צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

מהי החוקיות?

אי זוגי
לפני 4 שנים • 12 בנוב׳ 2019
אי זוגי • 12 בנוב׳ 2019
אפשר להעריך את הרצון הטבעי לחקר הבסיס להתנהגות שלנו בכלל ולשליטה בפרט. אם זה דיון ברמת סקר דעות- ניחא. אם זה כדי לקבל תשובה חד-משמעית, כנראה שזה לא יקרה, מכל מיני סיבות שכבר נאמרו לעיל.

לכן, השאלה היא אם שווה "להתבוסס" במחשבות על כך או פשוט להתנהל כמאמר השיר:

"יש דברים נסתרים, לא נבין לא נדע. נעשה גם דברים, שנראים בלי סיבה. לא צריך כל דבר לחקור ולשאול, לפעמים גם מותר לא לדעת הכל".
נח יאור​(שולט)
לפני 4 שנים • 12 בנוב׳ 2019
נח יאור​(שולט) • 12 בנוב׳ 2019
התשובה לשאלה הזאת היא אישית מידי מכדי לכנות אותה "חוקיות".

כמו כל עניין שקשור בהבנה עצמית (אני מעדיף את המושג הזה על פני "הגדרה עצמית") ההבנה של למה אתה שולט, נשלט מתחלף או וניל היא מסע שברובו הוא אינדיבידואלי. המסקנות שתגיע אליהן לאו דווקא תקפות לאף אחד אחר.

באופן כללי לדעתי נפש האדם היא דבר כל-כך סבוך שכל תשובה שאנחנו מספקים לעצמנו על שאלות כמו מי אנחנו ולמה אנחנו היא תשובה פשטנית ונכונה חלקית בלבד. בגלל זה יש טעם באמירה ש"מה שמעמיד לך את הזין הוא מה שאתה" - הזין לא צריך להבין כלום, הוא יודע מה הוא אוהב וזהו. זה כמובן לא אומר שאין טעם בנסיון להבין את עצמך.
מקשיב​(שולט)
לפני 4 שנים • 13 בנוב׳ 2019
מקשיב​(שולט) • 13 בנוב׳ 2019
החוקיות פשוטה מאוד.
כולנו כאן כדי להנות וכמה שיותר. מי שסבור שיקבל יותר כשולט, יבחר להיות שולט ומי שסבורה שתקבל יותר כנשלטת, תבחר להיות כזו.

כל הקטע של האופי והאישיות רק משפיע על ממה אנו נהנים. אבל גם זה יכול להשתנות עם הגיל או ההתנסות.
TradeMark​(שולט)
TradeMark​(שולט) • 13 בנוב׳ 2019
נח יאור כתב/ה:

באופן כללי לדעתי נפש האדם היא דבר כל-כך סבוך שכל תשובה שאנחנו מספקים לעצמנו על שאלות כמו מי אנחנו ולמה אנחנו היא תשובה פשטנית ונכונה חלקית בלבד. בגלל זה יש טעם באמירה ש"מה שמעמיד לך את הזין הוא מה שאתה" - הזין לא צריך להבין כלום, הוא יודע מה הוא אוהב וזהו. זה כמובן לא אומר שאין טעם בנסיון להבין את עצמך.

נפש האדם סבוכה זו אקסיומה בעולם, ועדיין יש גורמים משותפים לדעתי. העובדה שיש אלגוריתמים שלמים שיכולים להכיר אותך יותר טוב מאישתך אחרי 30 לייקים בפייסבוק מראה שאנחנו נורא מיוחדים אבל בצורה שדי דומה להרבה אנשים אחרים. חייבים להודות בזה.

הציטוט המדוייק שאתה מתייחס אליו הוא: "מה שמעמיד לך את הזין הוא מה שאתה, ושום דבר אחר לא חשוב".

