סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

פוליאמוריה ובדסמ

ivy​(נשלטת)
לפני 4 שנים • 11 באוק׳ 2019
ivy​(נשלטת) • 11 באוק׳ 2019
מילון אוקספורד אומר שחלאס להתעסק באיך אייבי מגדירה את עצמה כי זה לא רלוונטי לאף אחד שהוא לא אייבי
Netrunner​(נשלט)
Netrunner​(נשלט) • 11 באוק׳ 2019
אייבי, ידעת שמילון אוקספורד הכריז על מילת השנה: רעיל?
ivy​(נשלטת)
ivy​(נשלטת) • 11 באוק׳ 2019
עם כזה אין לי בעיה(;
Menta​(שולטת)
Menta​(שולטת) • 11 באוק׳ 2019
אני פוליאמורית. הקשר שלי עם בן זוגי פתוח.
בפרופיל שלי כתוב בגבולות נשואים ותפוסים אך ורק כי אני לא מעוניינת לקדם בגידה. לא רוצה להיות חלק ממנה. וודאי שלא להיות הסוד של מישהו.
אם מישהו נשוי וביחסים פתוחים, סבבה.
אתה מניח שמה שגורם לנשים בכלוב לפסול נשואים הוא מונוגמיה. אבל יש עוד גורמים, כמו מה שאני כתבתי, או כמו חוסר הרצון להיות מס' שתיים בהיררכיה. כלומר, גם פוליאמורית יכולה לרצות להיות הראשית בקשר ולא המשנית.
Sweet melody

Re: פוליאמוריה ובדסמ

Sweet melody • 11 באוק׳ 2019
תעדכנו כשמתחיל פה מכות..הולכת בנתיים להכין פופקורן.

ובנוגע לבקשה/שאלה/הצהרה/וואטאבר..
אין שום קשר בין בדסמ לפוליאמוריה..זה שגברים שולטים בחרו לחגוג על חשבון העובדה שיש בידיהם כוח לא הופך את זה לפולי..רק לדמגוגיה בחסות השליטה.

עכשיו, בוא נתייחס לכל שטות בנפרד.
גם אשה שהיא פולי לא בהכרח תרצה גבר נשוי..מתוך עקרונות/ערכים/קארמה וכו..
כך אין שום קשר בין פוליאמוריה לבגידה.
אגב, מרבית הפולי הם מוצהרים והכל על השולחן..
כי זאת תפיסת עולמם חופש פתיחות וכנות.

פוליאמוריה קיימת וזה לא בהכרח תירוץ לזיין עוד מלא אחרים כפי שזרקו פה, ואם יודעים להתנהל בתוכה נכון היא יכולה להיות מהנה מספקת וטובה לכל המשתתפים.

השימוש שלך בה לגבי נשואים שבוגדים(סלחו לי רגע הנשואים שבחבורה, אין לי כלום נגדכם זה רק לצורכי הדיון) היא עלבון לדרך החיים הפוליאמורית.

אני למשל חייתי עם בן זוג פוליאמורי..אני הייתי יותר פוליגמית (שזה דומה רק בלי שיט של רגשות) והיום אני לא שם ולא שם..
אבל כן יש לי קושי לתת צ'אנס לנשואים..בעיקר מהסיבה המוסרית.
בוורלי
בוורלי • 11 באוק׳ 2019
בתור נשואה בנישואים פתוחים-
מה הקשר בין בדסמ לפוליאמוריה?

אה רגע זה בגלל שולטים שהחליטו שמרגע קבלת התואר "שולט" הם מתחילים לבנות הרמון של נשלטות?

אז נעשה סדר, פוליאמוריה היא דבר נהדר-
לפוליאמורים. הרבה בני זוג "נסחבים" אחרי הצד השני משלל סיבות. חלקם של הזוגות לא שורד את זה.

