סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

מה היא הסיבה לכך שלא שומעים כמעט על נשים טרנסיות?

↑ ↓
מקשיב​(שולט)
לפני שבוע • שני, 4 בנובמבר 2019, בשעה 08:17
מקשיב​(שולט) • שני, 4 בנובמבר 2019, בשעה 08:17
כי ברירת המחדל של העובר זה נקבה.
ברייה​(שולטת){לא! מחפשת}
לפני שבוע • שני, 4 בנובמבר 2019, בשעה 05:38
ברייה​(שולטת){לא! מחפשת} • שני, 4 בנובמבר 2019, בשעה 05:38
פלייפול כתב/ה:

בנוסף, לא ברורה לי ההסתייגות מהמילה 'ליקוי'. אמנם התופעה אינה עונה לקריטריונים של הפרעה נפשית, אך היא גורמת סבל רב מאד ל...'לוקים' בה (ניתן להציע פועל אחר).

לא מדובר בליקוי, אלא ב"אלטרנטיבה" או "ברירה".
כי במקרה הזה, להבדיל מהפרעה נפשית שמונעת מהפרט להשתלב בחברה בגלל תפיסת מציאות לקויה, מדובר בחברה שמונעת מהפרט להשתלב בתוכה בגלל ליקויים ביכולת שלה לקבל את זכות הבחירה של האדם (כלומר, חברה שסובלת ממום). לשון אחר -- אין פגם באדם שמרגיש אישה או גבר, הפגם הוא בחברה שמחליטה לאיזה מגדר ישתייך האדם (ואם בכלל) בהסתמך על סממנים פיזיולוגיים אתם נולד.

עם זאת, אני מסכימה עם הטענה העיקרית, שלמרות הקושי, הסיזיפיות, העייפות והמיאוס, השיח הפתוח הוא הדרך היחידה לרפא את החברה.
או להמציא תרכובת אורגנית שתתמודד בהצלחה עם חיידק צרות האופקים והטמטום.
israelislave
לפני שבוע • שני, 4 בנובמבר 2019, בשעה 04:04

Re: מה היא הסיבה לכך שלא שומעים כמעט על נשים טרנסיות?

israelislave • שני, 4 בנובמבר 2019, בשעה 04:04
Zord כתב/ה:
הכוונה לנשים --> גברים Female to Male.
נראה שהן כמעט ולא קיימות וגם אם כן הן לא מעניינות את התקשורת או המדיה החברתית.

חיפשתי תשובות ב quora ולא מצאתי תשובה חד משמעית.

מספר אפשרויות שהועלו:

1. המעבר מגבר לאישה הוא בעצם פתיש, וגברים מעצם היותם זכרים פשוט לוקים בפתיש הזה פי כמה מנשים.
2. הפמיניזם, הטרנד החברתי העכשווי - פשוט יותר משלם להישאר (או להפוך ל) אישה. הטבות חברתיות, מלגות ללימודים, מלגות לפתיחת עסק, ארגוני נשים וכ'ו וכ'ו.
3. מחסור חמור ביחסי מין ובתשומת לב מנשים (וגברים), ברגע המעבר מגבר לאישה תשומת הלב מגברים ונשים וחיי המין איתן משתדרגים במספר מונים.
4. המספרים זהים אך אותן נשים (Female to Male) מנוכרות על ידי החברה ונשים אחרות בגלל סעיף מספר 2 ומסתירות את עצמן.
5. המספרים זהים אך קל יותר "לעבור" (Pass) כגבר מאשר כאישה אז פשוט לא שמים אליהן לב (Female to Male).
6. המספרים זהים אך הסטטיסטיקה הרשמית (מחקרית) לא מעודכנת (Female to Male).
7. המספרים זהים אך גברים לא מעניינים אף אחד כרגע אז הן הופכות ל"בלתי נראים" בעיני החברה והתקשורת.

יש עוד כמה תיאוריות שהן נגזרות או וריאציות קצת שונות של מה שרשמתי.

בכל מקרה מהי דעתכן? מקצועית (אם יש כזו) ואישית.

* ניסוחי זכר נקבה תואמים בילבלו אותי כשכתבתי אז נא לא להתעצבן בבקשה.

קפצת ישר לביצה הכי גדולה.

הסיכוי שתקבל כאן דיון רציני על השאלה שלך ועל התופעה בכלל שואף לאפס.

