סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

דוקטור ג'קיל ומיסטר הייד?

תחת אש
לפני 4 שנים • 5 ביוני 2019
תחת אש • 5 ביוני 2019
1:1
מזל:טוב
petka11​(שולט)
לפני 4 שנים • 6 ביוני 2019
petka11​(שולט) • 6 ביוני 2019
יש לכל אחד התאמה מסוימת לחברה שבה הוא נמצא..
התנהגות מסוימת בעבודה, אחרת עם חברים, אחרת עם ההורים וכו.. והכל זה אתה.
פסיכו לוג​(שולט)
פסיכו לוג​(שולט) • 6 ביוני 2019
שאלה מעניינת. כאחד שעסק תמיד בתפקידים טיפוליים ובמתן שירות, חשבתי שזה שאני צריך להיות "נחמד" מבדיל בין הפרסונה שלי בחוץ לבין הפרסונה של השולט. אבל בשנים האחרונות התחלתי להבין שלא צריכה בכלל להיות הפרדה ובכל תפקיד אפשר להיות דמות מנהיגה ואסרטיבית שלוקחת החלטות ומכוונת עמיתים ולקוחות לרצונות שלה (שעומדים כמובן עם האינטרסים שלהם וטובתם)
שרקייה​(אחרת){G.A}

כמו כל דבר בחיים

שרקייה​(אחרת){G.A} • 6 ביוני 2019
זה אינדיוודואלי ומתשנה.
אבל שרקייה היא אני. לא חלק לא אלטר אגו לא אווטר.
אני. די אחת לאחת
Ollie​(נשלטת)
Ollie​(נשלטת) • 6 ביוני 2019
כשרק התחלתי, היה פער משמעותי.
אני האמיתית הייתי סופר דומיננטית ואסרטיבית, בכל מקום שהגעתי אליו והחל מהרגע הראשון.
אני הבדסמית הייתי סופר ביישנית ושקטה, לא הוצאתי מילה מהפה, לא בפגישות היכרות, לא בסשנים ולא במסיבות.
אהבתי את הדמות הבדסמית שלי, כי זו הפעם הראשונה שאנשים הכירו אותי כחמודה ועדינה, מישהי שצריך לגונן עליה ולא להתגונן מפניה.

עם הזמן שני הקצוות התקרבו מאוד זה לזה: במקומות חדשים, אני הוונילית הפכתי להיות קצת כמו אני הבדסמית, והרושם הראשוני שאני יוצרת בעולם הוונילי כיום הוא יותר ביישני ו"קטן" ממה שהיה בעבר.
מצד שני, אני הבדסמית התחלתי לצבור ביטחון - גם כי כיום יש לי חברים אמיתיים בעולם הזה, שאני יכולה להיות איתם עצמי, וגם כי הקשוח נטע בי ביטחון ויציבות שהיו חסרים לי בעולם הזה כשהייתי חדשה בו.

אז נראה לי שהיום אין פער גדול.
נסיכת הלילה​(שולטת)
נסיכת הלילה​(שולטת) • 6 ביוני 2019
למעט ניואנסים קטנים וטבעיים אני חושבת ש"הפרסונה" הכלובית שלי די תואמת את ההתנהלות והתנהגות שלי בחוץ. אחד האנשים שהכיר אותי יותר מקרוב כאן אמר לי לא מזמן "יאאאא את מדברת בדיוק כמו שאת כותבת" 😂
bondman​(נשלט){FLR}
לפני 4 שנים • 7 ביוני 2019
bondman​(נשלט){FLR} • 7 ביוני 2019
עם המלכה הונילית 95 אחוז הלימה.
עם שאר העולם. אין קשר.

אולי התאמה של 10 אחוז.
ArchAngel​(שולטת)
לפני 4 שנים • 8 ביוני 2019
ArchAngel​(שולטת) • 8 ביוני 2019
חשבתי כמה ימים על מענה לשאלה הזו.
באופן אינסטינקטיבי, רציתי לכתוב שאין הבדל בין הדמות הכלובית שלי לאני האמיתי, שהרי מעולם לא נסיתי להפריד בין השניים עד כדי שאפילו הניק שלי הוא משמעות שמי האמיתי. אבל אז קראתי את שאר התגובות והבנתי שיש זוויות נוספות לענות על השאלה הזו דרכן:

האם אנשים תופסים אותי בצורה שונה מכפי שהתכוונתי אליה?
היו אנשים שאמרו שאין ממש הבדל מהותי, היו אנשים שאמרו לי שאני ממש חמודה "ולא הולמת את הפנטזיות" שתיארתי, למרות שמעולם לא התאפיינתי בפנטזיות שמתארות רמיסה כוחנית כלשהי. כנראה, שכפי שתיאר זאלופון, הפורמט הזה של הכלוב מאפשר להיבטים מסויימים בי לקבל יותר דגש מאשר אחרים ואולי זה יוצר מצג של דמות שהיא בעיקר שולטת מאשר כל המכלול שאני כאדם, ונוח לאנשים להשליך על זה את הציפיות שלהם שלא בהכרח מאפיינות אותי במציאות.
במציאות אני באמת אדם דיי חמוד ולא מאיים, גם הפנים שלי נראות ממש עדינות ולא "קשוחות" ויש אנשים שמקבלים מזה דיסוננס, כי זה מסוג הדברים שלא עולים בבלוג שלי כשאני כותבת ויש אנשים מסוימים שקל להם להגיע למסקנה שאם אני בהכרח אוהבת/מבטא בצורה X אז אני אמורה להיות גם Y.

האם אני מתנהגת בהתאם לבדס"מיות שלי ביום-יום?
מעולם לא נסיתי להסתיר את הבדס"מ שלי מהעולם הונילי, אני מחוץ לארון איתו מגיל צעיר מאוד.
הבדס"מ שלי מתאפיין ב- gender role reversal, וגם ביום-יום שלי (ועוד הרבה לפני שהייתי מודעת לבדס"מ) אני מתנהגת בצורה שמתפרשת גברית, בהתנהגות, בלבוש, בתחביבים וכו', אם כי גם יש בי מאפיינים נשיים על אף זאת.
הבדס"מ שלי מאוד אוהב להיות מעצים עבור הצד השני, אני אוהבת להשתמש בכוח וידע בשביל להוביל את הצד השני למקום הכי טוב שאני יכולה לעבורו, וגם במציאות אני לומדת במקצוע טיפולי ועוסקת בכל הקשור להדרכה.
יש גם "הבדלים" כי אני אדם דיי שקט (אך אסרטיבי), אני לא מחפשת לבלוט ולהפגין איזו דומיננטיות על הסביבה שלי למעט במקרים שקרובים לליבי (ויש מספיק מהם) או שיש צורך לפעול בהם כך מתוקף הסיטואציה, אני גם לא מחפשת לכבוש ודברים כאלו אלא פשוט להתחבר למי שמתאים לי וזהו.
בנוסף לזה, יש הפרעת חרדה (שהופיעה שנים רבות אחרי הבדס"מ שלי), שגורמת לי לפעמים לא להרגיש לא בשליטה, אבל כמובן שאני מתפקדת כלפי חוץ ואיש בחיים לא ידע, מה שמעיד דווקא על שליטה רבה פשוט על hardcore mode שמתישה לפעמים (וגם כאן, עם השנים יש דברים כבר מזמן לא hardcore בשבילי).
מה שמעניין, שמצבי החרדה שלי נובעים דווקא כשאני לא במצב של שליטה על משהו, כשאני מקבלת שליטה על מצב מסוים או על אדם מסוים (לא בהכרח בצורה בדס"מית), אז אני דווקא הכי רגועה בעולם. אני יותר טוב בלעזור ולהוביל מאשר להיעזר ולהיות מובלת, זאת בדיוק הסיבה שאני גם עושה מזה קריירה כאשת טיפול עתידית ומשלבת מזה חלקים גם בבדס"מ שלי.

כפי שגייגר ציינה, אני יכולה להעיד שמי שמכיר אותי לעומק, יכול להראות שלא מדובר באמת בסתירות כלשהן אלא בגוונים שונים של האדם שאני שמסתדרים ביחד היטב, רק שלוקח זמן בשביל להבין מי אני בשביל לראות את זה icon_smile.gif
מקסימום​(שולט)
לפני 4 שנים • 8 ביוני 2019
מקסימום​(שולט) • 8 ביוני 2019
הדבר היחיד פה שהוא לא אני זה הניק.
כל היתר - חלק ממני. חלק מכיוון שאני לא דמות חד מימדית ופה לא באים לידי ביטוי כל הצדדים שבי (דר׳ ג׳קיל ומיסטר הייד) אלא רק תמצית קטנה.
היד
לפני 4 שנים • 9 ביוני 2019
היד • 9 ביוני 2019
לגמרי לא. אני מרשה לעצמי פה דברים שאני לא מרשה בחיים. ברור שזה חלק ממני אבל אני לא מתנהג ככה בחיים. בהחלט ד"ר ג'קל ומר הייד icon_smile.gif
מעניין מה אלו שמכירים אותי חושבים עלי בהקשר הזה.