מונוגמיה יכולה להתקיים רק כאשר שני הצדדים מקבלים על עצמם את "עול" המונוגמיה ואת חוקיה הנוקשים.

בתור נשואה בנישואים פתוחים- אני לא מעוניינת לזיין כל מה שזז (עשיתי את זה מספיק כשבגדתי). דווקא עכשיו יש לי את היכולת לבנות משהו גדול יותר ואמיתי יותר ותתפלא- עדיין אני מעדיפה רווקים. כי הם זמינים לי כמו שאני אוהבת, כי הם שומרים על עצמם יותר, כי הם פחות מנותבים על ידי גורמים חיצוניים, ועוד...

אז מניחה שגברים נשואים הם הזן הכי פחות נחשק, גם כשהם מגיעים בתצורה פתוחה icon_smile.gif
קושית​(שולטת)
לפני 4 שנים • 12 באוק׳ 2019
קושית​(שולטת) • 12 באוק׳ 2019
האם כל מי שנשוי ורשום באתר הזה הוא פוליאמורי?
אני בטוחה שרובם לא.
מי שכותב/ת לא נשואים, מתכוון אולי לא רק לעיניין המונוגמיה, אלא לכל עיניין ההסתרה, השקרים, הבדיות, חוסר הזמינות, חוסר השקיפות שמערכת יחסים עם נשואים מכניסה לתוך מערכת היחסים שניבנת פה באתר.
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
אני לא מבין למה ההנחה שבדסמים צריכים להיות / אמורים להיות / הינם אנשים פתוחים, נאורים, מכילים ועוד.
אנשים שמרגישים שהבדסמ שלהם הוא מחלה/סטייה/הפרעה - האם הם בדסמים מתוך פתיחות?
אנשים שמספרים שהם בדסמים מיום לידתם - האם הם בדסמים מכיוון שחוו הארה בינקותם?
העובדה שבנאדם מראה התנהגות מינית יוצאת דופן ממש לא מחייבת שהוא פתוח וגמיש, או שהוא יוצא דופן במשהו אחר.

אגב, אני חושב לפתוח שרשור על גברים שכתוב להם "לא גברים" בפרופיל. אני חושב שמי שפתוח לבדסמ, אמור להיות פתוח לחוויות מיניות עם בני מינו. כמה היגיון יש בטענה הזאת?
DOM Perignon​(שולט)
DOM Perignon​(שולט) • 12 באוק׳ 2019
מונוגמיות היא פשרה משום שאין אדם אחד שיכול להכיל ולענות על כל הצרכים והרצונות של אדם אחר. בזוגיות מונוגמית תמיד אנחנו מוותרים על משהו... אלא שהתמורה על הוויתור נראית לנו "שווה את המחיר". וזאת על שום שמה שמנהל אותנו בעוצמה גבוהה למדי הוא החשש שאנחנו לא מספיק טובים ואם רק נאפשר לבן/ת הזוג "לרעות בשדות זרים" כבר יימצא שם מישהוא "יותר טוב" מאיתנו שיתפוש מיד את מקומנו בליבו של בן/ת הזוג האהוב/ה.

וכאן נולדת הקנאה.

אם ניקח מצב עניינים (היפוטתי לגמרי בשלב הזה) שבו אנחנו בטוחים לגמרי שאין מישהו טוב יותר מאיתנו עבור בן/ת זוגנו. ואין שום סיכוי שמישהו יוכל אפילו להתקרב "למלא את מקומנו בליבו/ה האהוב והאוהב, או אז מה יעצור אותנו מלפרגן לבן/ת זוגנו לפגוש ולהנות עם עוד ועוד אנשים?

אני יודע שלא מקובל פה לעצור רגע ולחשוב, אבל זה בדיוק מה שאני מציע לכם. תעצרו רגע ותחשבו על השאלה הזו. מה, אם לא קנאה כאמור, יעצור אותנו מלפרגן לאדם שאנחנו הכי אוהבים שיהנה הכי הכי שאפשר?