סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

להתחתן או לא?

Animus
לפני 4 שנים • 31 באוק׳ 2019
Animus • 31 באוק׳ 2019
מזכיר לי משפט ידוע ששמעתי פעם "תשאל רווק והוא יגיד שהיה מת כבר להתחתן, אבל תשאל נשוי והוא יגיד לך שבחיים לא היה מתחתן".
בפועל זה דבר אינדיבידואלי, אני כשהייתי צעיר אז האמנתי שבשביל משפחה צריך להתחתן, אחר קצת ניסיון חיים
מבינים שנישואין משרתים בעיקר את האישה ואת בית הדין הרבני.
אם טוב לכם אז תחיו יחד ותנהלו משק בית משותף, לא טוב אז תפרדו.
בלי עורכי דין שאוכלים כסף כמו גרעינים, בלי בתי דין רבניים שאין להם שום קשר למציאות ובלי כאב ראש!
אבל כמובן לחתום על הסכם ממון, גם ידועים בציבור נחשבים כזוג נשוי במידה ויש ילדים ורכוש משותף.
Zord​(מתחלף)
Zord​(מתחלף) • 31 באוק׳ 2019
לא.
יש לך סיכוי של 1 ל-2 להתגרש.
ואין כזה דבר ״האישה הנכונה להעביר איתה את החיים״ - אני בטוח שכל מי שהתחתן היה בטוח שזה עד המוות עם אותה בחורה באותו הרגע.
ואז כשהגיעו הגירושין הוא הבין שזה באמת עד המוות - המוות שהתהליך הזה מעביר אותו.
מוש החמוד
מוש החמוד • 31 באוק׳ 2019
אני חושב שחתונה,
זו הכרזה ענקית.
זוהי הצהרת נאמנות מאין כמוה!

עשיתי רק סימן קריאה אחד, כי אין לי כוח לעשות אלף...
חתונה, מעלה גם בי חששות.
והמון המון תהיות.

אני אישית מייחל שזה יקרה.
ואני זוכר שהדבר הכי חשוב הוא לוותר.

אבאשלי תמיד אומר, "אם אתה רוצה להיות מלך, תעשה את אשתך מלכה, 👑"
תכבד אותה הכי הכי, היא תחזיר לך.
כשאתה מכבד אותה, אתה מכבד את עצמך.
כשאתה מוותר לה, אתה מוותר לעצמך.
היא, זה אתה. אתה זו היא.

אז נכון, זה מפחיד אותי כזה.
זה המון "אם" ו"אז"

אבל אם יש מטרה אמיתית משותפת,
אז גם כשהלבבות נעלמים והנצנצים מתפזרים.. זה שווה כל כך.
זוהי דעתי,

אז אם אתה איש שיודע לוותר המון,
לוותר לוותר לוותר ושוב לוותר.
יודע שזה לא מוריד מהערך שלך,
אתה יכול.
אם לא, תתאמן.
כתבתי קצת, ממש קצת.
יש עוד המון מה לומר בעניין הזה.
בהצלחה לך אישון.

מוש,
Qcandy​(נשלטת)
Qcandy​(נשלטת) • 31 באוק׳ 2019
קראתי את שאלתך מוקדם יותר ותאמת אני מתקשה להבין מדוע אתה חושב שתקבל פה תשובה ראויה ומתאימה לך, הרי מדובר במורכבות של בני אדם ובניואנסים שונים מאדם לאדם.
מה שטוב לאחר לא בהכרח טוב לך ולהפך.
יש פה מגוון תובנות כל אחד כותב מהמקום הכואב, התובנות של הכותבים כל כך אישיות כל אחד לעצמו אם בן הזוג שמולו התלבט בסיטואציה האם להתחתן איתה/ו או לא.
ניקח זוג שעומד בפני ההתלבטות הזו נמצאים יחד כמה שנים לעולם לא נדע על הקשר שנרקם בינהם. נשמע חלקי סיפורים אבל לא נוכל להסיק לעומקו, ולכן לא חושבת שראוי לייעץ.
רק הזוג יוכל להכריע בעניין.

בהצלחה בכל דרך שתבחר.
דרקן ראהל​(נשלט){מית}

Re: להתחתן או לא?

Dream Strapon כתב/ה:
דרקן ראהל כתב/ה:
Dream Strapon כתב/ה:
סמרטוט שפל כתב/ה:
אשמח לדעת כדאי להתחתן?
וגם מי שאומר/ת שלא אשמח לשמוע סיבה
תודה לכל המגיבים.

