סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

נשלטת מלמדת את השולט

ArchAngel​(שולטת)
לפני 4 שנים • 24 ביוני 2019
ArchAngel​(שולטת) • 24 ביוני 2019
איה74 כתב/ה:
גייגר, מכיוון שפותחת השרשור התכוונה להתייחס תסכול שלה מהסיטואציה.
לא על יכולת של דומים ללמוד.
היא דיברה על התסכול להוביל סשן מלמטה בגלל חוסר הנסיון שלו.
It was about her
הפכתם את זה להיות
About u

הרבה פעמים בשרשור אנשים משתפים מנסיונם ותפיסת עולמם. ככה לומדים.
אבל פה זה הרגיש כמו המקבילה הדומית להסגברה. אפילו אם מסתכלים במונחים של תקשורת מקרבת או תקשורת אפקטיבית. נקודת המבט שלה לא שוקפה. בזה שהצד דומי הגיב "מה פתאום? ללמוד זה מהמם!" אפילו יוצר תחושה ששוללת את הקושי שלה.

כותבת הפוסט ביקשה במופרש לשמוע מה דעתנו על סיטואציה ספציפית, בעוד "הסגברה" זאת דעה שלא נדרשה.
כשהטקסט נפתח עם המילים "מה דעתכם על הסיטואציה שבה אני כנשלטת מלמדת את השולט..." ונחתם עם המשפט "אשמח לשמוע מכם", השולטים והשולטות שבשרשור מבינים שמה שפותחת השרשור רוצה זה לשמוע מה דעתנו על חוויה כזו. ואנחנו יכולים לדבר רק בשם עצמנו ומה שאנחנו עברנו.

אז מה שאנחנו מנסים להגיד זה לא ש"וואי איך מהממם לנו ללמוד, על מה את מדברת בכלל" אלא שהמצב שבו שולט לומד מנשלט הוא לא חוויה שמעידה על כשלון שלה כנשלטת, זה לא אומר שהיא "שולטת מלמטה" או שנוצר פה כלשונה "מצב אבסורדי" ולא תקין. כי זה מאוד טבעי שדום לא ידע הכל, במיוחד אם הוא חדש. זה טבעי שגם דום ותיק יצטרך לקיים תקשורת עם הנשלטת ולא רק לקרוא לה את המחשבות ולקלוע אינטואטיבית לצרכיה וגבולותיה.
היא הציגה את הסיטואציה בבלבול, מהמילים בהן השתמשה הובן שהיא לא בטוחה האם הסיטואציה "נורמלית או לא" ושולטים/ות ניסו להרגיע אותה שזה נורמלי, כי זה אכן נורמלי, ולא מעיד על איכות השליטה.

מי שניסחה את עניין התסכול שלה מהסיטואציה זו את וזה הגיע בתחתית העמוד הראשון, והאישור שלה שלכך היא אכן התכוונה הגיע אי שם בעמוד השני.
זה לא ששולטים ושולטות פה ניסו להפוך את זה ל- all about us בכוונה, לא ניסנו לשלול את הקושי שלה. זאת אי-הבנה שנוצרה כתוצאה מהניסוח שלה.
אני בספק אם הרוב היה מגיב ככה אם היא הייתה כותבת שהסיטואציה מתסכלת אותה ולא רק תוהה האם היא תקינה ולא אבסורדית, כי עובדה שאחרי שהדברים נוסחו באופן הזה, עוד הרבה לפני ההערה שלך שנשכלנו בהקשבה, הפסיק גל התגובות שמדברות על החוויה שלנו כשולטים בצד הלומד.
אמון מלא
אמון מלא • 24 ביוני 2019
נראה כי באמת לא התעמקתי בשאלה.
בתחילת דרכי הייתי במערכת עם נשלטת ותיקה , היו הרבה פעמים שחשתי "לא מספיק טוב" ואני מניח שהיא מצידה גם די התבאסה לעיתים... מה שכן , הייתה תקשורת מאוד טובה ודאגתי ללמוד כדי שהיא תקבל שולט ולא רק תלמיד.
אני מניח שזה לא פשוט להיות בסיטואציה הזו , את לא רוצה לשלוט מלמטה אך את מרגישה צורך להדריך את השולט... מהצד הדומי אני יכול לומר שההרגשה היא הדדית ולכן מאוד חשוב לדבר על זה ואולי לנסות באמת סשנים ספציפיים ללמידה.
בהצלחה.
איה74
איה74 • 24 ביוני 2019
ArchAngel קטונתי מלהסביר את הבכיה האינהרנטית בסיטואציה.
תודה לדומים שכן חלקו מהנסיון שלהם לסיטואציות דומות.

