סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

התעלמות

זאלופון​(שולט)
לפני 4 שנים • 27 באוק׳ 2019
זאלופון​(שולט) • 27 באוק׳ 2019
בכוח המוח כתב/ה:
מה זה מפקירים? (:
מפקירים בשדה הקרב? מפקירים תינוקות יונקים?

אם מפקירים נשלטת הכוונה היא שעושים אותה מופקרת. אנחנו עושים את זה כל הזמן. זה מביך אותה, אבל אנחנו מתעלמים.
מקשיב​(שולט)
מקשיב​(שולט) • 27 באוק׳ 2019
קראתי את רוב התגובות ועלי לציין ש: כל מקרה לגופה.
כך שכל אחד צודק. מהגופה שלו.
מוש החמוד
מוש החמוד • 27 באוק׳ 2019
ברייה כתב/ה:
ברור. כשמדובר במערכת יחסים ונילית, בני הזוג לוקחים פסק זמן, מתרחקים, נחים, חושבים לבד, הולכים לעשות סיבוב, יוצאים לעשן במרפסת. שכמדובר במערכת יחסים בדסמית, הם מפקירים, בוגדים, מועלים באמון, נוטשים, לא לוקחים אחריות, ובכלל לא אמיתיים עשויים מקלקר או פלסטיק. בפקולטה לספרות אנגלית באוניברסיטת יורק עד עצם היום הזה לא יודעים מי כתב את הטרגדיה של המלט. שייקספיר, או קהילת בדסמ. 🙄

יש הבדל גדול בין "לוקחים פסק זמן" וכו' לבין התעלמות בלי מילה לפני, אין בעיה לומר לנשלט/ת "אני צריך פסק זמן" זה טבעי, וזה בסדר. הלא כן?
מוש החמוד
בכוח המוח כתב/ה:
מה זה מפקירים? (:

אגיד לך, אני חושב שגם השולט וגם הנשלטת יכולים לומר שהם "צריכים פסק זמן" זה מאוד מובן.
אבל סתם כך, להתעלם? מותר רק אם לצד שני יש לב מאבן. זו דעתי.
ברייה​(שולטת){לא!!!מחפשת}
אני יודעת שזה חסר טעם, אבל אני חייבת.

מוש החמוד כתב/ה:
ברייה כתב/ה:
ברור. כשמדובר במערכת יחסים ונילית, בני הזוג לוקחים פסק זמן, מתרחקים, נחים, חושבים לבד, הולכים לעשות סיבוב, יוצאים לעשן במרפסת. שכמדובר במערכת יחסים בדסמית, הם מפקירים, בוגדים, מועלים באמון, נוטשים, לא לוקחים אחריות, ובכלל לא אמיתיים עשויים מקלקר או פלסטיק. בפקולטה לספרות אנגלית באוניברסיטת יורק עד עצם היום הזה לא יודעים מי כתב את הטרגדיה של המלט. שייקספיר, או קהילת בדסמ. 🙄

יש הבדל גדול בין "לוקחים פסק זמן" וכו' לבין התעלמות בלי מילה לפני, אין בעיה לומר לנשלט/ת "אני צריך פסק זמן" זה טבעי, וזה בסדר. הלא כן?

ו...?
ובן זוג ונילי שמתעלם בלי מילה ״מפקיר״ את אשתו? מוש, בחייך. 🙈
אני לא יודעת אם המלודרמטיות הזאת היא חלק מעולם מפונטז שלא התגשם ולכן איבד את הקשר שלו למציאות, או שמא באמת כל הנשלטים (חוץ מ Honey Bee) רואים בשולט קב רגשי לשימושם ותו לא. צר לי, אבל לעניות דעתי שולט הוא בן זוג בדסמי ולא סניטר בהתנדבות בבית הבראה לתשושי נפש. כפי שנכתב למעלה ויותר פעם אחת: אם מדובר באדם שלא מסוגל להתמודד עם קשיים ולכן בוחר להתעלם מהם או מהפרטנר שלו, הפרטנר מוזמן להעיף אותו מחיו. אבל מי שמרגיש ש״הפקירו״ אותו כי התעלמו ממנו, שיקח אחריות על היציבות הנפשית שלו ויפנה לגורמים מקצועיים.

(כן, הוא מפקיר אותה, אם בזמן שהוא מתעלם ממנה היא תלויה בצעיף משי שלה מעל נהר קולורדו בגרנד קניון).
Kitty frank
Kitty frank • 27 באוק׳ 2019
עשיתם מישמש

יש להעלם כאקט שליטה, ״לא מצמצת שלוש פעמים לפני שאמרת גבירתי, עכשיו בגלל מה שעשית אני אעלל ליומיים״ גרוע-מאוד.

