בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

ומה אם בדסם זה הרגל מחורבן?

Bagel
לפני 4 שנים • 19 ביוני 2019
Bagel • 19 ביוני 2019
דרקן ראהל כתב/ה:
אוקיי - הצלחתי לכתוב את אותו טיעון הפוך. נשמע הגיוני בדיוק באותה מידה. ועדיין לא הבנתי למה כתבת את זה, לא מבין מה המסקנה או לאן זה אמור להוביל.

זאת תגובה לג׳יימס, אני פשוט לא חזק בציטוטים, וזאת היתה אמירה צינית לחלוטין אבל גם עם חוש-הומור ושנאמרה ברוח טובה. פשוט ג׳יימס יוצא נגד קביעות אבסולוטיות שלדעתו הן לחלוטין ערכיות אבל הוא לא שם לב איך הוא כופה את האבסולוטיות המדעית שלו על הדיון, ובמיוחד הנטיה לטעון שאין שום קשר בין A ל B אלא אם כן הדבר מוכח מעל לכל ספק. מול עמדה פילוסופית טוטאלית שכזו אני חושב שהעולם הוא מקום בלי שום ערך פסיכולוגי סוציולוגי.
ניצי המלכה המתוקה

Re: ומה אם בדסם זה הרגל מחורבן?

ניצי המלכה המתוקה • 19 ביוני 2019
Kitty frank כתב/ה:
כמו עישון, כמו לנטור טינה, כמו לאכול דברים משמינים, כמו להדחיק את הכלים בכיור. משהו לא משהו שאנחנו עושים אבל שווה לנו את זה-כנראה- כי אין לנו כוח להתנגד לדחף.

מכול קריאות ה”אנחנו נורמליים” ו”בדסם זה ממש אחלה” נשכח בעיני הלגיטימיות של טענות השמרניים רק כי הם אנשים לא כיפים. אנחנו מתרגלים שוב ושוב אלימות וחוסר כבוד לבני אדם והלקאה עצמית, אולי אין בזה הרבה גאווה?

בלת"ק

אני חושבת שהעלית נקודה מעולה. תהייה שאני מעלה בפני עצמי מידי פעם. לצערי בדסם הפך להיות "תחביב" של לא מעט אנשים מאותגרים מהרבה בחינות - חברתית בעיקר, כך שטענות השמרנים אינן נשענות על אוויר. יחד עם זאת הייתי רוצה להאמין שאם יותר אנשים שמרנים היו מאפשרים לעצמם להיכנס לתחום, האיזון היה לטובת ה"נורמליים".

יש הרבה לדון בשאלה. אבל אני לא אוהבת לכתוב הרבה בפורומים. אני הולכת להזדיין icon_smile.gif לילה טוב
Netrunner​(נשלט)

לפני שמסתיימת הפארטייה

Netrunner​(נשלט) • 19 ביוני 2019
תקציר למי שלא קרא את התגובות

עוץ הגדול​(נשלט)
עוץ הגדול​(נשלט) • 19 ביוני 2019
James Bondage כתב/ה:
עוץ הגדול כתב/ה:
אינני עוסק בשאלה כיצד ניתן לבנות זוגיות בריאה אלא משרטט את נקודת הפתיחה התובענית של כל נשלט שמחליט לעסוק בבדס"מ. להלן כמה ממאפייני הבדס"מ שעשויים לגרום לקריסת מערכות:

אין ספק שהנקודות שציינת מאוד מקשות על קיום מערכת יחסים בריאה.

יש ספק, אצלי, לאיזה אחוז מהאוכלוסיה הן רלוונטיות - לדוגמא אוכלוסיית המבקרים פה באתר, ובפרט הנשלטים למרות שהנקודות שציינת מתארות גם את הקשיים בצד השולט (ישירות או שהמשלים שלהן הוא קושי של הצד השולט). אתה כותב מהחוויה האישית שלך, אני מניח, ואני לא מזלזל בה בשום צורה.

אני מכיר אי אלו מערכות בדסמיות - חלקן עברו את ה- 10 שנים - שאף לא אחת מהנקודות הללו מתקיימת בהן; ולמעשה, אני לא מכיר מערכת שנקודות מאין אלו התקיימו בהן שהחזיקו מעמד יותר משנה (ובקושי כמה חודשים). אני מתייחס לא רק למערכת "שולטת-נשלט" כמו שכתבת, אלא גם למערכת "שולט-נשלטת", שלמיטב הבנתי אותן נקודות רלוונטיות גם אליה.

