציאות לדמיון - בעיה נפשית.

למה אתה, אני מניח, מוכן לקבל שאנורקסיה - קרי אשה\גבר שמביטים במראה ולא אוהבים את מה שהם רואים למרות שמבחינה אובייקטיבית הם בסדר גמור - תוגדר כבעיה נפשית אבל אדם שמוצה הנאה מינית בחנק ארוטי - לעצמו או לאחרים, זה בסדר?