צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

סקר - למה אתן מקשיבות

Agate
לפני 4 שנים • 17 ביוני 2019
Agate • 17 ביוני 2019
כשאת חשובה לו והוא רוצה לרצות אותך אז הוא יגיד אבל בפועל יהיה לו קשה לבצע, כי אין רצון למעשים עצמם.
תקשיבי למילים ואל תנסי לקרוא בין השורות (כי שם זו הפרשנות שלך וממש לא הכוונה שלו), ושוב תיאום ציפיות.
תקשורת בקשר היא כמו לוב באנאלי, אין דבר כזה מעט מדי.
Mentz
Mentz • 17 ביוני 2019
אני תמיד מקשיב לתחושות הבטן שלי.
ברגע שהיא אומרת א ועושה ב, וזו התנהלותה דרך קבע,
מבחינתי זו לא אחת שאני רוצה איתה קשר כלשהו.
טלי35​(שולטת)
טלי35​(שולטת) • 17 ביוני 2019
Agate כתב/ה:
.
תקשורת בקשר היא כמו לוב באנאלי, אין דבר כזה מעט מדי.

אומייגוד זה הדימוי (מטאפורה?) הכי טובה אווורררר!!!
Lanya Colson

Re: סקר - למה אתן מקשיבות

Lanya Colson • 17 ביוני 2019
טלי35 כתב/ה:
למה אתן מקשיבות / מייחסות חשיבות
למה שהוא אומר או למה שהוא עושה?

מקשיבה למה שהוא עושה.
Erykah
Erykah • 17 ביוני 2019
למה שהוא עושה ולמה שהוא לא אומר (:
טלי35​(שולטת)
לפני 4 שנים • 18 ביוני 2019
טלי35​(שולטת) • 18 ביוני 2019
אריקה שאלה בעקבות התגובה שלך:

איך אפשר לדעת מה הוא לא אומר?
איך יודעים שלא הראש שלך (או כמיהת הלב) שמים מילים בפה שלו שלא בהכרח נכונות.

מדובר פה על מצב מעורפל, לא כזה שהוא ידוע.
Lanya Colson
Lanya Colson • 18 ביוני 2019
מצבים מעורפלים הם לא ייצוגים לא ברורים של מצבים וודאיים שיש לפענח במיומנות. הם לרוב מצבים מעורפלים במהות. תקשיבי למה שתרצי. זה עדיין יהיה מעורפל.
ArchAngel​(שולטת)
ArchAngel​(שולטת) • 18 ביוני 2019
טלי35 כתב/ה:

איך יודעים שלא הראש שלך (או כמיהת הלב) שמים מילים בפה שלו שלא בהכרח נכונות.

אמנם השאלה לא הייתה מופנת אלי, אבל הדרך שבה אני מוודאת שאני לא שמה למישהו מילים בפה שלא מייצגות את מה שהוא חושב, לא גורמת לו לפעול באופן שלא באמת מייצג את הכוונות האמיתיות שלו וכו' היא דרך הגישה העמומה שפירטתי עליה בפסקה השנייה של התגובה הראשונה שלי.
זאת מסקנה שהגעתי אליה בשנים האחרונות והיא ממש עזרה לי, ולכן אשמח לשתף אותה בשנית:
ArchAngel כתב/ה:

בשביל מקסימום אותנטיות, אני לא אומרת לאנשים מה אני מצפה או לא מצפה לשמוע ולראות מהם. אם אני מסבירה בדיוק מה ציפיותי אז אני רואה שהם מנסים להתאים את עצמם בשביל שאהיה מרוצה... כשהציפיות שלי עמומות, אני מרגישה כאילו הבאתי להם לוח לבן, עם גישה לכל הצבעים האפשריים שבהם הם יכולים לעשות כל שימוש שירצו, וכך ההחלטה מה לצייר, כלומר מה להביע כלפי, תהיה דרך העולם הפנימי של עצמם.