אם אתה חושב שיש עוד דברים שחשובים ל"הבנה עצמית" חוץ מהזין שעומד. אני איתך. כי יש פה מספיק מגיבים שחושבים שזה חסר טעם. ואני יכול לגלות סוד? לפעמים אני חרמן עוד לפני שהזין שלי עומד, אז מה אני אז? בגלל זה זה נשמע לי נורא פשטני, וזה משפט נורא מאגניב אבל די מטופש בעיני. לעומת זאת, אם אתה חושב שזין עומד מספק לך תשובות שהן מספיק עמוקות כמו התשובות שתקבל מניסיון חיים ואינטרוספקציה, אז אני ואתה רואים את אותה הצגה אבל ממושבים שונים לחלוטין.
מקשיב​(שולט)
מקשיב​(שולט) • 13 בנוב׳ 2019
"מה שמעמיד לך את הזין הוא מה שאתה, ושום דבר אחר לא חשוב". 

הנה דוגמה טובה. למה העמדת הזין היא משמעותית? כי זה מהנה. הזין העומד הוא רק דוגמה להנאה.

חרמנות מובילה לזין שעומד. מה זה משנה הסדר? גם חרמנות היא סוג של הנאה.

הנאה זה שם המשחק. איך למה וכמה, זה משתנה מאדם לאדם.
בכוח המוח{Aion}
בכוח המוח{Aion} • 13 בנוב׳ 2019
טריידמארק, נדמה לי שאתה מוציא את המשפט מהקשרו. המשפט הזה הוא תשובה לשאלה מה גורם לאדם אחד להיות שולט ולשני נשלט. הועלה שם רעיון שזה נוגע למידת השליטה שיש לאדם בחייו, ולצורך שלו לאזן זאת בחדר המיטות.

המשפט הזה, להבנתי, מנסה לענות על השאלות הללו, והתשובה היא בפשטות, הזין. אתה מעוניין להיות שולט או נשלט (או וניל, או לאהוב רק בלונדיניות עסיסיות), כי זה מה שמגרה אותך. כל השאר הם נסיונות להסביר לעצמנו למה זה מעמיד את הזין.
האם יש דרך לדעת בוודאות את הסיבות האמיתיות? למעשה לא. מפת הארוס שלנו היא מאוד מורכבת. האם אנשים חייבים להתחבט בשאלה הרת גורל זו? לא, אם הם לא סובלים מהצורך הנ״ל, וגם לא סקרנים או מוצאים עניין בבחינת השאלה הזו.
כל אדם עושה הכרות עם חלקים בעצמו בקצב ובדרך שלו, וזה בסדר גמור.
פרלין​(נשלטת){ש}
פרלין​(נשלטת){ש} • 13 בנוב׳ 2019
אני חושבת שאני עשיתי סיבוב שלם סביב השאלה הזאת.
בסופו של דבר הגעתי לתשובה המרגיזה הזאת: למה אני נשלטת? כי אני נשלטת.
זה מטופש כמו ״מה שמעמיד לך את הזין״ אבל חי אלוהים שזה בא אחרי שנים של נבירה עצמית. העליתי מיליוני נרטיבים, כל אחד מהם יכול להיות נכון וכל אחד יכול להיות גם רק נרטיב. אני לא באמת יודעת ועכשיו אני חושבת שהחוכמה היא לא להבין למה אתה מי שאתה, אלא פשוט לקבל את מי שאתה.

יש לנו לפעמים הרגשה שמיניות, בגלל האינטנסיביות שלה, מחזיקה באיזה מפתח לנפש, יש בה תשובה לאיזו שאלה עמוקה בקשר לסיפור שלנו. אישית אני חושבת שזה לא נכון, אבל זה לא אומר שהפסקתי לחקור, פשוט מזוויות אחרות.
TradeMark​(שולט)
TradeMark​(שולט) • 13 בנוב׳ 2019
פרלין,
העלת נקודה חשובה. לדעת את עצמך זה לא מנוגד ללקבל את עצמך. אני יודע שלא אמרת שזה מנוגד, אבל בכל זאת שווה לציין את זה. יהיה הרבה יותר קל לאנשים לקבל את עצמם כשהם יבינו את עצמם ואת המוטיבציות שלהם, זה בטוח.