גם לי יצא להכניס אנשים וניליים לעולם הבדסמי. זה לא נעשה ממקום סאבי. וגם שם היה תסכול.
יש הבדל בין ללמד טכניקה של משהו ספציפי או ללמד על העדפה מסוימת ובין ממש להכניס אדם חדש לבדסמ.

והערת אגב, מן הסתם גם הטרוניה שלי העידה בעיקר על המצב רוח שלי באותו רגע. בסופו של יום, 99% מהזמן אנחנו מדברים על עצמנו.
בלוסום​(לא בעסק)
בלוסום​(לא בעסק) • 24 ביוני 2019
בעיני אין דבר שמוריד יותר מאדון שמראה בפניי שהוא לא יודע מה הוא עושה.
מעבר לכך שזה מוריד לי, זה גם מלחיץ לי לדעת שהאדם ששמתי את גופי ונשמתי בידיו - לא סגור על עצמו ולא יודע איך להוביל אותי.
אני אישה חזקה נפשית, הדבר האחרון שאני צריכה הוא צל של ספק.
שולגין​(שולט)
שולגין​(שולט) • 24 ביוני 2019
המצב שלי הוא שונה, אבל אולי יש קווי דימיון שאולי אפשר ללמוד מהם. הייתי בהפסקה של כמה שנים מהבדסמ. לא מזמן הכרתי נשלטת חדשה. מאוד שונה מאלה שהכרתי בעבר.

זה עניין ואתגר אותי והחלטתי לנסות להמציא את עצמי מחדש כשולט. מצד אחד באתי עם הרבה ניסיון. מצד שני באתי ולמדתי ממנה מה זה בדסמ בשבילה וניסיתי למצוא סגנון שיתאים לשנינו.

דבר אחד שעשיתי זה לשאול אותה הרבה שאלות על בדסמ ועל מה שהיא רוצה. דבר שני הוא שהסשנים עצמם הם מאוד בגובה העיניים עם הרבה תקשורת ושיתוף. זה גם תואם את הסגנון שהתחלתי לפתח.

באיזשהו שלב היא אמרה שזה מפריע לה שאני כל הזמן שואל מה היא רוצה ועל הפנטזיות שלה. כמו שנכתב כאן, היא הרגישה שאם אני אעשה דברים רק בגלל שהיא רצתה אז היא לא תהנה מזה. זה ירגיש לה לא נוח.

הסברתי לה שהחלטה היא דבר מיודע. שאם היא מסתירה ממני מידע, כולל מידע על הרצונות והפנטזיות שלה, אז אני מקבל החלטות ממקום לא מיודע. החלטות כאלה יכולות לאו דווקא לבטא את הרצון שלי אלה לבוא ממקום של אי הבנה. אני יכול לתת לה בתור עונש משהו שהיא פינטזה עליו. לכן, אם היא רוצה שאני אשלוט, אז היא צריכה לספר לי הכל.

אני התחלתי כשולט מול מישהי שהכרתי כונילית והתפתחנו ביחד. גם שם פשוט דיברנו, ניסינו ותיקנו. אחר כל יצא לי להכניס וניליות לעולם שלי. קשה לי לדמיין איך זה עובד בכיוון ההפוך. אבל באינטואיציה שלי זה כן נראה לי שזה עובד. אנשים הם אנשים בסופו של דבר.
Sm Art{☆Sm}
Sm Art{☆Sm} • 24 ביוני 2019
עכשיו אני אלך לי ברחוב רבי עקיבא בבני ברק ואני עם רשת גדולה אלכוד חסיד ויז'ניץ ,ואחטוף אותו ,אכניס אותו לפגאז',של הוולו סטיישן שלי ,ואני מסיע אותו באישון לילה לבסיס של "חיל האוויר",ב"תל נוף" ,אני נכנס אל הבסיס ,וסוחב על גבי רשת שבה לכוד החסיד ויז'ניץ ,הישר אל לישכת האלמ",מפקד הבסיס .
ואומר לו ,אדוני המפקד ,באמתחתי מגוייס חדש ,שיטיס את ה F35 .
אנחנו מוציאים את החסיד ההמום.
מגישים לו קפה שחור וופלה לימון .ומבשרים לו חגיגית החל ממחר אתה מגוייס כטייס בשירות פעיל .

זהו כך נולד טייס בחיל האוויר ?שעליו להטיס ,את המטוס המבצעי המשוכלל שקיים .

בדיוק תרחיש זהה ,מתרחש לו במפגשים בין שולט לנישלטת
מהרגע שהוא שולט .אז הוא שולט .

ואני בא ושואל .
איפה הדעת שלך ?