ויש להיעלם כתזוזה ושינוי ביחסים-סביר.
Honey Bee​(נשלטת)
Honey Bee​(נשלטת) • 27 באוק׳ 2019
קיטי - למה להדבק לקצוות?
יש גם להעלם/להתעלם כאקט שליטה מוצדק והגיוני לחלוטין, ולא בהכרח כפי שתיארת;
יש להתעלם 'אכלת לי את הראש, סתמי קצת'
יש להעלם 'התנהגת באופן לא ראוי, תתבשלי בעצמך קצת'
יש להעלם 'אני צריך זמן לעצמי, שחררי קצת'
יש להתעלם 'אני מזיין עכשיו מישהי אחרת מול הפרצוף שלך כאילו את לא קיימת, תתפוצצי קצת'

וכל אלו ועוד רבים וטובים הם לגיטימיים, כל עוד שני הצדדים מתקשרים וכל עוד נשלטת לא יוצאת מנקודת הנחה שהיא הו-כה פגיעה מלהכיל רצונות, וגם, רחמנא ליצלן - גחמות (!) של השולט שלה, גם אם הן לא מתיישבות בדיוק עם רשימת המכולת של מה עושה לה את זה.

(ברייה -💗)
מוש החמוד
ברייה כתב/ה:
אני יודעת שזה חסר טעם, אבל אני חייבת.

מוש החמוד כתב/ה:
ברייה כתב/ה:

ו...?
ובן זוג ונילי שמתעלם בלי מילה ״מפקיר״ את אשתו? מוש, בחייך. 🙈
אני לא יודעת אם המלודרמטיות הזאת היא חלק מעולם מפונטז שלא התגשם ולכן איבד את הקשר שלו למציאות, או שמא באמת כל הנשלטים (חוץ מ Honey Bee) רואים בשולט קב רגשי לשימושם ותו לא. צר לי, אבל לעניות דעתי שולט הוא בן זוג בדסמי ולא סניטר בהתנדבות בבית הבראה לתשושי נפש. כפי שנכתב למעלה ויותר פעם אחת: אם מדובר באדם שלא מסוגל להתמודד עם קשיים ולכן בוחר להתעלם מהם או מהפרטנר שלו, הפרטנר מוזמן להעיף אותו מחיו. אבל מי שמרגיש ש״הפקירו״ אותו כי התעלמו ממנו, שיקח אחריות על היציבות הנפשית שלו ויפנה לגורמים מקצועיים.

(כן, הוא מפקיר אותה, אם בזמן שהוא מתעלם ממנה היא תלויה בצעיף משי שלה מעל נהר קולורדו בגרנד קניון).

אני קורא לזה "מפקיר", קשה לך עם המילה הזאת.
את יכולה להחליף אותה. לא התכוונתי בהכרח אליה.
וכן, להתעלם בלי לומר מילה זה מאוד שונה מ"אני צריך זמן לעצמי," כך אני חושב.
ובן זוג ונילי שמתעלם סתם כך אז..
Agate
לפני 4 שנים • 28 באוק׳ 2019
Agate • 28 באוק׳ 2019
כולכם נגעתם בנקודות נכונות.

עבורי התעלמות/סינון של חבר, בן זוג, פרטנר בכל קשר (ולא משנה מהו) ואם לא מכניסים למסגרת של פסק זמן, בעייתית במובן שדואגים לאותו אדם. בשונה מבן זוג שמתגוררים איתו וברור שיש רגעים של חוסר תקשורת, רואים אחד את השנייה, מודעים למה שקורה לאותו אדם. במקרים אחרים יש דאגה שקרה משהו, שהוא עובר משהו רע. בהתאם לרמת הקירבה זה יכול להיות קצת מפחיד.

בוודאי שגם אז צפוי והגיוני הריחוק. אבל רמת הדאגה האישית עבור אותו אדם פוחתת.
אני בעצמי צריכה ספייס לימים של שקט ועיבוד ולא לשתף הכל, אז אני תמיד מבקשת מהאנשים הקרובים אלי להבין ומיידעת אותם שאני ב"תקופה", שהכל בסדר .
natti​(נשלטת)
לפני 4 שנים • 28 באוק׳ 2019
natti​(נשלטת) • 28 באוק׳ 2019
מוש החמוד כתב/ה:
בכוח המוח כתב/ה:
מה זה מפקירים? (:

אגיד לך, אני חושב שגם השולט וגם הנשלטת יכולים לומר שהם "צריכים פסק זמן" זה מאוד מובן.
אבל סתם כך, להתעלם? מותר רק אם לצד שני יש לב מאבן. זו דעתי.

מסכימה איתך