אם הוא לא יודע באופן חד-משמעי למה את מצפה, אם הוא לא בטוח איזה מילים ופעולות "עושות לך את זה" כי מעולם לא הדגמת לו (וזאת לא חייבת להיות בקשה מפורשת, אפילו סתם תוך כדי שיחה מבלי שיש על כך דגש) הדבר היחיד שהוא כן יודע לעשות זה לפעול בדרך שלו, עם המילים שלו, עם ההתנהגויות שלו.
הדרך הכי טובה לדעת שאת לא מניחה לו מילים בפה, לא מכוונת אותו לכיוונים שונים שלא משקפים אותו באמת, היא פשוט לא לעשות כלום ולתת לו מרחב פעולה, ואז כמיהת הלב שלו תוביל אותו במקום כמיהת הלב שלך.

ואיך את תדעי שאת מפרשת נכון את הסיטואציה ולא מפרשת את "מה שהוא לא אומר" בצורה שלא באמת מייצגת את מה שהוא התכוון אליו?
אני לא חושבת שאפשר לענות על הסיטואציה הזו באופן אובייקטיבי, אנחנו לא נגיע ל- 100% אמת כשאנחנו מנסים לקרוא אנשים, כי אין לנו גלאי אמת מבונה- רק אינטואיציה.
אפילו אחרי שנים של היכרות, ברור שיהיו מקרים שבהם תפספסי את מה שהוא אומר (ולא אומר), ברור שיהיו מקרים של אי-הבנות בין מה שאת חושבת לגבי מה שאמר או עשה (או לא אמר ולא עשה) לבין מה שהוא באמת התכוון אליו. אז אני חושבת שבמקום לנסות למצוא אמת אבסולוטית ולנסות לפענח למה הוא באמת התכוון, מה שכדאי לך להקשיב לו בסיטואציה הזו הוא לאינטואיציה שלך, למחשבה מה סך האינטרקציה איתו גורמת לך להרגיש.
מה האינטואיציה שלך אומרת לגבי האדם הזה? האם התחושה שמתקבלת לך ממנו היא טובה לך? היא רעה לך? האם האופן שבו את חווה את הפעולות שלו, אפילו אם זו הפרשנות שלך, זה משהו שאת רוצה להמשיך לחוות?
גם אם אין לך הסבר מנומק בנוגע למניעים שלו, האופן שבו את מרגישה בנוכחותו יכול לתת לך אינדיקציה להאם האדם הזה נכון לך או לא.
hrgiger
hrgiger • 18 ביוני 2019
בהתחלה (בהנחה ויש אמון) למילים. מי שמולי יודע שאני מייחסת משמעות למילים. אם זה לא מוכיח את עצמו אני אעמת אותו/ה עם הפער ואגיד במדויק (כמה שאני יכולה) מה אני מבקשת.
ואז - למעשים.
שימודה

Re: סקר - למה אתן מקשיבות

שימודה • 18 ביוני 2019
טלי35 כתב/ה:
למה אתן מקשיבות / מייחסות חשיבות
למה שהוא אומר או למה שהוא עושה?

למילים אין משמעות בלי מעשים.
להגיד אני "אוהבת אותך" מבלי להראות את זה במעשים זה לא שווה את האוויר שיצא לה מהפה כשהיא אמרה את זה.
ועל איזה מעשים אני מדבר?
אותם דברים שהיא יודעת שעושה לי טוב.
בדיוק כפי שהיא מצפה ממני , שולטת או נשלטת, זה לא משנה, שאני אעשה מעשים / פעולות שאני יודע שעושה לה טוב , כדי להראות את האהבה שלי את הערצה את הסגידה.
כך גם השולט או הנשלט ( זה לא משנה) רוצה להרגיש!!!!.
בדיוק אותו הדבר.
כי בדס"מ זה כמו חומוס
עושים מאהבה או לא עושים בכלל.