אם כאשר הוא קושר ,הוא קושר סימטרי ?
האם בחבלים נכונים ומקצועיים...?
אם הוא מצליף ,הוא יודע מהו הסדר הנכון ?
האם הוא יודע לעבוד עם שוט חימום ,? האם הוא יודע לעבוד עם שוטים המגיעים לאחר עבודה מכנת , בשוט חימום ?האם הוא יודע לדייק בהיכן ההצלפה נוחתת ?
האם הוא ניסה על עצמו הציוד ,בטרם תיפעל אותו ,על זולתו ?
האים הוא יודע לכוונן את "מצבטי הפיטמות .",שחוזקן יהיה שווה .
האים הוא בדק ש"הגג של הפה",אין בו סכנה לשבירת שיניים ?
האם הוא משתמש בנרות שעווה ,המיועדים לכך ,ולא מחלטר בנרות רגילים ?
האם הוא משתמש בחומרי סיכה נכונים ,ויודע ליכשהם מתייבשים ,לתחזק את חומר הסיכה ?
האם הוא יודע איך לפעול עם קיין ,או מקל "חיזרן "?
האם הוא יודע על ה"אזור הארגוני" ,של ה"פרטנרית "היכן הוא ?
ואם הוא בקיא ,בכול אילו ,האם יש ב"חזקתו "את כל הציוד הנדרש ?
סטירה לא נכונה ,והלך לה שן ...
פעולה ידנית פזיזה עם ציפורן ,והיא עשויה לדמם .

וגם ,ועד לכאן כל התשובות חיוביות ,
האם הוא יכול "להמציא ",מעצמו ,ולחדש ,ולשנות ,מסשן אחד למשנהו ,??
והאם יש בחזקתו מערכות לבוש משתנות ?
מלל משתנה ?
אתם מכירים מישהו שיכול לשנות "סיגנון כתיבה"?
אתה יודע מה המזל שלה ?
מה השנתון הסיני שלה ?
באיזה יום מימות השבוע היא נולדה ?
אתה יודע מה הרקע שלה ,ש"ממקם "אותה בבדס'מ?

איך היד לא רועדת בטרם אתה פועל כשולט ?

פעם אחת הגיעה אלי שחקנית קולנוע .
נשלטת אמיתית .
חבר משותף הביא אותה אלי .
כאשר ישבה מולי ומול החבר שלי .
היא אמרה לי ,אתה אם היית יושב בבר ,לא הייתי מתיחסת אליך .
החבר שלי הביט לעברה ,ואז לעברי ,ואמר טובבבב,ואז הבטתי בו ,ואני בו .
אמרתי לה ,בסדר גמור .

אחכ ",היא סיפרה על השולט שלה ,שהוא שם דבר ,ואין עליו ,ולא יהיה עליו .
אמרתי לה ,סבבה .

ואז עשיתי לה סשן ,והחבר שלי שאז היה מעין "שוליה ",שלי .
קשרתי אותה על סולם במבוק ,והחבר שלי אחז בסולם .
ואז נילנתי אותה ,ואז שמתי לה בתחת פלאג ,ובפות ,אלת בייסבול ,ואז קשרתי לה השערות בצורה אומנותית ,למחבט כביסה ,ושמתי לה גג בפה ,וכיסוי עניים .
וכך שעתיים היא קשורה אל הסולם בקבוק ,והחבר ההמום שלי שהיה אז בן 65 ,וזה פעם ראשונה בחייו שראה סשן שליטה .
תומך בסולם למשך שעתיים רצופות .
לאחר שעתיים שהיא היתה במצב הזה ,ברגע אחד ,היא צעקה די תורידו אותי .
הורדנו אותה מיד .
היא שכבה על המיטה כחצי שעה להתאושש .
החבר שלי נותר בפה פעור ,איך אישה יכולה להיות בעל כוח סבל כה אדיר
.בעוד שגבר 5 דק ',לא היה שורד במצב שכזה .

ואיך החבר שלו מעביר כזה סשן .
כאשר הוא מעולם לא הציג עצמו כמשהו או מישהוא מיוחד .
אותה כוכבת קולנוע .התיאבון שלה גדל מזמן לזמן .
והיא זכתה לקבל סשנים מעולם הדמיונות שגם שם אינם בנמצא .

ואז הגיעה השאלה ,
האדון שלך שאמרת עליו שהוא שם דבר בעיר ,זוכרת ?
מה הוא יודע בדיוק לעשות ?
האם עשירית האחוז ממה שקיבלת אצלי קיבלת ממנו?

היא מילמלה ,לא .
הוא לא ברמה שלך .
בכלל לא .

אמרתי לה ,אז מה בדיוק הוא יודע ?
היא עונה לי ,הוא כולו זה כף היד שלו .
הוא אלוף בלהשפריץ אישה ,והוא יודע לזיין .
ומה עוד שאלתי ?
והוא אוהב ביזאר .וחוקנים .

