סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

נשלטת מלמדת את השולט

hrgiger
לפני 4 שנים • 24 ביוני 2019
hrgiger • 24 ביוני 2019
תוכלי להסביר למה?
איה74
איה74 • 24 ביוני 2019
גייגר, מכיוון שפותחת השרשור התכוונה להתייחס תסכול שלה מהסיטואציה.
לא על יכולת של דומים ללמוד.
היא דיברה על התסכול להוביל סשן מלמטה בגלל חוסר הנסיון שלו.
It was about her
הפכתם את זה להיות
About u

הרבה פעמים בשרשור אנשים משתפים מנסיונם ותפיסת עולמם. ככה לומדים.
אבל פה זה הרגיש כמו המקבילה הדומית להסגברה. אפילו אם מסתכלים במונחים של תקשורת מקרבת או תקשורת אפקטיבית. נקודת המבט שלה לא שוקפה. בזה שהצד דומי הגיב "מה פתאום? ללמוד זה מהמם!" אפילו יוצר תחושה ששוללת את הקושי שלה.
opiate​(שולט)
opiate​(שולט) • 24 ביוני 2019
this question is essentially click bait

and "Teaching" is a loaded word that is creating most of the emotional responses in this thread.
Pollux​(שולט)
Pollux​(שולט) • 24 ביוני 2019
ללמוד אפשר מכולם,
א-בל
ויש אבל גדול מאוד בעולם הבדסם,
לרוב השליטה המינית והפיזית היא חלק ממכלול
גדול והיקפי של דמות השולט,
ההיבטי השליטה בפן המיני הם חלק מאותו מכלול,
לכן בדרך כלל כשאתה מוביל מישהו,
מדריך אותו ומראה לו דרך יהיה הרבה יותר קשה להסתכל עליו כעל מישהו שיכול להוביל אותך,
זה קצת כמו טירון שיהפוך להיות מפקד של מפקד שלו,
זה כמעט ולא קורה ואם קורה אז זה סוג של מתכון לבעיות,
אני לא אומר שזה תקף לכל דבר,
מאוד חשוב לי שנשלטת שלי תהיה אחת שאני אעריך מאוד במישור השכלי ולכן מישהי שאני יכול ללמוד ממנה,
אבל סיטואציה של ללמוד בדסם מנשלטת זה קצת איפיקורסי מבחינתי,
למרות שזה תמיד טוב לשמוע דעות אחרות,
לנסות להבין ואולי גם להקשיב.
אמון מלא
אמון מלא • 24 ביוני 2019
כששמים את האגו בצד , למידה היא דבר נפלא.
את הלמידה שלי עברתי מול נשלטת , לא שלי אמנם... אבל מורה מצויינת.
Suzanne
Suzanne • 24 ביוני 2019
איה74 כתב/ה:
גייגר, מכיוון שפותחת השרשור התכוונה להתייחס תסכול שלה מהסיטואציה.
לא על יכולת של דומים ללמוד.
היא דיברה על התסכול להוביל סשן מלמטה בגלל חוסר הנסיון שלו.
It was about her
הפכתם את זה להיות
About u

הרבה פעמים בשרשור אנשים משתפים מנסיונם ותפיסת עולמם. ככה לומדים.
אבל פה זה הרגיש כמו המקבילה הדומית להסגברה. אפילו אם מסתכלים במונחים של תקשורת מקרבת או תקשורת אפקטיבית. נקודת המבט שלה לא שוקפה. בזה שהצד דומי הגיב "מה פתאום? ללמוד זה מהמם!" אפילו יוצר תחושה ששוללת את הקושי שלה.

ביג לייק
hrgiger
hrgiger • 24 ביוני 2019
אני מנסה להבין (באמת כי אני רוצה להבין, לא כי אני לא מסכימה) איך היתה נראית תגובה "נכונה" של שולט/ת.
יכולה להיות אחת כזאת?
Match Girl
Match Girl • 24 ביוני 2019
אני חושבת שתגובה נכונה יותר מהצד הדומי זה לתת דוגמאות או עצות פרקטיות מהצד השולט של איך לקבל ידע ועצות (או ללמוד) מבלי לאבד את השליטה.

אולי רמזור ביטחון שנשלט יכול להשתמש בו תוך כדי הסשן כדי לסמן לשולט הלומד יותר טוב איפה הוא נמצא, זה כלי שבעיני נותן לשני הצדדים יותר חופש להתמסר לרגע ומעניק במקביל לשולט יותר חופש לנסות דברים. ומבחינת הנשלט זה לא מגיע מהמקום של לעצור ולהפסיק כמו לכוון ולהנחות ולסמן יותר טוב את אזור המשחק.

אולי לתחום את הלמידה ל"סשן לימודים" שהוא יותר בגובה העיניים, כמו למשל לתרגל איך לסטור או להצליף .

בגדול נראה לי שהדרך המועילה לענות לשאלה כאן היא לספר *איך* למדתם מנשלטים בצורה טובה ובדרך כזו שלא הרגישה לכם או להם שהם שולטים מלמטה.

בכלל, טיפים ורעיונות של איך לעשות את זה ועדיין לשמור על יחסי הכוחות וההיררכיה.
sleepy
sleepy • 24 ביוני 2019
hrgiger כתב/ה:
אני מנסה להבין (באמת כי אני רוצה להבין, לא כי אני לא מסכימה) איך היתה נראית תגובה "נכונה" של שולט/ת.
יכולה להיות אחת כזאת?

לא חושבת שזה עניין של נכון או לא נכון.

כמו שאני הבנתי את הפוסט, נראה שקיטי מדברת על ונילים שהיא הכירה להם את עולם הבדסם.

מנסיוני האישי זה דבר בעייתי… כי אולי את תעזרי לו לגלות בעצמו את השולט הכי טוב על הפלנטה, אבל בשבילך הוא יישאר זה שאת הכנסת אותו לזה.

זה לא כמו להכיר מישהו שהוא כזה והוא זה שמוביל את התהליך במובן מסויים (לא סותר כמובן את הנשלטת, או ללמוד ממנה, אבל ממקום אחר לגמרי)
איה74

גייגר, מנסה לענות

איה74 • 24 ביוני 2019
hrgiger כתב/ה:
יכולה להיות אחת כזאת?

לפעמים יש דברים שבאמת מי שלא שייך לקבוצה, יתקשה לענות, או שכל דבר יתפס כהתערבות שאינה במקומה. אבל אם ניקח כדוגמא חיובית את התגובה של דרקן בשירשור על אורגזמה נשית, הוא הצליח לענות בצורה נעימה.
ההצעה של מאטץ גירל לתת רעיונות איך כן ללמד בלי לתת תחושה שהסשן נקטע הוא רעיון מעולה!
אבל לפעמים אנשים פשוט רוצים אמפטיה. לדעת שהם לא לבד בתחושה.