יש לי שאלה אישית, תרגיש חופשי להתעלם: כמה מערכות יחסים עם שולטת היו לך שמתאימות לתיאור שלך? (לא סשן בודד או סטוץ, משהו שגם אתה וגם היא תפשתם כמערכת יחסים) וכמה לא? כנ"ל לגבי ההיכרות שלך עם מערכות כאלה אצל אנשים אחרים? אני מנסה להבין, ואתה לא צריך לענות לי על השאלה אבל אתה כן צריך לדעתי לענות לעצמך, האם התפישה שלך מעוגנת במציאות ויש לך מספיק דוגמאות להסיק מהן מסקנות.

כל המערכות שאני מכיר אישית שנמשכות לאורך זמן מוגבלות לזמנים מוגדרים היטב ו/או לחדר המיטות (במובן הרחב: פרטיות הספה בסלון או כסא המטבח וכן הדנג'ן הם לצורך העניין חלק מחדר המיטות) - ויותר מזה, יוצאות לפסק זמן כאשר החיים מכתיבים (כשמגיעים ילדים, הורים מבוגרים שצריך לעזור להם, וכו'). ומצד שני אני מכיר שני מקרים של נשלטות שזרקו את הדום שלהן על רקע זה שהתערב להן בחיים יותר ממה שהתאים להן. אני בטוח שיש גם מערכות כאלה שאינן מוגבלות לחדר המיטות המורחב ונמשכות לאורך זמן, אבל אני לא יודע להסיק לגביהן דבר - למעט זה שסטטיסטית, הן כנראה נדירות, לפחות במדגם שלי.

אין ספק, חייו של הנשלט הטוטאלי קשים - אבל זו תכונה של הטוטאליות שהבדסם במקרה זה רק בוחר עבורה את הקשיים הספציפיים. כנ"ל שולט, שולטת, מוזיקאי או לצורך העניין ביולוג. גם מערכות יחסים וניליות לחלוטין חולות באסימטריה שבהן צד אחד מצפה לחיזור אינטנסיבי וספציפי מהצד השני -- שתפישתו שונה והוא סובל מלחץ הציפיות - אבל התרשמותי מהדוגמאות שאני מכיר היא שזה לא מתאר את רוב המערכות הוניליות, וגם לא את הבדסמיות.

אפשר לטעון, ויש שעושים זאת, שמערכת שמוגבלת ל"חדר המיטות במובן הרחב" היא לא בדסמית אלא סתם משחק. אז, אני מודה ומתוודה מראש: מבחינתי, ומבחינת החוק בעולם המערבי, בדסם הוא משחק. אין אדם נחות ואין אדם נעלה. יש מפגש של צרכים והנאות. לפעמים תואם יותר ולפעמים פחות.

ושוב אני מדגיש, אני לא מזלזל בקשיים של אף אחד, יש מי שהצרכים הבדסמיים שלו הם פרדוקסליים ושאינם ניתנים למימוש, וזה גורם לו סבל; יש מי שזו התמכרות עבורו שפוגעת ביכולתו לקיים את החיים שהוא רוצה לקיים. אבל יש גם כאלה שלא.

* כל המערכות שאני מכיר מספיק טוב בשביל להסיק מהן משהו הן הטרו, אני מניח שזה נכון גם לאלו שלא.

ובהקשר רפרנסים: https://metro.co.uk/2019/03/22/people-bsdm-better-sex-lives-8984744/ מפנה לשלושה מחקרים, ספציפית לגבי זה שמוזכר בהרחבה (שפורסם השנה) המסקנות, עד כמה שאני מבין אותן (קראו בעצמכם ותקנו אותי בבקשה אם אני טועה https://www.jsm.jsexmed.org/article/S1743-6095(19)30002-5/fulltext , דרוש מינוי למאמר המלא, שלא קראתי)

א. המשתתפים במחקר לא מרגישים לחץ/מתח
ב. נשלטים/נשלטות זהים סטטיסטית לאוכלוסיה הכללית במדדים של סיפוק ודאגות לגבי מיניות
ג. שולטים/שולטות ומתחלפים/מתחלפות מדווחים על סיפוק גבוה יותר ופחות דאגות לגבי מיניות מאשר האוכלוסיה הכללית והנשלטים/נשלטות.
ד. התפקיד (שולט/נשלט/מתחלף) הוא המשתנה היחיד שנמצא מתאם בינו לבין סיפוק מיני, והשפעתו בינונית (כלומר, לא זניחה אבל לא קרובה להיות מוחלטת)
ה. (סיכום שלי) נובע מ- א+ב+ג+ד היא שבממוצע בדסמים מסופקים יותר ודואגים פחות, ולא נמצאה תת-קבוצה שבה הם מסופקים פחות או דואגים יותר.

