צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

טיפולי המרה לסוטים

petka11​(שולט)
לפני 4 שנים • 15 ביולי 2019
petka11​(שולט) • 15 ביולי 2019
יכול להיות שרב פרץ חושב שטיפולי המרה זה יחס חם, הסברה וחיבוק ולא מכות חשמל לאשכים וכ. ד. ? 🤔
לדעתי הוא פשוט חשב שהמושג הזה אומר משהו אחד ולמעשה זה משהו אחר..

בכלל אני לא נוטה להאמין למה שמפורסם בתקשורת לאור האמינות ההולכת ויורדת שלהם, כמו גם ההצגה שלהם של כל מי ששונה בצורה מפלצתית. 🤷🏻‍♂️

ולגבי המדע שאמור להיות ניטרלי משקפות פוליטיות.. הנושא הולך ונשחק לאט לאט לצערי הרב..
עוץ הגדול​(נשלט)
עוץ הגדול​(נשלט) • 15 ביולי 2019
מתנגד לטיפולי המרה (אכזרי, מסוכן וכמובן לא יעיל כי לא ניתן לשנות משיכה מינית), כמו שאני מתנגד לטיפולים לשינוי מין (אחד הפשעים הגדולים ביותר של קהילת הפסיכיאטריה והרפואה במאה ה-21).
עם זאת ברצוני להתייחס לנושא אחר שעלה כאן:

אני האחרון שאזלזל במקצוע הסוציולוגיה, אך אין לי שום כבוד לחוקרים שפוגעים בתחום.
בניגוד לאחרים כאן, יצא לי לקרוא ביקורת שיפוטית והערות של מאמרים. במילה אחת "חרפה". בנוסף, אני מכיר את הפוליטיקה באקדמיה מבפנים ומי שחושב שאין חשיבות לעמדה הפוליטית של החוקר באונ' מסוימות או בכתבי עת, לא יודע על מה הוא סח (לדוגמה, יש מרצים שסולקו והוחרמו בגלל עמדותיהם הפוליטיות). האידיאולוגיה וחוסר המקצועיות מזמן הפכו להיות שכיחים בכתבי עת פרוגרסיביים. לצערי, חוסר האמון במדעי החברה הוא מוצדק, יש סיבה מדוע התחום נמצא בשפל חסר תקדים.
תמים גם לחשוב שפוליטיקת הזהויות לא חדרה לפחות במידה מסוימת גם למדעי הטבע והפסיכולוגיה. כיום רק 20-15 אחוז מהמחקרים ניתנים לשחזור. אני מציע להיות קצת יותר ביקורתי כלפי המדע ומדעי החברה ולא לקחת דברים כמובן מאליו. מצד שני, חשוב לא לבטל אותם לחלוטין.

הניסוי הבא הוא דוגמה מאלפת ומדאיגה על איכות המאמרים במדעי החברה:
https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3747310,00.html
petka11​(שולט)
מסכים עם ☝🏻
וכמו שאמר ג'ורדן פיטרסון - עכשיו תוקפים את הפסיכולוגים, אבל ביולוגים צריכים להיזהר כי הם הבאים בתור.
porcupine
porcupine • 15 ביולי 2019
עוץ הגדול כתב/ה:

הניסוי הבא הוא דוגמה מאלפת ומדאיגה על איכות המאמרים במדעי החברה:
https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3747310,00.html

למען האמת הייתי מצפה שלצורך הניסוי הם גם יעשו את ההיפך, כלומר ינסו לפרסם מאמרים מפוברקים והזויים שמתנגדים לרעיונות שלדעתם צריך לאמץ כדי לפרסם מאמר. ואז לבדוק את סטטיסטיקת הפרסומים של כל קבוצה ולראות אם יש הבדל.
למעשה כל מה שהם הוכיחו זה שהם מצליחים לדחוף מאמרים מפוברקים, ולא את התיאוריה שחסם לפרסום הוא ההטייה הפוליטית במאמרים.
אחד שמבין​(נשלט)
אחד שמבין​(נשלט) • 15 ביולי 2019
petka11 כתב/ה:
יכול להיות שרב פרץ חושב שטיפולי המרה זה יחס חם, הסברה וחיבוק ולא מכות חשמל לאשכים וכ. ד. ? 🤔
לדעתי הוא פשוט חשב שהמושג הזה אומר משהו אחד ולמעשה זה משהו אחר..

