סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

האם קיים גורם שמשפיע על היותו של אדם שולט או נשלט?

The special one
לפני 4 שנים • 4 באוק׳ 2019

האם קיים גורם שמשפיע על היותו של אדם שולט או נשלט?

The special one • 4 באוק׳ 2019
האם זה משהו בסביבה שבה גדלנו? האם זה ארוע מסוים שגרם לזה או האם אלו תכונות מסוימות שגורמות לאותו אדם לבחור לאיזה צד הוא משתייך?
האם יש גורם כלשהו שגורם לגבר לשבור את המוסכמות החברתית ולהגדיר עצמו כשנשלט ומצד שני, האם יש גורם שבגללו אישה תשבור את אותה מוסכמות ותגדיר עצמה כשולטת?
ArchAngel​(שולטת)
לפני 4 שנים • 5 באוק׳ 2019
ArchAngel​(שולטת) • 5 באוק׳ 2019
הפסיכולוגיה ניסתה לתת תשובות לעניין הזה במרוצת השנים, ואכן יש מלא כיוונים מאוד מעניינים שדרכם אפשר להתייחס לשאלה הזו, אבל אי אפשר לספק תשובה אחת חד-משמעית שתהיה רלוונטית בכל מקרה ולכל מצב.
מה שכן ידוע זה שלא די באירוע אחד בשביל "להפוך" לבדס"מי, זה לא תהליך שקורה "בן לילה". אולי אנשים זוכרים אירוע מסוים כ"ה-אירוע" שבו "הפכו" לבדס"מיים, אבל האירוע הזה הוא המקרה שבו הם הפכו ל*מודעים* לקיום המשיכה הבדס"מית שלהם (גם אם לא ידעו איך קוראים לזה באותו הרגע), אבל זה לא מה ששינה אותם באותה השנייה מונילים לבדס"מיים.
גם ידוע שאנשים שונים מגיבים לאירועים שונים בדרכים מגוונות ואתה יכול לקחת שני אחים שגדלו באותה משפחה- באותם תנאים, עברו אותם חוויות ועדיין אחד יהיה בדס"מי והשני לא. גם הניסיון לשייך את הבדס"מ לטראומה לא מדויק, כי יש נפגעי טראומה רבים שבדס"מ לא מדבר אליהם והם ממש סולדים ממנו, ויש מלא שלא עברו חוויה טראומטית בחייהם שבדס"מ מדליק אותם מאוד.
בנוסף, ידוע שבדס"מיים מגיעים עם תכונות אופי שונות ומגוונות שלא זהות בין איש לרעהו ולא תמיד תואמות "לדמות" שלהם בעולם השליטה. סיבוב קטן בכלוב מראה שאף צד בשוט לא מחזיק באותן התנהגויות, השקפות או אמונות שיכולות לשמש כמאפיין אחיד שיאפיין אותם כקבוצה. כל אדם הוא עולם ומלואו שלא תמיד חייב להתמזג לתוך הבדס"מ שלו.

ואנשים לא באמת "שוברים מסוכמות" כשהם מגדירים עצמם נשלטים או שולטים, כלומר "מוסכמות" זה לא משהו שהם ממש חושבים אליו כשהם מתחילים לגשש את דרכם בעולם הבדס"מ ומחפשים את ההגדרה העצמית שלהם, הם לא עושים את זה לשם "המרד" אלא כי הם פשוט מרגישים שזה מדליק אותם, מושך אותם, מעסיק אותם... ובאיזשהו שלב הסקרנות שלהם גוברת על החשש והם מתנסים בזה. אם ההתנסות הייתה לרוחם, הם עשויים להגדיר את עצמם כנשלטים או שולטים בהתאם לחוויה המועדפת עליהם. ככה הם נותנים שם שמסכם את מה שהם נמשכים אליו, ויכולים לחפש את הצד המשלים שלהם.
"שבירת מוסמכות", לדעתי, מתחילה כשהאדם מתחיל להחצין את הבדס"מ לסביבה שלו ולא רק שומר אותו לעצמו בראשו ובין-ארבע קירות, כאילו, איזה מוסכמה חברתית בדיוק אתה שובר כשאתה עם עצמך או מישהו כמותך שבעצמו לא משקיף על הנעשה דרך משקפיים של החברה הונילית?
כשאני אומרת "מחצין" אני כמובן לא מתכוונת למישהו שמתחיל לעשות סשנים בפומבי, אלא למישהו שלא חושש לדבר על זה בגלוי, ובכך לאתגר את הסביבה והמוסכמות שלה כשהוא מציג את עצמו כלפיה כגבר עם תכונות שהחברה מייחסת לנשים או כאישה עם תכונות שהחברה מייחסת לגברים (ושאר הנורמות האחרות שלא תלויות במגדר).