השלכות קליניות של המחקר: התוצאות עשויות לעזור להקטין את הסטיגמה לגבי בדסם בקרב אוכלוסית המטפלים.

מגבלות: אי אפשר לטעון שהמדגם מייצג.

(מה שלא כתוב, אבל צריך לזכור): מדובר בקשר תיאורי, לא בקשר סיבתי. אי אפשר להסיק מזה שהבדסם הוא הסיבה לסיפוק, או שהסיפוק הוא הסיבה לבדסם, או שום דבר דומה. מה שהמחקר מוצא הוא שבדסם (ספציפית, צד שכולל שליטה) מופיע לעיתים קרובות יותר עם סיפוק מאשר באוכלוסיה הכללית, ותו לא.

הלינק ממטרו מפנה לשני מקורות נוספים: https://www.psychologytoday.com/gb/blog/standard-deviations/201702/50-shades-happier-the-truth-about-bdsm-participants ו- https://www.verywellmind.com/the-health-benefits-of-bdsm-2979720 ; אני יכול לחסוך לכם קצת לגבי מהימנות: מטרו הוא חינמון בריטי (בסגנון "ישראל היום"), psychology today הוא בנושא פסיכולוגיה אבל מיועד לקהל הרחב. jsexmed הוא ג'ורנל מחקרי מכובד בנושא טיפול מיני - יתכן שהנחשב ביותר (אני לא מהתחום).

תודה רבה על ההודעה ג'יימס.
תחילה אני מבקש להימנע מלייחס להודעה שלי פן אישי - ההערה על חוויה אישית מיותרת (אף על פי שדבריך לא נכתבו בכוונה רעה). קראתי מה שכתבת וברור לי שלא הבנת את הפוסט שלי. אתה מדבר איתי על מה קורה בהמשך ואני על הבסיס. כל מה שכתבתי קיים "מלכתחילה": רצייה (סעיף 1), קושי לזהות מצבי ניצול (סעיף 2), ענייני בטיחות (סעיף 3), מבנה נרטיבי משתנה (סעיף 4) וטשטוש גבולות (סעיף 5). אלה מצבים, התלבטויות, קשיים רגשיים ודילמות שעל הנשלט להתמודד ולפתור והם קיימים ברגע שהוא נכנס לעולם השליטה. כיצד ניתן לומר ששלושת הסעיפים הראשונים, למשל, לא קיימים. באמת אתה רוצה לומר לי שאין דילמות לגבי ענייני בטיחות, גבולות? אין לחץ לרצות בעוצמה כזאת או אחרת? כל הדברים האלה לא קיימים בתחילת כל קשר בדסמ"י? הם שם, רק צורת ההתמודדות תלויה במבנה הנפשי והאישיות של האדם.

מה עושה אדם לאחר מכן זו כבר שאלה אחרת אז אינני מבין מה הטעם בכל הדוגמאות שלך. ואם כבר הדוגמאות שהבאת רק מחזקות את התיזה שלי כי הזוגות שהחזיקו מעמד הם אלה שלא ויתרו על הונילי ביחסים (שוב בדסמ בהגדרה זה פרקטיקות מיניות). בשביל לחקור כיצד לבנות זוגיות בריאה צריך לראיין נשלטים ונשלטות ולהתבסס על הסעיפים שהבאתי.

אני מקווה שברור לכולם שלא דיברתי על בדס"מ והעוסקים בו כפתולוגיה אלא התמקדתי בעומס על הנשלט בלבד.

* כתבתי את הכל בפלאפון אז בבקשה להיות עדינים לגבי בעיות ניסוח.