1 לפתוח את כל הקלפים על השולחן לפני שמחליטים להתחתן בהדרגה במהלך כמה פגישות מינימום

2 חשוב שיהיה מטרות משותפות

3 לדעתי חשוב לבדוק שבן / בת הזוג שלך לא היה להם בעבר חוויה של חברות ברמת יחסים אינטימיים ואחרי זה נפרד/ה כי זה כמו להתגרש ואז יש לאותו או אותה בן או בת זוג מטענים
כבדים על הלב

4 לדעתי חשוב לבחור את בן או בת הזוג עם השכל ורגשות נקיות כלפיו כלומר ללא רגשות ואז לאט לאט לפתח ולא לבוא בפול פנטזיות

5 כל זה כדי להפחית את האפשרות לגירושים ועדיף שכל צד ידע על השני הכל מהתחלה ויפרקו את החבילה מאשר יתגרשו ובתי משפט ועניינים ואולי גם וויכוחים על משמורת על ילדים

6 כל הדברים שכתבתי מפחיתים את האחוזים לגירושים שהיום הם בפונטציאל כמעט כל זוג שלישי אם לא יותר

8 לחיות חיים צנועים ולא חיצוניים וחפציים ופרוצים

9 כל זה הוראות ידועות וברורות לא ממני מגדולים ממני

10 הערה האחרונה מה שאני כתבתי פה לא אומר בהכרח שאני מצליח או יצליח ליישם בהווה או בעתיד את הדברים שכתבתי כך מה שכתבתי לא מעיד על עצמי ועל הדרך המעשית
שבה אני בוחר דברים מהלב או מהשכל .

בהצלחה

סליחה, אבל קודם כל - לא ענית על השאלה.
ולגבי העצות שלך, אני מצטער, אבל רובן.. לא משהו.
1. אחרי כמה פגישות? לרוב זו החלטה של זוג שבמערכת יחסים כבר תקופה, לפעמים כמה שנים, ואולי גם גרים יחד.
3. הרגע קבעת שאחוז עצום מהאוכלוסייה פסול לחיתון. יש אנשים שהיתה להם מערכת יחסים רצינית בתיכון, אז הם שרופים? ולכל בנאדם יש מטענים, גם במערכת היחסים הראשונה. ומה לגבי ניסיון? האם אין יתרונות דווקא באדם שמבין מה כרוך במערכות יחסים?
4. כולם באים עם פנטזיות. למעשה, מאיפה לנו איך זה נישואין אם לא התחתנו? פנטזיה. מה זה לבוא בלי רגשות? רובוט? מה שאני מסכים איתך, צריך לתקשר עם הבנאדם שמולך באמת, ולעדכן את הפנטזיה לפי המציאות, לא לנסות להפוך את האדם והיחסים לפנטזיה.
5+6. להבטיח שהעצות שלך מונעות גירושין זו חתיכת הבטחה, אני מניח שיש לך הוכחות לא פחות מדהימות לגבות אותה. אולי מטרות משותפות ועניין הפנטזיות יכולים לעזור לבנות חיים משותפים, אבל יש עוד המון גורמים, ומי יודע מה ילד יום? אם משהו יכול להוריד סיכוי לגירושין, זה טיפול זוגי (אישית, רק אצל מטפל מוסמך)
8. באמת? באמת באמת? מה זה חיים "חפציים"? ומה זה חיי פריצות? פה אתר בדסמ. האם כולנו פרוצים או חפציים?
9. כל זה לא ידוע, ולדעתי גם לא נכון. ומי הם הגדולים? גדולים לפי מי ומה? גדולים בטיפול זוגי או פסיכולוגיה?
10. אצליח

1 רשמתי במינימום כמה פגישות זה לא חייב שזה יהיה כמה פגישות

לגבי סעיף 3 לא פסלתי אף אחד לחתונה זה אתה מפרש את הדברים שלי ומוציא אותם מהקשרם - יכול להיות שאני גרמתי לך לפרש אותם בצורה שגויה

מה שאמרתי שמי שהיה לו מערכת יחסים בעבר זה משפיע על מערכות יחסים בעתיד או בהווה וזה בדוק וחתום .

4 שכן יהיה אחוז קטן של רגש אבל לבחור מהשכל כלומר - אם יש לך לבחור בין שתי אופציות וב 1 אתה חושב שאולי יכול להיות לא טוב אבל זה מושך אותך וב 2 אתה חושב שיכול להיות
טוב אבל פחות מושך אותך אז לבחור באופציה 2 ( במצב טוב ששתיהם מושכים אותך ושתיהם יפות אבל רק אחת קצת יותר )

5+6 העצות שלי לא מונעות גירושין הם מפחיתות את האחוזים להתגרש שוב אתה מפרש את הדברים שלי אחרת - לא התכוונתי להבטיח שום דבר במפורש
אלא להקטין את האחוזים שיקרו דברים לא טובים .

