בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

האם findom זה ניצול?

sub am
לפני 3 שנים • 26 בספט׳ 2020

האם findom זה ניצול?

sub am • 26 בספט׳ 2020
למה יש הרבה שולטות/ים חושבים שפינדום זה ניצול
האם זה נכון ???
ואם כן אז למה יש פטיש בשם הזה?
אשמח לקבל תשובה
AlphaPower​(שולט)
לפני 3 שנים • 26 בספט׳ 2020
AlphaPower​(שולט) • 26 בספט׳ 2020
פינדום זה ניצול.
למה יש פטיש כזה?, גם יש דבר כזה פדופיליה אז זה אומר שזה בסדר?
תמרעה המרטשת​(שולטת)
לפני 3 שנים • 27 בספט׳ 2020
בסופו של דבר כל עוד זה ssc אין שום בעיה עם זה.
ברגע שהניצול הוא לא בהסכמה או יוצא מכלל שליטה (דוגמאות של פשיטות רגל או לרוקן חשבון של מישהו), זה כבר לא שפוי ולא בהסכמה.
זה כל העניין.
יש הרבה שולטים והרבה שולטות שזה לא קוסם להם/ן, כי זה לקחת אחריות על כל המערך הכספי של מישהו וזה גם יכול להגיע למצב של בית משפט ותביעות.
אתן לך דוגמא מאוד פשוטה, מישהו מעוניין להביא לי כסף או מתנה אני בודקת לפני ומצווה לו להגיד לי אם הוא מסוגל לזה כלכלית, כי אין שום דבר קוסם בלקבל מתנה ממישהו שאחרכך זה יכול להשפיע על כמה אוכל הוא יוכל להביא הביתה, או על המצב הכלכלי שלו בעתיד.
    התגובה האהובה בשרשור
ארגמןן​(אחרת)
ארגמןן​(אחרת) • 27 בספט׳ 2020
יש הרבה דברים בתוך הבדסמ- השפלה, אלימות, ניצול, הערצה, סגידה וכו'..
גם אם זה ניצול וגם אם זה לא.. מה זה משנה? שני הצדדים מסכימים על זה? שני הצדדים רוצים את זה? יופי, זה הדבר היחיד שמשנה.
רמפול
רמפול • 27 בספט׳ 2020
גם נרקומן מסכים שיזריקו לו הרואין (הוא אפילו מת על זה).
וגם אישה מוכה ברוב המקרים מסכימה לחזור לבעלה אחרי שנרגע.
סתם, חומר למחשבה למתאבדים על מזבח ה-SSC.

אני, אגב, מאמין שאין לנו קריטריון יותר טוב מ-SSC, אבל מכאן ועד לומר שהוא מושלם, המרחק גדול, ובדיוק במקרים כמו פינדום הוא נכשל.
אדי1
אדי1 • 27 בספט׳ 2020
לדעתי כול עוד מגבילים את גבולות ה"משחק" של הפינדום לסכומים מוסכמים/סבירים (ביחס ליכולות ה"מנוצל" ,לאחר שיחה ) ובאחריות הדדית של הצדדים לשמר את גבולות הגזרה אז זה בסדר
ארגמןן​(אחרת)
ארגמןן​(אחרת) • 27 בספט׳ 2020
רמפול כתב/ה:
גם נרקומן מסכים שיזריקו לו הרואין (הוא אפילו מת על זה).
וגם אישה מוכה ברוב המקרים מסכימה לחזור לבעלה אחרי שנרגע.
סתם, חומר למחשבה למתאבדים על מזבח ה-SSC.

אני, אגב, מאמין שאין לנו קריטריון יותר טוב מ-SSC, אבל מכאן ועד לומר שהוא מושלם, המרחק גדול, ובדיוק במקרים כמו פינדום הוא נכשל.

