צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

האם בדסמ מסווג כהפרעה נפשית?

ofer00
לפני 4 שנים • 11 בספט׳ 2019
ofer00 • 11 בספט׳ 2019
זהו היא אינה הפרעה נפשית נקודה, אני אומר זאת בתור מטפל מוסמך(פסיכותרפיסט) וכן שעברתי טיפול אורך מאד אצל פסיכולוגית. אין קשר לביפולר , בי פולר במצבים מאניים הם מאד מיניים אך לא בהכרח יהיו עם נטיות כאלה או אחרות.
אני מאמין שאפשר לפתוח את זה עם אנשים ונילים אבל לאט לאט ובזמן הנכון זה מאד משחרר, אבל קודם לבדוק שהם אנשים פתוחים בראש וגם הכל בהדרגה לאט לאט, החופש אחרי שזה מדובר הוא כל כך גדולה.
מבאס שזה מה שקרה לך , לא להתייאש
המון המון בהצלחה
מפליג אותך
מפליג אותך • 11 בספט׳ 2019
סיכום:
אם את/ה נהנה לכאוב את/ה בריא
אם כואב לך כשאתה נהנה אתה חולה

אם אתה נהנה להכאיב אתה בריא
אם אתה מכאיב וסובל אתה חולה

ועכשיו לײַישום:
אם אתה נהנה לכאוב ומקיים יחסים עם נהנה להכאיב אתם בריאים.

כל שילוב אחר הוא שילוב חולה

ואת הכל באהבה או לא עושים בכלל
Temporalis​(מתחלף)
Temporalis​(מתחלף) • 11 בספט׳ 2019
דרקן ראהל - אהבתי מאוד. ומסכים עם כל מילה. מופרע הוא מי שיש משהו שמפריע לו. אם יש לו פנטזיות או שהוא עושה דברים בהסכמה וזה לא מפריע לו ולא מפריע לאף אחד אחר, אז הוא לא מופרע. פשוטו כמשמעו. הוא פשוט איש עם פנטזיות מסויימות, ולא עם אחרות
ArchAngel​(שולטת)
ArchAngel​(שולטת) • 11 בספט׳ 2019
נתקלת בבורות ונילית ממדרגה ראשונה, ע"י מישהו שככל הנראה לא מומחה גדול בבריאות הנפש לפי איך שהוא מדבר.
אין קשר בין הפרעה בי-פולרית לבין בדס"מ, והטיב דרקן להסביר את ההבדל.
יש לי תחושה מאוד גדולה שגם את ההפרעה הבי-פולרית, בדיוק כמו את עולם הבדס"מ, הונילי ההוא תיאר בצורה סטיגמית שלא הולמת את המציאות כי זה מאוד מאפיין אנשים שממהרים לאבחן אחרים תוך דקות ספורות מבלי שיש להם את ההכשרה לכך ומבססים את הממצאים שלהם על סמך ד"ר גוגל ופרופ' מאקו.
לו הוא באמת היה מבין בעניין, לו באמת היה לך עסק עם איש מקצוע, לא היית מקבלת ממנו ניתוח פסקני במהירות האור.
אבחונים כאלו דורשים עבודה ארוכה מול המטופל, לקחת בחשבון את כל המאפיינים והנסיבות ובעיקר לעמוד בפרוטוקל מקצועי. וכל אלו נעדרים מן המשוואה במקרה שלך, מה שהופך את דעותיו לדעות ולא לעובדות.
אז תסירי דאגה מליבך, דעה של אדם שלא באמת מכיר לעומק אותך, את עולם בריאות הנפש או הבדס"מ, לא קובעת מי את ומה את.
אם את לא עוסקת בבדס"מ באובססיביות על חשבון התפקוד שלך בתחומי חיים אחרים, אם את לא מרגישה שהעיסוק שלך בבדס"מ "משתלט" עליך, אם לא מרגישה שאת משתמשת בו כ"בריחה" במקום להתמודד עם האישיוז של החיים שבחוץ, אם את לא מרגישה שהעיסוק בו גורם לך למצוקה, אם את לא משתמשת בו בשביל לפגוע בעצמך או באחרים, אם את מקפידה על כל כללי הבטיחות, אז מצבך רחוק מאוד משל מישהו שסובל מהפרעה נפשית, שחייבת לכלול מאפיינים של פגיעה בשיפוט, בתפקוד, בעצמי או בזולת בשביל להיחשב כאחת ולא סתם להיות איזו תופעה "יוצאת דופן" שקשה לאחרים לעכל.

