סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

מותם של הפורומים ועלייתם של הבלוגים - תיאוריות המעבר

The Jack of Kink​(מתחלף){קולר אימונ}
לפני 4 שנים • 8 בנוב׳ 2019

הכל נובע מהמבנה המיושן של האתר.

יולי Yuli כתב/ה:
האמת? בצד שלי זה בעיקר טכני.
כלומר כן, יש לפעמים לכלוכים בפורום, אבל זה קורה בכל פורום בעולם. העניין הוא שהפורום פה לא בנוי בצורת עץ, בניגוד לבלוגים ולאתרים אחרים עם פורומים. אז אי אפשר לפתוח תתי תגובות, או לאתר תגובות לפי כותב או תת נושא, צריך פשוט לקרוא הכל ברצף, ואם התגובה היא ציטוט אז אי אפשר לקפוץ למקור בשביל לראות את ההקשר.
אז כל העסק הופך למתיש, כי אני הרי לא יושבת מול המסך כל היום ועוקבת אחרי הדיון בלייב. כותבת תגובה, הולכת, חוזרת ופתאום עוד 10 עמודים, חצי מהם לא רלוונטים לכלום אבל אין דרך למצוא את התגובה שציטטה אותי או לדלג מעל הדיריילינג.
קשה לעקוב אחרי הדיון, במבנה הזה.

כשרק התחלתי לכתוב פה זה פחות הפריע לי כי כל כך התלהבתי שאפשר לדבר על בדסמ שלא היה אכפת לי מכלום, וגם הכל עניין אותי ורציתי לקרוא כל מילה בכל שרשור. אבל אחרי שהתרגלתי למבנה הנוח יותר של תגובות בבלוג, שמאפשר יותר לשמור על רצף שיחה פר תת נושא, התחלתי לאבד סבלנות מול הפורום. הוא פשוט לא נוח לי 🤷‍♀️

אמנם רק נרשמתי לכלוב לפני מספר שבועות, אבל הייתי משתמש לפני שנים! מאז לא גרתי בארץ אז הכלוב הפך ללא רלבנטי בשבילי אבל, שנים מאז, והכל אותו הדבר.
עדכון תוכנה לא יזיק.
פרלין​(נשלטת){ש}
פרלין​(נשלטת){ש} • 8 בנוב׳ 2019
כן, גם בשבילי זה טכני. גם איך שזה נראה, עם ציטוטים באורך הגלות...
אבל אני מסכימה שיש המון בלוגים שלא היה קורה כלום אם היו מתכנסים לכדי שרשור אחד. לא שלא מעניין אותי לראות את הגיפים של כולם, שהרי אין כגיפ כדי להעיד על עומק בעליו, אבל היה נחמד אם הם היו מרוכזים במקום אחד. אפשר אפילו לעשות שרשור גיפים מתעדכן ואז כל חובבי הז׳אנר יוכלו פשוט לגפף עצם עד לא ידעו.
אלפא-בטא​(נשלט)
אלפא-בטא​(נשלט) • 8 בנוב׳ 2019
תחילה תודה ליוצר הפלטפורמה הנהדרת, יש בה את כל מה שצריך, ואם לא, אז יהיה.

פורומים ובלוגים מטרתם תכליתם שונה.
פורומים עד היום בועטים ורלוונטים בכל תחומי החיים.
אנשי מקצוע, כל אחד בתחומו יודע ומכירנאת הפורומים בהם תקבל תשובה, ואם תעקוב אחריהם גם תעשיר ידע.

בלוג, בכל נושא שהוא, הוא למעשה המשכו של היומן, זה מהדפים.
זו פינה אישית, להתנסחות חופשית, בה לרוב הכללים ודרך הניסוח נקבעים על ידי הכותב, טפחות על ידי כללי קהילה כמו בפורום.
זו בדרך כלל פלטפורמה מוכנה out of the box לאתר פרטי,
במקום הצורך של פעם להעלות אתר משלך.

למעשה אלו שני מוצרים אשר משלימים זה את זה.