סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

סקר - למה אתן מקשיבות

טלי35​(שולטת)
לפני 4 שנים • 17 ביוני 2019

סקר - למה אתן מקשיבות

טלי35​(שולטת) • 17 ביוני 2019
למה אתן מקשיבות / מייחסות חשיבות
למה שהוא אומר או למה שהוא עושה?
Marie'O'Netta
Marie'O'Netta • 17 ביוני 2019
אם המילים והמעשים אומרים את אותו הדבר - אין סיבה לא ליחס חשיבות לשניהם. אם הם שונים זה מזה - אין סיבה לייחס חשיבות לא לאלו ולא לאלה.
    התגובה האהובה בשרשור
טלי35​(שולטת)
טלי35​(שולטת) • 17 ביוני 2019
ודאי שמדובר במקרה שיש סתירה מסויימת.

אני אסביר-
הוא אומר שלא רוצה משהו אבל עושה אותו. למה להתייחס?
הוא אומר שהוא רוצה מאוד משהו (קשר איתך) אבל לא עושה הרבה מאמצים (לא כותב לעיתים תכופות)
Chucha
Chucha • 17 ביוני 2019
טלי35 כתב/ה:

אני אסביר-
הוא אומר שהוא רוצה מאוד משהו (קשר איתך) אבל לא עושה הרבה מאמצים (לא כותב לעיתים תכופות)

למעשים. למעשים.

אני אתן משקל מסוים למילים, אשאיר פתח לאפשרות לשינוי (בהנחה שאני רוצה כמובן, שהוא מספיק מעניין אותי), ואשקף לו שזה מצבו. שככה הוא מתנהג ושזה מה שאני מבינה ומרגישה כתוצאה מכך.
אני מאוד מאמינה שאנשים עושים בסוף את מה שהם רוצים ויכולים.
ולפעמים הם רוצים לרצות. זה חמוד. אבל לא מספיק.
בסוף, מה שמשנה - זה מה שעשית במציאות.
ככה אני שופטת. את עצמי, ואחרים.

קח אחריות על מה שעשית (או שלא עשית).

וגם, כמובן- תלוי בעומק ואופי הקשר, עד כמה הפער בין המילים למעשים גדול, וכו'. אם המילים והמעשים בגדול מכוונים לאותו מקום זה משהו אחד.
אם הם ממש ממש שונים.... זה כבר שקר.
ואז... ביי.
אין לי עניין בזה.
James Bondage​(מתחלף)
James Bondage​(מתחלף) • 17 ביוני 2019
טלי35 כתב/ה:

אני אסביר-

מה שצ'וצה אמרה. ומעבר לזה: מעשים זה הרבה יותר אובייקטיבי. מילים הן הרבה יותר סובייקטיביות. אינטנסיביות שלך נראית סבירה, ואפילו הכרחית כדי לשמר קשר, עשויה להיות יותר מדי בשבילו; נניח שזה המצב - זו לא ביקורת על אף אחד מכם, אלא ציון עובדה, וכנראה אומרת שהזיווג לא מתאים.

המילים שלכם לעצמכם יכולות לא להתאים "הוא כותב לי רק פעם ביום, זה לא מספיק" לעומת "אני כותב לה פי 10 מאשר אי פעם כתבתי למישהי, זה בוודאי מספיק" לדוגמא, בדיאלוג הפנימי. המילים שאתם אומרים זה לזו הרבה פעמים לא מספיקות לגשר על הפער (במיוחד אם יש ביניכם דינמיקת בדסם).

אבל אם ביקשת שיכתוב יותר, והוא לא - אז כנראה יש חוסר התאמה של רצונות ומהות. שוב, לא ביקורת, פשוט ציון עובדה.

מה שכן, אם לא ביקשת שיכתוב כל יום אלא "שיכתוב יותר", אז יתכן שזה פשוט עניין של תיאום ציפיות. היי ברורה, תני הזדמנות - אבל במקום שבו המעשים והדיבורים סותרים זה את זה, המעשים הם הסימן לעתיד. Actions speak louder than words
בטי בום​(שולטת)
בטי בום​(שולטת) • 17 ביוני 2019
מנסיון כואב, תקשיבי למה שהכי לא נעים לך לשמוע או לראות.
לנו הנשים יש נטייה לעשות המון הנחות ולראות רק את מה שנעים לנו ואנחנו לרוב גם משלמות את המחיר.
ArchAngel​(שולטת)
ArchAngel​(שולטת) • 17 ביוני 2019
כל כך מסכימה עם בטי!

הרבה פעמים אני שומעת שאנשים אומרים "אל תקשיבי למילים, תקשיבי למעשים". העניין הוא שגם מעשים אפשר לזייף.
האמת מתגלה בדברים הפחות טובים/מוצלחים/מושלמים ש"מתפלקים" לאותו אדם ברגע שהוא לא היה "על המשמר", זה הרגע שהוא יוצא מהדמות שהוא רוצה להיות ומראה צדדים של מי שהוא באמת.
אני מקשיבה לחוסר השלמות באדם, אני מקשיבה לכל הפשלות, אני מקשיבה לכל המילים והמעשים שהוא לא מרוויח מהם כלום ואפילו יכולים לבוא לרעתו.
להן אני נותנת הרבה יותר משקל מאשר מילים שכיף לשמוע, ומעשים שכיף לחוות. כל מי שרוצה למצוא חן בעיניך יגיד לך דברים טובים ויעשה לך מחוות טובות,
האמת נמדדת במילים ובפעולות שאיתן הוא לא מנסה למצוא חן, וזה לרוב זה בפעולות שלא נעים לנו לראות או לשמוע.

אגב, בשביל מקסימום אותנטיות, אני לא אומרת לאנשים מה אני מצפה או לא מצפה לשמוע ולראות מהם. אם אני מסבירה בדיוק מה ציפיותי אז אני רואה שהם מנסים להתאים את עצמם בשביל שאהיה מרוצה.
כשזה כך, אני מרגישה כאילו הבאתי להם ציור מוגדר מראש, עם מספר צבעים מצומצם שאני בחרתי ואומרת להם לצבוע איתם, ואז התוצאה די צפויה מראש.
כשהציפיות שלי עמומות, אני מרגישה כאילו הבאתי להם לוח לבן, עם גישה לכל הצבעים האפשריים שבהם הם יכולים לעשות כל שימוש שירצו, וכך ההחלטה מה לצייר, כלומר מה להביע כלפי, תהיה דרך העולם הפנימי של עצמם.
כמו "מבחן השלכה" של ה- real life.
(את זה אני עושה רק בשלב ההתחלתי. כשהקשר יותר מבוסס כמובן שצריך לתקשר את צרכייך וכו', אבל בשביל לקבל הצצה לעולמו הפנימי של מישהו, אני לא נותנת הוראות חד-משמעיות בהתחלה ומשאירה את ציפיותיי עמומות במידה מסוימת).
הרמאפרודיטה

Re: סקר - למה אתן מקשיבות

הרמאפרודיטה • 17 ביוני 2019
טלי35 כתב/ה:
למה אתן מקשיבות / מייחסות חשיבות
למה שהוא אומר או למה שהוא עושה?

לאינטואיציה, ולהתנהלות בשטח.

תמיד תזכרי שגברים יאמרו ויעשו הכל בכדי...
-X-
-X-
-X- • 17 ביוני 2019
אני תמיד אומר א', עושה ב', חושב ג' ויוצא ד'.
העיקר שאין תלונות בסוף.