וכמעט קראתי את המחקרים שהביא דרקן (תודה), הראשון ברמה נמוכה מאוד, הרבה בעיות מתודולוגיות, לא בודק קשר אלא רק ממוצעים. במילים אחרות הוא לא עונה על השאלה מה יותר בריא. הדגימה של הלא-בדס"מים הם בכלל ממחקר אחר ויש הבדלים גדולים בין כמות המשתתפים בכל קטגוריה (משהו 100 + לטובת הלא בדס"מים).
ובכל מקרה, הממוצעים ב-2 מ-3 בקטגוריות הם לטובת הונילים (ככל שמספר הנבדקים עולה לממוצע יש נטייה לרדת). סהכ מחקר ברמה נמוכה. יש הרגשה של הסתרת ממצאים מסוימים. המאמר, מודה לא התעמקתי, אבל אין ספק שהוא ברמה גבוהה ומרתק . אך גם הוא, ככל שאני זוכר, לא ערך השוואה בין ונילים לבדסמים. בנוסף, אוכ' המחקר שלו הם אנשים שהשתתפו במסיבה פרטית כך שהמדגם הומוגני ומייצג את ה"אליטה" של עולם השליטה. המחקר בדק רגשות אחרי ולפני אקט מיני בדסמי, מרתק, אך לא ברור לי איך זה קשור למסקנה שלי.
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
Bagel כתב/ה:
בעצם אפשר לטעון שבדסמ זה בדיוק אבל בדיוק כמו ווניל. מי אמר שלחטוף מכות זה שונה מהותית מנשיקה צרפתית? והרצון שידרכו עליך הוא בעצם כמו ללטף שדיים. בכלל, גם יחסי מין ווניליים הם בכלל לא מין, מה ההבדל בין חדירה לבין מציצת סוכריה. וגם הסוכריה, מי אמר שסוכר לא בריא? מה ההבדל בין תפוח אדמה לסוכריה? גם העמילן של התפ״א הופך לסוכר.

בניתוח מדעי מדויק, בלי כל מיני ״נראה לי״ או ״מנסיוני האישי״, אין בכלל דבר כזה לא-בריא וגם מצוקות נפשיות אינן קיימות אלא במוחם של אנשים.

ובכל אופן, אני מרגיש שהדיון הזה היה אחלה. ומקווה גם שפותחת הדיון לא נפגעה מזה שחטפנו לנו אותו

בעצם אפשר לטעון שווניל זה בדיוק כמו בדסמ. מי אמר שנשיקה צרפתית זה שונה מהותית מלחטוף מכות? והרצון ללטף שדיים הוא בעצם רצון שידרכו עליך. בכלל, כל התנהגות היא מין, כי מה ההבדל בין מציצת סוכריה לחדירה? (פרויד?) וגם הסוכריה, הרי סוכר זה לא בריא, וגם תפוחי אדמה, כי העמילן הופך לסוכר.
בניתוח מדעי מדויק אין בכלל דבר כזה לא בריא, וגם רווחה נפשית קיימת רק במוחם של אנשים.

אוקיי - הצלחתי לכתוב את אותו טיעון הפוך. נשמע הגיוני בדיוק באותה מידה. ועדיין לא הבנתי למה כתבת את זה, לא מבין מה המסקנה או לאן זה אמור להוביל.
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
israelislave כתב/ה:
https://www.betipulnet.co.il/particles/%D7%94%D7%90%D7%99%D7%A9%D7%99%D7%95%D7%AA_%D7%94%D7%9E%D7%96%D7%95%D7%9B%D7%99%D7%A1%D7%98%D7%99%D7%AA_%D7%A1%D7%99%D7%9B%D7%95%D7%9D_%D7%A4%D7%A8%D7%A7_%D7%9E%D7%A1%D7%A4%D7%A8%D7%94_%D7%A9%D7%9C_%D7%93%D7%A8_%D7%A0%D7%A0%D7%A1%D7%99_%D7%9E%D7%A7%D7%95%D7%95%D7%99%D7%9C%D7%99%D7%90%D7%9E%D7%A1

מזוכיזם – Sexual Masochism Disorder

קריטריונים לאבחון 302.83 (F65.51)

עוררות מינית עזה חוזרת כתוצאה מהמעשה של להיות מושפל, מוכה, קשור או התנהגויות אחרות שגורמות לסבל, שבאות לידי ביטוי בפנטזיות, דחפים או התנהגויות, על פני תקופה של 6 חודשים לפחות.
הפנטזיות, הדחפים המיניים או התנהגויות גורמות למצוקה קלינית משמעותית או לפגיעה בתפקוד החברתי, תעסוקתי או בתחומים אחרים חשובים של תפקוד.