כל הנושא הזה כ"כ טעון רגשית, אבל במציאות זהו נושא בעניינים של מגמות חברתיות בעולם המערבי, מאבק אידאולוגי בין שמאל וימין וכמו בהרבה נושאים תחת אותה מטריה תמצא שהשיטה תמיד לתקוף את השליח ולא את העובדות.

ובמיוחד באתר שכולו על טהרת כאלה שעסוקים מאד במיניותם "השונה" מהזרם הראשי. הצורך להימנע מדיון על עצמם מהווה תחמושת לחיסול כל דיון שמפקפק במיניות או עניין נפשי החורג מה"נורמה"
ItsEden
לפני שבוע • ראשון, 3 בנובמבר 2019, בשעה 20:11
ItsEden • ראשון, 3 בנובמבר 2019, בשעה 20:11
אני יודעת שאני פה בחתיחת דיליי אבל וואו כל הניסוח שלך וכל הסיבות האלה (סליחה על השפה) ממש דפוקות...
הייתי עוברת על הכל להסביר לך כמה כל מה שכתבת יכול להישמע פוגע אבל להגיד שזאת סטיה ובגלל זה יש יותר טרנסיות מטרנסים (מה שדרך אגב בכלל לא נכון... וכנראה שאתה בכלל לא מבין על מה אתה מדבר פה) וזה הדבר הכי מפגר פשוט ששמעתי תנסה להבין בעצמך למה...

כאילו אני חושבת לעצמי כל ההודעה הזאת שלך כמה שום דבר שם לא נכון וזה עצוב לי שאתה אומר דברים כל כך חסרי אחריות שאני אישית כן נפגעתי קצת/התעצבנתי מהם, קח לצומת לבך..
Sm Art​(נשלט)
לפני חודש • חמישי, 19 בספטמבר 2019, בשעה 17:24
Sm Art​(נשלט) • חמישי, 19 בספטמבר 2019, בשעה 17:24
סליחה מחילה וכפרה יותר לא נדבר עליהם .
שהם ידברו ביניהם באטרף דייטינג ,
אבל ,בבקשה שגם לא ישתדלו לא לדבר על שיטרית
סטרייטים רק אם הם יכולים .
אם קשה להם לא לדבר עלינו ,זה בסדר ,אנחנו גם נסלח .
כולם סולחים לכולם ,גם אנחנו נסלח לכולם .ונבטיח להשתפר.

ורק שאילו בעזה שידעו שאנחנו לא סולחים להם .
על זה שהם זורקים עלינו בלונים וטילים וקפצונים

מעטוף ומקלובה ומסבחה נכין בעצמנו גם אנחנו
יש יוטיוב של מצרים וסעודיה ויש הכול מירשמים ברשת
דרקן ראהל​(נשלט){משוייך}
לפני חודש • חמישי, 19 בספטמבר 2019, בשעה 17:17
דרקן ראהל​(נשלט){משוייך} • חמישי, 19 בספטמבר 2019, בשעה 17:17
הרמאפרודיטה כתב/ה:
ממש אבל ממש גועל נפש של פוסט.

ולידיעת כל הנפשות הסיסג'נדריות המגיבות - גם (ובעיקר) אם כוונותיכם טהורות, האופציה הכי פחות טרנספובית היא פשוט לתת לזוועה הזו להיעלם. ונא אל תסיסבירו אותנו, תודה icon_smile.gif

הכוונה אכן היתה תמימה. אבל, את צודקת. מתנצל
גמד
לפני חודש • חמישי, 19 בספטמבר 2019, בשעה 17:09
גמד • חמישי, 19 בספטמבר 2019, בשעה 17:09
הרמאפרודיטה כתב/ה:

ולידיעת כל הנפשות הסיסג'נדריות המגיבות - גם (ובעיקר) אם כוונותיכם טהורות, האופציה הכי פחות טרנספובית היא פשוט לתת לזוועה הזו להיעלם. ונא אל תסיסבירו אותנו, תודה icon_smile.gif