9 גדולים בפילוסופיה יהודית לא בפסיכולוגיה בגלל זה אתה לא מתחבר לדברים שאני כותב כנראה שהייתי צריך לחשוב פעמיים עם העצות שלי מתאימות לאדם שאליו שלחתי

את ההודעה זה הטעות שלי

10 בהצלחה

קודם כל, תודה תודה תודה על מה שכתבת בסעיף 9, אני באמת מעריך את זה. מעיד עליך דברים טובים כאדם, לדעתי.
סליחה אם קצת יצאתי עליך, יש לי בעיות אישיות שלי עם הדת. יכולתי להתנסח יותר בעדינות, ועדיין להעביר את הפואנטה.
רק אגיד לך משהו על 4. מדע הביולוגיה, דווקא, חולק עליך. בלא מעט מקרים, תחושת ההתאמה מבוססת על דברים כמו ריח גוף וסימטריה של הפנים, שמעידים על פריון, השלמה של מערכת החיסון, כאלה. בחוויה המודעת, מה שתקבל זה "הרגשה נכונה". כך שהרגשה בהחלט יכולה לתרום (לתרום, לא להכתיב) להחלטות נכונות.
ללא כאב
ללא כאב • 31 באוק׳ 2019
בתור מי שהתחתן וגם התגרש (בטוב - ללא מלחמות. בגישור וללא מגע עו"ד) אני ממליץ לך לבחון איך זוגתך מתנהלת במצבי קונפליקט ולהעריך איך תתנהל אם חו"ח תגיעו למצב של גירושין.
בקיצור: ממליץ להתחתן רק עם מי שיש לה פוטנציאל להיות גרושה נפלאה.
עקב בצד אגו דל
עקב בצד אגו דל • 31 באוק׳ 2019
על פניו, השאלה נראית תמימה למדי, אבל נראה (זו השערה בלבד כמובן) שמסתתר שם חשש מצידך מחתונה או הבנה שאינך באמת רוצה להתחתן ובעצם אתה מחפש חיזוקים לעמדתך זו.

נישואין, הם בעצם ניסויים. לאף אחד אין דרך לדעת איך העניין יתפתח ועד שלא תנסה, אכן לא תדע.
נכתבו כאן מספיק דברים לכאן ולכאן, רק קח בחשבון, שלפעמים, זה אמנם מתחיל בכלולות, אבל נגמר ב...קללות. : )

לעניין הסכם הממון (תראה מה זה, שאלת על חתונה וכבר עונים לך על גירושין) שהועלה כאן, זוהי הגנה טובה אבל חלקית, ממספר סיבות:

ראשית, אם הזוג חי מספיק שנים יחד, ובמיוחד אם יש ילדים משותפים, הרי שלא מעט פעמים שופטים מתייחסים לעניין כוונת השיתוף ולא להסכם הממון. יתרה מכך, אם בהסכם סוכמו דברים, ובפועל, מי מהצדדים מתנהל במהלך הקשר בצורה שסותרת את הנכתב בהסכם, הרי ששופטים עלולים לפסוק עפ"י אותה התנהגות ולא עפ"י ההסכם.
זה עניין חשוב ביותר ולא מעט אנשים הפסידו בגלל כוונת שיתוף.

שנית, הסכם ממון חל כאשר קיים קשר זוגי. אם אחד מהצדדים נפטר, הרי שבאותו רגע, יתכן מאוד שדיני ירושה יחליפו את הסכם הממון. לכן, כצעד משלים להסכם הממון,
כדאי לרשום גם צוואה.

שלישית, יתכן מצב בו אחד מבני הזוג יהיה בלתי כשיר מבחינה נפשית ואז ימונה לו אפוטרופוס. כדי לשריין גם מצב שכזה, נדיר ככל שיהיה, כדאי להכין ייפוי כח מתמשך.

תמיד כדאי לזכור את האימרה: פיקח יודע לפתור בעיות, שחכם לא נכנס אליהן מלכתחילה.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך חמישי אוק' 31, 2019 8:59 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
Sm Art{☆Sm}
Sm Art{☆Sm} • 31 באוק׳ 2019
לא טוב היות האדם לבדו, אעשה לו עזר כנגדו", ידוע פירוש רש"י שם: זכה – עזר, לא זכה – כנגדו להלחם. 
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
סמרטוט שפל כתב/ה:
אז מה מרווחים בזה שמתחתנים?
אתה עובד יותר קשה,
פחות איכות חיים יש לך עם עצמך,
הכסף הולך לפחות הנאות שלך,
פשוט נהייה חמור של החיים,
תקנו אותי אם אני טועה.