בכלל אני לא נוטה להאמין למה שמפורסם בתקשורת לאור האמינות ההולכת ויורדת שלהם, כמו גם ההצגה שלהם של כל מי ששונה בצורה מפלצתית. 🤷🏻‍♂️

ולגבי המדע שאמור להיות ניטרלי משקפות פוליטיות.. הנושא הולך ונשחק לאט לאט לצערי הרב..

יש פה מושג שכולם משתמשים בו וכל אחד נותן לו פרשנות אחרת.
טיפולי המרה במובן הפסיכולוגי הוא אכן טיפול שכולל מכות חשמל ועוד כל מיני משחקים פסיכולוגיים שכבר מזמן לא מקובלים. ובאו בחשבון בימים בהם היחס ללהטבים היה כאלה דמונים.
טיפולי המרה שהדתיים מדברים עליהם, הם שיחות מוטיבציה להיאבק ביצר.
למרות שזה נשמע פחות אכזרי מהטיפול הראשון שהזכרתי גם פה ישנן בעיות לא פשוטות. כשאתה לוקח בחור צעיר ומתסבך אותו עם אי יכולת השלמה עצמית, זה עלול להוביל אותו למצבי דיכאון קשים ובמקרים קיצוניים אפילו להתאבדות.
הבעיה היא שאותו נער אם הוא דתי אורתודוקסי (דתי או חרדי), עם שאיפה למחוייבות דתית באורח חייו ולשמירת מצוות, התסביכים המצפוניים שילוו אותו, ואי היכולת לעמוד בשאיפות התורניות שלו, יהוו אף הם גורם שיכול להוביל אותו לדיכאון שבמקרים קיצוניים יכול להוביל להתאבדות.
לדעתי כשמדובר בנער דתי, ששואף לקיים תורה ומצוות בדרך האורתודוקסית, לא תהיה לו ברירה אלא למצוא מישהו שיעזור לו לנסות לדכא את היצרים שלו, זה לא יהיה קל, וזה משהו שירדוף אותו ככל הנראה לאורף חייו, כי לדעתי זה לא משהו שאפשר להיפטר ממנו אלא כל פעם להדחיק אותו עוד קצת. ואלו בדיוק טיפולי ההמרה שמדברים עליהם.
אבל מישהו שלא נמצא בקונפליקט הדתי, זה לא משנה אם הוא חילוני, מסורתי או דתי שאין בו להט לעמוד בכל החיובים הדתיים. היות והוא לא ישאב שום סיפוק רוחני מדחיית הסיפוקים שלו, אני לא מוצא שום סיבה למה הוא צריך להתתכחש לנטיות שלו. אדרבא, צריך לעזור לו לקבל את עצמו, ולחזק את היכולת שלו להתמודד עם הקשיים שהוא עתיד להתמודד איתם.

הבעיה הקשה ביותר של הנער הלהטבי הדתי היא, שכל אחד מנסה למשוך אותו לכיוונו, מבלי לנסות להבין בכלל מה עובר עליו, ועם מה הוא אמור להתמודד בהמשך חייו. רוב הגורמים שמנסים להשפיע עליו לא ממש לוקחים בחשבון את המשקל של השלמה עצמית אל מול ייסורי מצפון קשים ביותר. וכל אחד מנסה לקחת את זה לכיוון שלו. הרבנים באופן חד צדדי רואים את הצד של שיחות המרה, ואילו הארגונים הלהטבים רואים רק את הרצון להשלמה עם הזהות המינית.
לדעתי הנער עצמו צריך לקבל עליו החלטה אישית, לאחר בחינת כל האפשרויות וההשלכות. ההבעיה שלא נולד הגורם האובייקטיבי הזה שיפרוס בפניו את האפשרויות.
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
פטקה, אני מסכים עם אבקסיס שאין שום סיבה לעליהום. רק מעורר שנאה וריחוק. וגם אמרתי ככה בתגובותיי הקודמות.
אבל:
1. צריך שהוא יבין מה דנה וייס התכוונה כשאמרה המרה, עם מה הוא הסכים. כי המרה סותרת לגמרי את הדברים שאמר אחרי, השארת ההחלטה לנער.
2. לא רוצה אותו שר חינוך. חבר כנסת? כן, יש ציבור שרוצה אותו כנציג וחשוב שיקבלו את הייצוג הזה, זו דמוקרטיה. אדם שאלו אמונותיו? לא רוצה אותו בחינוך. אם אני אומר שאני לא רוצה את עמיר פרץ ראש ממשלה, זה בדיוק בגלל אמונותיו ודעותיו - אני לא מסכים ואפעל נגד זה שיהיה ראש ממשלה, אבל בלי רדיפה אישית. ככה אני עם הרב פרץ - לא רוצה אותו שר חינוך בגלל דעותיו ואמונותיו, בלי שום צורך לרדוף אותו.
petka11​(שולט)
1.אז הבעיה שלנו זה בחוסר שפה משותפת ותו לא ~
(והתקשורת שהוציאה דברים מהקשרם כדי לעשות פרסום שלילי נגד מי שלא מסכימים איתו.)