לגמרי מסכים איתך, מרגיש לי מאולץ ולא נכון לנסות להסביר או למצוא תשובות.
כל השערה תמשיך להיות בגדר השערה.
הכל עניין של סבלנות והקשבה. ככה שאני לא מוצא טעם בלשאול שאלות שעלולות לפגוע ואף להחמיר.
אישית הייתי פשוט סוגר תפוסט.
סווריןן
לפני חודש • חמישי, 19 בספטמבר 2019, בשעה 17:02
סווריןן • חמישי, 19 בספטמבר 2019, בשעה 17:02
כשמישהו מעלה שאלה כמו 'מדוע יש יותר x מ- y?' עולה השאלה איזה תשובה הוא רוצה לקבל. כך, למשל, 'מדוע יש פחות גי'נג'ים מבעלי שיער שחור?' תקבל תשובה במונחים של DNA ופיזורו באוכלוסיה. 'מדוע יש יותר חרקים מציפורים?' תקבל תשובה אבולוציונית אחרת. בשני המקרים מדובר על תשובות קשורות טבע. האפשרויות שהועלו בפוסט המקורי, כולן אינן ממין זה. הן תשובות קשורות-תרבות: ההקשר החברתי מתגמל המרת מגדר אחת ולא אחרת. כאילו ששאלת משהו כמו: 'מדוע יותר אנשים יעדיפו בית צמוד קרקע על פני דירה?'
הפוסט שלך יצר תגובות עוינות בין היתר משום שעיגנת חוויה של חוסר תואם בין מגדר נפשי ומגדר ביולוגי, להקשר חברתי. אבל מי שחווים משהו כזה, מתארים סיבתיות קשורת-טבע. הבחירה, במצב כזה, אינה בין מציאות מושכת יותר למציאות מושכת פחות, אלא בין לחיות את מי שאתה לבין לחיות חוץ מקובל, אבל נטול תוך. כשאתה מחמיץ את אופיה הממשי של הבחירה בהקשר זה, ומשלב את הסילוף אל תוך פוסט בעל נימה תוהה - האנתרופולוג המרוחק שמהרהר בין אפשרויות תאורטיות שונות - אל מול מי שאמורים להיות מושאי השאלה, לא מפתיע שזה יכעיס.

אבל זה לא חלב שנשפך. ראית שנעלבו ממך. עצור. תבהיר שלא רצית לפגוע, ותשאל באמת את מה שאתה רוצה לדעת. כשמרגישים שהשאלה כנה, א.נשים כאן נוטים.ות להגיב בצורה אמיתית.
הרמאפרודיטה​(שולטת)
לפני חודש • חמישי, 19 בספטמבר 2019, בשעה 16:15
הרמאפרודיטה​(שולטת) • חמישי, 19 בספטמבר 2019, בשעה 16:15

פלייפול
לפני חודש • חמישי, 19 בספטמבר 2019, בשעה 16:00
פלייפול • חמישי, 19 בספטמבר 2019, בשעה 16:00
אני שותף לתחושה הנוזכרת בכותרת הדיון. אכן, יש במרחב הציבורי והתקשורתי נוכחות בולטת יותר לטרנסיות מאשר לטרנסים (או שאולי יש מספר דומה של טרנסים, אך הם אינם מחצינים זאת מהסיבות שהוסברו מעלי). כמו שדראקן ראהל כתב, הסטטיסטיקה אינה ברורה בעניין זה.

שנית - לא מדובר בפטיש. אמנם יש פטישיסטים הנהנים להתלבש כנשים, למשל, ומתגרים מכך, אך טרנסים וטרנסיות משתייכים לקאגוריה הנקראת 'דיספוריה מגדרית' - אלו אנשים שההשתייכות המגדרית שלהם נוגדת את המין הביולוגי שלהם. ניתן לקרוא כאן: https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%93%D7%99%D7%A1%D7%A4%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%94_%D7%9E%D7%92%D7%93%D7%A8%D7%99%D7%AA

בנוסף, לא ברורה לי ההסתייגות מהמילה 'ליקוי'. אמנם התופעה אינה עונה לקריטריונים של הפרעה נפשית, אך היא גורמת סבל רב מאד ל...'לוקים' בה (ניתן להציע פועל אחר). למי שזה לא ברור לו, שינסה לדמיין את התרחיש הבא (נכתב בלשון זכר אך תקף גם בנקבה): תחשוב שאתה נחטף, ובניגוד לרצונך, מסירים לך את איברי המין (כירורגית), מדביקים לך שדיים נשיים, ומלבישים לך פאה, שמלה ונעלי עקב. האם לאחר הפרוצדורה הזאת תתחיל, לדעתך, להרגיש שאתה אישה? בהנחה שאתה סטרייט, האם פתאום תתחיל להמשך לגברים?...אז אצל טרנסים זה אותו דבר, רק בכיוון ההפוך.

ואגב נוכחות בתקשורת, יש סרט מפורסם העוסק בסוגיית גברים טרנסים, בשם "גברים אינם בוכים". סרט המבוסס על סיפור אמיתי, שזיכה את הילארי סוואנק, שכיכבה בו, באוסקר הראשון שלה. מומלץ.