ומה מושך אנשים להפסיק "לשמור את הבדס"מ לעצמם"? גם כאן הסיבות מגוונות ומשתנות בין אדם לאדם.
ומכיוון ואני יכולה לדבר רק בשם עצמי, אז אני יכולה להגיד שבמקרה שלי זה כי אני יודעת שהחיים בארון הבדס"מי יכולים להרגיש מאוד בודדים ומדכאים, במיוחד כשאתה בתחילת ובטוח שאתה "השרוט היחיד" בעולם ויש לך אפס מידע מהימן על הקהילה ואתה מוקף רק בסטיגמות רעילות. אני יודעת כמה כואב זה, ולכן אני לא רוצה שאף אחד ירגיש ככה, אז כל הזדמנות סבירה שיש לי לדבר על העניין, אני אדבר עליו, בטבעיות, בלי לעשות מזה ביג-דיל.
זה גורם לכל מיני ארוניסטים לפנות אלי, לקבל אוזן קשבת, הפניה למידע רלוונטי ואף הקלה במידת מה על הבדידות שלהם, ועל הדרך יוצא לי גם לשנות נקודות מבט של כל מיני ונילים שמקבלים דיסוננס קוגנטיבי בין הסטריאוטיפ שיש להם לבין לזה שאני אדם רגיל ונחמד, וזה עושה להם כמה סדקים בסטיגמה שעוזרים לנפץ אותה ולהגדיל את הסיכוי שהם יקבלו בזרועות מעט פתוחות יותר את הבדס"מי הבא שיתקלו בו ולא יגרמו לארוניסט שמביט בהם מהצד לרצות להלקות את עצמו (ולא במובן המחרמן של המילה).
ומלבד "השליחות" שאפשר לייחס לעניין, אני קודם כל עושה את זה בשביל עצמי, אני מרגישה הרבה יותר בנוח כשאני עונה את האמת מאשר כשאני מעמידה פנים בשביל לרצות מישהו שאני לא צריכה את האישור שלו בשביל לבטא את עצמי. הרבה יותר כואב לי לשתוק מאשר לדבר גם התגובות שאקבל לא תמיד יהיו אידיאליות. כך שאם זו סיטואציה מותאמת, ואני מרגישה שזה נכון עכשיו- אני לא אתבייש להציג את ההגדרה העצמית שלי ולשבור איזה מוסכמה פה ושם icon_smile.gif
    התגובה האהובה בשרשור
kareena​(נשלט)
kareena​(נשלט) • 5 באוק׳ 2019
לדעתי - דברים שעבר בצעירותו
סווריןן
סווריןן • 5 באוק׳ 2019
קיימת המשכיות בין התאהבות לבין יחסי שליטה: להתאהב זה לוותר על שליטה ולהעביר כוח למישהו אחר. כשמאוהבים בך נותנים לך כוח כזה, מעריצים אותך ואת האדמה עליה אתה פוסע. בדס"מ הוא ביטוי די פשוט של האופן בו מתרגמים אהבה לתשוקה. לגבי ההעדפה שולט/נשלט - יש לי תחושה שהסצנות שמעמידים ביחסי שליטה הן סוג של מופע משותף, בו בין אם אתה שולט או נשלט, אתה חוווה את הסיטואציה ממספר נקודות מבט.
כתבתי על כך פעם לטלי35 סביב הסיפורים שלה: האופן בו נקודת המבט שהיא מנסחת היא של חוויית הנשלט, למרות שרשמית היא השולטת. כאילו שהיא חווה את השליטה מצידה השני.
לכן המושג 'שולט מלמטה' דרך אגב, מחמיץ משהו: למופע משותף יכול להיות יותר מתסריטאי בודד.
אלפא-בטא​(נשלט)
אלפא-בטא​(נשלט) • 5 באוק׳ 2019
כמו בכל דבר שקשור בנפש ובאופי האדם, מדובר על שילוב בין היתכנות גנטית, לטריגר חיצוני.
כלומר, אצל אדם מסויים קיים מרכיב גנטי שמתאים לטוח הכנוע,
מה שחסר הוא טריגר חיצוני במהלך החיים שיעורר ויפעיל את הצורך הזה.
lumen​(נשלטת)
lumen​(נשלטת) • 5 באוק׳ 2019
גורם ? מממ..
בערך כל אירועי חייו ודרך גדילתו בעולם?
Sm Art{☆Sm}

Ηλέκτρα "שים נא ידך תחת חלציי,והישבע"

Sm Art{☆Sm} • 5 באוק׳ 2019
יש הרבה הקשרים לכך .
אני יכול בקלי קלות לשפוך פה טונות של מידע אודות כך .
אם תרצו גשמי
אם תרצו רוחני
אם תרצו פסיכולוגי
יש גם קבלי ,תלמודי ,מוסרי ,חינוכי ,המשפחתי .
חברתי וכו '
גם מידע חיזרי יש בנושא

נתחיל מהסוף הפעם .
ללא הסברים

במיתולוגיה היוונית היתה אלה בשם אלקטרה
ועש ",יש ,מושג פסיכולוגי ,ששמו ,הוא ,

" תסביך אלקטרה "Ηλέκτρα

מיכנגד אליו יש מושג נוסף ששמו הוא .