בכוח,
אני מסכים איתך שכל אחד יחשוב ויעשה הכרות עם עצמו בקצב ובדרך שלו. עד כמה שאני רואה את השרשור הזה, פותח השרשור רצה לדבר על הקצב שלו והדרך שלו עם אנשים אחרים, אולי למצוא "חוקיות". ופה עלו על בריקודות והחליטו שלא כדאי לו בכלל. כי הם כאלה, אז שהוא יהיה גם כזה. וזה בעיקר מה שיצאתי נגדו. שכל איש ואישה יחשבו על שאלות כאלה או שבכלל לא. בדיוק זה העניין. זה לחלטין בסדר גמור לא לשאול שאלות, אבל זה בסדר גמור גם כן. ושווה להגיד את זה במטח ה"אל תחשוב זה לא שווה את זה". בנוסף, גם אם נדע או שלא נדע אם התשובות שנקבל הן אמיתיות לחלוטין עדיין שווה לשאול אותן. כל מי שחושב אחרת (כלומר, שהזין עומד אז קיבלת תשובה והשאר לא חשוב), רדוד בעיני. סורי.

"עדיף להיות אדם אומלל מאשר חזיר מאושר"
זה אמרו חכמים לפני, וזה יצוג מעולה של כל מה שאני חושב על העניין הזה.
בלוסום​(לא בעסק)
לפני 4 שנים • 14 בנוב׳ 2019
בלוסום​(לא בעסק) • 14 בנוב׳ 2019
jaysi אם יש משהו שהוא לא צפוי - זוהי ההתנהגות האנושית והמניעים שלה בעיקר.
לא מדובר בנסיון התחמקות מהעמקה, אלא מניתוב חכם של מיקום החפירה.
אחרי הרבה טיפולים פסיכולוגים הבנתי שמבחינתי אין טעם לנבור בעבר, אלא למצוא את הדרכים קדימה.
Sm Art{☆Sm}
לפני 4 שנים • 14 בנוב׳ 2019
Sm Art{☆Sm} • 14 בנוב׳ 2019
הקשר הבדסמ'י של כל אדם .
עקבותיו מוליכות אל האמא שהולידה אותו .
דיברנו פה כבר אין ספור פעמים .אודות העובדה הבדסמ הוא מולד .
והעובדה הבדסמית היא שייכת למצבי סטרס
של האמא כבר בשלבי התפתחות המוח אצל העובר העטוף בשליה .חרדתיות .הפרעות קשב ולמידה .
נטיות מיניות הכל קשור
,החל משלבי ההזדווגות של הוריהם של אנשי הבדסמ .
כגון אם הוא בעל אותה עת היתה במחזור .טהורה או טמאה .כגון התנוחה .המחשבה.והמלל. על מה חשב.ועל מי חשב .יום ושעה .אם היה חדר מואר או חשוך .נר דלק שם או לא ועוד המון פרטים שבני האדם לא מבינים משמעותם וההשלכות...
הכול קשור להכול והכול משפיע על התפתחות המוח ..
של אותו אדם שהגיע אל הבדסמ .

החרמון האוקסטוניצין שמפרידה האם למוחו של העובר הוא קשור בקשר מיידי למימון שהופרש באשר להשלכות להתפתחות מוח העובר.

אילו שהגיעו אל הבדסמ",הם ברובם הבנים הבכירים שם היתה אמא שאינה מיומנת בלהלרות ולגדל תינוק בדרך הנכונה .
זה קשור לאם הניקה את הנילוד.או שאתה מבקבוק .
אם החזיקה בו או עזבה אותו .

כל מה שקשור לשלב התפתחות המוח מרגע שהזרע פגש את הביצית.וכל מה שעבר על האם הצעירה בהמשך .
הם הסיבות הנילודות עם אותם שיגיעו אל הבדסמ .