אני חושב שאתה מתעלם ממגוון התשובות ורק בוחר את השלילי, מאיזה סיבה שלא תהיה.
בוא נבדוק את המסקנות שלך:
1. למה קשה יותר? אם שניכם עובדים, יש עכשיו שתי משכורות. או שתתחתן עם מישהי שמרוויחה ממש טוב, או באה עם כסף, ותעבוד פחות. לא תהיה הראשון.
3. אם ההנאות שלכם משותפות, למה הוא הולך פחות להנאות שלך? אם שניכם מכניסים סכום דומה, חצי ממנו זה עדיין מה שהיה לך, ונשאר לך להנאות פרטיות.
יותר מזה, אתה מקטין הוצאות על שכר דירה, למשל, כי עכשיו הוא מתחלק בין שניים.
2. מה זה פחות איכות חיים עם עצמך? פחות זמן פרטי? אתה מקבל זמן יחד עם הבנאדם שאתה אוהב, האם זה לא יתרון? ואתה יכול מראש להגדיר שאחד הדברים שאתה צריך זה x זמן לעצמך ביום.
במילים אחרות, אני יכול להגיע בדיוק למסקנות ההפוכות ממך. זה חשוב רק מסיבה אחת - זה מראה שהמסקנות שלך לא הכרחיות, אלא הצורה שבה אתה בוחר להסתכל על רעיון החתונה. אם זו העמדה שלך, כנראה שאתה לא צריך להתחתן.
israelislave
לפני 4 שנים • 1 בנוב׳ 2019
israelislave • 1 בנוב׳ 2019
שועל אורבני כתב/ה:
israelislave כתב/ה:
שועל אורבני כתב/ה:
בגדול כתשובה גורפת, עצתי היא לא.
להתחתן בעיקר פוגע בגבר, לא לחינם כשבחורה אומרת לחברות שלה שהיא מתחתנת הן שמחות בשמחתה, לעומת זאת
התגובה הגברית הנפוצה היא "משתתף בצערך" icon_smile.gif
אולם, ישנם שיקולים אחרים, לעיתים זה מאוד חשוב לבת הזוג ומתוך אהבה אליה מתחתנים.
בכל מקרה העצה החשובה ביותר שאוכל לתת היא - הסכם ממון.
אין ביכולתי להדגיש מספיק את הנקודה הזו, כבר ראיתי רבים וטובים שנפלו בצורה מזעזעת, ותגלה באיחור עד כמה החוק בארץ
נוקשה כנגד גברים.
בכל מקרה שיהיה בהצלחה.

הסכם ממון.

אבל שופטי משפחה מסוגלים לפסול גם את זה.

בעקרון זוגיות ארוכה ופומבית הופכת אתכם ל"ידועים בציבור" על כל המשתמע מכך.

בתכלס, אם תיפול על חולרע לא יעזור לך כלום.

לא מדוייק ידידי, האמן לי יש לי מומחיות בנושא. כן יעזור ועוד איך, רק צריך לבצע הסכם ממון גם אם לא נשואים, ואז אתה מוגן לחלוטין.
(ברור שבאופן כללי כל הסכם ניתן לפסול, אבל זה לא תרחיש סביר)

לא רק שבהחלט תרחיש סביר אלא מתרחש כמעט מדי יום בבתי המשחט למשפחה. תבדוק את הנתונים וכנראה שתופתע לרעה.

אבל השאלה שלך בעצם טומנת בחובה שאלה אחרת, שאלת "השלב הבא" והשאלה היא "האם כדאי להתחתן כאשר יש סיכוי של כ 33% שזה יגמר בגרושין?"

היית קופץ בנג'י אילו ידעת שבממוצע כל חבל שלישי נקרע?

היית צונח אילו ידעת שכל מצנח חמישי לא נפתח? (20% מגברים גרושים עם ילדים יורדים ברמת החיים שלהם מתחת לקו העוני כפי שהוא מוגדר בחוק?

מרבית האנשים לא מתגרשים "מאותו האדם" עמו התחתנו. מלחמות הגרושים מוציאות בהליך הגרושין עצמו וגם שנים רבות לאחר מכן (רלוונטי אם יש ילדים) צדדים באישיותם של אנשים שלא העילתם על דעתכם שקיימים, עדי כדי הפרעות אישיות קשות שהגרושין היו ההדק שהפיל אותם.

ואם לוקחים בחשבון את האפליה הברורה נגד גברים בבתי המשחט למשפחה ברור שהרבה טוב לא יוצא מנישואין שמתפרקים - בעיקר אם יש ילדים.

זה בעיקרון בסיס הדברים. סטטיסטיקות ועובדות.

אני בשום פנים ואופן לא אומר שזה בהכרח מה שיקרה לך. זוגיות טובה היא הדבר הכי נהדר שיכול לקרות לאדם. אלה הנתונים.