אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

ירון לונדון - הטריד מינית במעלית או צודק בתגובתו?

זאלופון​(שולט)
לפני 4 שנים • 27 ביוני 2019
זאלופון​(שולט) • 27 ביוני 2019
לא תופסים בשד של אישה זרה (או כל אישה אחרת) ללא הסכמתה. נקודה.

That said, יש הרבה מוסר כפול בסיפור הזה.

אם מדובר היה במקרה הפוך, שבו גבר מניח ידו על בטנה של אישה זרה ורומז שהשמינה, והיא בתגובה היתה תופסת במבושיו ורומזת שהוא שמוק, אין לי ספק שרבים מאלו שמבקרים את לונדון היו קוראים לה מלכה. והאמת, די בצדק.

לונדון גם צודק בכך שצריך להחליט מה מיני ומה לא, מהי הטרדה ומה איננה. אם נאבקים על זכותן של נשים להניק בציבור ולהסתובב חשופות חזה כמו גברים, שכן שדיהן אינם איברים מיניים בהקשרים אלו, הרי גם בהקשר שתיאר לונדון השד אינו איבר מיני. אם מגע בלתי רצוי בבטנו שלו איננו הטרדה מינית, אזי גם ליטוף בטנה של אישה זרה באוטובוס כנגד רצונה אינו בהכרח הטרדה מינית. היכן נמתחים הקווים?

האם צריך להשיב להטרדה בהטרדה? לא יודע. בטוח שיש הבדל בין אדם שהכה אדם אחר ללא התגרות לבין אדם שהכה אדם אחר שירק עליו.

אני לא מסכים עם המעשה של לונדון, אבל מוטרד הרבה יותר מתרבות הלינצ'ים שהתפתחה פה. לא כל מעשה לא הולם הוא סיבה לגמור לאדם את הקריירה והמוניטין. אם מרצה חושבת שחיילת לא צריכה להגיע לשיעור במדים, או מגישת חדשות פולטת איזה משפט על חיות אדם שלא היה צריך להאמר, או אישיות טלוויזיונית מספר על מקרה שקרה לו לפני שנים ותגובתו שם היתה שנויה במחלוקת - זה לא הופך אותם לשטן ולא מצדיק עליהום מטורף עליהם או את פיטוריהם. אפשר להביע ביקורת בלי לדרוש עריפת ראשים. אנחנו נמצאים במקום מאד לא טוב עם ה-angry mob mentality הזה.
ArchAngel​(שולטת)
ArchAngel​(שולטת) • 27 ביוני 2019
מדקדקת כתב/ה:
בתור פמיניסטית שצועדת במידת השרמוטות ומסתובבת בלי חזיות- אם הייתי במקומו הייתי עושה בדיוק אותו הדבר. אחר כך כשנשים באמת מותקפות ומוטרדות- לחברה כבר נמאס לשמוע על זה.

שד זה לא איבר מין. והיא התחילה. הוא השיב לה באותו מטבע של מגע חצוף וחודרני, ונגע באיבר שמזדקן ללא חן, כמו כרס בירה.

כמה צדקנות.

את הולכת בלי חזיות, אבל מסיבה מסוימת את (סביר להניח) לא תוותרי על כיסוי שדייך לגמרי ולא תלכי בפומבי בלי חולצה, כולל במקומות שמקובל בהם להיות בלי חולצה עבור מי שאין לו שדיים.
למשל, נניח ותתקיים מסיבת בריכה במקום העבודה שלך, תכנסי לשם רק עם חלק תחתון ועם חזה חשוף?
האם תעלי לפרופיל הפייסבוק שלך תמונה בלי חולצה ועם חזה חשוף כמו שעושים גברים בלי שדיים?
תשלחי הודעת ווסטצפ לבני משפחה וקולגות כשזו תמונת הפרופיל הנלוות לה?
ככל הנראה שלא מכיוון שעבור החברה שלנו שדיים מקבלות פרשנות אינטימית ואת מודעת לזה.
בגלל ששדיים הם בעלי פרשנות אינטימית זה למה לגברים יש בעיה עם הנקה בציבור, זה למה גברים סטרייטים ונשים לסביות מתחרמנים/ות מהם.
אי אפשר להכחיש את הפרשנות האינטימית והמינית שיש לשדיים.
"להשיב לה באותו מטבע" יהיה לגעת לה גם בבטן, או בעור המדלדל ביד או משהו אחר בסגנון. לא חסרים איברים אחרים בגופה שמזדקנים ללא חן שחובה להתמקד דווקא בחזה שלה, ובטח שאם הוא מעיד שלגבר הוא היה "נותן בשיניים" ולא היה תופס בפטמות או בזין, כי הוא מבין שיש לזה פרשנות מינית ולכן נרתע מהרעיון.
Sm Art{☆Sm}

אל תזלזל בנשים -הן מ"עולם,הבינה וחכמה"

Sm Art{☆Sm} • 27 ביוני 2019
אִסְתְּרָא[1] בִּלְגִינָא קִישׁ קִישׁ קָרְיָא" הוא פתגםבארמית שמופיע בתלמוד הבבלי. פירושו המילולי של הפתגם הוא 'מטבע בכד[2] קורא "קיש קיש"', כלומר, מרעיש יותר מכד מלא מטבעות, והוא משל לאדם טיפש המתפאר במעט החוכמה שיש לו. הטיפש משול בכך לכד ריק מתוכן, לעומת הפיקח, המלא בחוכמה.

החכמה בנשים ,מגיעה עמן "באופן מובנה ",עת ירדו ,לעולם.
לעומז",גבר,יצטרך לעמול קשה ,בכדי לרכוש חכמה .