ועם זאת, הייתי ממליצה לך לברר עם עצמך למה את מרגישה כזה חוסר ביטחון בעקבות הדברים שלו.
האם זה רק בגלל שנעלבת מהבוטות והזלזול שבדבריו? או כי מבפנים יש לך איזה אישיוז סביב הבדס"מ שלך, שאולי הצדקת עם איזו רציונליזציה שהתפוגגה לרגע במהלך השיחה איתו, וזה מה שגרם לך לחשוב שהוא אולי צודק במקרה הספציפי שלך?
כי למען האמת, בשביל התחושה הטובה שלך, זה פחות משנה אם הוא צודק או טועה ברמה האקדמית העובדתית בנוגע להנחה שבדס"מ זאת הפרעה נפשית שדומה לבי-פולריות.
יותר משנה אם את מרגישה שמשהו מהדברים שאמר רלוונטי אליך באיזשהו אופן או לא.
קרל יונג אמר בשעתו שמה שמפריע לנו באחרים יכול לעזור לנו להגיע להבנה יותר טובה של עצמנו, ואולי זאת הזדמנות לעשות לימונדה מהלימונים שהשליך עליך ולבחון עם עצמך את הבדס"מ שלך כך שתוכלי לארגן אותו באופן שיתאים לך יותר.
זה לא אומר שהונילי ההוא בהכרח צודק במשהו, יש מצב שמדובר בשטות גמורה שנובעת מדעות קדומות שלו. אולי הוא משליך עליך את הפחדים האישיים שלו מהבדס"מ, ואולי הוא אפילו בעצמו בדס"מי בארון שהרגיש מאפיינים בי-פולריים בהתנהלות האישית שלו מול הקינקים שלו... אולי כל זה בולשיט ואת פשוט צריכה להמשיך להיות כמו שאת.
אבל רק את יכולה לקבוע לגבי עצמך אם המילים שלו רלוונטיות לגביך או אם אין קשר ביניהן לבין המציאות שלך.
אם את מרגישה באיזשהו מקום שכן, כדאי לך לעבד את הרגשות האלו מול איש מקצוע. לא בשביל "להמיר אותך" אלא בשביל לעזור לך להגיע להבנה טובה יותר של עצמך ומה שמניע אותך.

נ.ב. שמחה שהזכרת אותי בפוסט icon_smile.gif אני מקווה שהצלחתי לעזור במשהו ושלא סיבכתי יותר את העניינים.
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
לפני 4 שנים • 10 בספט׳ 2019
אוקיי. הבהרות מספר.
אחד - קדחת בין בדסמ לבין בי פולאר (אני שניהם, אבל זה לא מוכיח כלום...) בי פולאר היא הפרעה אפקטיבית (יענתו רגשית) שמופיעה בdsm (מדריך המחלות הפסיכיאטריות) ויש לה סימפטומים ברורים, ואין בכלל בסיס לקשר בינה לבין בדסמ.
בדסמ לא יכול להיות הפרעה נפשית, מכיוון שהוא לא מונח קליני, ומעולם לא היה. זה מונח מודרני למדי, משנות ה90. לפניו השתמשו בs&m, מה שאנחנו מכירים כסאדו מאזו, וגם זה מונח עממי, לא קליני.
אז מה יש בקליני?
הdsm (המדריך קוקו, אמרנו למעלה) מכיל קטגוריה בשם פארא-פיליות, שמילולית משמעו "מעבר לאהבה". בקטגוריה הזו מופיעים פטישים למיניהם, וגם דברים מתוקים כמו זואופיליה, וכמובן פדופיליה (שמו אותנו בשכונה טובה).
עכשיו, לפני שאגיד מה כתוב עלינו בפאראפיליות, חשוב להבין משהו על מחלות נפש, או, ליתר דיוק, על פסיכו-פתולוגיה. משמעות המילה פאתוס היא סבל - הגישה היום אומרת שאם אף אחד לא סובל, אין פסיכו-פתולוגיה. גם אם יש לך את הסימפטומים, אם אין סבל אתה בריא.
אז ככה:
1. הפרעת מיניות מזוכיסטית - גירוי מיני חוזר ועוצמתי כתוצאה מכאב בינוני עד גבוה, סבל או השפלה. לאדם יכולות להיות נטיות מזוכיסטיות, אך הוא לא יאובחן עם הפרעת אישיות מזוכיסטית, אלא אם הוא מדווח שהוא סובל מקשיים כתוצאה מכך. (יענתו, מזוכיסט שסובל מזה שהוא נהנה מלסבול, סובל מהפרעת מיניות מזוכיסטית. מזוכיסט שזורם עם עצמו, בריא לחלוטין)
2. הפרעת מיניות סאדיסטית - גרימת פחד, השפלה, כאב או צורה כלשהי של נזק נפשי או פיזי, כדי להגיע לסיפוק מיני. אם הדחפים הסאדיסטיים לא גורמים מצוקה, פגיעה בתפקוד או נזק לאדם שנתן הסכמה מודעת (ssc בשפה שלנו), לא תאובחן הפרעה.