אמרתי לה ,יופי נהדר .

היא לא נרגעה עד שהביאה את "התכשיט "שלה ,אלי .
שאני יעשה לו סשן מתנה ליום ההולדת שלה .

והגבר הזה שלה שהיא תיארה אותו כמו "סופה מהלכת ",שאין אישה בעיר העומדת בפניו .

שכב כמו ילד קטן על הבטן כאשר הוא מנויילן על המיטה ומוצלף קלות ,כי אחרי שני הצלפות קטנות בשוט החימום ,ה"סופה המהלכת ",אמר איי איי ,כואב לי .
Mind-blowing​(שולט)
לפני 4 שנים • 26 ביוני 2019
Mind-blowing​(שולט) • 26 ביוני 2019
שולגין כתב/ה:
המצב שלי הוא שונה, אבל אולי יש קווי דימיון שאולי אפשר ללמוד מהם. הייתי בהפסקה של כמה שנים מהבדסמ. לא מזמן הכרתי נשלטת חדשה. מאוד שונה מאלה שהכרתי בעבר.

זה עניין ואתגר אותי והחלטתי לנסות להמציא את עצמי מחדש כשולט. מצד אחד באתי עם הרבה ניסיון. מצד שני באתי ולמדתי ממנה מה זה בדסמ בשבילה וניסיתי למצוא סגנון שיתאים לשנינו.

דבר אחד שעשיתי זה לשאול אותה הרבה שאלות על בדסמ ועל מה שהיא רוצה. דבר שני הוא שהסשנים עצמם הם מאוד בגובה העיניים עם הרבה תקשורת ושיתוף. זה גם תואם את הסגנון שהתחלתי לפתח.

באיזשהו שלב היא אמרה שזה מפריע לה שאני כל הזמן שואל מה היא רוצה ועל הפנטזיות שלה. כמו שנכתב כאן, היא הרגישה שאם אני אעשה דברים רק בגלל שהיא רצתה אז היא לא תהנה מזה. זה ירגיש לה לא נוח.

הסברתי לה שהחלטה היא דבר מיודע. שאם היא מסתירה ממני מידע, כולל מידע על הרצונות והפנטזיות שלה, אז אני מקבל החלטות ממקום לא מיודע. החלטות כאלה יכולות לאו דווקא לבטא את הרצון שלי אלה לבוא ממקום של אי הבנה. אני יכול לתת לה בתור עונש משהו שהיא פינטזה עליו. לכן, אם היא רוצה שאני אשלוט, אז היא צריכה לספר לי הכל.

אני התחלתי כשולט מול מישהי שהכרתי כונילית והתפתחנו ביחד. גם שם פשוט דיברנו, ניסינו ותיקנו. אחר כל יצא לי להכניס וניליות לעולם שלי. קשה לי לדמיין איך זה עובד בכיוון ההפוך. אבל באינטואיציה שלי זה כן נראה לי שזה עובד. אנשים הם אנשים בסופו של דבר.

מדוייק מאוד, מזכיר תהליך דומה שאני עברתי.
Zohe{האיש שאיתי}
לפני 4 שנים • 27 ביוני 2019
Zohe{האיש שאיתי} • 27 ביוני 2019
אני לא רואה בזה תסכול מהצד שלי, להפך, אני חושבת שאם יש דבר שיכול להעצים את הקשר זה היכולת של ללמוד אחד מהשניה והפוך.
התסכול מבחינתי עלול להגיע באים את יודעת שהוא לא יודע ומסכן אותך, לא מוכן ללמוד, זה מראה על אגו ועם אגו אין יכולת להצליח להגיע גבוה ביחסי שליטה לדעתי.
אני חושבת גם שכל מערכת יחסים היא למידה מחדש של הבדסם ושל מי שאנחנו כך שמבחינתי כל מי שאני מתחילה איתו אינטראקציה ולא מעוניין ללמוד מי ומה אני ואותנו כמכלול, לא יכול להצליח איתי, כך ש.. תמיד יוצא שלומדים אחד מהשניה והפוך וזה לא קשור לכמה יש או אין ניסיון.
נח יאור​(שולט)
לפני 4 שנים • 27 ביוני 2019
נח יאור​(שולט) • 27 ביוני 2019
כשולט אתה צריך להבין שהקיק של הנשלטת שלך היא שמישהו יקח פיקוד. נשלטת חכמה מבינה שאתה מגשש ושאתה לא "כל יודע" ומאפשרת לך מרחב טעות, היא יודעת לאותת לך מה עובד ומה לא. אבל אם אתה פשוט בא ושואל אותה מה היא רוצה אתה באיזה שהוא מקום מוציא את הפואנטה מהסיטואציה.