וירון לונדון ,הוא דוגמא קלאסית .
ל "חכמי עמי הארץ ,ככול שמיזדקנים,דעתם מיטפשת עליהם"

היה אומר סליחה ומחילה וכפרה .
והיה ממשיך לקבל צ'יק מערוץ 10 .
עכשיו הוא יצטרך לצפות במחליף שלו בערוץ.
והכול בשל זילותו בעוצמת של השד הנשי...
שרף אורנים​(אחר)
שרף אורנים​(אחר) • 27 ביוני 2019
זאת לא הפעם הראשונה שירון לונדון מתפאר בסיפור הזה (הוא סיפר את זה בתוכנית אחרת לפני כמה שניםוזה עבר מתחת לרדאר).

אני חושב שיש הבדל בין כרס לשד ויש גם הבדל בין כרס לבטן הריונית אבל משהו ביהירות של ירון לונדון הפריעה לי אולי יותר (ובהתבטאויות נוספות שלו).

אני אישית אדם שאוהב מאוד מגע והקרובים אליי זוכים בחיבוקים חמים בכל הזדמנות אבל אף פעם לא עברתי את גבול הטעם הטוב (עכשיו ישאלו מה זה גבול הטעם הטוב... אז נכון אין הגדרה ברורה לזה אבל מבחינתי מה ששנוא עליך אל תעשה לחבריך). כמו שאני לא רוצה שאנשים זרים יכנסו ל"מרחב הפרטי" שלי וכמו שאני שומר את האינטימיות רק לאישתי, ככה אני מצפה שאחרים ינהגו
Sm Art{☆Sm}
Sm Art{☆Sm} • 27 ביוני 2019
גאווה זה דבר מסוכן !!!

בְּפִי אֱוִיל חֹטֶר גַּאֲוָה, וְשִׂפְתֵי חֲכָמִים תִּשְׁמוּרֵם" (משלי יד ג) 

ודוד המלך המעיד על עצמו שהוא "כֶּלֶב מֵת... פַּרְעֹשׁ אֶחָֽד" (שמואל א', כד, יד) ובמקום אחר אמר "וְאָנֹכִי תוֹלַעַת וְלֹא אִישׁ, חֶרְפַּת אָדָם וּבְזוּי עָם" (תהילים פרק כ"ב ז).

בעלי-הגאווה הם מתועבים בעיני השם

שנאמר: "תועבת ה' כל גבה לב" (משלי טז, ה); והוא נמסר ביד יצרו, כי אין עזר השם עמו, אחרי אשר הוא תועבת השם. ואפילו לא נתגאה על שום אדם לא בדבור ולא במעשה, אך בלבו לבד הוא מתגאה, נקרא תועבה, שנאמר: "תועבת ה' כל גבה לב" - אפילו אין לו גבהות אלא בלב נקרא תועבה. 

חז"ל אמרו (סוטה ה') "כל אדם שיש בו גסות הרוח, אמר הקב"ה, אין אני והוא יכולין לדור בעולם, שנאמר, מלשני בסתר רעהו, אותו אצמית, גבה עינים ורחב לבב, אותו לא אוכל, אל תקרי אותו, אלא אתו לא אוכל". ועל הכתוב "גבה עינים ורחב לבב" מפרש "המצודת דוד" וזה לשונו "גבה עינים, הוא בעל גאוה, ורחב לבב, החומד ומתאוה לכל דבר", עד כאן לשונו.

כִּי בְאַפּוֹ מַשְׁפִּיל גֵּאִים, וּבִרְצוֹנוֹ מַגְבִּיהַ שְׁפָלִים. לָכֵן הַשְׁפֵּל עַצְמְךָ, וִינַשַֹּאֲךָ הַמָּקוֹם.
סטיית תקן
סטיית תקן • 27 ביוני 2019
הטרדה מינית לכל דבר והוא חייב לתת את הדין. מוזר שהתקשורת לא עושה רעש כי אם זה היה מישהו אחר עם בטן (דוד ביטן למשל) אני בטוח שכולם היו קמים על הרגליים ועושים רעש...

הוא צריך להיות מואשם כמו כל אזרח אחר.
נח יאור​(שולט)
נח יאור​(שולט) • 27 ביוני 2019
א. שד נשי הוא איבר מין (בגלל זה מוסכם חברתית שנשים יצניעו אותו)
ב. ירון לונדון הגיב בחריפות (אולי יותר מידי בחריפות) על התקפה שהגברת המדוברת יזמה עליו. אפשר לדון במידתיות התגובה שלו אבל אי אפשר להתעלם מהקונטקסט - הוא הותקף קודם.
היד
היד • 27 ביוני 2019
זה הכל תלוי תקופה. את הסיפור הזה הוא סיפר כבר לפני 15 שנים לפחות ואז אף אחד לא חשב שהיה צריך להתפטר.
אין לי שום בעיה אם מה שעשה. היא חדרה למרחב שלו והתייחסה אליו כאל חפץ, הוא הגיב בצורה פיזית אבל לומר שזה מיני או תקיפה מינית זה למתוח את גבולות.
אנשים גם שוכחים שזו דוגמא אחת מיני רבות להתנהגות של אנשים כלפי מפורסמים וכן דוגמא אחת כלפיו (אני זוכר את הסטירה שחטף בשנות ה 70 מאדם ברחוב כתגובה לראיון שערך).
בקיצור, תגובה פורפורציונלית לחלוטין או אל תעשה לחברך מה ששנוא עליך.
אה כן, תרבות ה pc הולכת ונעלמת...סוף סוף.
המטפל שלך
המטפל שלך • 27 ביוני 2019
יש לי רק דבר אחד לומר.
שד זה לא בטן אבל שד זה גם לא איבר מין.

הוא עשה מעשה פסול אבל גם היא.