ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

הסמלת אופיר סיפור מהבלוג שלי

karpet3
לפני 4 שנים • 16 ביולי 2019

הסמלת אופיר סיפור מהבלוג שלי

karpet3 • 16 ביולי 2019
הי שלום חברים

הרבה זמן אני כבר מעוניין לכתוב סיפורי שליטה היום התחלתי את הסיפור הראשון שלי,

אשמח אם תקראו ותגיבו אם טוב או לא טוב ומה כדי לשפר.

כרגע יש רק פרק אחד אשתדל לכתוב בימים הקרובים את ההמשך

https://thecage.co.il/blog/userblog.php?postid=890249&blog_id=75707

זה קישור לבלוג שלי אם הסיפור.
ArchAngel​(שולטת)
ArchAngel​(שולטת) • 16 ביולי 2019
העצה שלי לסיפור טוב היא לא להסגיר את העלילה שלו כבר בכמה השורות הראשונות. כשהקורא מבין כבר בשלב את זה את כל הסיפור, הוא לא ימשיך הלאה.
אם אתה רוצה שיקראו מעבר לפתיח, תפתח את הסיפור בצורה לא חד-משמעית, שתסקרן את הקורא להמשיך לקרוא בשביל לגלות לאן העלילה תתפתח.
כמו כן, זה לא נשמע כמו סיפור, זה נשמע כמו מונולוג שבו אתה מספר חוויה שלך. אם היית משמיט את המילה "סיפור" מהפוסט הייתי בטוחה שאתה משתף חוויה מסוימת.

דבר נוסף, יש בסיפור/מונולוג הזה הרבה פרטים לא רלוונטים ומילים שחוזרות על עצמן שלא לצורך.
את הקורא שבא לקרוא סיפור אירוטי לא מעניין שהדמות יצאה לקורס קצינים והמ"פ הותיר עליו רושם, או מי ישב באוהל של המג"ד ומה היה התפקיד שלו כי זה לא רלוונטי לעלילה. גם מבאס אותו לקרוא סירבול בנוגע לתיאור גיבורת הסיפור או כל פרט שכן רלוונטי.
אתה יכול לצמצם את הפסקה הארוכה של "זומנתי לשיחה אצל המגד, נכנסתי לאוהל של המגד ישבו שם המפקד הפלוגה שלי המג"ד קצין המבצעים של החטיבה והגדוד ועוד איזה סמלת שלא הכרתי אבל ממש לא יכולתי להוריד ממינה את העיניים שלי, שער שחור חלק ויפה עיניים כחולות וחזה שלא מותיר מקום לספק כולם היו עם מדים פרט לאותה הסמלת שהייתה עם חולצת טישרת של איזה קורס מודיעין שהיא עשתה"
ולהפוך אותה ל- "זומנתי לשיחה אצל המג"ד, נכנסתי לאוהלו, שם ישב צוות הפיקוד וביניהם סמלת שטרם הכרתי. דמותה בלטה מבעד לשאר הנוכחים ואת עיניי לא יכולתי להסיר ממנה. שערה היה שחור, חלק ויפה. עינייה כחולות, וגבולות שדייה בלטו מבעד לחולצת סיום קורס המודיעין אותו עשתה".
כפי שאתה רואה, כדאי גם להעשיר את השפה ולא לחזור על אותן מילים, לשלב תיאורים שיגרמו לקורא ממש לדמיין את הנכתב בראשו ולא רק לקבל אינפורמציה עליו, וכמובן לשמור על כללי דקדוק, פיסוק ותחביר.

אינני מתיימרת להיות כותבת דגולה, אבל במקרה יצא לי לכתוב סיפור שליטה שגם הוא מתרחש בצבא ונדמה לי שתוכל לקחת ממנו כמה דוגמאות להמשך (והוא גם מחרמן, אז בלי קשר כדאי לקרוא icon_wink.gif ):
https://thecage.co.il/blog/userblog.php?postid=858717&blog_id=72436

בהצלחה icon_smile.gif
    התגובה האהובה בשרשור
karpet3

תודה על הביקורת

karpet3 • 16 ביולי 2019
ממש תודה אשתדל להשתפר בפרק הבא