גורמים למצוקה קלינית משמעותית או פגיעה בתפקוד חברתי, תעסוקתי או בתחומים חשובים אחרים.
אין מצוקה או פגיעה? אין אבחנה. אין הפרעה מזוכיסטית
יש מצוקה או פגיעה? יש אבחנה. יש הפרעה מזוכיסטית

לא כולנו במצוקה או עם תפקוד לקוי. אם הכל סבבה - סבבה. אם הכל לא סבבה - לא סבבה.
מה לא ברור?
Bagel
Bagel • 19 ביוני 2019
בעצם אפשר לטעון שבדסמ זה בדיוק אבל בדיוק כמו ווניל. מי אמר שלחטוף מכות זה שונה מהותית מנשיקה צרפתית? והרצון שידרכו עליך הוא בעצם כמו ללטף שדיים. בכלל, גם יחסי מין ווניליים הם בכלל לא מין, מה ההבדל בין חדירה לבין מציצת סוכריה. וגם הסוכריה, מי אמר שסוכר לא בריא? מה ההבדל בין תפוח אדמה לסוכריה? גם העמילן של התפ״א הופך לסוכר.

בניתוח מדעי מדויק, בלי כל מיני ״נראה לי״ או ״מנסיוני האישי״, אין בכלל דבר כזה לא-בריא וגם מצוקות נפשיות אינן קיימות אלא במוחם של אנשים.

ובכל אופן, אני מרגיש שהדיון הזה היה אחלה. ומקווה גם שפותחת הדיון לא נפגעה מזה שחטפנו לנו אותו
הוא​(שולט)
הוא​(שולט) • 19 ביוני 2019
"לסיכום, לא נכון להתעלם מכך שזוגיות ונילית בריאה יותר מאשר זוגיות בדסמית. אנשים רבים נעדרים את היכולת הנפשית או האישיות להתמודד עם המורכבות של יחסי שליטה ולכן עליהם למצוא דרך אחרת בריאה יותר לקיים זוגיות. יחסי שליטה לא יכולים לבוא על חשבון רגש, תקשורת וכבוד הדדי ואסור שיהיו המרכז. קל וחומר שמדובר בפרקטיקות שהן קודם כל מיניות. "

אני קורא ותוהה על סמך מה זה מבוסס.
נתחיל מ"בריאה" איך לפי אילו קריטריונים בריאה כמו חסה כמו ספורט? בריאה למי? שזה יותר מהותי. האם מי שמממש את צרכיו המיניים חולה יותר ממי שמדחיק אותם כי זה לא נורמטיבי?

אנשים רבים? כמה זה רבים? מכיר אותם?icon_smile.gif נעדרי יכולת ? למצוא דרך אחרת בריאה אולי להפעיל WAYS?
מי קבע שאין רגש בבדסמ ? או שיחסי שליטה הם ישות כלשהי מנותקת מכל מה שציינת ומעמידים אותה במרכז כמו שולחן קפה נניח או ואזה? אסור להעמיד
הרי מדובר ב"יחסים" וככאלה יש דינמיקה של רגש כבוד תקשורת. כי במובן הזה לפחות כמו בנוספים, לתפיסתי אין הבדל בין יחסי שליטה לוניל.
ומי קבע שהם חייבים להיות מיניים?
israelislave
israelislave • 19 ביוני 2019
https://www.betipulnet.co.il/particles/%D7%94%D7%90%D7%99%D7%A9%D7%99%D7%95%D7%AA_%D7%94%D7%9E%D7%96%D7%95%D7%9B%D7%99%D7%A1%D7%98%D7%99%D7%AA_%D7%A1%D7%99%D7%9B%D7%95%D7%9D_%D7%A4%D7%A8%D7%A7_%D7%9E%D7%A1%D7%A4%D7%A8%D7%94_%D7%A9%D7%9C_%D7%93%D7%A8_%D7%A0%D7%A0%D7%A1%D7%99_%D7%9E%D7%A7%D7%95%D7%95%D7%99%D7%9C%D7%99%D7%90%D7%9E%D7%A1

מזוכיזם – Sexual Masochism Disorder

קריטריונים לאבחון 302.83 (F65.51)