" תסביך אדיפוס "

בבדסמ", הקשור לשולטים ונשלטים .
ישנו מרכיב בסיסי .
השייך לנושא "הפין ".
כן כן הפין ,הוא המרכיב העקרי בענייני עולם הבדסמ".

גם למי שיש פין
וגם למי שאין פין
יש בעיה .
וגם למי שיש פין יש בעיות רבות כי לא קיבל עימו "הוראות הפעלה ",מאלקטרה .

וגם בעיות רבות נוצרות מפינים שהוכנסו לשקעים הלא נכונים .

שלא לדבר על כל הדמוי פינים שמציפים את הקהילה .
מהמזרח הרחוק .

הכל סובב סביב הפין .
והפות .
שבעליהם /ן ,לא הואילו לעשות בהם שימוש נכון ,בטרם הבינו שהם עם נקודה נפיצה וגרעינית ,בינות לחלציהם/ן ,המה.

אני יודע שזה פילוסופי התגובה הזאת .
אבל ,זה מה יש .

כשרוצים מידע טיל .
צריך להמריא ולעוף אל מחוזות הגבוהים .
שם יש מידע מכריע .כי משם הכול מתחיל .

חלציים זה איזור שיש הרבה להיכן להפליג אודותיו ...
במידע נשגב ורב ערך (למבוגרים בלבד)

Ηλέκτρα
Pin Up
Bdsm
Dominantion
Sabmissive

Ηλέκτρα
Conflict
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
לפני 4 שנים • 6 באוק׳ 2019

Re: האם קיים גורם שמשפיע על היותו של אדם שולט או נשלט?

The special one כתב/ה:
האם זה משהו בסביבה שבה גדלנו? האם זה ארוע מסוים שגרם לזה או האם אלו תכונות מסוימות שגורמות לאותו אדם לבחור לאיזה צד הוא משתייך?
האם יש גורם כלשהו שגורם לגבר לשבור את המוסכמות החברתית ולהגדיר עצמו כשנשלט ומצד שני, האם יש גורם שבגללו אישה תשבור את אותה מוסכמות ותגדיר עצמה כשולטת?

מישהו בעבודה פעם שאל אותי מה הופך אנשים לבדסמים. שאלתי אותו מה הפך אותו לונילי, ולהפתעתי הוא מיד הבין.
אנחנו מחפשים גורמים למה שנראה לנו מעניין, ולרוב זה השונה, החריג. על הנורמטיבי (מה שתואם לנורמה, שום קשר להפרעות) לא צריך לדבר - הוא פשוט שם.
אנחנו מעוצבים ע"י גנטיקה וסביבה. סביבה כוללת את שהותנו ברחם, חינוך, תזונה וחומרים אליהם נחשפנו ועוד. גנטיקה יכולה להיות גן אחד, מספר גנים וגם אפיגנטיקה, שקובעת אם גן מסוים יופעל או לא.
כמעט כל דבר אנושי הוא שילוב של שניהם, ברמות שונות. איי קיו הוא גנטי ברובו, אך הסביבה יכולה להשפיע בטווח מסוים מהבסיס הגנטי (אותי לימדו שעד 15 נקודות למטה או למעלה, שזה המון). כנ"ל גובה - פוטנציאל גנטי פלוס דברים כמו תזונה, מחלות ועישון שהם סביבה.
אז האם יש גורם שהופך אותנו לשולטים או נשלטים? טוב, ברור שמשהו גורם לזה, מוביל לשם. סביר מאוד שזה הרבה גורמים, לא אחד, וכנראה שרובם סביבתיים (אין לשלול גנטיקה, אפילו אם תרומתה קטנה). עד שמישהו יחקור את זה לעומק, ימצא את הגורמים, ויקבע מהן ההשפעות המרכזיות - תצא לכולנו הנשמה. אם בכלל זה יקרה.
עד אז - יש כל מיני רעיונות, הסברים שמתחרים על התואר. וזה כולל את כל הרעיונות שנביא פה. לכן, ההמלצה הכי טובה שאני יכול לתת היא לקרוא מה כולם כותבים, לפסול רק את מה שנשמע מופרך מהיסוד, ולסדר לפי כמה פעמים חזר אותו הסבר.
אבל, אחרי כל ההסבר הזה, אני דווקא יותר תוהה על משהו אחר - למה זה חשוב בכלל, ולמה זה חשוב לך? מה הרווח בידיעה? איזושהי תחושת נורמליות? שנדע את מי להאשים? אולי כדי להגיד שאנחנו לא בחרנו, פשוט יצאנו ככה? או משהו אחר לגמרי?
לדידי, הרבה יותר חשוב איך אני חי את הבדסמ שלי, ולא מה גרם לו.