2. לא יודע האם הוא יכול לשפר לחינוך או להזיק, או כל שר אחר. בכלל מערכת ההשכלה שלנו מאוד קשה וזקנה.
בכל מקרה קשה לדעת מה כל אחד מהם יעשה - כי הם יעשו הכל לטובת מי שיעזור להם להיבחר בסבב הבא, ולא לבוחרים בכל מקרה.
opiate​(שולט)
opiate​(שולט) • 15 ביולי 2019
petka11 כתב/ה:
*אני רק אניח את זה כאן*

https://www.inn.co.il/News/News.aspx/407328

This why we shouldn't let people who believe in nonsense fairy gods run for government

its all silly ideas start to finish
אחד שמבין​(נשלט)
אחד שמבין​(נשלט) • 15 ביולי 2019
petka11 כתב/ה:
1.אז הבעיה שלנו זה בחוסר שפה משותפת ותו לא ~
(והתקשורת שהוציאה דברים מהקשרם כדי לעשות פרסום שלילי נגד מי שלא מסכימים איתו.)

אני מצפה מאיש ציבור, בעיקר אם הוא איש ציבור שעומד בראש מפלגה משמעותית בישראל, שיידע לשמור את הפה שלו. שיכיר את צירופי המילים שגורמים לאש המחלוקת לבעור בחברה הישראלית, שיידע לברוח ממוקשים, ושיידע להביע את דעתו ולהתנסח, באופן שיחבר את העם ולא יגרום למחלוקת.

להשתמש במשפטים מעורפלים, וביטויים שאינם ברורים די הצורך, ואח"כ להתלונן ש"דברי הוצאו מהקשרם" זה לא מתאים למי שרואה את עצמו מנהיג.

אם אני הייתי צריך לייעץ לו איך לענות על השאלה שהוא נשאל, הייתי מציע לו קודם כל לברוח משימוש בסיסמאות. להסביר את המושג הטעון "טיפולי המרה" ולשלול אותו (כי זו אכן דעתו). ואז לאחר שהוא פירק את המוקש, להסביר שהוא קודם כל מחבק, מכיל ותומך בתלמיד. ורק אח"כ להוסיף, שהוא בעד להציב בפני התלמיד את האופציה של שיחות מוטיבציה ותמיכה להתמודדות מול היצרים, שזו אינה חובה, אלא אפשרות, תוך הדגשה שבחינוך הדתי זה דבר מקובל כפתרון גם מול תלמיד סטרייט שבא עם קשיים בהתמודדות מול יצריו.

נכון זה לא פשוט, להיות איש ציבור, ולהיזהר בכל משפט שאתה מוציא החוצה, בעיקר מול תקשורת עויינת, ומליון אנשים שמחפשים כל מילה שלך.
אבל מי אמר שזה קל?
אם הוא לא מתאים, שיחפש ג'וב אחר. בשבועות האחרונים היו לו כמה נפילות, אני בטוח שהן לא בכוונה, ושהוא ממש התכוון למשהו אחר לגמרי. אבל זה ממש לא עוזר.
מבחינתי, פרץ הוכיח שהוא לא מתאים לפוליטיקה בכלל, ובוודאי לא לעמוד בראש מפלגה שמתיימרת לייצג את הציבור הדתי לאומי והמסורתי.

ייתכן שהעשייה שלו מפוארת מאמירותיו, אז הוא צריך לחפש לעצמו עבודה ביצועית, שבה אין משקל כבד כל כך לכל אמירה שלו. פוליטיקה זה לא המקום.