אני ממש לא מתאבדת על בטוח שפוי ובהסכמה.. אלא רק על ההסכמה. בטוח ושפוי זו מן הגדרה מיותרת.. כי זה סובייקטיבי.
וגם במקרה של אישה מוכה המדינה לא מתערבת ובצדק.. אלא אם כן היא מתלוננת. מה ה-הבדל בין אישה מוכה לאישה מוכה בבדסמ? ההסכמה. (כמובן שיש עוד הרבה הבדלים אחרים)
גם להזריק לעצמך או לאחרים הרואין זה לא לא חוקי.. וגם בצדק.
robotz
robotz • 27 בספט׳ 2020
דיון מעניין,
עוקב
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
מצד אחד סובייקטיבי, מצד שני הדרישה לתת את הדעת על שפיות ובטיחות, כמיטב יכלתנו, עדיין נשמעת לי כמו המלצה טובה מאד.
במיוחד בטיחות, שהיא אולי לא מדע מדוייק אבל בהחלט ניתנת לביצוע, לפחות באופן יחסי.

קשה לי עם ההישענות על הסכמה כי מניפולציות זה דבר שקיים ואפשר להוציא מאנשים הסכמה כפויה. אני אוהבת את הטרמינולוגיה של "הסכמה ורצון חופשי ונלהב". אבל באקט בדס"מי לפעמים זו בעיה, להביע רצון נלהב באופן ברור. וכאן נכנס עניין השפוי והבטוח. אלה דברים שקשה להגדיר אבל נראה לי שהעקרון צריך להיות שכל אחד ידרוש את זה מעצמו ויתן על זה את הדעת.
זה כמו "אסור לפגוע באנשים אחרים". ברור שזה לא תמיד עובד, כי מה זה "לפגוע" בדיוק, הרי גם עלבון זו פגיעה ולא תמיד צריך להיזהר מזה, ואולי לא לפגוע בו כן פוגע בי, וכו' וכו'. אבל זה לא מפריע בכלל לדרישה המוסרית *להשתדל* לא לפגוע באנשים אחרים עד כמה שאפשר, ולתת את הדעת על איך שהתנהגות שלנו משפיעה על אחרים. נראה לי ש SSC זה בקטע כזה. זה לא אכיף, אלא זה עקרון מוסרי שכל אחד צריך להשתדל כלפיו עם עצמו.

כך פינדום.
אני לא חושבת שהוא בהכרח ניצול, אבל כל דבר אפשר לנצל לרעה אם ממש רוצים. יש אנשים שאוהבים את זה, יש אנשים שנכנסים לזה ברצון ותוך שמירה על גבולות סבירים כלשהם, אבל זה לא אומר שזה לא משחק קצה. נדרשים זהירות ושיקול דעת ודאגה לשלום הזולת.
masoul
masoul • 27 בספט׳ 2020
שמישהו יסביר לי איך משהו ששניים מסכימים עליו מרצון חופשי ובחירה חופשית הופך לניצול ?

איך אם שולטת מצווה על נשלט שלה ללקק לה את התחת שעתיים זה סבבה מדליג מגניב ואווו.
אבל אם היא מצווה עליו לתת לה אלפים שקל, או עשרים או מאתים אלף שקל, ושניהם מסכימים שזה חלק מהיחסים שלהם, זה ניצול.

למה אדם לא יכול לעשות מה שבא לו ?
למה אדם שהזין שלו עומד מזה שהוא נותן כסף לשולטת שלו, לא יכול לעשות את זה בהסכמה ובחירה חופשית, למה זה נעשה ניצול.

ולא, אין לי כלום עם פינדום, לא מעמיד לי ולא עושה לי כלום.
אבל המחשבה שאני לא יכול להחליט מה לעשות בכסף שלי, לעשות מה שבא לי עם מי שבא לי בכסף שלי, זו מחשבה שמקוממת אותי מאד.

לקרוא לשני אנשים בוגרים שעושים מעשה, כל מעשה עם הכסף שלהם, בהסכמה ובחירה חופשית, נצלנים,
זה להגיד אנחנו נכתיב לך מה מותר לך ומה אסור לך לעשות עם הכסף שלך, מה מוסרי לך ומה לא מוסרי לך. מה ראוי לך ומה לא ראוי לך.

זה ההפך המוחלט מלהיות אדם חופשי.

שנה טובה, וגמר חתימה טובה.