עוררות מינית עזה חוזרת כתוצאה מהמעשה של להיות מושפל, מוכה, קשור או התנהגויות אחרות שגורמות לסבל, שבאות לידי ביטוי בפנטזיות, דחפים או התנהגויות, על פני תקופה של 6 חודשים לפחות.
הפנטזיות, הדחפים המיניים או התנהגויות גורמות למצוקה קלינית משמעותית או לפגיעה בתפקוד החברתי, תעסוקתי או בתחומים אחרים חשובים של תפקוד.
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
[quote="israelislave"][quote="דרקן ראהל"][quote="israelislave"]
דרקן ראהל כתב/ה:

מספר גדול מאד של הפרעות נפשיות בהן מי שלוקה בהן כלל אינו מודע לסבל שהוא חווה, כמו טיפשות או מוות, הסביבה היא זו שסובלת.

אם אתה חותך את עצמך, מרעיב את עצמך, שותה נוזלי גוף של אחרים, פוגע בעצמך במיני דרכים וצורות או נזקק לכך שאחרים יעשו לך את זה, יש לך בעיה חמורה מאד. נפשית.

לא צריך שיקראו לזה BDSM, אפשר לפרק כל גורם וגורם ולמצא אותם ב DSM

שאלת אותי איך לרצות כאב והשפלה זה לא מחלת נפש.
הסברתי.
אז החלפת מכאב והשפלה לחתכים, הרעבה עצמית ופגיעה עצמית. שינית את הטענה שלך אז תחזור לניסוח המקורי שלך, כאב והשפלה, ותקרא שוב את התשובה שלי.
ומה שהכי מצחיק - הdsm מסכים איתך. ההתנהגויות שאתה מתאר גורמות סבל ויובילו לאבחנה. זה כל הרעיון.

לא כל מזוכיסט מרעיב את עצמו. לא כל מזוכיסט מאבד את חסכונותיו. לא כל מזוכיסט שותה נוזלי גוף (אגב, לא מזיק במידות קטנות). לא כל מזוכיסט חותך את עצמו.

מזוכיסט שמגיע לקיצונות כזו יאובחן עם הפרעה ויקבל טיפול. גם בלי שום אבחון, הוא יקבל עזרה, אם רק יבקש.

אבל, אבל, אבל - הוא לא כולם. הוא גם לא הרוב. הרוב מצליחים להתנהל עם המזוכיזם ללא הפגיעה הזו.

אז פעם אחרונה. מזוכיזם אינו הפרעה באופן אוטומטי. אדם יכול לקבל סיפוק מיני מאקטים מזוכיסטיים ועדיין להיות בריא לגמרי.
ישנם אנשים שסובלים מהפרעה מזוכיסטית. אלה אנשים שהמזוכיזם הורס להם את החיים. הם קיימים בהחלט, גם אם הם לא הרוב. וחשוב שהם ידעו שיש מי שיכול לעזור. חשוב שידעו שהבעיה שלהם מוכרת, שהיא אינה ייחודית להם. הם לא "דפוקים" או "פסיכים", יש להם משהו שמפריע, הפרעה (ולא מופרע במובן הסלנגי), לחיים תקינים. ויש אפשרות לעזור, רק תפנו.

אני מבקש ממך, אל תקרא לכל המזוכיסטים חולי נפש. זה הכל.

לא כדי שאני ארגיש שאני בריא ומישהו אחר לא. לא כדי שנבדיל בין טובים ורעים. לא כדי שנדע מי חזק ומי חלש.

כדי שצעיר עם פנטזיות לא יחשוב, בלי שום סיבה, שהוא פסיכי. הרי הוא כבר חושב שהוא פסיכי. כבר יש לו פנטזיות שהוא מבין שאסור לו לגלות, ושמפחיד לנסות לממש. הוא כבר מבין שהוא שונה, ושונה זה רע.
כדי שאותו צעיר, כשהוא מגיע לפה, ישמע "אתה לא פסיכי. הפנטזיות שלך לא מפחידות אותנו, יש לנו פנטזיות דומות. נכון שאתה שונה, אבל אתה ממש לא לבד. בוא נעזור לך ללמוד איך עושים את זה". זהו. זו המטרה.
ואם אותו צעיר יגיד "גם זה שאני חותך את עצמי זה סבבה"? נגיד לו לעצור רגע, לשאול את עצמו מה קורה, להציע עזרה. כי פה כנראה נחצה גבול, ויש סיבה אמיתית לדאגה.

אז, בבקשה, אל תקרא לכל המזוכיסטים חולי נפש. זה הכל