בקיצור, אם אין נפגעים, מצוקה, בעיה, משהו - בדסמ זה ממש לא הפרעה נפשית.
אין לי מושג, ומעניין לי את הביצה השמאלית, למה אנשים נהנים ממה שהם נהנים.
כל מי שרוצה לחקור למה אני נהנה מהצלפות בתחת, שילך לעשות מחקר על למה הוא לא נהנה. זו שאלה לגיטימית באותה מידה.
אבל, לא משנה מה יגידו לך, איזה הסבר פסיכולוגי ישלפו לך, דבר אחד ברור לחלוטין - לא, זו לא הפרעה נפשית בלי מצוקה. לא, לא צריך לתקן את זה, אם אין מצוקה. ולא, בדסמים לא צריכים הסברים למה הם בדסמים מאף אחד, אלא אם הם ביקשו לשמוע אותם.
אם משהו לא ברור - כאן או באדומה.
ולסיום סיומת:
https://thecage.co.il/blog/userblog.php?postid=875997&blog_id=103760
    התגובה האהובה בשרשור
הוא​(שולט)
הוא​(שולט) • 10 בספט׳ 2019
לא צריך "להתפרק" מדעה או הנחה של מישהו מבוסס ככל שיהיה
וזה לא נשמע מבוסס או מקצועי

הכיוון הבדסמי אינו קשור לבי פולריות כלומר
בי פולרים יכולים להיות יפנים ונילים וגם צוענים אלבנים

אני אישית נמנע מלשתף ונילים או אנשים אחרים באיזה יד אני מנגב את התחת
מה הדעות הפוליטיות שלי ואיך אני אוהב את המין שלי
יש דברים שהם ציבוריים ויש שהם פרטיים וגבול זה בריא בכל תחום.

בדסמ כבר מזמן יצאה מ"קטלוג" ההפרעות הפסיכיאטרי
למרות זאת אני תמיד טוען שהתחום שואב אליו אנשים
לא מטופלים לא מאובחנים לא מודעים שמוצאים שם מזור או שמא אשליה של מזור
לבעיות שהם מתבוססים בהן.
בס ד
בס ד • 10 בספט׳ 2019
אני חושב שלפחות אצלי זה פסיכולוגי... בטיפול EMDR עיבדתי זכרונות ורמת העיסוק שלי בבדסמ ירדה לזמן מה.
שוב, הכל לעניות דעתי ואני מכליל רק את עצמי.

כמו שאין לי מושג ודרך לדעת אם גיי זה מולד או פסיכולוגי, כך גם עם הבדסמ. אני שותק, לא מוחה נגד מי שלא כמוני ונהנה מהקינקיות שלי בינתיים🙃
Lady Guinevere​(שולטת)

האם בדסמ מסווג כהפרעה נפשית?

Lady Guinevere​(שולטת) • 10 בספט׳ 2019
שוב אני צריכה להזכיר לעצמי לעולם לא לפתוח את נושא הבדסמ עם ונילים
בכל מקרה הונילי הספציפי הזה השווה אותי למישהי עם הפרעה דו קוטבית (בי-פולר)
וזה ממש ערער לי את הבטחון

זה קשקוש נכון?
במיוחד אשמח לקבל קצת חיזוקים מדרקן ראל וArchangel
ואולי כמה לינקים למאמרים בנושא
היה פוסט בפורום על זה מתישהו אבל לא מוצאת.
תודה לכם חברים